Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 631 postova
  • Lokacija: SVILAJNAC
  • Motocikl: Honda Africa crf 1000

Moram vam svima reči da vozimo najbolji motor na svetu.Vfr vozim već par godina,par komada 750,sada 800.Ove godine sa njim sam imao sjajnu zimsku vožnju.Verujte da motor i pored ogromnih minusa nije ni stucno.Jedino je potrošnja bila drastično veća,a kako i nebi,kad je radna temperatura bila jedva 42 stepena.Posle kažu vfr mnogo greje,hehe.Odlican stroj

Imate temu ovde http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/116988-elefantentreffennajveci-zimski-moto-skup-na-svetu/page-1

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Moram vam svima reči da vozimo najbolji motor na svetu.Vfr vozim već par godina,par komada 750,sada 800.Ove godine sa njim sam imao sjajnu zimsku vožnju.Verujte da motor i pored ogromnih minusa nije ni stucno.Jedino je potrošnja bila drastično veća,a kako i nebi,kad je radna temperatura bila jedva 42 stepena.Posle kažu vfr mnogo greje,hehe.Odlican stroj

Imate temu ovde http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/116988-elefantentreffennajveci-zimski-moto-skup-na-svetu/page-1

Vezano za VFR-a.

Drugar iz Umaga,nema ga već dugo ovde na forumu,svojevremeno je držao servis Honde.

Imali su neki problem koji nisu mogli da reše,došao je majstor iz Nemačke da to reši.Nije uspeo,požale se Hondi i dođe Japanac.Reši problem za 10 minuta.

Pošto taj drugar ima apartmane ostane japanac par dana kod njega.I tako u razgovoru dotaknu se hondinih planova,šta imaju u planu da promene,novi modeli ......i on njemu kaže da bolji motor od VFR-a honda trenutno nije u stanju da napravi.To je vrh hondinih inženjera.To mi je pričao pre par godina.

Inače taj drugar ne vozi honde.Ako on laže mene ja lažem vas što kaže Balašević.

Prekinuli su da je proizvode dve godine i sa malim izmenama opet je počela proizvodnja.

Mislim da nije slučajno.

Verovatno da ima boljih i kvalitetnijih motora ali to je njemu rekao japanac za Hondu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 508 postova
  • Lokacija: Lajkovac
  • Motocikl: BMW R 1200 GS Triple black

 

 

U zdravlju da voziš.

Sve čestitke.

 

Hvala. Ima li neko manual da mi posalje i neka preporuka za majstora koji je dobar ( znam da se Honde ne kvare, pogotovo VFR, ali cisto radi redovnog i preventivnog odrzavanja).  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Jel moze neko da mi pomogne oko antifriza za vtec? Pise neki glycol. Nisam siguran. Moze neko da preporuci ili moze g 12?post-33955-0-17002500-1487079179.png

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Imaš u Hondi, Delta ili kod Stojanova u Ns da narucis Hondinu rashladnu tečnost

Antifriz HONDA Coolant Type 2 kat broj 08CLA-G01-6S0 cena je oko 700.00 SA PDV-om

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Đerdap Kladovo - Bratunac BIH
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec ABS (2002.)

Jel neko menjao na VFRci Vtec semernige/ulje/čistače na prednjoj vili?

Procurela desna vila, rade se obe, to znam.

Koliko ulja ide tačno, i sta vec sve treba jos i na sta da se obrati pažnja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Jel neko menjao na VFRci Vtec semernige/ulje/čistače na prednjoj vili?

Procurela desna vila, rade se obe, to znam.

Koliko ulja ide tačno, i sta vec sve treba jos i na sta da se obrati pažnja?

Prosto ko pasulj.

 

1. Stavi motor na prednji stender koji dođe ispod mosta, ako nemaš skini oklope, stavi ga na centralni, neka neko sedne nazad i podmeti nešto ispod izduvne grane i POLAKO ga spusti.

2. Skini klešta, blatobran, točak

3. Popusti heblove i svuci ih ako može, ako ne popusti i mostove i izvuci štapove.

Prethodno premeri visinu štapa iznad gornjeg mosta koliko viri to je oko 41-43mm. Što viš viri napolje to je motor spusteniji i predtrag manji. Ovo će ti trebati kada budeš vraćao štap.

4. Kada skineš štapove potrebno je sa donje strane popustiti imbuse koji se vidi kroz rupu. Ovaj šraf drži kertridž. Predopterećenje opruge sa gornje strane otpusti skroz i odvrni poklopac. Ako neće da popusti možeš ga otpustit još dok je u mostu štap. Zajeb može biti donji šraf ako je pretegnut i zapekao. Ako neko ima pneumatski odvijač možeš sa njime da odviješ. Sačuvaj šraf i bakarnu podlošku.

5. Pošto odvrneš poklopac, skini podloške, distancer, i izvadi oprugu. Ispusti ulje. ZAPAMTI REDOSLED OBAVEZNO. Sada ustvari odrvćeš donji imbus i o da izvučeš ceo kertridž.

6. Skini zaštitu od insekata i prašinar širokim šrafcigerom. Skini osigurač i sada možeš izbiti uljni semering. To radiš tako što uhvatiš štap za hromirani deo jednom a čizmu drugom rukom i na cimanje bukvalno izbiješ semering.

7. Zapamti kako ide semering, klizna čaura i ona metalna čaura isti redosled je i pri vraćanju.

8. Operi sve, navuci novi semering. Pazi da ga ne pocepaš. Naulji ga prethodno uljem za viljušku i stavi najlon kesu preko štapa pa preko kese navuci. Nemoj da se jako nabora zbog debljine.

9. Vrati kako je bilo. Sada treba nabiti uljni semering u čizmu. Za to postoji poseban alat, ako ga nemaš može i šrafcigerom ali molim te pazi da ne oštetiš semering, ovo ti ne bih preporučio.

10. Vrati osigurač, prašinar, zaštitu od insekata. Vrati kertridž, i stegni donji šraf. Zatim sipaj ulje. Imaš u manualu koja zapremina ali najbolje da meriš nivo ulja kada je štap skroz sabijen i izliftiran. Meri se visina od vrha štapa do nivoa ulja. Oko 130mm ja stavljam ali proveri u manualu sigurno piše. Prepručujem Silikolene 10W maintain za serijske vile.

11. Vrati oprugu, podloške i distancer i zavrni čep. Podesi predopterećenje mada to možeš i kada sve spakuješ da odrediš pravi SAG.

12. Vrati štapove u mostove, pazi na visinu iznad gornjeg mosta i stegni po manualu.

13. Vrati točak, blatobran, kočnice i spusti motor sa klocni ili štendera.

14. Provozaj se.

15. Šutni jedno pivo za dobro obavljen posao :)

 

Pozdrav.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Đerdap Kladovo - Bratunac BIH
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec ABS (2002.)

 

Jel neko menjao na VFRci Vtec semernige/ulje/čistače na prednjoj vili?

Procurela desna vila, rade se obe, to znam.

Koliko ulja ide tačno, i sta vec sve treba jos i na sta da se obrati pažnja?

Prosto ko pasulj.

1. Stavi motor na prednji stender koji dođe ispod mosta, ako nemaš skini oklope, stavi ga na centralni, neka neko sedne nazad i podmeti nešto ispod izduvne grane i POLAKO ga spusti.

2. Skini klešta, blatobran, točak

3. Popusti heblove i svuci ih ako može, ako ne popusti i mostove i izvuci štapove.

Prethodno premeri visinu štapa iznad gornjeg mosta koliko viri to je oko 41-43mm. Što viš viri napolje to je motor spusteniji i predtrag manji. Ovo će ti trebati kada budeš vraćao štap.

4. Kada skineš štapove potrebno je sa donje strane popustiti imbuse koji se vidi kroz rupu. Ovaj šraf drži kertridž. Predopterećenje opruge sa gornje strane otpusti skroz i odvrni poklopac. Ako neće da popusti možeš ga otpustit još dok je u mostu štap. Zajeb može biti donji šraf ako je pretegnut i zapekao. Ako neko ima pneumatski odvijač možeš sa njime da odviješ. Sačuvaj šraf i bakarnu podlošku.

5. Pošto odvrneš poklopac, skini podloške, distancer, i izvadi oprugu. Ispusti ulje. ZAPAMTI REDOSLED OBAVEZNO. Sada ustvari odrvćeš donji imbus i o da izvučeš ceo kertridž.

6. Skini zaštitu od insekata i prašinar širokim šrafcigerom. Skini osigurač i sada možeš izbiti uljni semering. To radiš tako što uhvatiš štap za hromirani deo jednom a čizmu drugom rukom i na cimanje bukvalno izbiješ semering.

7. Zapamti kako ide semering, klizna čaura i ona metalna čaura isti redosled je i pri vraćanju.

8. Operi sve, navuci novi semering. Pazi da ga ne pocepaš. Naulji ga prethodno uljem za viljušku i stavi najlon kesu preko štapa pa preko kese navuci. Nemoj da se jako nabora zbog debljine.

9. Vrati kako je bilo. Sada treba nabiti uljni semering u čizmu. Za to postoji poseban alat, ako ga nemaš može i šrafcigerom ali molim te pazi da ne oštetiš semering, ovo ti ne bih preporučio.

10. Vrati osigurač, prašinar, zaštitu od insekata. Vrati kertridž, i stegni donji šraf. Zatim sipaj ulje. Imaš u manualu koja zapremina ali najbolje da meriš nivo ulja kada je štap skroz sabijen i izliftiran. Meri se visina od vrha štapa do nivoa ulja. Oko 130mm ja stavljam ali proveri u manualu sigurno piše. Prepručujem Silikolene 10W maintain za serijske vile.

11. Vrati oprugu, podloške i distancer i zavrni čep. Podesi predopterećenje mada to možeš i kada sve spakuješ da odrediš pravi SAG.

12. Vrati štapove u mostove, pazi na visinu iznad gornjeg mosta i stegni po manualu.

13. Vrati točak, blatobran, kočnice i spusti motor sa klocni ili štendera.

14. Provozaj se.

15. Šutni jedno pivo za dobro obavljen posao :)

Pozdrav.

Hvala na iscrpnom odgovoru, detaljnom opisu, zvuči kao da je lako, ali kada prvi put to radiš, mozda i nije tako, bitno je da znam teoretski deo

Ako se ne odlučim da to sam odradim, ko bi to mogao da odradi, sa mojim ili njegovim delovima?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Nemoj da se tripuješ, možeš ti to i sam :) Ako nešto treba viči.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 111 postova

 

Drugari ima li ko u grupi da prodaje ili zna nekog ko bi prodao VFR-a 800, 2002 i mladje?

Pod tim VFR 800 podrazumevas samo RC46 VTEC ili može i VFR 800 FI

 

 Mozes li mi neko objasniti razliku tj.prednosti i mane VTEC-a u odnosu na FI?

 

Hvala !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

VTEC ima razvodni lanac i hidro zatezace. Skupo ako je presao mnogo.

 

Fi ima razvodne zupcanike i nema spanere lanca. Time je kvalitetniji i izdrzljiviji.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Kao što je MaRRe objasnio osnovna razlika kod agregata je tzv. valvetrain tj. razvod ventila. prvi RC46 ima sistem kaskadnih zupčanika koji pogone bregaste osovine, otud karakterističan zvuk VFRa. VTEC odnosno RC46II ima dva lanca sa hidrauličnim zatezačem, svaka glava po jedan. VTEC takođe ima i VTEC odnosno promenljiv način rada ventila, s tim što kod VFRa to radi drugačije nego na kolima. Do nekog broja obrtaja radi na 2 ventila po cilindu, jedan usis drugi izduv a posle tih 6200 ili koliko (razlikuje se malo po godištima) uključuju se i druga dva. Ovo je malo komplikovanije kod servisiranja u odnosu na prvi model. Moje mišljenje je da je to nepotrebno jer snaga je ostala skoro ista, skok snage nije drastičan, zvuk kada uključi sva četiri je odličan.

Postoje i druge razlike, najočiglednija je u dizajnu, i položaju auspuha. Zadnja viljuška je duža, otud ide i duži lanac 110 vs 108 karika. Drugačiji je pod ram i ram. Sam ram je nešto čvršći. Viljuške su 43mm debljina štapa u odnosu na 41mm kod prvog RC46. Viljuška dosta bolje radi. Zadnji amortizer može da ima hidraulično štelovanje predopterećenja. Ubrizgavanje je drugačije, brizgaljke sa više rupa i usisna tela su drugačija. Onaj cushion na koji se kači zadnja viljuška je drugačiji kod VTECa. Teži je VTEC.

 

Eto to je to iz glave šta mi pada na pamet.

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja