Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Pa pretpostavljao sam da je to sve ok ali čisto da pitam.

Drago mi je da si iz Zrenjanina. Možemo da se vidimo negde na piću pa da malo ćaskamo na temo VFR. Stvarno sam ozbiljno zagrejan da uzmem VFR kad prodam kraljicu.

Pozdravi Milana :zdravo: Ne sumnjam da je dobar lik čim vozi VFR :jee: Nadam se da još uvek vozi VFR.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Pa pretpostavljao sam da je to sve ok ali čisto da pitam.

Drago mi je da si iz Zrenjanina. Možemo da se vidimo negde na piću pa da malo ćaskamo na temo VFR. Stvarno sam ozbiljno zagrejan da uzmem VFR kad prodam kraljicu.

Pozdravi Milana :zdravo: Ne sumnjam da je dobar lik čim vozi VFR :jee: Nadam se da još uvek vozi VFR.

 

Na zalost ne "tera" vise VFR, imao je posle tog RC24, poslednji RC36 tzv. cetvrta generacija, naravno opet crven. Dugo sam se preganjao sa njim da mi proda ali nije hteo. Na kraju ga je prodao i kupio 1000RR koji i danas vozi, ali uvek rado uzme od mene VFRa. Znam ga cim bude pri parama, menjace ga za nekog prelepog VTECa :).

 

Naravno da se mozemo druziti. Cimni kad ti odgovara na PP. Uvek mi je zadovoljstvo da caskam sa kolegama VFRistima.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Evo i moji VFRovi.

 

Plavi sam kupio pocetkom 2009. Uvezao iz Italije. Na zalost slupao u Londonu 28. Maja 2011. godine kada sam isao na Isle of Man da gledam TT.

 

Crveni sam kupio Avgusta 2011 kada sam se oporavio od nesrece i skupio pare. Kupio sam ga u nemackoj. Licno sam isao i dovezao ga. Jos uvek ga vozim. Stekam pare za novo vesanje vile + amortizer.

post-3765-0-49139200-1353056322_thumb.jpg

post-3765-0-21428900-1353056601_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Auuu :jok: gre´ota za ovaj plavi. baš je bio lep. Mada je i ovaj crveni ko balerina :care:

 

Čućemo se preko pm za druženje. Da ne privatizujemo temu sad. Sledeće nedelje sam u Londonu pa kad se vratim čućemo se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Lep je u beloj nema sta.

 

Ko zavoli VFR obicno samo to vozi. I ako kupim neki drugi motor, VFRa ne dam. :)

 

Ajd kolege VFRisti da malo ozivimo temu. Sta vam se svidja sta vam se ne svidja. Sta bi menjali na nasim motorima? Da li ste gledali vfrdiscussion forum? Oni ameri bas lepo "budze" VFRove.

 

Ja bi menjao na mom vesanje, sve ostalo mi je ok, snage ima dovoljno, ne zalim se :). Uvek je tu toro charger ako zafali :)))).

 

Sto se tice vesanja, to je i najslabija tacka na motoru, treba ozbiljno poraditi na tome. Ja sam u dilemi sta da radim, da li da ostavim CBS ili ne? Da li da menjam vile ili ne? Upside down da ili ne? Koje, od kog modela? Zadrzati geometriju, zrtvovati geometriju? Sve su to pitanja koja mene muce. Neko mi rece pa za to sto hoces mozes nov motor da kupis. Pa mozda i mogu, ali ovako je zanimljivije. Napravim plan, skupim delove, i u garazu. Nista lepse nego raskupusati sopstveni motor i napraviti od njega bolji. :) Napraviti ga onakvog da bi se i sam gospodin Soichiro ponosio :).

 

Uf al sam se napalio :)))

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ja sam pre 2 meseca postao vlasnik jednog VFR RC24 iz 1989 godine. Motor je lep, crni sa zlatnim felnama i zlatnim nalepnicama. Razmisljam da ga prefarbam ili da ga odradim u nekoj kombinaciji sa folijama.

 

E sad, buduci da sam poceo svoje veoma kratko iskustvo na 2 tocka na kineskom coperu od 125ccm, pa presao na kineski kros od 200cc, VFR je za mene azdaja. Vozio sam ortakovu R6 i sve to, ali nikad nisam imao neki jaci motor, tako da je sto se tice ubrzanja i potrosnje za mene jos uvek :staa2: :staa2: :staa2:

 

Sto se samog motora tice, vec sam imao jednu hirursku intervenciju, otvorio sam ga da popravim frajlauf koji je poprilicno krljao. Kad sam video sta popravljam, nisam verovao da zbog takve gluposti ne mogu da upalim motor :jok:

 

Ima jos par stvari koje su obavezne da se urade, kao sto su semerinzi vila, lanac je pri kraju, slavina malo pusta osim kad je na rezervi, ma taman toliko da se zanimam preko zime.

 

E sad, znao sam ja da su delovi malo skuplji, ali da mi je neko rekao da filter vazduha za motor iz '89-e kosta 4000din, rekao bih da je lud :staa:

 

U stvari, najveci problem mi je da svarim potrosnju, jbg kinezi su mi trosili oko 3L, a zVerku ne mogu da spustim ispod 7 gradske voznje.

I ako vozim RC24, RC36 mi je najlepsi VFR :ooo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

za RC36 vazdusni filter je 20eur u LOUIS-u , a za RC24 nazalost nemaju :/

potrazi jos negde, kontam da bi trebalo da se nadje za manje od 4000din

A potrosnja tesko da ce se spustiti ispod 6,5 - 7 litara u gradu , i moj RC36 je toliko trosio

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

6.5 je jos i prihvatljivo. Ne radi se o tome sto trosi 7, nego kad ga vozim kao djed trosi 7 i mozda malo preko, a kad ga zavrcem, trosi7.5. Pa mi je cudno, sto je tako mala razlika. Ortak vozi GSXF-a 600 i kaze da mu potrosnja ide 6-10L.

 

Za delove cu videti, moguce je da moze da se nadje negde jeftinije, zato bi mi i znacilo da se javi neko sa konkretnim savetima :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Da li je neko od vas stavljao nekakvu zastitu u slucaju pada u vidu slajdera ili tako necega? Zanima me gde se to moze nabaviti i po kojoj ceni, kao i da li ima predvidjeno mesto za kacenje ili mora da se busi ram ili tako nesto? :hej:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Pozdravljam sve ljubitelje honde,evo i ja da se priklucim u temu.Pre tri godine sam pazario hondu vfr750,86 godiste.Znaci prvi model.Izuzetno sam zadovoljan,agregat je perfektan,jedino kocnice mu bas nisu nesto za pohvalu,dosta su slabe za njegovu tezinu.Al motor je 27 godina,pa mu necu zameriti.Ako neko zna neko resenje za bolju kocnicu,bio bi mu zahvalan na savetu.Pozdrav,i evo jedne fotkice1zdravo.gifpost-27589-0-72660000-1358608133_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Auu brate, sija se kao da je u prodajnom salonu. Svaka čast. :care:

 

Interesujeme jel taj var na ramu iznad dekle fabrički ili se našto desili s motorom pa morao da se seče i vari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

ne ne, to je Japanac 86-te tako smislio i napravio :aha:

:zdravo: pozdrav za kolegu, vidim ja poznata mi masina, sediste ga odalo, nema bas svaki takvo :takoje:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Radujem se da vam se svidja moja masina1moto3.gif.To je fabricki var,nije lupan motor.Malo je ruzan var,al japanac je to tako smislio.Evo jos jedna slika.Ovo je moja prva V-4 masina.VF400F.Mala kubikaza,al izuzetno jaka i brza masina je bila.Pozdrav1zvizduk.gifpost-27589-0-73638500-1358776978_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 200 postova
  • Lokacija: Subotica
  • Motocikl: vfr750f rc24,rc-36

Žile to je normalna potrosnja za vfr.Ja sam mog testirao,i ovako stoje stvari:Otvoren put,6 brzina,brzina 95 do 100km,5.8 litara potrosnja.Opet otvoren put,brzina 160km,potrosnja 8.5 litara.U gradu mi trosi oko 7 litara1zdravo.gifPS:Cuo sam od bivseg vlasnika da ako ga teras preko 200km,onda oce da potrosi i 12 litara.Ja normalno vozim do 120km,i trosi mi 6 do 6.5 litara.Za motor od 230 kila,nije ni tako puno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

Ipak mislim da je to mnogo. Uskoro pada ciscenje i proveravanje karbova, pa cu posle toga videti ima li promene.

 

Jbg, ja sam presao sa potrosnje od 3l na 100km na potrosnju od 7-7.5l na 100km, tako da sam jos u soku :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1245 postova
  • Lokacija: Beograd

E sad ne mogu da se setim na kom sajtu sam nasao. Znam da pise VFR 750 prosecna potrosnja po deklaraciji 6.5l, a za VFR 800Fi 1998-2001 cini mi se, prosecna potrosnja po deklaraciji 7.4l :staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 235 postova
  • Lokacija: Kula
  • Motocikl: VFR 800

Mislim da je malo mnogo to prosecno 7,4, ali zna toliko i da popije sve zavisi od voznje. Nisam nikad merio, ali po mojoj proceni od 6-8 u zavisnosti od voznje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja