Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Probacu, duga je zima. Reci mi, jel prodajes volan i distancere i koliko parica?

 

Ja sam hteo da menjam,ali moze i na prodaju.Samo u kompletu prodajem,130 evropskih.Volan je inace fi 22 mm,duzine 740mm,i od gvozdja je.Nosaci su od alumunijuma.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

VFRovci nakon Transalpa pozeleh da imam VFR750 RC 36 ali me malo zabrinjava udobnost na duzim turama. Koliko ste prelazili dnevno km i sa kojim bolovima? :D

P.s. Izvinte sto upadam u sred suspension diskusije :)

Fala

 

Obzirom da sam ja sa Afrike prešao na VFR smatram sebe dovoljno kompetentnim da ti odgovorim na ovo pitanje.

 

Dakle verovao ti meni ili ne, ali meni je udobniji VFR nego Afrika. Najviše sam prešao 700+ km za dan i nisam osetio nikave tegobe, znake umora ili nešto treće. Ipak je VFR turing mašina.

Malo sam i razmišljao zašto je to tako i skontao sam sledeće. NA enduro mašinama se sedi potpuno uspravno što je u početku udobnije. Međutim, niko od nas (na žalost) ne sedi sa potpuno uspravnom kičmom (kako bi trebalo da se sedi). Kada bi sedeli tako svo opterećenje bi trpeli mišići leđa i stomaka. Pošto slabo ko ima snage za sedenje u tom polažaju u dužem vremenskom periodu a bez potpore za leđa (stolica) dolazi do opuštanja mišića i opterećenje trpi skelet, tj sama kičma. U sled toga nakon duže vožnje počinje da se javlja bol u donjem delu leđa. Kod VFR si blago nagnut napred i tera te da težinu držiš na mišićima a ne na skeletu. Samim tim duže možeš da izdržiš a da ti ne bude neprijatno.

 

Što kaže Iske moraš i da naučiš da se ne oslanjaš na ruke dok voziš. Prvenstveno zbog samog upravljanja motorom.

 

To je moje iskustvo. Nadam se da ti znači.

o ovome sam i ja poceo da razmisljam, posto me od pocetka ove godine strasno jebu ledja i to bas u donjem delu,

sumnjao sam da je mozda u pitanju polozaj u voznji,

krajem prosle sezone sam uzeo Hondu CB500, a pre nje 3 godine sam vozio sport-turing motore Hondu VFR 750 RC36 i Suzuki RF400R i nisam imao apsolutno nikakvih problema sa ledjima, ali mi pri duzim putovanjima malo smetao napor u rukama, i kada sam presao na Hondu CB500 ruke su bile rasterecene, ali izgleda da mi sad ledja prave problem, jer bol u ledjima mi se pojavio par meseci posle prelaska na CB500, sad vise ni sam neznam sta da radim :neznam::stabre:

 

Ja sam tako resio problem bolova u rukama,kao sto iske kaze(trebas nac polozaj koji ti naljbolje odgovara).Jedino ja imam jos jedan plus,veliki stomak,pa me to jos dodatno drzi1aha.gif Kolega problem je sto sedis ravno,i sva tezina ti opterecuje kicmeni stub.Zato se posle duzeg vremena voznje,javljaju bolovi u kicmi,i drugim delovima tela.Ja sam uvek imao tura motore(mislim takve tipove motora kao tvoj cb),i imao sam stalno bolove u ledjima i ramenima.Necu sad da hvalim vfr-a,posto cenim i volim svaki tip motora,ali otkad sam vfr-u,bolova u kicmi nema1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

VIdi i ako nisi fit sa jakom cor mišićima kao što Iske kaže blje je da te bole ruke i i mišići u rukama nego kičma. Ruke možeš da ojačaš a kičma....

 

@ WIKING: Kako ti sad vidiš koliki ti je nivo ulja? Zar nisi mogao da staviš neki providni pleksiglas?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

VIdi i ako nisi fit sa jakom cor mišićima kao što Iske kaže blje je da te bole ruke i i mišići u rukama nego kičma. Ruke možeš da ojačaš a kičma....

 

@ WIKING: Kako ti sad vidiš koliki ti je nivo ulja? Zar nisi mogao da staviš neki providni pleksiglas?

 

Mogao sam od pleksiglasa da napravim,ali prvo bi trebalo naci takav koji moze da izdrzi kociono ulje,posto ono nagriza.Taj prozorcic sluzi samo da vidis nivo ulja.Ako ulje ne curi,nema gde da pobegne,tako da nema potrebe ni da ga vidim.Inace ja svake godine pred sezonu,otvorim poklopac na posudi,i pogledam ulje.Uvek je na istom nivou,vec zadnje tri godine.Nivo samo moze drasticno da opadne,ako teras 20000 km godisnje,i potrosis kocione plocice.Verujem da u engleskoj se verovatno mogu naci fabricki prozorcici,ali to bi bilo puno novaca.Ja sam ovaj problem resio za 300 dinara,materijal+strugar.Jednostavno na ovakvim starim masinama,moras improvizovati.Otac mi je bio metalostrugar,i uvek mi je govorio da je lako kupiti,budi majstor pa napravi.Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Evo jedne fotkice od danas. Karburatori rasklopljeni ocissceni (mada su bili cisti) prekontolisani....provereno sito u rezervoaru, rezervoar, rasklopljena slavinica....sve u izuzetnom stanju. Tako da sad cekamo stelovanje vakuma pa probu. Pre rasklapanja trokirao na pola gasa i jos uvek se nezna uzrok.

post-9098-0-96760100-1418503241_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ako nemas HISS uzmi sa brave kontakt. Stsvi relej i plus i minus sa akumulatora direktno. Ako neces da diras bravu uzmi sa prekidaca za svetlo sa pozicije. Obavezno relej stavi.

Sta hoces da povezes? Ja sam stavljao uticnicu 12V ali nisam sevitchovao. Direktno na akumulator. Ako ostavljam motor na ulici skinem osigurac i to je to. Nisam hteo da nista budzim od instalacije.

 

Imas na internetu da nadjes plocu sa osiguracima za dodatne potrosace.

 

www.wiremybike.com

 

Tu ima svasta pa mozes skinuti neku ideju.

 

Ja sam skinuo moju instalaciju. Ne treba mi. Zanimljivije je sa kartom, kad se izgubim pa moram da pitam. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Jeste sinter-metal.

 

Probaj organic , meni su resile problem. To sto se malo brze trose - boze moj , potrosni deo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Ne znam za 750 ali 800 fabricki ima sinter. Ja sam koristio napred uvek Honda Original, nekako su se pokazale najbolje, dosta dugo traju i ne trose diskove. Nazad sam stavljao SBS i bio sam zadovoljan, takodje siter. Meni nikad nisu skripale kocnice na VFRu.

 

Skripanje se ne dogadja usled trenja kocione obloge o disk vec usled trenja pozadine kocnine plocice o klip na klestima. To se resava podmazivanjem zadnje strane ploice bakarnom masti. Na 800 kada se kupe OEM plocice dobije se azbestna obloga i neka metalna mrezica koja dodje sa zadnje strane bas da ne bi se tresle plocice i proizvodile skripu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Kupiš original pločice. Monogo je jeftinije nego neke jeftine. Odriginalne pločice će ti sačuvati diskove. Da, možda se brže troše ali zato nikada nećeš menjati diskove, ili ćeš ih menjati posle 150k km. Komplet pločica za RC46 je oko 18.000,00 din. dok je jedan disk brembo 229 evra ili lucas 175 evra, a napred ih imaš dva komada, pa ti sad vidi šta je jefitinije.

 

I nema škripanja ili nekih drugih propratnih, ne željenih, efekata.

 

Ne znam da li bi organic išle an VFR zbog brzine i težine motora.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Meni su skripale kocnice sa fabrickim plocicama.Sad sam kupio ferodo platinum,opet skripe.Da poludis.Kocim na ulici,a svi me gledaju kao da neki spediter vozim1lol.gif Iske svaka cast za ideju da se namaze bakarnom mascom0takoje.gif,nebi se nikad setio.Ja sam vec mislio da su previse okaljeni diskovi,pa zato skripi.Inace ta bakarna mast je nesto specijalno za tu primenu?Nisam jos cuo za takvu vrstu masti.Ja imam grafitne masti,neznam dali moze sa tim da se namaze?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Vinyl rider, 784 postova
  • Lokacija: Зрењанин, хоме оф тхе ДАНИ ПИВА
  • Motocikl: VFR 800fi INTERCEPTOR the big red bee ; ДОНГО - руска машина - дрвена осовина

Koristio sam po preporuci AP racing os sinter metala i skripale - horor .

Mazao sam i sa bakarnom masti i nista. Imam cak i te mrezice limice koji bi trebali da kompenzuju malo distancu ali opet nista.

Stavio sam Lucas TRW Organic i kocnice em cute em koce , a to sto se malo brze trose to me nikad nije brinulo, oce se potrositi za 9000 ili 10500 km nije neka razlika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Malo smo se ponovili 1moto3.gif da ne bi previse razmisljao da li cu stati na vreme ili ne, pazario samHel kociona creva kod nasih drugara iz Motomanie. Za njih svaka preporuka, a za creva cemo tek videti kako ce se pokazati. Malo da pregledam lezajeve volana da sredim vile i mozda da stavim "mekse" plocice i zavrsio sam sa prednjim krajem za jedan duzi period, bar se nadam 1lol.gif

post-6674-0-26557300-1419432442_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Nesto me svrbe pare koje nemam, pa bi bilo lepo da u narednih 15-20 dana obujem motor, a pre toga da ofarbam felne u crno 1zvizduk.gif

 

Sto kaze zena, stalno nesto izmisljas, vozi taj motor i cuti, sta god da promenis nece postati 25god mladji 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Potpuno te razumem i ja bolujem od upgradeitisa. Evo upravo trazim heblove od F4 CBRa da spustim malo korman. Ne znam da li pasuje, tj da li kaci oklop kad se stavi. Skupo mi je da kupim i skontam da ne radi. Ali ako naidje jeftino nesto probacu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Masinica sklopljen i isprobana. Vristi i pisti...ko macke u februaru ;)

Jos uvek mi nesto brlja, ali kad prodje 5000 pici veselo do 15500. Osecaj je kao da si kejsi stoner dok joj cedis svaku brzinu...zanimljivo. :-D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pa to je trkacka honda. Mislim da je radilica na 360°. Kao i sve trkacke honde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7065 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Pa to je trkacka honda. Mislim da je radilica na 360°. Kao i sve trkacke honde.

tacno, VFR 400R NC30, VFR 750R RC30, RVF 750R RC45 i VF 1000R, i ova nova VFR 1200F imaju radilicu na 360°, zato mi se uvek vise svidjala starija VFR 400R NC24 koja ima radilicu na 180° i ima mnogo ozbiljniji zvuk, isto kao velike RC24, RC36, RC46, mada, sto se tice izgleda NC30 je brutalna, nenadjebiva :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Evo ovo

 

 

https://www.louis.de...2?list=34474501

 

https://www.louis.de...3?list=34474501

 

Nisam probao. Ako hoces provozaj se do zrenjanina da ti stavim imam ja bas to.

 

Nasao sam kod kolege bakarnu mast,on je automehanicar pa koristi takve stvari.Malo mi je sad hladno da se provozam do Zrenjanina,ali zato hvala sto si hteo da mi pomognes0takoje.gif

post-27589-0-62889200-1419453002_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Upravu ste. Ima taj zajebani ugao radilice koji mu daje malo drugaciji zvuk nego ostali vfr-i...cuje se kao cvaja. Al jbg...izdrzaccu nekako. Samo da ona meni dobije bg table i dobre gumice i bicu zadovoljan i sa ovim uglom radilice ;). Mada ima neki auspuhic, ne znam da li je fabricki. Spajan je iz delova oprugicama ima bakarnu boju i top je protocan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Upravu ste. Ima taj zajebani ugao radilice koji mu daje malo drugaciji zvuk nego ostali vfr-i...cuje se kao cvaja. Al jbg...izdrzaccu nekako. Samo da ona meni dobije bg table i dobre gumice i bicu zadovoljan i sa ovim uglom radilice ;). Mada ima neki auspuhic, ne znam da li je fabricki. Spajan je iz delova oprugicama ima bakarnu boju i top je protocan.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja