Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
On 5/25/2017 at 9:38 AM, Bugy said:

Hvala kolega,u pravu si, cini mi se da na ovom njegovom fabrickom mestu bas dobija dobru toplotu od rama motora...neznam kako je kod tebe ali leti je kod mene skoro nepodnossljivo grejanje sedista od strane motora,ja nesto razmisljam da napravim otvor ispod  zadnjeg dela sedista i tu ga pricvrstim da dobije malo hladjenja i od rotacije tocka...video sam jos neke kolege da su to uradili...naplasio sam se sa ovim fabrickim ,istopio se ko licna...>:(

Sto se tice grejanja ispod sedista,sve mi je jasno...Greje ko lokomotiva :) Ja sam nesto majmunisao sa prednjom plastikom,i veruj mi da mnogo,mnogo manje greje.Smanjio sam grejanje za jedno 30 posto.Sad osetim da duva hladniji vazduh kroz one aluminijumske otvore sa strane rama,izduvne cevi i agregat se mnogo bolje hlade.Evo slike.

Fotografija0118.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Dobra ti je ovo ideja...nego da li si sekao ovo fabricku zastitu (plastiku)ili je ovo nesto sasvim drugo..Sto se reglera tice porucujem ga od joske ovih dana nije valjda skuplji od 50-60 eurica,cim legne plata... ija se setio za vodu da bi mogla da ga zafrkne,tako da najverovatnije na fabricko mesto ili odmah iza bocice ulja zadnje kocnice...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
On 5/28/2017 at 7:00 PM, Bugy said:

Dobra ti je ovo ideja...nego da li si sekao ovo fabricku zastitu (plastiku)ili je ovo nesto sasvim drugo..Sto se reglera tice porucujem ga od joske ovih dana nije valjda skuplji od 50-60 eurica,cim legne plata... ija se setio za vodu da bi mogla da ga zafrkne,tako da najverovatnije na fabricko mesto ili odmah iza bocice ulja zadnje kocnice...

Njegovo fabricku zastitu(plastiku) sam sekao.Ako ces na fabricko mesto stavljat Joskin regler,onda moras seci 2 rebra sa reglera.Nemoze da stane bez prepravke.Ja ti preporucujem da uradis kao ja,i miran si.Zice su dovoljno dugacke,i jos ima mesta da stavis i kuler od kompa da ga hladi.Pored tri faze,jedne mase i plusa,bice jos dve zice koje idu iz reglera na plus i minus polove od akumulatora.To obavezno spoji,jer regler tako prati kad koliko struje da gura u akumulator.Dobices inace crtez,i tamo je sve objasnjeno :) 

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Hvala kolega,namotaje sam sredio,sada i  joskin regler i nov akumulator treba da padnu i miran sam neko vreme..:bicikl:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Potrebna mi je ručica-poluga zadnje kočnice,ako neko ima za prodaju neka javi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Kolege, dosao sam (opet) u posed jedne VFR-ke...Ovaj put je to RC36 ali prva generacija i stanje motora je 9/10 (potpuno fabricko stanje) ;)

Slike cu sutra postaviti pa da vidite o kakvom lepotanu se radi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Kolega Painkilleru, jako me podsecas na mene, nikako da se odluci sta hoce, sve bi voleo... resenje: povecati garazu i kupiti bar 3-4 motora, za pocetak :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 11 sati, hard_rock je napisao:

Ja sad cekam da odgovori jel zamenio motor opet ili kupio jos jedan :D

Zamenio...tj. prodao CB-a kolegi Mind Resseting u NS, a kupio VFR-a u Kuli...

I ja bi voleo da imam mogucnost da pazarim 3-4 motora, al realnost dozvoljava jedva jedan... ;)

 

Evo slika:

FRV4diI.jpg

qVVgAIT.jpg

ihFR3SH.jpg

 

Ostao mi je poklopac suvozačevog sedišta... Kome treba poklanjam:

zzMrUC5.jpg

SS6Wq4O.jpg

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6084 postova
  • Motocikl: GS1250Adv curi ulje na semering

Uuuuu lepo lepo, mint stanje :takoje: Ja se jos premisljam sta cu al sve kontam da cu da dovedem gpz-a u nadfabricko stanje :jee: ne da mi se prodati...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Motor je uvežen u Srbiju 2015 iz Švajcarske. Prešao je pravih 29000 km, svaki šraf je na svom mestu, čak i fabrički alat imam ispod sica! Ovako očuvan primerak nikada nisam ni video, a kamoli posedovao... :D Jako sam sretan što sam uspeo da ga prisvojim i da nastavim da ga čuvam... ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Šumadinac, 1581 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Yamaha xj 900S Diversion
Pre 1 sat, thepainkiller je napisao:

Motor je uvežen u Srbiju 2015 iz Švajcarske. Prešao je pravih 29000 km, svaki šraf je na svom mestu, čak i fabrički alat imam ispod sica! Ovako očuvan primerak nikada nisam ni video, a kamoli posedovao... :D Jako sam sretan što sam uspeo da ga prisvojim i da nastavim da ga čuvam... ;)

'Ajd' da se džoramo za ženinog Yugića. Uz tvoju doplatu, naravno. Ne moraš ni da ga prevodiš :lol:

Odlično izgleda, da te dobro služi :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan ko mlad majmun!, 894 postova
  • Lokacija: Ljubiš Donji.
  • Motocikl: Uvijek Japanski!
Pre 13 sati, thepainkiller je napisao:

Zamenio...tj. prodao CB-a kolegi Mind Resseting u NS, a kupio VFR-a u Kuli...

I ja bi voleo da imam mogucnost da pazarim 3-4 motora, al realnost dozvoljava jedva jedan... ;)

 

Evo slika:

FRV4diI.jpg

 

 

Sa srecom i koje je godiste?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 7 sati, bdada je napisao:

Kada smo vec kod toga,kakav je rezervoar iznutra? Sve ce se kasti :)

To sam prvo proverio... Rezervoar iznutra NOV...! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36

Drugari, kako da sredim ovaj fabrički auspuh da se malo bolje čuje? Ovako fabrički je totalno tih, glasnija je mašina od auspuha... :D

Plan mi je da ga nekako isečem i da povadim sve iz njega... Ako je već neko to radio neka podeli iskustva kakav je zvuk i kako je sekao i kako je vario auspuh posle prepravke...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7070 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Najbezbolnija varijanta bi ti bila da odes kod Roberta u Adu, da ti ga preradi u protocni, i naravno, varovi su perfektni, pa se nece nista videti.
Mada, meni grehota perfektan originalni auspuh prepravljati, bolje dodaj malo kinte pa uzmi neki drugi.
Ja sam na mom bivsem VFR-u imao otvoren protocni auspuh bez DBkiller-a (nema potrebe ako imas srednji lonac), i zvuk je bio taman kako treba, ne preglasan da smeta na putovanjima, ali dovoljno glasan brutalan :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 4 minuta, Biker-Boy je napisao:

Najbezbolnija varijanta bi ti bila da odes kod Roberta u Adu, da ti ga preradi u protocni, i naravno, varovi su perfektni, pa se nece nista videti.
Mada, meni grehota perfektan originalni auspuh prepravljati, bolje dodaj malo kinte pa uzmi neki drugi.
Ja sam na mom bivsem VFR-u imao otvoren protocni auspuh bez DBkiller-a (nema potrebe ako imas srednji lonac), i zvuk je bio taman kako treba, ne preglasan da smeta na putovanjima, ali dovoljno glasan brutalan :)

Nemam sada ni sredstava, a ni vremena za preradu kod Roberta. Tražim neku manje skupu home-made varijantu prepravke da se bolje čuje... Nije mi žao fabričkog auspuha da ga kasapim, ali bi voleo da znam kako da to uradim da se najmanje vidi da je sečen i prerađivan...?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja