Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Hronični Motociklopata, 7031 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Imao sam stari CBR600 koji ima istu viljusku i kocnice (diskove) kao VFR rc24, cim sam ga uzeo stavo sam nove FERODO pakne i bio sam sasvim zadovoljan performansama kocenja, doduse, CBR600 je nekih 30-ak kg laksi,

mozda bi najbolje bilo da provozas neku starudiju sa stvaaarno losim kocnicama, pa kad ponovo sednes na VFR odusevices se kako se ukopava u mestu :takoje::moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Pozdrav.Zanima me dali moze vfr da radi bez benzinske pumpe?Stariji modeli cbr1000f mogu na slobodan pad.Meni se cini da rc24 model moze bez pumpe.Zile tesko da ces naci slavinu za rc 24.Treba te nitne na slavini razbusit,pa promeniti gumicu u samoj slavini.Posle ubusis male navoje umesto nitni.Jel to nov vazdusni filter,ili si ga lepo izduvao kompresorom?Ja sam na mom starom suzukiju gsx400x,isto imao problema sa slavinom.Nisam mogao nigde da nadjem rezervni deo za nju,pa sam ovako uradio:Stavio sam slavinu na rezervu(jedino onda nije curila),i izmedju karburatora i slavine sam ugradio gasni ventil od gas uredjaja za automobile.Das kontakt otvori,skines zatvori.Mada vfr ima pumpu,pa nemoze da presisa.0takoje.gif

 

Ne moze da radi bez pumpe kako treba,ispod 5-6 litara nece da radi nikako,tj nema pad,a preko 6 litara radi al nije to to,ja neko vreme vozio bez pumpe bas 24ku,sad sam ubacio vakumsku pumpu i motor dosta bolje radi i ide...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Imao sam stari CBR600 koji ima istu viljusku i kocnice (diskove) kao VFR rc24, cim sam ga uzeo stavo sam nove FERODO pakne i bio sam sasvim zadovoljan performansama kocenja, doduse, CBR600 je nekih 30-ak kg laksi,

mozda bi najbolje bilo da provozas neku starudiju sa stvaaarno losim kocnicama, pa kad ponovo sednes na VFR odusevices se kako se ukopava u mestu :takoje::moto3:

 

To je i problem da sam starudiju vozio dosad(sem kawe koja je bila2002 godiste),i svaki je bolje kocio od ovog mog.Istina je da su ti motori bili mnogo laksi od vfr-a.Ja sumnjam da su moja kociona creva vec dotrajala,i verovatno se rastezu.Ipak je to motor od 27 godina.Jednostavno kad sam napakovan i zena pozadi, nemoze se zaustavit.Kupicu nove ferodo pakne,pa cemo videti.Dobro bi bilo pancirna creva staviti.Imao sam hondu vt500c,pa zatim ft500ascot,prednje kocnice ko jawa 350.Vozio sam zzr-a,koji je 220 kila,i isto je tura masina,kocnice extra.Prvi motor mi je bio honda,pa sam jedno vreme menjao,i opet me srce vratilo ka hondi.Jednostavno taj rad motora me hipnotise.Mene to najvise nervira da honda napravi izuzetan motor,a spara na kocnicama i ogibljenju.Al koliko para toliko i muzike.Bitno je da se vozimo,a nadam se da ce uskoro i prolece0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pozdrav.Zanima me dali moze vfr da radi bez benzinske pumpe?Stariji modeli cbr1000f mogu na slobodan pad.Meni se cini da rc24 model moze bez pumpe.Zile tesko da ces naci slavinu za rc 24.Treba te nitne na slavini razbusit,pa promeniti gumicu u samoj slavini.Posle ubusis male navoje umesto nitni.Jel to nov vazdusni filter,ili si ga lepo izduvao kompresorom?Ja sam na mom starom suzukiju gsx400x,isto imao problema sa slavinom.Nisam mogao nigde da nadjem rezervni deo za nju,pa sam ovako uradio:Stavio sam slavinu na rezervu(jedino onda nije curila),i izmedju karburatora i slavine sam ugradio gasni ventil od gas uredjaja za automobile.Das kontakt otvori,skines zatvori.Mada vfr ima pumpu,pa nemoze da presisa.0takoje.gif

 

Ne moze da radi bez pumpe kako treba,ispod 5-6 litara nece da radi nikako,tj nema pad,a preko 6 litara radi al nije to to,ja neko vreme vozio bez pumpe bas 24ku,sad sam ubacio vakumsku pumpu i motor dosta bolje radi i ide...

 

Hvala brate na odgovoru0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Koliko sam ja mogao da vidim sa slike pumpa za gorivo je ista kao na Africi, Čini mi se da se samo razlikuju izlazi za creva i to samo po obliku, a ne i po prečniku. Takođe i Kawa zx9r iz 1999 ima istu takvu pumpu za gorivo. Ako neko treba da menja pumpu neka pogleda u temi za Afrike ili u Garaži ima tema baš o tim pumpama. Piše šta sve može umesto nje... Tu je uglavnom problem oko platinskih dugmadi na pumpi. U 99% one crkavaju. Ima tip na forumu koji je smislio neku elektroniku koja se ubaci umesto platina i sve radi normalno. Jednostavno je i nije skupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Jel bi mogao da bacis link na kojoj je tacno strani, posto je tema o AT poveca.

 

Znam da svi uglavnom menjaju pumpu, zbog tog problema i stavljaju Facet pumpu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1318 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: Uljara 1127cm i tetejac 600cm

Da li se mozda nekad fabricki ugradivala vakumska pumpa na 24ku,ja imam neku vakumsku i radi lepo,vakum vuce sa prednjeg levog cilindra..nekako mi deluje da je bas za to i namenjena...

 

Inace se slazem da vfr jako lose koci,bar 24ka a isto tako i lezi....kad sednem sa yzfa na vfra razlika kao nebo i zemlja

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Izvini.

 

Pogrešno sam te uputio. Nije u temi Africa Twin već u garaži evo i linka:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/84506-africa-twin-popravka-platina-benzinske-pumpe/

 

 

:zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Nema frke. Samo molim te ako budeš to ugradio napiši svoje mišljenje o svemu tome.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Evo da ispunim svoje obecanje.Za Zileta sveza informacija:javio mi se momak,ima filter za nase masine.25eura je filter+aks posta.Inace jos prodaje delove za japance na sajtu polovniautomobili.Covek se zove Laslo, i iz Beceja je.Evo broja:063520249.Mislim da je ovo prihvatljiva cena0takoje.gifPozdrav1zdravo.gif

 

Jel si pazario filter? :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Jos nisam narucivao.Imam problema sa rezervoarom0tuzan.gif.Pun je rdje.Danas sam ga ocistio dosta dobro,kamencici i sirce cudo rade.Ali sledece godine cu morati verovatno uraditi elektrolizu rezervoara,i ofarbat ga iznutra.Razmisljam se da kupim drugi,ali najmladji je 24 godina star.Verovatno i taj je vec nacet.Jos mi puklo crevo za gorivo,nije ni cudo jos je original.A sad dolazi drugi problem:jedan kraj fi8,drugi fi10.Nema sanse tako nesto naci.Sad jurim filter koji ima ulaz 8,a izlaz 10.Takvu finu rdju jos nisam video,kakva je bila u mom rezervoaru.Kao neki fini pesak.Bojim se da ce mi uci u pumpu za gorivo,i onda mi zapusit citav sistem.Pozdrav1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Imaš da kupiš univerzalni fiter goriva (platični). Cevčice (ulaz/izlaz) su napravljene tako da prvih 10mm prečnika 10mm, drugih 10mm prečnika 8mm i na kraju 6mm. Lepo odsečeš ono što ti ne treba i ostaviš ono što ti treba i to je to.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Crveni je najbrzi :).

 

Iako je mator i dalje je atraktivan. Old School Rules :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: MAKEDONIJA
  • Motocikl: HONDA VFR750 RC24 1988

Honda VFR750F rc24 1988, ima pominato 51200km vo inzvoredna sostojba. Ovo su slike leto 2012. Promenio sam zarulje bosch, nove gume continental conti go orginalnih dimenzija, presvukao sediste, ofarbao predne oplate zastitio orginal nalepnice i lakirao, promenio novi vizir koj ke go vidite ba novite fotografii za eden mesec, promenio svecice i kable, antifriz total,, maslo, oba filtra, nova kontakt brava, novi lanac, novi akomulator unibat, u mdzuvremenu cekam da dodju nove gumice izmegju karburatora i cilindra, i da zamenim simeringe prednih vila.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Svaka čast. Vidi se da je dosta vremena i novca uloženo u njega. Svaka čast :takoje:

I ljubavi naravno :ljubav:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: MAKEDONIJA
  • Motocikl: HONDA VFR750 RC24 1988

Potrosnja goriva svih interesuje, ove masine znaju i da popiju, a u ljeti i da sprze ispod sjedala.. Kad sam kupio vfr lagana voznja po gradu, bez turiranja, obartomer se kretao od 2500 do 3000, voznja se odvijala po glavnim ulicama grada , potrosnja je bila 7l. Na otvorenim putem gde brzina se kretala od 60 do 95km/h trosio je 4.6l . Ovo je mjerenje u ljeto 2012

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja