Jump to content

Moto Zajednica

VFR/VTR tema za vlasnike i ljubitelje

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

Drugari, moze mala pomoc. U prilici sam da nabavim vfr 750 88'god. E sad, citao sam ovde, ali nisam skapirao, kolika je razlika izmedju vfr-a 87'- 90' i 90'-93'? Vidim da su drugacije masine, ali me interesuje koliko je bitna ta razlika?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

masine su im i jedina slicnost, sve ostalo je promenjeno, razlika u masinama je sto noviji model (rc36)ima plocice kod ventila

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 179 postova
  • Lokacija: Beograd - Borca
  • Motocikl: Liberty 125 ; Honda VFR 800 fi

masine su im i jedina slicnost, sve ostalo je promenjeno, razlika u masinama je sto noviji model (rc36)ima plocice kod ventila

 

Hvala, posto sam nasao model 88'god. koji je meni pristupacan ( po ceni), pa zato i pitam, da se ne okliznem kod kupovine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

koju god da uzeo nemozes se prevariti, to su fantasticni motori, jedino je pitanje odnosa trazene cene i stanja motora, mada generalno za stariji tip RC24 bi dao max 1100-1200eur i to da je u odlicnom stanju, a noviji tip RC36 mozes vec naci za 1500eur

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

Evo i ja samo da se prijavim...... Honda Vfr800 50th Anniversary Edition.

post-3859-0-27607400-1346170006_thumb.jpg

post-3859-0-91358600-1346170056_thumb.jpg

post-3859-0-42906500-1346170066_thumb.jpg

post-3859-0-02839000-1346170079_thumb.jpg

post-3859-0-31849600-1346170090_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Miho, priznaj da li si imao ikad neki motor a da nije bio crven :neznam::nanana:

 

Čestitam, VFR izgleda odlično :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 370 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: HONDA CB250, HONDA CB360,MZ es 175/1 1966, Triumph Thunderbird 900 Classic

))))))) da imao sam i crne motorcikle..... odavno,,,,,, sada sam u crvenoj fazi....

pozdrav iz Moskve....... Nije votka rakija......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Duh Bez Sekire, 1037 postova
  • Lokacija: Beograd - Miljakovac, Ljubovija
  • Motocikl: Yamaha XJ600N, Cagiva Canyon 600, Husqvarna TE 250

Gde si montirao bocu za plin i kog je kapaciteta boca. Daj neku fotku ako imaš :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 302 postova
  • Lokacija: Čačak
  • Motocikl: BMW R1200ST

F00C5B8C-08DA-6B47-A7EC-673E85F50863_thumb.jpg

 

BE25275E-F18C-4441-85FF-66228D9FF89C_thumb.jpg

 

 

boca je kuhinjska 8,5kg staje 12,5L plina potrosnja mi je ista kao na benzinu 6,5-7l jedino sto je plin duplo jefiniji motor ide dobro nisam izgubio snagu i sad mi nista nijedaleko :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 392 postova
  • Lokacija: Milwaukee, WI
  • Motocikl: Prodat, do daljeg cetiri tocka :(

Evo i ja samo da se prijavim...... Honda Vfr800 50th Anniversary Edition.

 

Bivsa Sreckova Honda. Samo je sledeci vlasnik farbao plastike. Neka je sa srecom kupovina i da te lepo sluzi. Evo kako je nekada izgledala.

post-1776-0-84172600-1349872875_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Pozdrav drugari evo da se zapisem vec cetvrtu sezonu vozim sa ponosom VFR-a a od skora vise netrosi benzin nego PLIN

 

 

 

Lijepa masina i bocni koferi lijepo stoje :takoje:. Lijepo je znati da je neko na rc36 ugradio plin, ove cijene goriva nisu normalne, mada meni opet i ne trosi puno. Proslu sedmicu sam napravio okruglo 1000Km sa 49,65l goriva, dvoje na motoru + oprema

post-14678-0-69155800-1349955939_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 20 postova
  • Lokacija: MAKEDONIJA
  • Motocikl: HONDA VFR750 RC24 1988

Zdravo braco vfr. Vozim honda vfr750 rc24 od 1988 godina. Motor je stvarno krstarica, malo je tezak za manevre u male ulice ali na otvoreno je pravo zadovolstvo. Slazem se greje ispod sjedalo, potrosnja pri 90km/h je oko 4,7l ,a u grad oko 7l. Zanima me dali ventile se steluju sa plockama ili sa muterom - straf. Koju je zazor za IN i za EX. Pozdrav.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Ja se ložim da kupim VFR. Imao je jedan tip novog crvenog VFR-a u gradu kad sam ja vozio APN-6 početkom veselih devedestih. Kad god sam video taj motor u gradu ja sam balavio :ooo: Ono što me je nerviralo na tom motoru je u stvari bio taj tip koji ga je vozio (verovatno jer sam bio ljubomoran). Nije mogao da dohvato tlo nogama koliko je bio nizak, pa je stalno morao da vozi devojku pozadi koja je bila višlja od njega za dve glave. Stanu na semafor i riba spusti noge i drži motor :lol: . No to je nebitna priča u odnosu na to da sam se ja tada zaljubio u taj motor. Naravno tada sam bio klinac i nisam to sebi mogao da priuštim. ali zato danas... JBG ne mogu ni danas da ga kupim dok ne prodam kraljucu majku (Afriku Twin).

 

Pratim ove tekstove koje pišete ovde vi vlasnici VFR i VTR i samo vam zavidim. Ali... neka, neka kupiću i ja VFR.

 

Pozdrav!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hronični Motociklopata, 7032 postova
  • Lokacija: Severna Bačka
  • Motocikl: Banditos 650

Model je prevaziđen

nebi se slozio, VFR RC-36 je toliko bio ispred svog vremena da danas uopste ne zaostaje puno za novim motorima u toj klasi :takoje: recimo, ima aluminiumski ram sa cime se i dan danas mnogi motori te nemogu pohvaliti, pa mono viljuska, pa podesivo ogibljenje a o neprevazidjenom agregatu sa pogonom bregastih osovina preko zubcanika da i ne govorim...

Imao sam VFR RC36 '91 god. i motor me prosto odusevio svojim karakteristikama, ne skriva svoje poreklo od trkackog modela VFR 750R RC30 koji je godinama pobedjivao u Superbike klasi i bio kralj Ostrva man u rukama mnogih vozaca, i onda su pametni Japanci taj savrseni agregat malo "pripitomili" i napravili fantastican Sport Touring motor.

 

 

U potpunosti si u pravu za ovo u svoje vreme je bio brutalan motor kao što sam rekao na početku,ali za današnje vreme gde vladaju motori od 150kg,kompjuteri,abs itd. motor jeste prevaziđen jer je ipak prošlo 22 godine od proizvodnje rc36 ali i još uvek su to posebni modeli kojih danas ima sve manje i manje.

 

opet se nebi slozio, u vezi kilaze, ti motori od 150kg koje pominjes to su Super Sport Race Replica motori, a VFR je Sport Touring motor, to NIJE ISTA klasa

danasnji Sport Tureri recimo: Yamaha FZ8 Fazer, Kawasaki Z750s, Suzuki GSX650F, Bmw F800st...pa cak i noviji VFR 800 v-tec uopste ne beze mnogo, neki imaju vise kg a neki manje, znaci napredak nije bas prevelik uopste :D:P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 704 postova
  • Lokacija: Majilovac (SRB) / s'one strane Jadrana(ITA)
  • Motocikl: BMW R1150GS & CR 125

pozz drustvo.imam VTR i ugradio bih rukohvate za suvozaca-da li je neko od vas vec to radio ili mozda neko ima neku sliku,link,itd pa da pogledam-mozda mi probudi mastu ;-)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 530 postova
  • Lokacija: Zrenjanin - Pertovgrad - Veliki Bečkerek - Nova Barselona
  • Motocikl: Honda CRF 1100 Africa Twin adventure sport

Imam jedno pitanje za vlasnike VFR-a. Da li i koliko utiče na uvijanje motora (rama) to što je nazad mono viljuška.

Kontam da ne bi trebalo. Mislim ipak je to honda itd, ali obzirom da nisam imao tu čast da je probam malo me interesuje ova stvar. A zainteresovan sam da kupiom baš ovaj motor

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 329 postova
  • Lokacija: Zrenjanin
  • Motocikl: VFR 800 Fi RC46, Suzuki DL 1000 V-Strom ABS, SCOTT SCALE EXPERT 29"

Imam jedno pitanje za vlasnike VFR-a. Da li i koliko utiče na uvijanje motora (rama) to što je nazad mono viljuška.

Kontam da ne bi trebalo. Mislim ipak je to honda itd, ali obzirom da nisam imao tu čast da je probam malo me interesuje ova stvar. A zainteresovan sam da kupiom baš ovaj motor

 

 

 

Simo Strahoto ta vila je dovoljno kruta, ja sam na drugom VFRu (stari slupao, pa kupio opet isto, sta ces ima nas raznih) i nisam primetio da se uvija.

 

Evo kratak istorijat, na VFRu na vili pise da je to ELF vila. E sad kakve veze ima proizvodjac ulja sa vilama. Pa ranije je (mislim 80tih) ELF je dosta ulagao u trke i razvijao je svoj motor. U endurance trkanju bila je bitna brza zamena guma, tj. tockova, otud i konstrukcija takve zadnje vile, njihov motor imao je i slicno resenje napred.

 

Kasnije je Honda otkupila pravo da korsti ta resenja pa otud i na nasim lepotanima mono vila.

 

E posto je prednost brzo skidanje tocka, mana je svakako tezina. Jer da bi bila dovoljno kruta morala je da bude masivna. Naravno HRC viljuske su bile znatno lakse ali to je jako tesko naci, a verovatno i nemoguce.

Naravno pitanje je i za koji model.

 

RC36 svi su imali mono vilu koja se kacila na ram, a RC46 na blok agregata, jer tih godina Honda je skontala da treba motor da ima dodatni flex pa su svi njeni motori iz tog vremena imali taj tzv. polu ram. VFR, CBR 929, 954, VTR firehawk.

 

Mislim da VFRu nije problem mono vila, vec vesanje. Najveca mana tom motoru je vesanje, prslabe opruge i napred i pozadi, i suvise restriktivni ventili otud i osecaj neudobnosti na neravnom putu.

 

Vidim iz zrenjanin si, mozemo se naci nekad da razglabamo na tu temu.

 

Usput decko o kome si govorio vozio je RC24 crveni, znam o kome pricas, to je moj drugar Milan, jako dobar lik i pravi VFRista. Pripadnik sekte.

 

I gledaj da prodas tu kamilu od trafike i predji na pravi motor. :)

 

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja