Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
On 5/15/2017 at 8:31 PM, mladjonixxx said:

Evo i mog autobusa :D Nedavno montirao kofere..

18492703_10210452697812922_513498571_n.jpg

Super izgleda :takoje: Jesi spajao da ti svi zmigavci rade odjednom?Mislim 3 leva ,3 desna.Ja sam na mom spojio,i nisam primetio da se automat muci,niti da zmigavci sporije blicaju .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova

Pomoc oko alansera.

U pitanju je vfr 800 98 god tesko vergla i uvek mi izbrise sat i kilometrazu .Akumulator je dobar alanser sam 3 puta skidao zamenili mi cetkice i kazu par elektricara da su biksne dobre . On kad je van motora vrti ko lud a kad se stavi otezano vergla ,hvala unapred.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
Pre 3 sati, hama je napisao:

Pomoc oko alansera.

U pitanju je vfr 800 98 god tesko vergla i uvek mi izbrise sat i kilometrazu .Akumulator je dobar alanser sam 3 puta skidao zamenili mi cetkice i kazu par elektricara da su biksne dobre . On kad je van motora vrti ko lud a kad se stavi otezano vergla ,hvala unapred.

Jesi li probao na gurku da pališ? Možda je u mašini nešto steglo ili zaglavilo pa da anlaser ne može da zavergla mašinu i onda izvuče akumulator pa ti izbriše kilometražu i sat...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 15 postova
  • Lokacija: Sombor
  • Motocikl: Honda Vfr 750 rc36 II & VFR Vtec 800
On 5/16/2017 at 10:03 PM, wiking said:

Super izgleda :takoje: Jesi spajao da ti svi zmigavci rade odjednom?Mislim 3 leva ,3 desna.Ja sam na mom spojio,i nisam primetio da se automat muci,niti da zmigavci sporije blicaju .

Jesam ali led trakama pa zalepio unutar zmigavca tako da nista ne trose a vide se ;)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 69 postova
On 18.5.2017. at 13:29, thepainkiller je napisao:

Jesi li probao na gurku da pališ? Možda je u mašini nešto steglo ili zaglavilo pa da anlaser ne može da zavergla mašinu i onda izvuče akumulator pa ti izbriše kilometražu i sat...

Ma oce on da zavergla i upali ali teze i ima neki cudan zvuk da nije taj neki fraj lauf 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 781 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина
7 hours ago, hama said:

Ma oce on da zavergla i upali ali teze i ima neki cudan zvuk da nije taj neki fraj lauf 

Ako je dobar aku i anaser ispravan, a ipak tesko pali i ima cudan zvuk, proveri kontakte SVE, sve sto ima veze sa paljenjem, kreni od akumulatora i SVE kontaktne povrsine dooobro ocisti i sve dzekove dooobro poprskaj kontakt sprejom i par puta razradi.

 

Negde tebi gubi struju i to kad mu naj vise treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

20170521_191609.thumb.jpg.f57b41e73f9ebeaee45e8a8371bb8327.jpg20170521_191601.thumb.jpg.14d8a09a1f7091921c5f05b057f18fa9.jpg

 

Jel moze neko da mi objasni cemu sluzi ovaj konektor?

Desilo se da sam preko uticnice i kompresora krenuo da pumpam gumu i poseo dim da izlazi iz njega odmah ugasio motor bio je vreo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Drugari pomagajte...regler crkao, izgorela je jedna faza proverio zice,promenio dzek i nagorelu  buksnu,premotao namotaje (za svaki slucaj),ali mi sada treba regler,vfr rc36-1...ako ima neko na prodaju....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3827 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: Honda VFR750 RC36
pre 8 minuta, Bugy je napisao:

Drugari pomagajte...regler crkao, izgorela je jedna faza proverio zice,promenio dzek i nagorelu  buksnu,premotao namotaje (za svaki slucaj),ali mi sada treba regler,vfr rc36-1...ako ima neko na prodaju....

 

kontaktiraj Jošku sa foruma ili Arakisa i ugradi Joškin regler. Nemoj ni stavljati originalni Hondin regler jer je poprilično slab na povišene temperature i brzo crkava...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake
On 5/21/2017 at 19:25, Sale-VFR je napisao:

20170521_191609.thumb.jpg.f57b41e73f9ebeaee45e8a8371bb8327.jpg20170521_191601.thumb.jpg.14d8a09a1f7091921c5f05b057f18fa9.jpg

 

Jel moze neko da mi objasni cemu sluzi ovaj konektor?

Desilo se da sam preko uticnice i kompresora krenuo da pumpam gumu i poseo dim da izlazi iz njega odmah ugasio motor bio je vreo

 

Trebalo bi da je to konektor za kontakt - ide direktno na bravu pa sa nje na ceo motor.

 

Obzirom da kompresorče vuče oko 15A struje nije ni čudo da se malo ugrejao :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky
23 hours ago, thepainkiller said:

 

kontaktiraj Jošku sa foruma ili Arakisa i ugradi Joškin regler. Nemoj ni stavljati originalni Hondin regler jer je poprilično slab na povišene temperature i brzo crkava...

Tako cu i da uradim,procitao po forumu....joskini regleri su zakon,nasao sam neki broj na forumu nadam se da ga jos koristi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova

imas na sajtu motronika.rs,firma je iz Panceva.ja sam kod njih kupio pre 4 godine,za tadasnji motor,evo i sad radi kao i prvog dana.tada je kod joske kostao 70,a kod njih 50 eura.garancija 2 godine,dobijes overenu pecatom firme. i najbitnije, javljaju se ljudi na telefon,nema potrebe da zoves 100 puta.

+381-013-2335663
+381-064-2304393

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07
Pre 2 sati, strugo je napisao:

imas na sajtu motronika.rs,firma je iz Panceva.ja sam kod njih kupio pre 4 godine,za tadasnji motor,evo i sad radi kao i prvog dana.tada je kod joske kostao 70,a kod njih 50 eura.garancija 2 godine,dobijes overenu pecatom firme. i najbitnije, javljaju se ljudi na telefon,nema potrebe da zoves 100 puta.

+381-013-2335663
+381-064-2304393

 

Joškini regleri su svemirski brod za te iz Pančeva. Ako bi upoznao Jošku znao bi o čemu pričam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
Pre sat vremena, MaRRe je napisao:

 

Joškini regleri su svemirski brod za te iz Pančeva. Ako bi upoznao Jošku znao bi o čemu pričam.

voleo bih da mi objasnis razliku izmedju tih reglera,kada su ti joskini ceo svemirski brod. kakva je to razlika,kada se isto prave u alum.odlivku,mogu da istrpe 35 do 45 A i tu je sva nauka. ove iz Panceva sam nasao na netu,posle 100 bezuspesnih pokusaja da ovoga dobijem na telefon,tako da nemam nikakve zelje da upoznajem coveka koji poseduje mobilni telefon na koji se 5 dana u sedmici javlja njegova zena,a vikendom je iskljucen. ko voli da se za svoje pare igra gluvih telefona,samo napred,ja nisam iz te price.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36
On 5/23/2017 at 9:38 PM, Bugy said:

Tako cu i da uradim,procitao po forumu....joskini regleri su zakon,nasao sam neki broj na forumu nadam se da ga jos koristi...

Slobodno kupi kod joske regler,neces se pokajati.Ja sam uzeo regler kod njega pre dve godine,super radi,i platio sam ga 50 eura.Ako se dobro secam da daje garanciju godinu ili dve.Moj savet ti je da izbacis dzek,i cinujes zice direktno na regler.Mnogo je bolji kontakt,i nece da zagori zica.Ja sam mog stavio skroz nazad u zadnji rep,tacno iza kocione posude zadnje kocnice.Mnogo manje se greje,nego na fabrickom mestu.Stavicu sliku da vidis kako sam ja to napravio ;)

post-27589-0-53094400-1459026005.jpg

post-27589-0-57272800-1459025980.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Hvala kolega,u pravu si, cini mi se da na ovom njegovom fabrickom mestu bas dobija dobru toplotu od rama motora...neznam kako je kod tebe ali leti je kod mene skoro nepodnossljivo grejanje sedista od strane motora,ja nesto razmisljam da napravim otvor ispod  zadnjeg dela sedista i tu ga pricvrstim da dobije malo hladjenja i od rotacije tocka...video sam jos neke kolege da su to uradili...naplasio sam se sa ovim fabrickim ,istopio se ko licna...>:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Ne boj se, Joskin regler je, za razliku od drugih, uradjen sa veoma jakim MOSFET tranzistorima i ukupne je snage preko 600W...originalni VFR regler je snage nekih 270W. To znaci da se Joskin regler puno manje greje u odnosu na fabricki ali je ipak pametno svu tu elektroniku ipak skloniti od grejanja motora... VFR je poznat po vrucem ramu i depiliranju dlaka na nogama :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Sto se tice povezivanja samog reglera na fabrickom dzeku ima plus i minus(crvena i zelena zica), i tri faze,posto cu ja to verovatno da povezem direktno,ima i tri faze koje su zute boje..dali ima veze koja sa kojom se povezuje izmedju namotaja i reglera ili ce ipak to meni majstor da poveze (nisam sa elektrikom u dobrim odnosima););)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Za faze vazi da nije bitno koja na koju ide, pazi samo na crvenu (plus) i zelenu (minus) zicu

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Za faze nije bitno koju kuda vezes,samo zute na zute.Imas crvenu za plus,i zelenu zicu za minus.Ako Joskin regler ugradjujes,dobices semu za povezivanje,nemozes pogresiti.E sad ono sto si rekao da hoces da ga ubacis u zadnji rep,da dobije ladjenje od tocka.Sve je to ok,ali  na semi je navedeno,da regler nesme da dobije vodu.Znam coveka koji je Joskin regler stavio na fabricko mesto,i evo radi vec 6 godina.Kao sto kaze kolega Arakis,Joskin regler mnogo je izdrzljiviji nego fabricki.Evo ja sam danas provozo malo motor po gradu,nekih 2-3 kilometra,znaci taman toliko da se motor zagreje.Ram je bio hladan,a regler vruc.Svaki regler se greje,,samo je pitanje koji koliko izdrzi.Ja sam  jako zadovoljan,i ako trebao opet menjat,opet cu kupit od majstor Joske :) Evo jedna slika kako je tip resio pitanje hladjenja reglera na Cagivi.

WP_20170519_004.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja