Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
7 hours ago, thepainkiller said:

Sledeće godine kad budem menjao gume, kod mene na motor će jedino Michelin Pilot Road 3 da idu... Za njih sam čuo samo reči hvale. Jeste cena malo veća, ali su odlične gume i traju dosta.

PR4 jos bolje, Michelin 2CT vrrrlo dobre, Pireli Angel GT takodje odlicne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pre dve godine  stavio Pilot Road 2,i prezadovoljan sam.Vozio sam po suvom,i po jakoj kisi,drze odlicno.Sad ima blizu 20.000km u njima,i jos uvek dobro izgledaju :) Jeste da su stariji model,ali ja 99% vozim duze ture,i meni super odgovaraju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Једно чудно питање :)

Има неко из НС или околине ко вози 800тку да је вољан да позајми мотор на кратку "тест вожњу"? :)
Укратко да снимим клип о томе а и да пробам због себе пошто ми се тај мотор већ дуже јако свиђа и у најужем је избору за следећи мотор. Можда се чак и одлучим за евентуални увоз мотора током зиме, па не би било лоше пре тога бар да га пробам једном :):D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Trebalo bi se ovim izmenama dobiti 5-6 ks više, motor lakše prima gas, čitam komentare- utisci uglavnom pozitivni,čak i od onih koji godinama voze vfr-a, pa me interesuje da li je neko od prisutnih odradio ove modifikacije?

Ono što se gubi su euronorme i tihi rad auspuha :sampion:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

Pozz 

 

Da li je neko na VTR-u mjenjao zadnji amortizer

Uzeo sam od yamahe R1 2003 god i postavio ga al sam razočaran rezultatom

Pre mekan ovjesa nazad

 

Ne znam zbog čega..da li moze biti zbog poluzja

 

Kontao sam jos skinuti oprugu svoju sa hondinog amortizera i staviti je na yamahin jer deblja hondina

 

Rijesenje neko da li ima..il neko da je radio vec

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
On 10/15/2017 at 9:08 PM, alexvicent said:

Trebalo bi se ovim izmenama dobiti 5-6 ks više, motor lakše prima gas, čitam komentare- utisci uglavnom pozitivni,čak i od onih koji godinama voze vfr-a, pa me interesuje da li je neko od prisutnih odradio ove modifikacije?

Ono što se gubi su euronorme i tihi rad auspuha :sampion:

Da, ima nas dvoje. Iske je odradio ranije i samo reč hvale ima za to. Kad sam i ja došao u posed jednog komada uradili smo to odmah čim je stigao motor ( odma smo menjali semeringe viljuške i ulje, motorno ulje, antifriz ....) tako da nemogu sa sigurnošću da ti kažem .

SimaStrahota to nije radio ALI njegov nema ni katalizator ni lambdu i kao takav naj glasniji je a vala i ide kao popizdeo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Honda VFR800 VTEC
17 hours ago, Grnca said:

Da, ima nas dvoje. Iske je odradio ranije i samo reč hvale ima za to. Kad sam i ja došao u posed jednog komada uradili smo to odmah čim je stigao motor ( odma smo menjali semeringe viljuške i ulje, motorno ulje, antifriz ....) tako da nemogu sa sigurnošću da ti kažem .

SimaStrahota to nije radio ALI njegov nema ni katalizator ni lambdu i kao takav naj glasniji je a vala i ide kao popizdeo.

Ako nije tajna koje ulje si koristio kada si menjao semeringe viljuške i koliko ti je ulja trebalo? Planiram i ja da to odradim ovih dana :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000
22 hours ago, Grnca said:

Da, ima nas dvoje. Iske je odradio ranije i samo reč hvale ima za to. Kad sam i ja došao u posed jednog komada uradili smo to odmah čim je stigao motor ( odma smo menjali semeringe viljuške i ulje, motorno ulje, antifriz ....) tako da nemogu sa sigurnošću da ti kažem .

SimaStrahota to nije radio ALI njegov nema ni katalizator ni lambdu i kao takav naj glasniji je a vala i ide kao popizdeo.

Znači ima da se čupa, ovaj moj je 2000 god, nema lambdu i katalizator , ima scorpion auspuh i čuje se opako, kao Mustang V8 brunda, u saobraćajnoj mi je upisano 72 kw, neznam dal nije bio Švajcarac, ako jeste gde li su mu metnuli blokade? , častim pivo onoga koji da tačan odgovor!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
1 hour ago, alexvicent said:

Znači ima da se čupa, ovaj moj je 2000 god, nema lambdu i katalizator , ima scorpion auspuh i čuje se opako, kao Mustang V8 brunda, u saobraćajnoj mi je upisano 72 kw, neznam dal nije bio Švajcarac, ako jeste gde li su mu metnuli blokade? , častim pivo onoga koji da tačan odgovor!

 

6 hours ago, Byk said:

Ako nije tajna koje ulje si koristio kada si menjao semeringe viljuške i koliko ti je ulja trebalo? Planiram i ja da to odradim ovih dana :)

SimaStrahotin je 1998 i nema katalizator ni lambdu

Moj je 1999 i ima katalizator i DVE lambde

Isketov je 2001 ima katalizator i jednu lambdu

 

Tri komada i svaki ima drugaciji karakter

 

Moj je uvezen iz Svajcarske i bio je zaveden na 33kw. Zatvoren je na samom usisu tako sto je stavljena guma koja drasticno suzava usisno grlo a i sajli za gas je ograniceno kretanje, nemozes da je potegnes do kraja - sve u svemu to se sve jako lako skida i vadi .

 

 

 

Ulje u viljuskama je Fusch ( po dr.Isketovoj preporuci ) i u svaki stap ide 430ml ALI na kraju kad se sve smesti i sklopi , sa posebnim alatom se izvuce eventualni visak ulja kako bi bio IDENTICAN NIVO ULJA u stapovima - ovo je mnogo bitnije od mililitraze !!!!!!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000
On 10/18/2017 at 10:55 PM, Grnca said:

Da, ima nas dvoje. Iske je odradio ranije i samo reč hvale ima za to. Kad sam i ja došao u posed jednog komada uradili smo to odmah čim je stigao motor ( odma smo menjali semeringe viljuške i ulje, motorno ulje, antifriz ....) tako da nemogu sa sigurnošću da ti kažem .

SimaStrahota to nije radio ALI njegov nema ni katalizator ni lambdu i kao takav naj glasniji je a vala i ide kao popizdeo.

Čačkalo se malo danas, ovako je zvučalo pre 

20171020_162159.mp4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

 

 

Fusch ulje ima drug djunta sa foruma,a blokada kod mene na rc 24 je bila na onoj elektronici koja regulise paljenje...ne znam kako se zove,a stigla je do mene sa prekidacem izvucenim spolja..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
16 hours ago, Byk said:

Hondino i Fusch ulje nisam uspeo da nadjem kod nas, jedino poručivanje preko neta. Jel imaš iskustva sa Motulom?

Fusch ima u Markosu, bar ga je bilo

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
15 hours ago, alexvicent said:

Proverio da li ima blokadu na usisu, nema 

20171020_162910.jpg

Nemas, sve je ok. Proveri tamo sa strane na throttle body gde sajle pokrecu klapne da nema neki lim ili klin koji ogranicava hod otvaranja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

Moralo se skinuti i kućište filtera za vazduh, na koje su zakačena dva konektora i 6 creva koji se raskače da bi se došlo do PAIR solenoid ventila, crevo koje ulazi u filter vazduha se začepi kapicom od paste za zube 

20171021_152630.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Yamaha FZS 1000

A tek utisci iz vožnje, ljudi moji drugi motor, osetno bolje ubrzava, mora se paziti kako se zavrće gas jer zadnji hoce da prošeta čak i na malim obrtajima, neverovatno mi je kako tako neke sitnice promene karakter motora, ja prezadovoljan, preporuka svima koji imaju RC46 ( sa v-tecom ili bez), za nekih sat-dva izdvojenog vremena nećete verovati šta se dobije.

 

Inače, ovaj moj ima dve lambda sonde na ulazu u srednji lonac, na izlazu nema, neznam da li ima katalizator. 

Pozdrav za Grncu, pivo je hladno i zove se Valjevsko!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Sad kad si sve to odradio - nemoj ti bude tesko da zavrsis i sinhronizaciju, tek onako.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja