Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Okrećem korman normalno i bez bilo kakvih znakova da nešto nije u redu. Ne mogu da ocenim da li ima lufta u ležaju točka, da li on možda zeza?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Okrećem korman normalno i bez bilo kakvih znakova da nešto nije u redu. Ne mogu da ocenim da li ima lufta u ležaju točka, da li on možda zeza?

 

Posto kazes da su ti gume nove, imas par opcija koje mozes da proveris.

 

1. Pritisak u gumama (2.5bar napred, 2.9bar nazad). Duva se kad su gume hladne.

 

2. Neispravan, pretegnut lezaj.

 

3. Da li imas kofer? Ja sam primetio kad su mi gume bile lose nazad sa teretom da pri tim brzinama korman ide levo desno, ovo je jos jedan dokaz da VFR ima manje vise lose vesanje. Ako imas kofer skini pa probaj onda.

 

Jako je zeznuto (bar meni jer sam neiskusan i nisam majstor) da zategnem lezaj pravilno. Jednom sam menjao lezaj kormana na XXu i najveci problem mi je bio da dotegnem. Dotezao sam po osecaju, ne sme biti labav a ni pretegnut. Okretao sam dok nisam potrefio. Motro je posle isao normalno. Valjda sam potrefio. Jedino cega se secam da i taj stari je meni na oko delovao OK, medjutim bio je postojao luft i osecalo se u voznji. Ne znam koliko je motor presao ali moguce da je lezaj dotrajao.

 

Fabricki lezaj je sa kuglicama, a mnogi na VFRu stavljaju ona tappered (onaj sa valjcima, ne znam kako se kaze u majstorskom zargonu :) ). Napomena u manualu imas silu na koliko se steze lezaj to je za taj kuglicni, taj tappered se steze dosta slabije. Navodno je izdrzljiviji. I na doticnom XXu smo stavili takav. U louisu set lezaja za gornji i donji sa onom zastitom je oko 40 eura.

 

Znam da je donji neki standardni ali problem je bio gornji, ni u jednoj prodavnici lezaja nisam mogao da nadjem cak su mi rekli da to ne postoji (a ja ga drzao u ruci, e svasta). Zato ti je najbolje da uzmes taj set iz louisa jer dobijes i tu zastitu od prasine sto ide dole na mostu, jer kad sam ja morao da ispravljam staru posto sam je iskrivio kad sam skidao stari lezaj a nisam imao gde da kupim. Kad sve saberes dodje ti na isto.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Pozdrav ljudi, evo i ja da se prijavim. Posle prodaje XX-a i jedne sezone hladjenja <_< došao je red na novi motor. Pošto za mene, nek mi ostali ne zamere, postoji samo jedna marka motora :moto3:, nisam imao nikakvih nedoumica šta ću kupiti. Pitanje se postavljalo samo da li će to biti opet XX (strašan motor) ili VFR RC46. Pošto moj kum Iske i ja još od srednje škole delimo entuzijazam ka VFR-u, a on siguran sam neće skoro imati želju da menja motor, nije mi preostalo ništa drugo nego da se i ja ponovim :zvizduk:.

 

post-9255-0-41771000-1369111773_thumb.jpg

post-9255-0-31439700-1369111873_thumb.jpg

post-9255-0-57652100-1369111742_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Kume motor ti je babaroga :). Aj nek ti je sa srecom.

 

Ko da sam sebi birao. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Naka je sa SRECOM..... Motor izgleda prelepo,,,,

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Hvala svima na lepim zeljama. Sad sledi registracija,servis i posle toga samo uzivanje. :-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda xrv 750 rd07a

Potrebna mi je benzinska pumpa za hondu vfr 750 rc36 1992. god. Bilo kakve informacije bi mi bile korisne, ako znate gde ima, ko ima, od cega pase itd.

 

Hvala unapred, pozdrav svima! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Potrebna mi je benzinska pumpa za hondu vfr 750 rc36 1992. god. Bilo kakve informacije bi mi bile korisne, ako znate gde ima, ko ima, od cega pase itd.

 

Hvala unapred, pozdrav svima! 1zdravo.gif

 

Aj slikaj staru i postavi slike. Ako je to što ja mislim od+nda odgovara i od afrike, transalpa, kawasakia zx9r... a mogućeje da može da se sredi za male pare.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 833 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: Trenutno bez :/

problem je sto nismo mogli da nadjemo bravu... ili smo mi slepi ili je neko dobro kamuflirao :neznam:

gde bi trebalo da se nalazi ta brava?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7030 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

brave su obicno sa leve strane motora, ja sam imao stariji VFR 1991 godiste njemu je bilo sa leve strane kod suvozackog nogostupa, na istom mestu je i kod novijeg modela 1997

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Dragi drugari VFR-isti, a pre svega bajkeri želim da vam se pohvalim :lol:

Postao sam vrlo ponosni vlasnik honde VFR 800fi :jee3::jee4::jee5: naravno crveni. Dok sam ga vozio do kuće nisam mogao da skinem osmeh sa lica :moto3:. Udobnost, kočnice, snaga, zvuk... što bi rekli u banatu "špic brašo" (za članove iz zemuna: vrh brate) ;)

 

Ovim putem želim i da se zahvalim kolegama Isketu i Grnci koju su kao stručni konsultanti išli sa mnom u šoping.

Dakle VFR komuna u Zrenjaninu se nezaustavljivo širi!!!

 

Slike cu postaviti sutra. Nisam hteo danas po ovakvom vremenu da ga isterujem iz garaže.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Dragi drugari VFR-isti, a pre svega bajkeri želim da vam se pohvalim :lol:

Postao sam vrlo ponosni vlasnik honde VFR 800fi :jee3::jee4::jee5: naravno crveni. Dok sam ga vozio do kuće nisam mogao da skinem osmeh sa lica :moto3:. Udobnost, kočnice, snaga, zvuk... što bi rekli u banatu "špic brašo" (za članove iz zemuna: vrh brate) ;)

 

Ovim putem želim i da se zahvalim kolegama Isketu i Grnci koju su kao stručni konsultanti išli sa mnom u šoping.

Dakle VFR komuna u Zrenjaninu se nezaustavljivo širi!!!

 

Slike cu postaviti sutra. Nisam hteo danas po ovakvom vremenu da ga isterujem iz garaže.

 

Neka je sa srecom i da ga u zdravlju vozis.

Dok sam ga vozio do kuće nisam mogao da skinem osmeh sa lica

Tacno znam kakav je to osjecaj :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 55 postova
  • Lokacija: Beograd

imam vfr 93 god vec 5 godina.Od kako sam ga kupio i presao sa njim ne bas puno ,oko 30 000 km ,desava se da kad je hladan i na leru cuje se da lupa nesto,vezano je za kvacilo jer kad pritisnem rucicu kvacla vise se ne cuje?Svi kazu ma to je normalno,teraj...Zna li neko nesto vise o ovome?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja