Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Kupio sam plocice preko drugara za 7000 din, sada je vec druga prica. Ulje i filtere sledece nedelje, a slike verovatno sutra :-). Hvala svima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 4 postova
  • Lokacija: Beograd, Srbija
  • Motocikl: Suzuki RF 600 R

Nacitah se teme, i stvarno respect za mahine :) Nego ljudi, vozi li neko VTR sp1 (rc51) kako god, i zna li neko gde se moze naci na prodaju ? :) pozdrav kolege, i srecan pocetak sezone :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 363 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Varadero XL1000V '09

Drugari, imam plocice za VFR750, nabavio sam za drugara koji zivi u inostranstvu, medjutim odustao je..

U pitanju su carbone lorraine 2313rx3 (zadnje), sinter, nove, neotpakovane. Ako je neko zainteresovan, 3500 din..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

6.5 je jos i prihvatljivo. Ne radi se o tome sto trosi 7, nego kad ga vozim kao djed trosi 7 i mozda malo preko, a kad ga zavrcem, trosi7.5. Pa mi je cudno, sto je tako mala razlika. Ortak vozi GSXF-a 600 i kaze da mu potrosnja ide 6-10L.

 

Za delove cu videti, moguce je da moze da se nadje negde jeftinije, zato bi mi i znacilo da se javi neko sa konkretnim savetima :Mina:

 

Jedno je pricca, a drugo je stvarnost.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Nacitah se teme, i stvarno respect za mahine :) Nego ljudi, vozi li neko VTR sp1 (rc51) kako god, i zna li neko gde se moze naci na prodaju ? :) pozdrav kolege, i srecan pocetak sezone :)

 

Eh VTR 1000 SP.... Ja non stop gledam oglase da vidim da li se prodaje. Prodavao se pre godinu ili dve jedan u Nisu, kolega sa foruma koji vozi trke ga je prodavao pa posle taj isti u Leskovcu se prodavao. Posle vise ne znam. Jedina opcija je da uvezes. To izadje skupo, spremi 7-10 hiljada eura ako hoces jako lep primerak i to je to. Ja bi toplo preporucio SP2. Iako na oko isti u sustini potpuno su razliciti motocikli. SP2 ima bolje vesanje, drugaciju zadnju vilu, drugacije su brizgaljke i ubrizgavanja, malo je pitomiji za voznju od SP1. To pitomiji ne znaci da je kao VFR i dalje je to trkacka specijalka i izuzetno je neudobna pogotovo za brzine ispod 60 na sat. Pravio se do 2009 godine, pa tako moze da ti natrci skoro nov primerak ali to kosta. Pogledaj cene napolju dosta su skuplji od recimo cbr 1000 RR, ipak je to egzotika. Sto se tice performansi nema sta da trazi sa modernim 1000darkama, ali ja bih ga rado vozio, jer taj motor je legenda. Mislim da je to jedini Hondin motocikl koji se prodavao a da je imao na bloku izliveno HRC.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Evo me na Zlatiboru sa VFR-om :-), motor je bez greske, stvarno dobar turer.

Imam samo dve mane

1. Ljuljanje po krivinama

2. Mislim da je kod rednih motora bolje rasporedjena tezina, jer mi se cini da je i suvise lagan napred, pogotovo se oseti na uzbrdici kada se vozimo supruga 55kg, samo top case oko 4-5kg i ja oko 85kg

Kako da postavim sliku sa tel?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Stavi napred 0.95 a nazad 20.5 opruge i resio si problem. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pozdrav.Imam jedan mali problem na mojoj rc24-ki.Pocelo je da mi suzi kociono ulje,na prozorcicu kocione posude(Dugi niz godina je stajao na suncu,pa je plastika pocela da se osipa)1neznam.gif.Lepio sam tecnim metalom,posle godinu dana ga zbaci.Nije nista strasno,ali me nervira.Zao mi je zbog prozorcica da menjam komplet gornju posudu.Dali zna neko trajnije resenje,sem zamene posude.Hvala unapred1zdravo.gif PS:Na koliko bara se duva prednja viljuska?

Promenio član wiking

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Koliko treba da vrtim onaj krug ispod sedista da bi stvrdno oprugu? Meni ono deluje da moze da se vrti beskonacno i kako da znam koliko je dovoljno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Koliko treba da vrtim onaj krug ispod sedista da bi stvrdno oprugu? Meni ono deluje da moze da se vrti beskonacno i kako da znam koliko je dovoljno.

 

 

Kao sto sam ti i rekao, ako je opruga fabricka (mislim da je 14.7kg/mm) ne mozes nista da uradis. Ta opruga je za nekog od 45kg idealna, ako imas 85 tebi treba 20.5kg/mm isto kao i meni.

 

Da ti objasnim ukratko, taj crni tockic je hidraulicni "preload" podesavac. Pod uslovom da radi time podesavas preload(predopterecenje) opruge a ne njenu tvrdocu. Tvrdocu mozes da promenis samo zamenom opruge drugom oprugom odgovarajuce tvrdoce.

 

Ako je opruga npr. 10kg/mm to znaci da ako je na oprugu stavis 10kg ona ce se sabiti 1mm, 20kg - 2mm i tako dalje.

 

Ako tu istu oprugu nategnes 1mm i stavis 20kg na istu ona ce se sabiti samo 1mm jer prvi mm je vec sabijen i nosi 10kg.

 

Nadam se da si razumeo.

 

E sad kakve to veze ima sa motorom, pa ima jer opruga je najbitniji deo ogibljenja, ako to nije kako treba dzabe sve ostalo. Na VFRu nazalost su opruge dosta mekse pa zato taj problem koji imas, da ne duzim sad pricu samo cu te zabuniti :) .

 

Da se vratimo na temu, sledeci pojam koji treba da znas je sta je SAG.

 

SAG je ona vrednost koliko vesanje cucne kad motor samo stoji (free sag) i kad vozac u opremi sedi na njemu (rider sag). Pomocu te dve vrednosti znas da li ti opruge odgovaraju.

 

Sag meris tako sto uzmes tacku na osovini na primer i na ramu, izmeris rastojanje kad su vile/zadnja viljuska opruzeni bez opterecenja, zatim to isto kad motor stoji na tockovima i ti sefis na njemu, ta razlika je Sag.

 

Za ulicnu voznju sag treba da je 2/3 od ukupnog hoda vesanja.

 

Ovo je bilo najkrace moguce jer pisem na klonji sa telefona. Ako nesto nije jasno, slobodno pitaj, naci cu vremena da objasnim detaljnije.

Ali tvrdim da na VFR ces to tesko namestiti bez da ozbiljno kasapis vile i amortizer. VFR moze bas fino da se vozi solo, bez prtljaga i suvozaca. Cim ga opteretis mucenje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Imam osecaj kao da mi prednji tocak ne prijanja na asvalt kako treba t.j. kao da mu je sva tezina otisla pozadi. U nekim trenucima mi cak kada je gladak asvalt u krivanama prednji tocak prokliza i to mi se desava samo kada imam suprugu za suvozaca. Gume su mi bukvalno kao nove i 2011 im je proizvodnja. Probacu malo da se igram sa tim stelovanjem, a ako bas nista ne dobijem ide VFR-ka na dobos posle leta. Generalno je motor fantastocan, potrosnja na otvorenom malo ostrije voznje je oko 5,5l, ima snage sasvim dovoljno, lepo lezi po krivinama kada je grublji asvalt :-), recimo Rudnik-Ljig sam ga peglao po nekim krivinama 140-150. Stvarno dobar motor ali uzasno me nervira ta stvar.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Imam osecaj kao da mi prednji tocak ne prijanja na asvalt kako treba t.j. kao da mu je sva tezina otisla pozadi. U nekim trenucima mi cak kada je gladak asvalt u krivanama prednji tocak prokliza i to mi se desava samo kada imam suprugu za suvozaca. Gume su mi bukvalno kao nove i 2011 im je proizvodnja. Probacu malo da se igram sa tim stelovanjem, a ako bas nista ne dobijem ide VFR-ka na dobos posle leta. Generalno je motor fantastocan, potrosnja na otvorenom malo ostrije voznje je oko 5,5l, ima snage sasvim dovoljno, lepo lezi po krivinama kada je grublji asvalt :-), recimo Rudnik-Ljig sam ga peglao po nekim krivinama 140-150. Stvarno dobar motor ali uzasno me nervira ta stvar.

 

Ne znam sta da ti kazem. Nemoj voziti zenu. Ili nadji neku laksu (izvini morao sam) :))))))

 

Tako ce ti biti sa svakim motorom. Ogibljenje je kompromis na svim motorima.

 

Ako si zadovoljan sa motorom, a nervira te to sredi ogibljenje.

 

Napred ti treba 0.95kg/mm opruge i compression valve, rebound mozes da preslozis.

Pozadi, moj savet ti je da kupis kvalitetan amort sa 20.5kg/mm oprugom (preporucio bih PENSKE 8283)

 

Neces prepoznati motor.

 

Ja sredjujem motor, ako bude gotov do kraja godine rado cu ti dati da probas.

 

Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Drugari ima li neko sa vfrom starim tj. 87-88 godiste a da je raspolozen za malu pomoc... tj. crkla mi je struja na vfr sumnjam na cdi,pa bi najbolje bilo da moj udzekamo na neki drugi motor i jedino tako bi mogao da znam jel ispravan..ako je neko raspolozen mogao bi ja da donjem ili da posaljem cdi nekom kurirskom sluzbom...naravno placam pice,a ako mi je cdi ispravan moze da padne i neki rucak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Beograd - Cherry Spa

Imam osecaj kao da mi prednji tocak ne prijanja na asvalt kako treba t.j. kao da mu je sva tezina otisla pozadi. U nekim trenucima mi cak kada je gladak asvalt u krivanama prednji tocak prokliza i to mi se desava samo kada imam suprugu za suvozaca. Gume su mi bukvalno kao nove i 2011 im je proizvodnja. Probacu malo da se igram sa tim stelovanjem, a ako bas nista ne dobijem ide VFR-ka na dobos posle leta. Generalno je motor fantastocan, potrosnja na otvorenom malo ostrije voznje je oko 5,5l, ima snage sasvim dovoljno, lepo lezi po krivinama kada je grublji asvalt :-), recimo Rudnik-Ljig sam ga peglao po nekim krivinama 140-150. Stvarno dobar motor ali uzasno me nervira ta stvar.

 

Po cenu da lupam, ali tebe sigurno nissta ne kossta. Proveri konusne lezzajeve u glavi viljusske. Kada se uzzlebe izgubiss moguchnost glatke korekcije u vozznji, a jedna od posledica je "sklapanje" prednjeg toccka u krivini. Drugi simptom je vrludanje na pravcu. Ponovo, verovatno nije to, ali ne kossta te nissta.

Sve najbolje, B

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Imam osecaj kao da mi prednji tocak ne prijanja na asvalt kako treba t.j. kao da mu je sva tezina otisla pozadi. U nekim trenucima mi cak kada je gladak asvalt u krivanama prednji tocak prokliza i to mi se desava samo kada imam suprugu za suvozaca. Gume su mi bukvalno kao nove i 2011 im je proizvodnja. Probacu malo da se igram sa tim stelovanjem, a ako bas nista ne dobijem ide VFR-ka na dobos posle leta. Generalno je motor fantastocan, potrosnja na otvorenom malo ostrije voznje je oko 5,5l, ima snage sasvim dovoljno, lepo lezi po krivinama kada je grublji asvalt :-), recimo Rudnik-Ljig sam ga peglao po nekim krivinama 140-150. Stvarno dobar motor ali uzasno me nervira ta stvar.

 

Po cenu da lupam, ali tebe sigurno nissta ne kossta. Proveri konusne lezzajeve u glavi viljusske. Kada se uzzlebe izgubiss moguchnost glatke korekcije u vozznji, a jedna od posledica je "sklapanje" prednjeg toccka u krivini. Drugi simptom je vrludanje na pravcu. Ponovo, verovatno nije to, ali ne kossta te nissta.

Sve najbolje, B

 

Boris je u pravu. Proveri to, toga se nisam setio malo je verovatno ali moguce je.

Podigni motor na centralni nogar, uhvati stapove od dole, nek se neko nasloni pozadi da se digne prednji tocak u vazduh i cimaj onda napred nazad, ne bi trebalo da bude lufta, ako ima lufta dotegni lezaj ili ga promeni. U louisu je oko 40 eura onaj tappered lezaj tj oba i gornji i donji, ali obicno donji strada.

 

Ali tacno znam osecaj koji opisujes i zato vrlo verovatno nije lezaj. Prvi put kada sam natovario VFRa, tri kofera, krcata, maska, peraja, vecernja haljina za zenu, stikle, pribor za depilaciju, ma sta ti padne na pamet, plus tank torba, GPS, Zena u opremi, ja i pun rezervoar goriva, mislio sam da cu da padnem kad sam krenuo. I tako od Zrenjanina do Rovinja, pa posle nazad, pa onda Zrenjanin - Brno, na sve to jos i kamp oprema, pa posle Zrenjanin - Krf-Zrenjanin sa vozanjem po Grckoj.

Vremenom se naviknes. Ali kad su serpentine pa kad se penjes i skrece u desno, na par mesta sam mislio da cu da se prevrnem prednji tocak gubi grip, sav teret je pozadi, ja ustajem i kao da vozim Dakar, prenosim tezinu napred.

 

Posle sam naucio, travel light. Nosim samo jedne rezervne gace i vilinski hleb i do jaja mi je.

 

VFR je klasa za sebe, uvek je i bio zato je toliko popularan. To je Sport Sport Tourer. Znaci nije sport racing motorcikl, nije touring da je velik ko autobus nego nesto izmedju. Kako amerikanci kazu Jack of all trades but master of none. Prema tome tako ga treba i koristiti.

 

Z900 sam si rekao da ti motor trosio oko 5.5 litara, tako natovaren sa suvozacem pa to je fantasticno.

 

Svi moji drugari su tokom godina upgradeovali svoje bajkove sve dok nisu dosli do najnovijih hiljadarki, i sad kad god idemo na voznje, nisu mnogo brzi, cak naprotiv ako ima krivina tu smo, tj. ja pratim bez problema, jer nema bas puteva kod nas gde ces voziti preko 200 a da nije autoput, njima motori trosi dosta preko 8 meni oko 5.5-6 kad bas derem, i jos se oni zale na bol u rukama. Dalje ja im cesto nosim prtljag jer imam kofer, torbu itd.

 

Ne postoji najbolji motor i ne postoji univerzalni motor, nego svaki ima svoju namenu i u tom opsegu za sta je namenje treba da se koristi, ali mislim da je VFR u bilo kojoj verziji najblizi nekoj zlatnoj sredini.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Imam osecaj kao da mi prednji tocak ne prijanja na asvalt kako treba t.j. kao da mu je sva tezina otisla pozadi. U nekim trenucima mi cak kada je gladak asvalt u krivanama prednji tocak prokliza i to mi se desava samo kada imam suprugu za suvozaca. Gume su mi bukvalno kao nove i 2011 im je proizvodnja. Probacu malo da se igram sa tim stelovanjem, a ako bas nista ne dobijem ide VFR-ka na dobos posle leta. Generalno je motor fantastocan, potrosnja na otvorenom malo ostrije voznje je oko 5,5l, ima snage sasvim dovoljno, lepo lezi po krivinama kada je grublji asvalt :-), recimo Rudnik-Ljig sam ga peglao po nekim krivinama 140-150. Stvarno dobar motor ali uzasno me nervira ta stvar.

 

Po cenu da lupam, ali tebe sigurno nissta ne kossta. Proveri konusne lezzajeve u glavi viljusske. Kada se uzzlebe izgubiss moguchnost glatke korekcije u vozznji, a jedna od posledica je "sklapanje" prednjeg toccka u krivini. Drugi simptom je vrludanje na pravcu. Ponovo, verovatno nije to, ali ne kossta te nissta.

Sve najbolje, B

 

Boris je u pravu. Proveri to, toga se nisam setio malo je verovatno ali moguce je.

Podigni motor na centralni nogar, uhvati stapove od dole, nek se neko nasloni pozadi da se digne prednji tocak u vazduh i cimaj onda napred nazad, ne bi trebalo da bude lufta, ako ima lufta dotegni lezaj ili ga promeni. U louisu je oko 40 eura onaj tappered lezaj tj oba i gornji i donji, ali obicno donji strada.

 

Ali tacno znam osecaj koji opisujes i zato vrlo verovatno nije lezaj. Prvi put kada sam natovario VFRa, tri kofera, krcata, maska, peraja, vecernja haljina za zenu, stikle, pribor za depilaciju, ma sta ti padne na pamet, plus tank torba, GPS, Zena u opremi, ja i pun rezervoar goriva, mislio sam da cu da padnem kad sam krenuo. I tako od Zrenjanina do Rovinja, pa posle nazad, pa onda Zrenjanin - Brno, na sve to jos i kamp oprema, pa posle Zrenjanin - Krf-Zrenjanin sa vozanjem po Grckoj.

Vremenom se naviknes. Ali kad su serpentine pa kad se penjes i skrece u desno, na par mesta sam mislio da cu da se prevrnem prednji tocak gubi grip, sav teret je pozadi, ja ustajem i kao da vozim Dakar, prenosim tezinu napred.

 

Posle sam naucio, travel light. Nosim samo jedne rezervne gace i vilinski hleb i do jaja mi je.

 

VFR je klasa za sebe, uvek je i bio zato je toliko popularan. To je Sport Sport Tourer. Znaci nije sport racing motorcikl, nije touring da je velik ko autobus nego nesto izmedju. Kako amerikanci kazu Jack of all trades but master of none. Prema tome tako ga treba i koristiti.

 

Z900 sam si rekao da ti motor trosio oko 5.5 litara, tako natovaren sa suvozacem pa to je fantasticno.

 

Svi moji drugari su tokom godina upgradeovali svoje bajkove sve dok nisu dosli do najnovijih hiljadarki, i sad kad god idemo na voznje, nisu mnogo brzi, cak naprotiv ako ima krivina tu smo, tj. ja pratim bez problema, jer nema bas puteva kod nas gde ces voziti preko 200 a da nije autoput, njima motori trosi dosta preko 8 meni oko 5.5-6 kad bas derem, i jos se oni zale na bol u rukama. Dalje ja im cesto nosim prtljag jer imam kofer, torbu itd.

 

Ne postoji najbolji motor i ne postoji univerzalni motor, nego svaki ima svoju namenu i u tom opsegu za sta je namenje treba da se koristi, ali mislim da je VFR u bilo kojoj verziji najblizi nekoj zlatnoj sredini.

 

A najsladje kod vfr-a je to,da vuce prakticno od nula obrtaja.0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 339 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda CB 750 K, CB 750 C, CB 750 F, VF 750 S, VF 750 C

Kada se vratim iz Crne Gore provericu lezajeve mada mislim da nisu. Hvala puno svima na savetima!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Jedno pitanje za iskusne, na VFR-u 800 98godiste se desava sledece, pri brzini konstantnoj od 30 do 60 km/h motor ne mogu da drzim da ide pravo tj. stalno bezi ili levo ili desno. Kasno jesenas sam primetio malo lufta u kormanu i dotegao lezaj i posle toga se ovo desava (ranije to nisam primetio), posto su gume bile stare mislio sam da je do njih ali sam pre nedelju dana stavio nove gume i isto se desava i sa novim. E sad da li je ovo normalno na vfr-u ili je nesto drugo? Da li je moguce da je pretegnut lezaj? Ali kad je na centralnom i podignut prednji kraj sve deluje normalno i normalno se okrece viljuska.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

vrlo verovatno lezaj. to sranje je jalo bitno za geometriju motora. naduvaj gumu na 2.5bar pa probaj, ako zeza promeni lezaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Ha, kolega, istu muku mucimo :Mina:

 

Pozdrav.Evo kako sam resio problem curenja na prozorcicu.Otvoris posudu,spricem izvuces ulje(ali samo toliko da ne povuce vazduh)Izbijes prozorce.Ispasce lim i jedna resetka sa njim,i jedna oring gumica.E tu oring gumicu stavis na novi cep i nabijes ga nazad.Neces moci da vidis ulje,al ako ne curi nema gde da nestane.Inace mere su fi13mmx fi18mm,debljine 4mm(lezaj mera,znaci cvrsto da ulazi).Nadam se da ce ti slike pomoci.1zdravo.gif

post-27589-0-85406400-1368481043_thumb.jpg

post-27589-0-31873700-1368481056_thumb.jpg

post-27589-0-14492200-1368481081_thumb.jpg

post-27589-0-13375800-1368481095_thumb.jpg

post-27589-0-93665900-1368481114_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Jedno pitanje za iskusne, na VFR-u 800 98godiste se desava sledece, pri brzini konstantnoj od 30 do 60 km/h motor ne mogu da drzim da ide pravo tj. stalno bezi ili levo ili desno. Kasno jesenas sam primetio malo lufta u kormanu i dotegao lezaj i posle toga se ovo desava (ranije to nisam primetio), posto su gume bile stare mislio sam da je do njih ali sam pre nedelju dana stavio nove gume i isto se desava i sa novim. E sad da li je ovo normalno na vfr-u ili je nesto drugo? Da li je moguce da je pretegnut lezaj? Ali kad je na centralnom i podignut prednji kraj sve deluje normalno i normalno se okrece viljuska.

 

Ne znam koliko si jako stegao taj ležaj? Ako možeš da okrećeš korman dok motor stoji normalno, i da ne osećaš kako zapinje ležaj ili bilo šta neobično onda nije lažaj. Ako osećaš i najmanje otpore, "preskakanje" u kormanu onda imaš problem sa ležajem. To hoće da se desi ako je ležaj dugo bio olabavljen pa su valjci trpeli udare sve vreme i namestili su sebi mesto (malie rupice - udublljenja) na stazi po kojoj se kreću. Tako da kad ga dotegneš imaš problem jer se ne kotrljaju glatko po stazi i korman stalno zapinje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja