Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Ау мени је жеља једна оваква :)

 

(Не мислим на ћеркицу, немој да се увредиш и помислиш нешто :) )

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Đerdap Kladovo - Bratunac BIH
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec ABS (2002.)

Ау мени је жеља једна оваква :)

(Не мислим на ћеркицу, немој да се увредиш и помислиш нешто :) )

Čim mi budu gotovi papiri za inostranstvo, mozemo da se dogovaramo za VFRku druze

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

@ položaj sedenja:

 

Ja sam vozio Afriku pre VFR-a i meni lično mnooogo više odgovara položaj sedenja na VFR-u. Kao što je Grnca rekao. Na enduro motoru se sedi pravilnije (uspravnije), i sve je u redu dok su ti leđni mišići odmorni i drže kičmu u pravinom položaju, ali nakon duže vožnje mišići se opuštaju i sav teret prelazi na skelet tj. kičmu i počinje da me boli donji deo leđa (tzv krsta). Isti je problem kada sedite na kompjuterskoj stolici više sati, e sad na to još dodajte truckanje i neravnine na putu...

Enduro ima prednost što možeš da voziš stojeći i tako da odmaraš leđa, ali to zahteva i sporiju vožnju. VFR (sport touring) ima drugu prednost, a to je da možeš da se spakuješ i da praktično legneš na rezervoar, dupe na kraj "prednjeg" sedišta, stopla mazo nazad i pun gas (na auto putu npr.).

 

Na VFR-u mi se čini kao da mogu da vozim beskonačno dugo i da nikad nemam problema sa leđima.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Da ne kazu svaki svoga konja hvali, ali dovoljno je da sam jednom prilikom presao u danu 1100 km, bez ikakvih posledica sutradan... cinjenica ;)

Mozda ima udobnih motora, ali VFR svakako jedan od najudobnijih

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

ZA svaku neudobnost sam SAM kriv, prvi put nisam stavio pojas za bubrege (bilo toplo) pa mi stalno nadizalo jaknu a drugi put sam imao zestoke grceve u desnoj ruci iz meni nepoznatog razloga. Moze dupe da boli i od sedenja na kaucu a kamoli na motoru ALI DA JE UDOBAN - POTPISUJEM   !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

A to sa sakama i umornim rukama sam ja u pocetku imao problem, dok nisam skontao da treba nekako manje da se oslanjam na iste... e sad, verovatno to dosta zavisi od gradje tela.. odnos duzine torza i nogu i tako to... nismo svi isti.. zamisli tek da si seo na klasicnu Rku, kako bi tu tek nagrabusio ;).. morao bi teretanu da posetis sigurno malo :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Momci, samo ime kaže, sportski motor. Dakle sport je u pitanju.

Rukama se upravlja, tj. gura korman levo desno i to je to, ne sme se držati niti oslanjati na korman.

Pravilna tehnika je nogama stisnuti rezervar, i trbušnjacima i leđnjim mišićima držati torzo, tako da ruke se samo naslone na heblove i potpuno su labave u svakom momentu.

 

To je teorija, a praksa... pa znate kako ako se ne trenira redovno to je jako teško izvodljivo. Umori se čovek posle pola sata i onda svi mi se oslonimo na ruke i tu kreću onda problemi... bole ruke, boli između lopatica (ovo je konkretno bol kad se prenose neravnine sa podloge direktno kroz ruke na leđa).

Dok sam trenirao redovno mogao sam baš dugo da se vozim i da ne osetim taj bol. Ali šta da vam kažem.

 

Probajte da se skoncentrišete i ne osljanjate se na ruke uopšte i videćete da može, jedino što to poprilično zamara i potreban je trening.

 

Svaki dan trenirajte izdržaj (plank) i biće vam motor udobniji. :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Izgoreli su mi namotaji na statoru >:( ......problem rešen zahvaljujući našem dobrom čika Rajku...Arakisu. :jee1: .

Moj savet, da se vama ne bi desilo isto, da povremeno proverite konektore-spojeve na instalaciji, posebno sa desne strane motora

Prvo mi je izgoreo-istopio se konektor koji spaja faze sa statora i regler.To je bilo pre 2-3 godine,zalemio sam ali izgleda loše.

Prošle nedelje se ugasio u vožnji,sva sreća blizu kuće.Otkinula se jedna žica na tom lemu.....mislio sam da je to ali nije,IZGORELI namotaji.Sada sam malo-mnogo ozbiljnije uradio te lemove,stavio termo bužir,pa još jedan bužir,pa izolovao trakom,pa lepo spakovao sve to.

Sreća u nesreći da je regler ostao čitav.Sada puni na 4000 obrtaja 14,5v. ;)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Meni kažu da sam lud, ali mene ne mrzi da pre sezone i na kraju sezone, poskidam sve plastike, raskačim sve konektore i džekove i poprskam kontakt sprejom. Tada iskoristim priliku i da ih malo razradim. U principu, svaki naredni put je sve lakše i kontakti su uvek dobri, nema patine i onog zelenog što se nahvata na papučice.

Da ne ureknem motor, ali još uvek je na original statoru i regleru. Pošto ga više neću voziti (konzerviran je) ostaće verovatno tako.

 

Koliko sam ja čitao stare forume, jeste VFR ima problem sa reglerom, ali razlog otkazivanje je baš to, ne adekvatno održavani kontakti. Slab kontakt, greje se, loša masa...

 

Posle svakog puta gde sam kisnuo (a kisnuo sam haos), ja poskidam plastike i prskam kontakte... Jeste smaranje ali nije na odmet. Najgore je kad ti daleko od kuće stane motor zbog takve gluposti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Kisnuo sam i ja mnogo puta i to žestoko.....nisam čistio kontakte niti prskao kontakt sprejom....svaka škola se plaća.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Društvo, počeh da koristim gopro koji sam pazario od Hozea i tako sam iskoristio jučerašnje lepo vreme da obrnem krug do Donjeg Milanovca. Na brzinu sklopih filmić da vidite kako izgleda vizir + novi korman + retrovizori, iz moje perspektive. To jest, iz perspektive sa mojih grudi, pošto sam koristio takav nosač. Uživajte! :)

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Sinjor Pablo , bilo bi mi drago da jos jednom napomenes modifikacije tvog ViFeRa, cini mi se dosta. Narocito me zanima modifikacija farova i zanima me tvoj utisak o rezultetu te operacije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pablo, motor ti izgleda iz kokpita kao advenčer :).

 

To su LSL nosači a korman koji je? Ja sam u procesu zamene kormana pa sam se nagledao visina, krivina, širina kormana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Pablo, motor ti izgleda iz kokpita kao advenčer :).

Aha. :) Hteo sam baš takav položaj na motoru, ali bez da moram da iskeširam još 10k evra preko savršenog motora koga već imam. :) Cela modifikacija volana i vizira me je izašla oko 500e, što mi je skroz prihvatljivo. I što je najbolje, sve se lako skine ako treba.

 

Evo informacija o modifikacijama na mom VFR-u.

 

Ugradnja projektora, ksenona i dodatnih led svetala (tada sam sve sijalice na motoru zamenio led-ovima):

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76830-vfrvtr-tema-za-vlasnike-i-ljubitelje/?p=1619364

 

Nosači bočnih kofera:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76830-vfrvtr-tema-za-vlasnike-i-ljubitelje/?p=1745150

 

Ugradnja LSL kormana:

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76830-vfrvtr-tema-za-vlasnike-i-ljubitelje/?p=1785304

 

Ugradnja podesivog nosača za vizir i vizira

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/76830-vfrvtr-tema-za-vlasnike-i-ljubitelje/?p=1817364

 

Iske, i ja sam dosta razmišljao o kormanu i analizirao sve što mi je palo pod ruku. Na kraju sam naručio LSL tour bar XB3, preko Balosave. Odličan je!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5341 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

E da, retrovizore sam pazario u Louis-u (Magazi marka). Nisam ništa morao da modifikujem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ja menjam korman na stromu. Jako je ružan ovaj fabrički. Uzeo sam iz Balosave LSL nosače kormana 28.5mm a korman sam poručio Protaper Adventure bar. Juče je stigao i gledam ga čini mi se da je niži malo. Videću kad skinem sve ako će da ide.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja