Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Zanima me da li ima neko retrovizore za RC46?

 

Kako misliš da li neko ima? Da ti proda pokloni?

 

Naravno da imaju da se kupe, pitanje je samo koji ti trebaju. Stari tip (sa gumenom zaštitiom preko nosača) ili novi tip. Oba pašu rupa na rupu tako da je stvar ukusa prilikom kupovine.

 

Pogledaj prodavnice moto opreme koje drže VICMA proizvode (većina ih drži). Šifra za stari tip je EH375 a za novi tip EH848

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Da li je mnogo 80 000 za vfr. I na sta bi trebao da obratim paznju pri kupovini. Konkretno ovaj primerak mi je najblizi.

Prodao sam danas xt, i odusevljen sam izgledom honde. Pre neki dan sam seo na jednu, kao da sam se rodio na njoj, tako sam se osecao. Nisam je vozio ali bih isao ovu sivu da vidim i da probam. Svaka pomoc dobrodosla.

http://www.polovniautomobili.com/motori/8366685/honda-vfr-800-abs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Naravno da nije. Ako je nesto dobro na VFRu to je agregat. Obrati pažnju na sve ostalo. Elektriku, gume, kvačilo... Viđao sam da VFR stane zbog gluposti kao što je patina na glavnom osiguraču... sve ostalo je jako kvalitetno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 49 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: XT 600E

Ovaj lik sa uba dovozi iz ch, lepo mu izgledaju motori, sad treba otici i videti. Ako bih ulazio u neku pricu oko kupovine izmerio bih kompresiju. Ima li problema sa ovim v-tec sistemom, ima li nekog odrzavanja i slicno. Zanima me sve  :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Vidi, svaki mehanicki sklop se haba i trosi, neki jako brzo a neki jako sporo, Honda je napravila da se trosi jaaaaako sporo. Regler je kritican i to je to. Redovnom upotrebom s gule cak i rucke na heblovima ali avaj.

 

Kad doteras motor, operi ga detaljno, tada ces videti svaku dlaku, poskidaj plastike, prepipaj jel sve na svom mestu stegnuto, uzmi kontakt sprej i detaljno ocisti i poprskaj sve strujne dzekove a posavetovao bih te da isto uradis i sa prekidacima na kormanu. Sipaj gorivo, proveri pritisak i uzivaj u voznji.

 

 

Cuo sam, nisam nikada vozio V-tec-a , da hoce da malo iznenadi u krivini ako ga vozas u obrtajima kad treba da ukljuci V-tec (cca oko 6000rpm) , znaci samo ostro :care:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 249 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Kymco Agility City 125,Agility City 200,SuZuki Boulevard M90, Honda NC 700 s

Pozdrav svima,

 

Zanima me iskreno kolika je potrošnja VFRke i rc36 i rc 46...naravno neki prosek solidne vožnje. Pri tom ne mislim na to kad se pipka gas ili uslovi staze...nego ono,normalno...neka tura sa prosečnim prtljagom i grad... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Moja RC36 troši od 5 do 5.2 litre. Bilo kakve voznje...

 

Tipa auto put 500km konstantno nisam probao. Ali neku mesavinu auto puta sa otvorenim je kao sto sam gore napisao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ne znam za RC36 ali RC46 od 2000-2001 koji ima lambda sonde troši oko 5 litara. Dosta često i manje i to bez pipkanja gasa. Onaj od 1998-1999 troši malo više jer nema katalizator ni lambda sonde. RC46 VTEC, nemam neko iskustvo ali dok ga je kum moj imao na auto putu kada je u VTECu trošio je isto kao i moj oko 5.5 i to pun gas kad god može a na magistralnom kada uključuje isključuje taj VTEC onda nešto više.

Vlasnici 36ica spominju za mene neke neverovatne cifre potrošnje ali sve zavisi od stila vožnje i ispravnosti karburatora.

Ja znam da moj RC46 preko 6 litara ne može osim na stazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Vlasnici 36ica spominju za mene neke neverovatne cifre potrošnje ali sve zavisi od stila vožnje i ispravnosti karburatora.

 

Uh..i te kako zavisi od stila voznje i ispravnosti ne samo karbova...nego cele masine.

 

Znam momka koji vozi pun gas RC36 na pravcu...pa naglo kocenje....polako u krivini 20 na sat....pa onda pun gas...i Onda mi dodje i kaze trosi mi 8 litara...ja umirem od smeha...

 

A stignemo u isto vreme na odrediste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

 

Vlasnici 36ica spominju za mene neke neverovatne cifre potrošnje ali sve zavisi od stila vožnje i ispravnosti karburatora.

 

Uh..i te kako zavisi od stila voznje i ispravnosti ne samo karbova...nego cele masine.

 

Znam momka koji vozi pun gas RC36 na pravcu...pa naglo kocenje....polako u krivini 20 na sat....pa onda pun gas...i Onda mi dodje i kaze trosi mi 8 litara...ja umirem od smeha...

 

A stignemo u isto vreme na odrediste.

 

Pa zato sam se i ogradio da zavisi od stila vožnje. To ispucavanje iz druge ili čak iz prve ubije potrošnju.

Sad kada sam išao za Trebinje baš sam vozio "lagano" bez ispucavanja, 4,5,6 nisam prešao 5000rpm i potrošnja je bila ispod 5 litara. Nisam merio tačno ali znam po meraču. Prešao sam 270km i pokazivao je preko pola.

Na magistralnom putu ako se vozi tako sa mojim motorom mogu da pređem preko 400km sa jednim rezervarom. Frka jeste ali može. Ja sam najviše vozio 390km i bilo je još sigurno preko 1L u rezervaru.

Letos po alpima drug na ganc novom stromu 1000 i ja na VFRu vozili smo zajedno. U isto vreme napunili u isto vreme ponovo dopunili i isti put prešli, strom je bio 4.5 a VFR 4.6 na 100km. Najmanje što sam izmerio na VFRu je 4.3L ali sa serijskim topom. Od kad sam stavio ovaj "glasniji" od 0.4-0.5 litara više potroši.

Pri tom stvarno nisam slinavio :) Majke mi :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

VFR je najbolji motor na svetu... :)

 

Pa to i ja mislim. Taman je sve. Ali nekako nikad se nisam primio na VTEC. Razočaran sam što u Hondi nisu imali sluha i nastavili da prave legendu. Osim ABSa ne vidim po čemu je to ovaj novi bolji recimo od mog, i što je nov naravno. Ista, snaga, ista ergonomija, teži je, komplikovaniji agregat... da ne nabrajam. Dizajn jeste moderniji ali ja sam očekivao povratak Gear Driven Cam na velika vrata, 1000 kubika, do 150 konja, Upside down viljuške od 43mm, potpuno podesivo vešanje, elektronika, ABS, TC, modovi... Pa VFR je uvek bio perjanica. Sada više to nije nego je što bi rekli englezi Parts Bin Bike. Videli šta imaju od starih delova na lageru pa sastavili motor.

 

Zato sam i kupio novog Stroma 1000, stiže do kraja nedelje. Jeste to sad drugi tip motora ali i ja sam malo drugačiji :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

А шта је лошије код VTEC-a?

Ništa. Da se razumemo,  na VTECu bolji je ram, marginalno je krući itd, malo je bolja geometrija, prednja viljuška 43mm je mnogo bolja od prve RC46... Kad kažem mnogo, to je stvano osetno...

 

Ono što se meni ne svidja je način rada VTECa, bez potrebno komplikovanje već odličnog agregata..., zaštitni znak VFRa gear driven cams ne postoji (meni ovo smeta baš).  Jedino mi je zvuk stvarno WOOOOW kada predje sa 2 na 4 ventila.

Zadnji amortizer je jednako loš na oba modela, s tim što mislim da je na VTECu to izraženije zbog duže viljuške od 2cm. Ali jednako je loše na oba pogotovo kad se optereti, suvozač + tri kofera.

 

VTEC je teži. E sad da ne ulazimo u dalje rasprave ovo što sam naveo meni lično se ne sviđa... nije nužno i tako. VTEC od 2006 ima i ABS dok prvi RC46 to nema. Dizajn opet kako kome legne. U praksi razlike su mnogo manje nego što to izgleda. Vozio sam oba i po mom skromnom mišljenju prvi mi je bolji pod uslovom da se malo poigra sa ogibljenjem... ali to važi za oba.

 

Ono što mene nervira najviše što i dan danas Honda stavlja one grisine od viljuški i traži premium novac. Osim dizajna koji je meni (opet kažem meni) stvarno super na novom VFRu 800 ne vidim zašto je bolji od VTECa. Čak je i snaga ista ako ne i manja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ..., 2427 postova
  • Lokacija: Tемерин
  • Motocikl: Honda VFR 800 Vtec

А то компликовање, како се односи на одржавање и издржљивост агрегата? Да ли му скраћује радни век? Нема неких фалинки услед тог компликовања?

 

Волим унапред да се распитујем у вези модела који ми се свиђају и који су у ужем избору :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Švaleru, pre svega izvini ako sam te loše istripovao.

 

Oba agregata su više nego pouzdana. Ono što je "komplikovanije" kod VTECa je to što ima španer lanca bregaste i to dva komada jer ima dve glave (V4), to hoće da se čuje. Nisam imao iskustva sa time i ne znam da li je to znači da mora da se menja ili ne. Neko menja neko vozi tako i to je to (iskustva sa stranih foruma). Štelovanje ventila je na VTECu dosta komplikovanije pa ako dođe do toga da to moraš da radiš pronađi nekog ko to zna da radi. Štelovanje vakuma na usisu je takođe komplikovanije jer moraš airbox da skineš, na prethodnom je to posao od 15 minuta. To bi bilo to. Sve ostalo je isto ili jako slično na oba modela.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 18 postova
  • Lokacija: Sarajevo

Pozdrav,

 

Imao sam problem sa španerima od prvog dana kad sam ga kupio, ja sam vozio tako 5 godina i oko tridesetak hiljada.Motor sam prodao čovjek i dalje vozi tako.

Tako da nije to neki problem a majstori nisu baš bili voljni da čačkaju oko te mašine doduše u mom okruženju ih ni nema nešto puno :).

Motor super al sam ga izgustirao pa promjenio.

 

LP

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Da napišem i ja koju reč.

 

Šta me nervira kod V-TEC (ili možda bolje rečeno kod honde generalno):

  • Odustavli su od gear driven cam što je za mene čista jeres!!! Izdali su sami sebe. VFR je motor koji baš po tome bio karakterističan. Da se razmemo razvod ventila preko lanca je sasvim ok, koristi se na 99% motora, pouzdan je, manje izdržljiv nego gear driven cam ali daleko od toga da je loše rešenje (sigurno bolje nego kaiš npr. ducati). Ne radi se o pouzdanosti. Radi se o tome da je gear driven cam sa tehnološke strane jedan izrazito zahtevan sklop kada je u pitanju izrada, naravno i skup. Ko se iole malo razme u mašinstvo jasno mu je koliko je dobro morao biti urađen proračun ovog sklopa, kolika je preciznost u izradi potrebna... Ovako nešto može da napravi jako malo fabrika u celom svetu. Zašto su sve to uradili? Moje mišljenje je zato što je ovo rešenje mnooogo jeftinije.
  • prednja maska. Napravili su ga da od napred liči na maxi skuter. Ok, možda je tada bio takav dizajnerski tren (V-strom...) ali meni se to ne sviđa.
  • Stavili su V-TEC što je sasvim ok i ne mislim da je loše, čak je i pohvalno. Ono što mislim da je loše je to što time nisu skoro ničime unapredili motor osim što su vlo malo smanjili potoršnju. Dakle, nije povećana snaga motora... Nisu ni povećali zapreminu motora koji je svakako u registracionoj klasi kao i 1000ccm. Ovo što ljudi pričaju da se oseti prelaz kada se uključi V-TEC ne mogu da komentarišem jer ga nisam probao na motoru (imam ga na autu i taj prelaz se ne oseti, ali to nije za poređenje). Sve jedno ne očekuj da će motor da ti skoči ili da ti se otme iz ruku jer to nije turbo ili tako nešto.
  • Nisu stavili USD vile, nisu poboljšali amortizer, a mogli su, kad su već uštedeli na gear driven cam. Ali ovo o vešanju prepuštam Isketu da komentariše. Honda nije čak stavila ni USD vile na VFR modelu iz 2014.

 

Ono što mi se sviđa je:

  • ABS
  • konačno su pomerili auspuh tako da mono viljuška dolazi do potpunog izražaja.

 

Generalno VFR je odličan motor i tu nema diskusije. Nećeš pogrešiti ni da kupiš primerak koji prešao i 250Kkm jer je agregat neuništiv. Udoban je za vožnju. Možeš sa njim na put oko sveta, a možeš i na stazu i to da napraviš pristojno vreme. Ima problema sa reglerom (koja honda nema?), instalacija traži malo pažnje. Ja lično, pred početak sezone rastavim sve džekove prekontorlišem i naprskam kontakt sprejom.

 

Sve ovo je moje lično mišljenje i prihvatam da možda negde nisam u pravu, ali eto, to je moje viđenje stavri. Jednostavno ne volim kada se od nečega što je bio vrhunac tehnologije pravi main stream ili bolje rečeno kada se odustane od sopstvenih principa. Kao npr. što je honda upravo izbacila novu Afriku Twin koja ima paralel twin motor umesto V2. Eto, to je za mene jeres!!!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Sto se tice potrosnje na rc36 kod mene je uglavnom oko 5l, moze i manje ali to je onda gnjavaza, po gradu i ne mjerim. Vfr je super motor za ono za sta je napravljen. Ja recimo mogu da vozim satima bez nekog posebnog umora a ni nakon 5 godina duzenja sa njim nisam pozelio da ga promjenim. E sad mozda je meni jednostavno legao isto kao sto nekome legne neki drugi motor. Cak i danas mi izvuce osmijeh pod kacigom kao prvog dana. VFR je i za mene najbolji motor

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ENDURO, 1344 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Honda XR600R

Bio vlasnik RC36 1. generacije par meseci, prodao ga jer sam shvatio da je ipak enduro (koji sam imao i pre VFRa) stvar za mene.

Prosečna potrošnja kad mu se ne "cedi mast" mi je bila oko pet litara, kad se zavrne, potroši i mnogo više. Sasvim ok, imajući u vidu da 2t 50ccm skuteri troše skoro toliko a  performanse je suvišno i pominjati. Fantastična sport touring sprava, nije isključeno da se RC36 1. ponovo parkira u garažu jednog dana.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pozdrav svima,

 

Zanima me iskreno kolika je potrošnja VFRke i rc36 i rc 46...naravno neki prosek solidne vožnje. Pri tom ne mislim na to kad se pipka gas ili uslovi staze...nego ono,normalno...neka tura sa prosečnim prtljagom i grad... 

 

Potrosnja ti zavisi koliko si tezak na gasu.Ako ga ne vrtis preko 5000 obrtaja i drzis neki solidan tempo od 100-110 na sat,oko 5 litara je potrosnja.Ako stalno drzis obrtomer prema crvenom polju,zna 8 do 10 litara da proguta.Moja najmanja potrosnja na RC36 je bila 4.8 litara.RC 24 trosi malo vise.Minimalnu sam imao 5.5 litara(sa slovenackim benzinom),sa nasim nemoze ispod 6 litara.Sve u svemu sto se tice tipova vfr-a,probao sam rc46,rc36,rc24.Meni nekako rc24 najbolje ide od ova tri modela.Na RC36 me jedino nervira,sto jako greje ispod guzice,dok je RC46 solidan po tom pitanju.Kako idu novije generacije vfr-a,sve se vise gubi pojam sport-turer.Ovi novi su vise tureri,nego sport motori  :)

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja