Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Ja menjam korman na stromu. Jako je ružan ovaj fabrički. Uzeo sam iz Balosave LSL nosače kormana 28.5mm a korman sam poručio Protaper Adventure bar. Juče je stigao i gledam ga čini mi se da je niži malo. Videću kad skinem sve ako će da ide.

 

Ovaj tour bar je savršen, tj. taman koliko je trebalo mi je približio i podigao ručke. Ja zadovoljan. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ali gde nadje na takav motor digi cajgere da stavi, pa to je bljak. Samo cifrarnik - OKRUGLO I DA SE VRTI !!!

 

 

 

 

 

 

Juce zavrsio jednu korisnu stvarcicu a danas u sanducetu zatekao belu kovertu , niko srecniji .

 

 

post-20170-0-33012200-1475620870.jpg

post-20170-0-78378600-1475620894.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

Pozdrav svima...RC36 1993 sve original, osim vizira koji je promenjen za broj veći zbog moje visine.gallery_24925_1562_29289.jpg

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 458 postova
  • Lokacija: Hamburg
  • Motocikl: Kawasaki ZX9R- Honda XL 1000 V Varadero

AAAAAAUUuuu,kakva lutka ! Svaka čast na kupovini !

Hvala.Kupio sam ga registrovanog na dve godine sve sa tablicama sto je u Hamburgu skoro nemoguće jer svako čim proda nešto skida tablice.Odmah sam mogao da vozim po auto putu, i bio sam sretan ko mali majmun.Prezadovoljan sam.Dobio sam kompletnu dokumentaciju od čoveka.Motor je prešao dosad 45000.Godište je 1993.Dogodine se vidimo.Pozdrav Kumovima,Panonskim Vukovima,Babatovu,Patriotsima,NSRidersima itd...Liza i Tibor

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pozdrav drugari  :) Znamo da noviji tipovi vfr-a idu na bezolovni benzin,ali dali je tako i sa starim tipovima?Nemogu nigde u manualu da nadjem,dali rc-24 je isto je predvidjena na bezolovni benzin?Ja moju vozim vec 6 godina na bezolovni,i ne fali joj nista.Cisto me zanima,ako neko ima neku informaciju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Generalno (prenosim reci mog drugara ) VFR je traktor i kao takav projektovan je da radi sa 85 oktana gorivom, probali smo sa onim aditiviranim miksovima na raznim pumpama i nije bilo znacajnije razlike. Jedinu razliku sam osetio kada sipam na LUKoil pumpama i to onaj obican benzin.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Generalno (prenosim reci mog drugara ) VFR je traktor i kao takav projektovan je da radi sa 85 oktana gorivom, probali smo sa onim aditiviranim miksovima na raznim pumpama i nije bilo znacajnije razlike. Jedinu razliku sam osetio kada sipam na LUKoil pumpama i to onaj obican benzin.

To je ok sto se tice 85 oktana gorivom.Probao sam ja i 98 oktana da sipam,i nisam neku razliku primetio.Samo nije svejedno ako su ventili pravljenji za olovni benzin,a vozis ga na bezolovni,jer vremenom ce pojesti sedista ventila.Toliko znam da vlasnici BMW motocikla iz 80 godina,stavljaju dodatak u bezolovni benzin(ima na pumpama da se kupi dodatak olova),jer njihovi motori su jos isli u to vreme na olovni benzin.Moj vfr je 86 godiste,pa sam zato pitao.Moguce je da su japanci vec u to vreme pravili motore na bezolovni benzin.Pozdrav  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Vrlo moguce, nisam puno razmisljao na ovu temu, bitno mi je da ima goriva ( preziveo sam sve one bonove i redove i nestasice i prodaju na flasicu ...) .

Moj je proizveden 1999, tako da garant radi na bezolovni, nisu valjda dzabe stavljali katalizator i dve lambde

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Vrlo moguce, nisam puno razmisljao na ovu temu, bitno mi je da ima goriva ( preziveo sam sve one bonove i redove i nestasice i prodaju na flasicu ...) .

Moj je proizveden 1999, tako da garant radi na bezolovni, nisu valjda dzabe stavljali katalizator i dve lambde

Gadna vremena su bila ta kad smo na bonove kupovali benzin.Secam se kao klinac da nismo imali para za benzin,pa kad smo nabavili litru dve benzina,pomesali sa litru dve nitro razredjivaca,plus malo zejtina(dvotaktol je bio luksuz),da napravimo mesavinu.Isli su apn-ci ko ludi,istina nisu dugo trajali...... :)

post-27589-0-35019500-1476644664.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

 

Generalno (prenosim reci mog drugara ) VFR je traktor i kao takav projektovan je da radi sa 85 oktana gorivom, probali smo sa onim aditiviranim miksovima na raznim pumpama i nije bilo znacajnije razlike. Jedinu razliku sam osetio kada sipam na LUKoil pumpama i to onaj obican benzin.

To je ok sto se tice 85 oktana gorivom.Probao sam ja i 98 oktana da sipam,i nisam neku razliku primetio.Samo nije svejedno ako su ventili pravljenji za olovni benzin,a vozis ga na bezolovni,jer vremenom ce pojesti sedista ventila.Toliko znam da vlasnici BMW motocikla iz 80 godina,stavljaju dodatak u bezolovni benzin(ima na pumpama da se kupi dodatak olova),jer njihovi motori su jos isli u to vreme na olovni benzin.Moj vfr je 86 godiste,pa sam zato pitao.Moguce je da su japanci vec u to vreme pravili motore na bezolovni benzin.Pozdrav  :)

 

Sve jedno ti je za koji benzin su ga projektovali jer više nigde u Evropi nemaš da kupiš olovni benzin tako da: to ti je što ti je.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Molio bih za malu pomoc...

 

Ako neko ima originalni top case za VFR800 V-TEC 2002- zamolio bih ga da mi slika ove zavrtnje i podloske na ploci.

Nesto mi tu fali ili je pogresno namontirano.

 

Hvala unapred!

 

IMG_20150707_160020.jpg IMG_20150707_160028.jpg IMG_20150707_160037.jpg

Mislim da ti nedostaje originalna ploca

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Đerdap Kladovo - Bratunac BIH
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec ABS (2002.)

Pozdrav rajo.

Skinuh izduve na mom motoru VFR800Vtec, da bih povadio "višak" iznutra, zarad boljeg zvuka.

Zna li neko sta se stavlja na spoju cevi u cev, da ne bi puštalo na sastvu od katalizatora ka izduvima.

Hvala unapred.

post-36568-0-07303300-1478947894.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 266 postova
  • Lokacija: Smederevska Palanka - Beograd(Jerkovic)
  • Motocikl: Yamaha Virago 535-prodat; RC36

Pasta za dihtovanje auspuha, trebalo bi da ima u bilo kojoj bolje snabdevenoj prodavnici autodelova. 

recimo ovo

 pastazaauspuh120140923062033.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Đerdap Kladovo - Bratunac BIH
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec ABS (2002.)

Pa i kod mene je neki grafit bio, Al se raspao pri skidanju.

Javljam kad namontiram sve i vidim da li (nedo Bog) negde pusta na spojku.

Ovih dana bi trebala da bude operacija izduva, tj vađenje viska iz izduva...verovatno ovako kao na prilozenim slikama:

post-36568-0-23072700-1478963557.jpeg

post-36568-0-01558600-1478963582.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ju ju ju al ce ovo sa dve prazne cevke da bude bolest.

Jako mi se dopada koncept dva simetricna auspuha. Vozio sam Dominatora i kad je trebalo da zamenim cevke svi su mi govorili da sam blesav sto ulazem pare za dva auspuha na relativno jeftin motor, boli me uvo - ja placam i volim DVA kako je i zamisljeno , i to je grmelo za sve pare, plombe su ispadale onome ko vozi iza mene ili pored dok preticem sa do kraja zavrnutim gasom.

Kad zavrsis operaciju obavezno snimi da slusamo

 

 

 

 

A na spoju auspuha ide neka mekana grafitna caura, ima da se poruci iz Louisa i nije skupo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Đerdap Kladovo - Bratunac BIH
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec ABS (2002.)

Probacu da nabavim tu grafitnu cauru iz Louisa...

Da, i meni se bas dopada simetrija dva auspuha, kao i simetrija celog ovog motora...nekako kao da je sve radjeno po mom ukusu...

Planiram da probam da namontiram prvo izduve ovako otvorene i bez zavarivanja "poklopaca" onih sa dvema rupama, pa da malo tako vozim (malo možda ne izgleda na oko lepo tako sa tim rupama, ali jedva cekam samo zvuk da čujem), pa onda da navarim "poklopce" i vratim da izgleda "kao" fabrički... :D

Trenutno ga vozim ovako malo bez izduva, daje mi duplu dozu adrenalina, kao da je V8 masina imam osecaj :DDD

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja