Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

I mala ispravka, 5100 nije polusintetika, i to je sintetika. Nisam expert za ulja ali menjalo se glediste na ulja. Sva ulja imaju manje vise mineralnu bazu bitno je koliko aditiva imaju, pa je po novom i 5100 sintetika.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ulje, ja sipao Motul 3000 20w50, i moja preporuka je da to ne sipas. Moguce je da su meni lamele pri kraju, ali otkako sam sipao, motor mi slabije poteze i kad je hladan hoce da mi proklizaju lamele na malo ostrije dodavanje gasa.

 

Kolicine, sa i bez filtera, imas u manelu. Ulje se meri tako sto izvadis sipcicu, obrises je i gurnes je nazad, bez srafljenja. Tako pise u manuelu.

 

Antifriz, kod mene je "zeleni", a ja ga nisam jos menjao.

 

Sad sam gledao za oznake diskova i nisam nasao, ali mi je lose svetlo, pa cu pogledati sutra. Plocice ne znam oznaku, ali kod mene su Nissin i zadovoljan sam.

 

Ako ti treba jos nesto, reci.

 

Ja se uskoro spremam da malo prefarbam motor, mozda odradim 4u1 izduv i jos tako to, pa ce biti neki fotki :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Ja razmisljam o 15w50 posto je motor sigurno dosta presao mada prethodni vlasnik tvrdi da ne trosi ulje, pa ne znam dal je pametno.

 

20w50 je mineralno jel tako?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Da, mineralno.

 

Pa ne znam sta da ti kazem. Ako ne dimi, moguce je da ne trosi ili da trosi bas malo. Jedino je vazno kada sipas ulje da ti ne klizaju lamele, da motor pravilno radi i da menjac bude lak i precizan, jer na VFR-u menjac i jeste veoma precizan.

 

Jbg, ja sam se zajebao s ovim uljem, tako da cu na prolece sipati drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Ja imam dobro iskustvo sa bardahl 15-50 polusintetikom, :takoje: malo je gusce a kvacilo i menjac radi perfektno...U tom servisu gde sam kupio ulje su mi rekli za starije masine obavezno gusca polusintetika jer pocetkom 90 -ih sintetika nije postojala...Cista sintetika i to 10-40 je za nove masine... A i kao bardahl se manje kopira.. .:zdravo: Inace jednom VFR zauvek VFR..:zdravo::moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ajd i ja da pitam nesto, mozda ce zvucati glupo, ali nije. Znam koje su razlike RC24 u opdnosu na RC36, ali me zanima da li je nesto znacajno poboljsano na 36-ici?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 100 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Honda vfr 750 fl i Baotian BT49QT12 Rocky

Pojacan ram, ugladjeniji i lepsi oklopi (ukusi su razliciti ), sire felne, drugacije vesanje, pobojlsani karburatori...i na kraju dobitak u tezini :zvizduk: izvor: wikipedija :zdravo::moto3::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Zaboravio si najvaznije, jednostruka zadnja vila, zastitni znak vfra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Niste me shvatili, znam ja da su promenjene felne, da je mono viljuska pozadi, da su malo drugaciji oklopi. Mislio sam da li je nesto sustinski menjano, pre svega mehanicki. :Mina:

 

Znaci ram, karbovi i smanjenje tezine. Takve stvari me interesuju :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Nisam se udubljivao u razliku RC24 vs RC36, znam recimo da RC24 ima stelovanje ventila preko klackalica a RC36 preko plocica (shim under bucket). A to su sve derivati manje vise istog motora. RC46 ima opet drugaciji skroz motor.

 

Za karbove ne znam.

 

Vile na novijim VFRovima su znatno naprednije, mislim da RC24 ima damper rod vilu a RC36 ima ketridz vilu sto je bas velika razlika.

 

Ako te interesuju takva pitanja http://www.vfrdiscussion.com , tamo ima svasta :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Postojala su sintetička ulja i 80-tih i 90-tih. U mom fabričkom uputstvu za VF500F iz 84-te piše da se preporučuje što kvalitetnije SINTETIČKO ulje u gradaciji 10W-40. Zbog problema sa podmazivanjem bregastih na prvim generacijama V4 Hondi, jedan od načina da se izbegne prerano crkavanje istih je upravo bio da se koristi što kvalitetnije sintetičko ulje ne gušće od 10W-40 i da se isto menja na 3000-4000 km. Posebno sad kad kreće hladnije vreme, ne treba sipati u mašinu gusto ulje. 10W-40 kvalitetna i originalna sintetika ili polusintetika (zavisno od dubine džepa) i nema greške. Mnogi greše sipajući gusto ulje jer pri hladnom startu treba mašini više vremena da to lepo svugde razbaca i podmaže. 20W-50 je za VF/VFR Honde u svakom smislu pregusto ulje, čak i leti, a o proleće-jesen-zima periodu da ne pričam. Kad je ulje pregusto hoće motor da krene da ga troši, lamele da klizaju itd.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ja sipam Motul 5100. To sam sipao i u Afriku i sad u VFR-a. Nisam primetio bila šta loše.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

I ja sipam 5100 vec godinama. Za VFRa nema potrebe sipati bilo sta drugo.

 

To je 3/4 sintetika, pogotovo ko vozi jedan interval zamen godisnje. Ja sipam 10W40, i to je to.

 

Imate stvarno jako puno o uljima na sajtu: http://motornaulja.blogspot.com/

 

Stalker mu ne nick na forumima inace Steva i deluje da stvarno poznaje materiju, a i odgovara na pitanja u vrlo kratkom roku. Jednom prilikom sam pitao bas za VFRa sta je preporuka, i rekao je 5100 je idealno, moze i 7100 ali bez potrebe poskupljuje troskove servisa. Pa ko sta voli. Kao sto sam rekao ja sipam 5100 godinama i nemam problema.

 

Jedan razlog je i taj sto u VFR 800 stane 3.1 litra ulja, jednom sam kupio 4 litre a svaki sledeci 3, pa dok ne potrosim onu prvu litru necu ni da menjam, na srecu ne dolivam ulje u VFRa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 276 postova
  • Lokacija: Obrenovac
  • Motocikl: Honda cbr 1000rr fireblade

Rodjenje malog Save proslavnjeno izmedju ostalog i turiranjem VFRa (nemamo pistolj da oglasimo

pa udri po motoru). [:Hitman:

Ps. Preporuka za gledanje snimka minimum 1.5 promila alkohola u krvi...:jee3:

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Koje SRANJE. Umesto da izbace nov motor koji nosi pravo nasledje V4 istorije oni prepakuju VTECA. Pa stari VTEC je bio lepsi. Ladno nisu stavili usd viljusku. Ne mogu da verujem. Sta je sad tu bolje u odnosu na moj vfr star 12 godina. Jos garantujem da moj ima bolje ogibljenje nego taj. Bar je podesivo u svim parametrima. Sad mi tek nije zao sto sam ulagao u 12 godina star motor, a nisam kupovao ovo. Pogledajte snagu ista ko i svi vfrovi 800. WTF.

 

Ali zato blejd :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Jedino mi se sviđaju felne i kontrolna tabla. Ovo ostalo slaba trojka. Taj hondin znak u crnom krugu mi uopšte nije lep. Na V-teku su mi mnogo lepši auspusi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

E sta ti je zivot, ja bi da spustam heblove na VFRu da sedim u vise napadackoj pozi a ti dizes korman.

 

Sve moze da se napravi samo treba da nadjes majstora koji hoce da pravi.

 

Ako nadjes nekog ko zna to da nacrta pa da izglodje, molim te daj kontakt ovde, ja bi da pravim mostove za VFRa.

 

Raspon stapova: 204mm

Offset: 40mm

Precnik stapova gornji: 50mm

Presnik stapova donji: 54mm

Gornji most da je oblika galebovo krilo sa nekih 20mm spustanja.

 

Mislim da bi pristojne pare zaradio jer gomila ljudi hoce USD viljuske na VFRu a problem je bas taj offset od 40mm.

 

Osovina da dodje od VFRa i da moze da se granicnik za pun okret (ne znam kako se tacno zove, ono sto udari na pun okret) da odgovara za VFRa.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

VFR 750 RC36 (3. i 4. generacija) i prvi VFR 800 (98-2001 5. generacija) imaju normalne teleskopske viljuske od 41mm

VFR 800 VTEC (6. generacija 2002-2009) ima normalnu teleskopsku vilu promera 43mm.

 

Ja sam na mom VFRu 800 5. generacije stavio mostove od VTECa i vile od CBR600F4i (43mm) ali bi voleo da stavim USD, zato bi mi trebaju mostovo 54/50mm.

 

Nadam se da sam bio jasan.

 

Crtez jos i nije problem, problem je ko ce to da izglodje?

 

gallery_4914_3816_156.jpeg

 

Evo ovako nesto. Samo taj deo za korman mozes da skines pa da stavis obicne heblove.

 

Sa tim kormanom izbor USD viljuski se znacajno povecava zbog duzine samih viljuski. Da ne objasnjavam sad zasto. Madjutim meni se to ne svidja ja bih voleo heblove da imam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1020 postova
  • Lokacija: Sopot
  • Motocikl: BMW R1200RT Honda VFR 800 v-tec MotoGuzzi falkone NSU SuperMAX Tomos T12

"E sta ti je zivot, ja bi da spustam heblove na VFRu da sedim u vise napadackoj pozi a ti dizes korman."

 

Iske,sve ide sa godinama,ti ces za 21-22 koliko sam stariji od tebe isto to da uradis,mozda. :zdravo:

Mada se dvoumim da to uopste i radim,imam vremena do proleca... :moto3: videcu ali u svakom slucaju cu to kupiti ili napraviti,nek se nadje.

Sada za vikend, kada smo se peli na Kopaonik, prvi put mi se desilo da me taj polozaj umara...a mozda i nisam bio raspolozen taj dan za voznju,bem li ga....mada je bila tura preko nekih vuko.....,videcu jos.

Ima ovde kod mene u blizini neka firma koja to radi,samo mi treba dobar nacrt sa tacnim dimenzijama pa da se to odradi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja