Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Drugari zavrsio sam motor. Slike i utiske mozete videti u temi u rubrici Sam Svoj Majstor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Malopre sam isao da gledam jedan VFR 750 RC24, 1989. godiste. Motor je bio hladan i upalio bez problema, ali se culo neko lupkanje iz motora na leru, koje je prestalo kad se motor malo zagrejao. U voznji vuce vrlo lepo, ali me je to lupkanje malo zabrinulo. Da li je to normalna pojava kod ovih motora ili je mozda nesto ozbiljnije?

 

Izvinjavam se sto pitam ovde, a mozda je i pitanje glupo, ali me zanima vase misljenje, posto sam ja do sad vozio samo 2T motore.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 359 postova
  • Lokacija: Aleksandrovac
  • Motocikl: Honda CBF 600 N; Honda Silver Wing 400; Honda Pantheon 125

Ovo je vise kao lupkanje (hebo me pas kad ne snimih :D).Aha, deluje mi kao dobar motor, 89.godiste, 65k presao, nego me taj zvuk uplasio, da se ne zeznem pa da kupim lesa :D.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Iako se ogradjujem jer nisam cuo zvuk koji se cuje. Znas moze da bude svasta. Pitao sam druga koji je dugo vozio RC24, kaze tu nema sta da se pokvari, sigurno je korpa kvacila. VFR ima provale snage na nizim obrtajima i hoce kvacilo da strada.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

da se i ja upsem sa jednom slikom..evo nakon 20 000 predenih kilometara sa motorom moje iskustvo je da sam prezadovoljan sa njim..

u niskim obrtajima ima snage sto je dobro za prestizanje..

sto se tice potrosnje od 5 do 12...u prosjeku moje voznje trosi 6.5-7.5L..

jedina mana sto mi se ne svida je prednja vila..previse meka..sad kontam da stavljam USD vile..il da stavljam tvrde opruge i gusce ulje..sta vi mislite..

svaki prijedlog dosao...

 

evo i slikA

oq4c.jpg

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Jaso pre nego sto bilo sta radis na vesanju procitaj prvo moju temu o sredjivanju vesanja na VFRu. Isto je to sve. Za relativno malo para mozes super da sredis motor.

 

VFR suspension tuning

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Srbija, Crna Gora. Negde izmedju Novog Pazara i Sjenice, Durmitor, Boka Kotorska.

 

Znasm da su lepi zato sam i kacio.

 

Vreme za putovanje odlicno, sem na delu od N.Pazara do Zabljaka. Na putu ka Zabljaku, od Novog Pazara konstantna kisa a na putu ka Sjenici temp. 5 stepeni. Ipak nebitno u odnosu na sve ostalo. Odlicna tura, po odlicnim putevima. A sta reci za put Pljevlja-Zabljak-Niksic-Morinj sem woooooow :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Pa takvi su normalni fabrički satovi na RC24. Meni tu nema ništa čudno... :zdravo:

 

EDIT: Ako te "brine" što na obrtaljci ima onako obeleženu crvenu zonu, to je takva bila grafika za jednu od revizija modela RC24, mislim za poslednju iz 89-te (od 86-te do 89-te ukupno 4 revizije). 88-e je u instrument tablu dodat digitalni sat i pokazivač nivoa goriva i jedna mnogo bitnija promena - 17" točkovi i napred i nazad - do tada je napred bio točak 16" a pozadi 18".

Promenio član icatenej

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Vfr 24 ka,je gotovo neunistiv motor,narvno i on ima mana,a to je malo losija elektrika i ogibljenje,stari imaju vrljave i uzane felne,zadnja 18 prednja 16,noviji imaju 17 ali opet uzane,ogibljenje svo zvace,od struje je problematican regler koji posle zna da napravi veci karamol,i pumpa goriva na dosta motora zna da zeza...

 

Na vfr agregat je dosta bucan,zbog razvoda bregastih preko zupcanika,a to sto se cuje da lupa je korpa,i kod mene se cuje dosta...inace ja jos nisam cuo da je ikome vfr prolupao...:)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Aj da dopunim Mohikanca. Elektrika je uslovno receno losa. Problem nisu toliko lose komponente vec sami kontatki. Vremenom se uhvati patina na papucice i onda dolazi do pregrevanja. Dobra praksa je jednom godisnje sve dzekove pretresti i ulkjuciti/iskljuciti da se skine patina, kontakt sprej ne smeta. Ovo znacajno moze da produzi vek trajanja svih komponenti pa i reglera. Dobro je pojacati i zice koje idu od reglera. Postoji na internetu da se kupi zove se VFRNESS a postoje i teme da se to sredi.

Regler ako rikne, zna se, Joska u Temerinu i vozi. :)

 

RC24 agregat jeste neunistiv ali izbor guma za felne je malo old school, vec 36 ima normalne dimenzije felni. Svi VFRovi RC36 i RC46 imaju 3.5 felnu napred, a pozadi 5.5 samo je RC36 od '94-'98 imao 5.0 felnu pozadi. Na RC36 se montira 170 guma pozadi ali na prvoj moze bez problema i 180.

 

NA 800tku ladno moze felna od RC36 i to ona sa 8 paoka od prvog RC36. Ako neko ima da proda nek se javi :)/

 

VFR je jako pouzdan i samo menjaj ulje na vreme i nemoj da stedis tu i dobar si. Bolje od 5100 10W-40 ili slicnog nema potrebe.

 

Bucan je valvetrain zbog gear driven cams, ali ja zato i volim VFRa. Jos uvek imam serijski auspuh koji me nervira koliko je tih, sad stekam pare da stavim nesto da se cuje "V4 ROAR".

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Zavisi sta smatras uskom gumom. Ja zadnju furam 150-ku. Nije najsira guma, ali je sasvim dovoljno. Probleme sa elektronikom nisam imao do sada, jedino me frajlauf malo jebucka, ali to cu srediti preko zime.

 

I lonci su skroooooz suplji tako da je ekstra bucan, ali onako ruzno bucan i to bi trebalo da sredim u naredna 2 meseca. Jedino sto ja volim simetriju pa bih opet radio lonce sa obe strane, mada je 4 u 1 pravo budjenje zveri, a i komsiluka :moto3:

 

Jedino sto bas zameram jeste zadnji amortizer koji bez obzira na stelovanje previse "radi" i ume lepo da zaljuja motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

'89. je moj VFR. Inace, sad sam se vozao i setim se slike koja ti je bila cudna sa oglasa. Jedina razlika u odnosu na moju tablu je sto na obrtajima ima samo jednu crvenu zonu 11.5-13 hiljada obrtaja. Nema ovu prvu 7-11.5.

 

Sto se gume tice, 150 je mera. Mislim da bi 160 kacila, a mozda i ne bi, ali opet pitanje je da li bi 160 mogla na ove felne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 52 postova
  • Lokacija: sarajevo
  • Motocikl: Honda VTR 1000

Jaso pre nego sto bilo sta radis na vesanju procitaj prvo moju temu o sredjivanju vesanja na VFRu. Isto je to sve. Za relativno malo para mozes super da sredis motor.

 

VFR suspension tuning

 

 

 

hvala druze..ovo mi je puno pomglo..

ako ti nije problem da mi u inbox posaljes koliko te ovo sve kostalo odprilike..

jos jednom hvala druze puno na informaciji

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Jaso pre nego sto bilo sta radis na vesanju procitaj prvo moju temu o sredjivanju vesanja na VFRu. Isto je to sve. Za relativno malo para mozes super da sredis motor.

 

VFR suspension tuning

 

 

 

hvala druze..ovo mi je puno pomglo..

ako ti nije problem da mi u inbox posaljes koliko te ovo sve kostalo odprilike..

jos jednom hvala druze puno na informaciji

 

 

Pa napisao sam u temi u nastavku :-)

 

Ako ne diras kocnice i vile racunaj oko 800 eura sam da sve uradis. Nemam pojma koliko takva usluga moze da kosta. Ali ako znas sta radis nije tesko. Tu sam ako treba pomoc.

 

Mene je kostalo malo manje od 2000 eura. Ali ja sam menjao i vile, kocnice, mostove, heblove, blatobran... A neke delove sam porucio original iz Honde. Ostalo mi je oko 500 eura viska delova koje cu nadam se prodati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

E to, zbog toga mi je cudna ova tabla, nigde na netu nisam nasao ovakvu na vfr-u 89. :D. Prema broju sasije sam utvrdio da je stvarno 89.godiste, samo sto je tabla takva, mada je moguce da je originalna, samo ja nisam uspeo da iskopam jos neki motor s takvom :).

 

Ima i sa takvom tablom, veruj mi :) Moguće da zavisi od tržišta za koje su originalno pravljene, a možda je to bila jedna od revizija.

 

Evo ti ovako na brzinu jedan video sa motorom koji ima tablu kao ovaj što si gledao:

 

 

Gledaj od 1:50 :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Imam nekoliko pitanja i verujem da cu ovde dobiti odgovore.

U pitanju je VFR750 RC 24 a zanima me sledece:

 

- Koje ulje koristite (gradaciju a moze i proizvodjac) i koliko ide sa zamenom filtera, da li se meri sa odvrnutim meracem ili se zavrne?

 

- Koji antifriz (zeleni ili G-12, pretpostavljam G-12 ali da pitam posto je stariji tip motora) i koliko staje?

 

- Koja je oznaka prednjih diskova i plocica (ako neko ima u ponudi moze i polovno ali da nije zamenjeno zbog dotrajalosti nego da moze jos malo da vozi, naravno da nisu krivi)?

 

Ovoliko za sada a javljam se sa jos nekim pitanjem vrlo verovatno... :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

evo ti ovde odgovori na sva tvoja pitanja, a takodje ovde mozes da kupis sve sto ti treba, samo se javi Sekuli sa foruma, on donosi iz Louis-a

link:

HONDA VFR 750F RC24

Hvala ali sam vise mislio da cujem misljenja i iskustva tipa ja sipam ovo itd. Ne vidim ovde oznaku antifriza, vidim na yt neko istace zeleni sipa crveni ali boja nista ne znaci verovatno...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pogledaj u manualu sve tamo pise.

 

Sto se tice ulja, staje 3.9 litara sa zamenom filtera.

Honda preporucuje 10W40 viskozitet a kvalitet API SE ili SF. To znacni da mozes da sipas bilo koje ulje za motor jer danas skoro sva premasuju te specifikacije po kvalitetu. Posto ja volim da sipam Motul onda mozes mineralno 3000 10W40 (API SG/SH/SJ) a mozes i polusintetiku 5100 10W40 (API SL/SJ/SH/SG). Skuplje ti ne treba. Ako preferiras neku drugu marku gledaj da zadvoljovava API specifikaciju.

 

Sto se tice rashladne tecnosti u manualu pose Etilen glikolska rashladna tecnost 50/50 pomesana sa destilovanom vodom. Ne pise nista vise pa ti ne mogu reci. Negde se insistira da antifriz nema silikata, nitrata, borata, .... sve ili samo nesto od toga. Boja nije bitna, antifriz je bezbojna tecnost a boja se dodaje da bi se razlikovao. Pretpostavljam da je sve jedno sta sipas jer nisu naveli da mora biti ovakav ili onakav.

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1644 postova
  • Lokacija: Paracin

Pogledaj u manualu sve tamo pise.

 

Sto se tice ulja, staje 3.9 litara sa zamenom filtera.

Honda preporucuje 10W40 viskozitet a kvalitet API SE ili SF. To znacni da mozes da sipas bilo koje ulje za motor jer danas skoro sva premasuju te specifikacije po kvalitetu. Posto ja volim da sipam Motul onda mozes mineralno 3000 10W40 (API SG/SH/SJ) a mozes i polusintetiku 5100 10W40 (API SL/SJ/SH/SG). Skuplje ti ne treba. Ako preferiras neku drugu marku gledaj da zadvoljovava API specifikaciju.

 

Sto se tice rashladne tecnosti u manualu pose Etilen glikolska rashladna tecnost 50/50 pomesana sa destilovanom vodom. Ne pise nista vise pa ti ne mogu reci. Negde se insistira da antifriz nema silikata, nitrata, borata, .... sve ili samo nesto od toga. Boja nije bitna, antifriz je bezbojna tecnost a boja se dodaje da bi se razlikovao. Pretpostavljam da je sve jedno sta sipas jer nisu naveli da mora biti ovakav ili onakav.

 

Pozdrav

e s takvim se predznanjem vozi motor... Sad se vracamo na ono da mineralna ulja nisu predvidjena za masine koje se vrte preko 7000 obrtaja, ali da li je uopste 1988 god postojala sintetika?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja