Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Pažljivo prati, 565 postova
  • Lokacija: Novi Sad-Futog
  • Motocikl: Husqvarna 701 enduro

Nije stavio oglas,ako te zanima pusticu ti br na pp Aj pusti broj pa da se cujem sa njim do kraja nedelje sam u Srbiji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7060 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imam na motoru 2 decije bolesti.

1. Diskovi zadnji se greju, prvo sam mislio da su zapekle plocice pa sam digao motor i okretao gumu, nema nigde zastoja, pa sam utvrdio da je tocak imao lufta znaci lezajevi otisli,

gde ima da se to nabavi i kolko zadnja guma ima lezajeva na rc24 modelu vrf-a. 

2. Motor mi se ugasio na auto putu kad sam ga terao u vece obrtaje, stanem sacekam malo i opet ga upalim i idem.

Desavalo se par puta do sad, sta moze da bude dal karburatori prelivaju ili nesto trece da proverim.  

 

Sto se tice gasenja, moguce da ti je otisla pumpa za gorivo, proveri to

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: GSX 1400, MZ ETZ251

Imam na motoru 2 decije bolesti.

1. Diskovi zadnji se greju, prvo sam mislio da su zapekle plocice pa sam digao motor i okretao gumu, nema nigde zastoja, pa sam utvrdio da je tocak imao lufta znaci lezajevi otisli,

gde ima da se to nabavi i kolko zadnja guma ima lezajeva na rc24 modelu vrf-a. 

2. Motor mi se ugasio na auto putu kad sam ga terao u vece obrtaje, stanem sacekam malo i opet ga upalim i idem.

Desavalo se par puta do sad, sta moze da bude dal karburatori prelivaju ili nesto trece da proverim.  

Ima dva ležaja koji su standardni i možeš ih kupiti u bilo kojoj gvožđari, preporuka SKF, FAG. Proveri i ležaj u zadnjem lančaniku kad već sve to radiš. Valjalo bi da zameniš i semeringe koji štite ležajeve od vode i prljavštine...

A što se tiče gašenja, proveri dotok goriva u karburatore:

filter, pumpa, slavina, creva, sito u rezervoaru, da li čep pusta vazduh u rezervoar;

ako je sve to u redu onda je nizak nivo goriva u karburatorima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vlasnik sajta, 5340 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200 GS Adv, S1000RR; Beta 350RR

Odlično izgleda! Jedino bi mogao da razmisliš da skineš te bočne hladnjake i montiraš neki centralni. To je komplikovan posao ako imaš oklope, ali pošto je naked, trebalo bi da to nije frka za uraditi. :)  

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Vozi u drugoj , prvoj . . .

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Ma malo zekim.

Nisam te ispratio , koji je u pitanju model?

Jel stuca samo pri konstantnom gasu ili i dok ubrzava ?

Kako se ponasa na leru?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

Ma malo zekim.

Nisam te ispratio , koji je u pitanju model?

Jel stuca samo pri konstantnom gasu ili i dok ubrzava ?

Kako se ponasa na leru?

Samo pri konstantnom gasu, cim krenem da dodajem onda ide dobro... ler je miran potpuno, nema da talasa.

VFR 750 97 god.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: GSX 1400, MZ ETZ251

 

Ma malo zekim.

Nisam te ispratio , koji je u pitanju model?

Jel stuca samo pri konstantnom gasu ili i dok ubrzava ?

Kako se ponasa na leru?

Samo pri konstantnom gasu, cim krenem da dodajem onda ide dobro... ler je miran potpuno, nema da talasa.

VFR 750 97 god.

 

Moguće da je "siromašna" smeša. Skini svećice pogledaj, ako su bele to je to... 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

Hladnja si se sad na zimu skidaju i ide naprijed samo jedan..ovih dana ide zadnji amortizer od yamahe r1 i fatbar guvernala zlatni..cekam samo jos nosace..

 

A preko zime se masina radi..fazni lanci stelovanje ventila i ciscenje karburatora i stelovanje

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

 

Ma malo zekim.

Nisam te ispratio , koji je u pitanju model?

Jel stuca samo pri konstantnom gasu ili i dok ubrzava ?

Kako se ponasa na leru?

Samo pri konstantnom gasu, cim krenem da dodajem onda ide dobro... ler je miran potpuno, nema da talasa.

VFR 750 97 god.

 

 

 

 

Sta mislis , jel bi legla jedna sinhronizacija ??? Onako reda radi , sa navedenom proverom svecica.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 101 postova

 

 

Ma malo zekim.

Nisam te ispratio , koji je u pitanju model?

Jel stuca samo pri konstantnom gasu ili i dok ubrzava ?

Kako se ponasa na leru?

Samo pri konstantnom gasu, cim krenem da dodajem onda ide dobro... ler je miran potpuno, nema da talasa.

VFR 750 97 god.

 

 

 

 

Sta mislis , jel bi legla jedna sinhronizacija ??? Onako reda radi , sa navedenom proverom svecica.

 

Nego sta, veliki jedan servis. Karburatori nisu radjeni u ovom veku jos >:) mozda bacim oko i na zazore ventila, nije zgoreg. Presao 60000 red je 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 51 postova
  • Lokacija: Gornji Milanovac
  • Motocikl: GSX 1400, MZ ETZ251

 

 

 

Ma malo zekim.

Nisam te ispratio , koji je u pitanju model?

Jel stuca samo pri konstantnom gasu ili i dok ubrzava ?

Kako se ponasa na leru?

Samo pri konstantnom gasu, cim krenem da dodajem onda ide dobro... ler je miran potpuno, nema da talasa.

VFR 750 97 god.

 

 

 

 

Sta mislis , jel bi legla jedna sinhronizacija ??? Onako reda radi , sa navedenom proverom svecica.

 

Nego sta, veliki jedan servis. Karburatori nisu radjeni u ovom veku jos > :) mozda bacim oko i na zazore ventila, nije zgoreg. Presao 60000 red je 

 

Kao što reče kolega Guderijan, prvo ventili, filter vazduha, štelovanje karburatora, (eventualno svećice) pa na kraju sinhronizacija u suprotnom nema smisla raditi sinhronizaciju. Ali nije veliki posao proveriti i otkloniti ako je smeša siromašna, a nije dobro da motor radi ako jeste, jer u tom slučaju temperatura na izduvnim ventilima i čelu klipa dolazi do tačke topljenja i može oštetiti iste. Proveri pa ćemo rešavati, nije to ništa komplikovano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Ljudi imam jedan problem koji me muci a radi se o zadnjoj kocnici... smrdi mi na cilindar al vidjet cemo. Znaci desava se da kocnica dan -dva radi super onda odjednom nema nikakvog otpora tj propadne kao da nema kapi ulja u njoj a onda sljedeci pritisak na papucicu radi super. E sad svako normalan bi posumljao na zrak u sistemu ali sam ga vise puta pokusao odzraciti. Znaci nabijem crevo na sisicu na klijestima, otvorim posudu sa uljem nalijem je do vrha i pazim da ne dođe do dna. Napumpam kocnicu i drzim pritisnutu, a onda sisicu krarko odvrnem i zavrnem... sigurno 3-4 puta posudicu nadolijem do vrha u toku odzracavanja ali nikakav rezultat ne dobijem? Ulje nigdje ne curi. Da mijenjam cilindar ili nesto drugo?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Ljudi imam jedan problem koji me muci a radi se o zadnjoj kocnici... smrdi mi na cilindar al vidjet cemo. Znaci desava se da kocnica dan -dva radi super onda odjednom nema nikakvog otpora tj propadne kao da nema kapi ulja u njoj a onda sljedeci pritisak na papucicu radi super. E sad svako normalan bi posumljao na zrak u sistemu ali sam ga vise puta pokusao odzraciti. Znaci nabijem crevo na sisicu na klijestima, otvorim posudu sa uljem nalijem je do vrha i pazim da ne dođe do dna. Napumpam kocnicu i drzim pritisnutu, a onda sisicu krarko odvrnem i zavrnem... sigurno 3-4 puta posudicu nadolijem do vrha u toku odzracavanja ali nikakav rezultat ne dobijem? Ulje nigdje ne curi. Da mijenjam cilindar ili nesto drugo?

Trebas videti dali se moze rastaviti kocioni cilindar.Trebalo bi da unutra ima klipcic sa o-ring gumicama.Ako su lose gumice,gubi se pritisak u cilindru,i zato ti kocnica cas radi,cas neradi..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja