Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ako Honda kaže da se ulja menja na 12000km i to API SG kvaliteta ili bolje... nema problema menjati ni na 10000km, Zašto uvećavati trošak.

Ja menjam jednom godišnje ili na 10000 šta pre dođe...

 

Možeš opušteno ići u Rumuniju.

 

Samo PAZI!!! Dosta je zeznut saobraćaj u rumuniji ja sam se slupao motorom sad u nedelju kod Rimnicu Valcea... Gužva ja u koloni i ispred se desio lančani koji nisam video, kad sam video kasno je bilo i tresnem u fronteru od pozadi... polupam motor napred baš fino. Far, plastike itd... Mislim da su vile, mostovi i točak OK jer sam ga dovezao kući posle bez problema. Zato oprez, ima loših puteva i kriminalnih vozača koji skreću preko pune linije bez žmigavca.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: GSX 1400, MZ ETZ251

Pozdrav drugari,

 

Sinoć se vratio sa letovanja i po ko zna koji put oduševljen VFR - om, kao i svi vi  :jee1:

Bio sam na Krfu, tura od 2250 km Gornji Milanovac - Igumenica (mesto gde se uzima trajekt) i nazad plus vožnja svaki dan na ostrvu.

Išli smo sve autoputem što malo smara, ali motor ne umara uopšte. Pravio sam i ranije duge ture 500 - 600 km, ali nikada da u danu predjem skoro 1000 km.

Nas dvoje, tri kofera i nigde ispod 120 km/h, vfr samo šapuće, potrošnja je oko 6 l/100 tim tempom  :na_glavi:

vec na 130 troši 6,5l/100, od 140 - 160 troši 7,5 l/100, preko 160 potršnja skače na 9 l/100 km

Postoji jedan smorni deo novog autoputa od Soluna ka Igumenici gde praktično nema ničega, a ni saobraćaja tu sam vozio od 180 - 200 ali je malo falilo da ostanem bez goriva usred pustare.  :staa2:

Inače ne vozim tako nikada, ali 50 stepeni sa neba, 60 sa asfalta i želja da se već jednom stigne su presudile..., znam, ovo može biti recept za pad, ali jbg!

Sve u svemu oduševljen motorom po ko zna koji put, a vlasnik vfr-a sam tri godine i oko 30000 km!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

Ako Honda kaže da se ulja menja na 12000km i to API SG kvaliteta ili bolje... nema problema menjati ni na 10000km, Zašto uvećavati trošak.

Ja menjam jednom godišnje ili na 10000 šta pre dođe...

 

Možeš opušteno ići u Rumuniju.

 

 

Koje ulje sipaš u motor?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Đerdap Kladovo - Bratunac BIH
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec ABS (2002.)

Ako Honda kaže da se ulja menja na 12000km i to API SG kvaliteta ili bolje... nema problema menjati ni na 10000km, Zašto uvećavati trošak.

Ja menjam jednom godišnje ili na 10000 šta pre dođe...

 

Možeš opušteno ići u Rumuniju.

 

Samo PAZI!!! Dosta je zeznut saobraćaj u rumuniji ja sam se slupao motorom sad u nedelju kod Rimnicu Valcea... Gužva ja u koloni i ispred se desio lančani koji nisam video, kad sam video kasno je bilo i tresnem u fronteru od pozadi... polupam motor napred baš fino. Far, plastike itd... Mislim da su vile, mostovi i točak OK jer sam ga dovezao kući posle bez problema. Zato oprez, ima loših puteva i kriminalnih vozača koji skreću preko pune linije bez žmigavca.

Hvala na savetu.

Poznato je da su Rumuni haotični vozaci, često idem za Rumuniju.

Isao sam prošle godine na Fagaraš ali Intruderom 800...sad VFRkom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1064 postova
  • Lokacija: Beograd- Cerak
  • Motocikl: Tracer MT09

Ako Honda kaže da se ulja menja na 12000km i to API SG kvaliteta ili bolje... nema problema menjati ni na 10000km, Zašto uvećavati trošak.

Ja menjam jednom godišnje ili na 10000 šta pre dođe...

 

Možeš opušteno ići u Rumuniju.

 

Samo PAZI!!! Dosta je zeznut saobraćaj u rumuniji ja sam se slupao motorom sad u nedelju kod Rimnicu Valcea... Gužva ja u koloni i ispred se desio lančani koji nisam video, kad sam video kasno je bilo i tresnem u fronteru od pozadi... polupam motor napred baš fino. Far, plastike itd... Mislim da su vile, mostovi i točak OK jer sam ga dovezao kući posle bez problema. Zato oprez, ima loših puteva i kriminalnih vozača koji skreću preko pune linije bez žmigavca.

Jel to VFR ili Strom nastradao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Strom je stradao. Nije strašno. Mala brzina... motor je ceo, dovezao sam ga kući posle jednom rukom. Polupao sam far i plastike okolo jer sam udario u rezervni točak na petim vratima.

Kad me ruka malo prođe, pristupiću popravci... tj zameni originalnim delovima i biće sve OK.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Drugari, da li neko zna gde mogu da se kupe lezajevi volana za RC 24?

 

U pitanju su ona 2 kuglicna, donji konusni i gornji da kazemo obican. Sta god pokusam sa iskopam izbacuje mi valjkaste lezajeve.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Valjkasti su zamenski. I mnogo bolji od kuglicnih. Kupis ceo set valjkastih sa sve kosuljicama i ostalim. I namontiras na motor.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 116 postova
  • Lokacija: Derventa, Novi Sad
  • Motocikl: DR-Z400, Benelli Trek 1130

VFRovci ima li ko da je presao sa neke enduro varijante na VFRa i kako mu je suvozac prezivio tu tranziciju? elem pogledah jedan fin primjerak ali se bolja polovina plasi da ce joj VFR biti neudoban kaze previse savijene noge ovo ono, navikla na TDMa. Juce sjedoh na suvozacevo mjesto i TDMa i VFRa i meni se ne cini neka veca razlika, jos mi VFR izgleda i udobnije (sire sjediste), e sad oba su bili stacionarni (na copavoj) kad sam probao pa ne mogu reci kakvo je stanje u voznji.

 

Ona trenutno ne moze da testira sjebala nogu, a motorce je na raspolaganju jos nekih 10ak dana pa bi mi bilo kakvi utsici znacili. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Moja lepsa polovina je eto presla kao suvozac sa Transalpa na VFR.  Brzi motor i jace kocnice kod VFR-a je teraju napred ka vozacu. Sediste mora se prilagodi kod nekog majstora da ne bi vise klizala napred.

 

Kolena nisu problem iako su mnogo savijenija nego na TA.

 

Zbog uspravnog polozaja sedenja na TA su je bolela ledja bas bas. Sad na VFR-u nema vise bolova u ledjima ni kod nje ni kod mene. Za to je zasluzan blago pognutiji polozaj sedenja.

 

Guzica boli i kod jednog i kod drugog tipa motora.

 

Dakle generalno nije mnogo losiji polozaj barem mojoj lepsoj polovini. Sto se mene tice...VFR mi je bolje legao nego TA.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

Може. Кичма је у правилнијем положају него например мени на ТДМ-у где је повијена и има облик, такорећи, затворене заграде.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7067 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

I ja sam imao slicnu problametiku kad sam putovao sa Naked masinom CB500 gde se uspravno sedi, samo pored muke s ledjima, mene su prsti boleli, jedva sam drzao volan posle 400-500km u cugu.
Sad imam CBR 600F2 i stavio sam mu volan od VFR 750F RC36 i super je za voznju, opterecenje ledja i ruku ie lepo izbalansirano, nije bilo nikakvih problema na ovogodisnjem putovanju,  a bol u dupetu je standard, na svakom motoru s kojim sam putovao, kontam da je tu jedino resenje ubaciti gel.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Jeste , na enduru se sedi pravilnije ALI na kratkim relacijama dok te telo i paznja drzi u polozaju, kad telo pocne da popusta onda se grbavis i krenu bolovi.

 

Na VFR-u se sedi blago napred ( nije bas napadacki mada mozes da se spakujes po potrebi) i jos ako imas blago povisen korman - svaku krivinu savladas bez muke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Drugari, da li neko zna gde mogu da se kupe lezajevi volana za RC 24?

U pitanju su ona 2 kuglicna, donji konusni i gornji da kazemo obican. Sta god pokusam sa iskopan izbacuje mi valjkaste lezajeve.

Da li si pronašao u međuvremenu, ili da potražim telefon gde sam ja kupovao?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

Oznake ležajeva su

Za kuglični SAC 3055-1, SAC 2647

Za konusno valjasti veći 32006-x i CR-0574

 

Problem za nabavku bude ovaj manji u dimenziji 26x47x15 jer se za milimetar razlikuje od standardnih, pa ga samo jedna veleprodaja ima na stanju(pre par meseci) i to neka firma iz Gruža . Meni je naručio komercijalista Ivan Pavlović iz Tehnokomerca Kruševac, 063652405 037426860.

Mislim da to možeš završiti preko bilo koje specijalizovane prodavnice ležajeva, a u bg ih barem ima, ali ako ih bude mrzelo ili ne budu mogli, pozovi ovog čoveka, verujem da hoće da ti pošalje..

Uz ove ležajeve ne dobijaš zaštitne limove, moraš vratiti tvoje, a cena je bila 1200+2500 za fag i ntn konusno valjkasti.

Donji zaštitni lim možeš sačuvati ako donji ležaj skidaš na presi-odnosno odvojiš osovinu od donjeg mosta..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

...mislim da ih je takođe ima kod sagmajstera po sličnoj ceni, ne znam da li su sa limovima(zaštitom)

Ako ih kupuješ kao moto deo, tražiće ti drugu oznaku, imam negde i nju, ali nije mi pri ruci, pa pitaj ako treba da tražim..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 127 postova

... i najvažnija stvar

Ja sam montirao te konusno valjkaste,koji znatno duže traju, ali prvom prilikom vraćam kuglične, ako motor ostane kod mene.

Malo mi je teži na upravljaču pri vrlo malim brzinama, a ne verujem da sam previše stegao..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 47 postova
  • Lokacija: Đerdap Kladovo - Bratunac BIH
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec ABS (2002.)

Pozdrav drugari.

Izvozah sa drugarima Fagaras i Alpinu.

Bilo je ludo.

U tri dana presli oko 1200km.

VFRka uzivala u dobrim krivinama koliko i ja.

Upravo je zamena ulja i filtera ulja u toku posle nesto malo manje od 6000km od prošle zamene.

Potrosnja se kretala od 5,5 do 6,2 na 100km pri malo zustrijoj voznji...PREZADOVOLJAN.

Evo i par slika...

post-36568-0-51954900-1472748503.jpeg

post-36568-0-25946000-1472748597.jpeg

post-36568-0-14443300-1472748653.jpeg

post-36568-0-36726700-1472748683.jpeg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja