Jump to content

Moto Zajednica

Honda CRF450X

Recommended Posts

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

kad bi bilo vishe ovakvih postova na ovom forumu...

 

hvala!

 

 

exc 350 je stvarno sjajna stvar... lakshi od 450 a brzhi od 250... divno :)

 

nisam alergichan na narandzhasto, svidja mi se svashta shto oni rade... ali me nervira par sitnica :)

 

 

 

inache, kako se tvoj moped ponasha u eksploataciji? odrzhavanje itd

 

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ja imam HONDU CRF450R , preporučujem da ako nemaš alergiju na narandžaste (kao ja ) da kupiš ktmov model EXC350 , to je savršena kubikaža , lakši za vožnju , bolja , linearna isporuka snage .

CRF450X nije uopste tako naivan kao što misliš zapravo kao i njegov brat bez fara CRF-r on je krajnje prgav i agresivan , u motoru jedino je menjač ne znatno modifikovan , brzine su produžene ali to mu ne oduzima na oštrini koja ne zaostaje . Nakon prvih par vožnji definitivno treba da očekuješ upalu zapale (interna šala) svega i svačega :D . Takođe u obzir treba uzeti i kubikažu 250 koja ne zaostaje za 450 modelima , verovao ili ne 250 r motor će te u rekreativnoj vožnji izvući i provesti svuda gde i 450 samo mnogo opuštenije . Na njemu možeš da budeš rasterećeniji na gasu dok na 450tki moraš da vodiš računa .

P.S.

To je samo moje skromno mišljenje :)

 

EDIT: Da na Xu je suknja klipa malo duža što daje nešto veću sigurnost od zakivanja prilikom gasiranja 4tom i 5tom i ništa više . . .

 

tacno je da ce 250 na terenu, ne na stazi, pratiti 450 bez problema, ali ne i opustenije.

450 ima vecu snagu koja u nezgodnim situacijama mnogo znaci.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Pa gledaj , održavanje je visoka stavka , ali ono što pruža je nenormalno zadovoljstvo , isto to sa manje para za održavanje dobićeš od exce-a . U vožnji je vrlo okretan i elastičan , ali greške slabo prašta (moja kolena znaju najbolje ) . Samo pravi znalac ( Ja to definitivno nisam ) može da izvuče svu snagu koju ona poseduje . . . Sve što te u vezi toga zanima možeš da me pitaš ja sam sad i onako zaludan ovih dana :D (Predpostavljam da sam mlađi ali znam po malo o tome ) . E sad exc350 četvorotaktni sam ti preporučio zato što je to prava , perfektna kubikaža ni premalo ni previše za jedan enduro motor , on ima znatno bolje raspoređenu isporuku snage od svakog 450 motora , a i dalje pruža zadovoljstvo kao 450 , servisni interval je nešto opušteniji a samim tim je prepravka u supermoto isplativija (na r modelu crf-a u supermoto varijanti dva ulja menjaš na 5h ) . To je opet jedna mana na CRFu ako on nije u trkačkoj profesionalnoj upotrebi , dva ulja , između njih imaš dva semeringa , na radilici i kontra vibracionom tegu koji umeju da budu osetljivi na 4tu i 5 brzinu . . . Ali opet preporučujem ti da uzmeš od nekoga koga znaš , probaj 250 , probaj 450 , ako ima i 350 , takođe nemoj da zentaš od cvaje one u šumi mogu da budu mnogo zanimljivije po nekad od 4t . . . . Moja preporuka je da pre kupovine probaš te motore , ja nisam probao , otišao kod čoveka provozao malo po ulici , ma reko opušteno . . . Kupio motor , seo , upalio krenuo polako putem ništa , na makadam , pa u šumu , u prvoj pauzi tresao sam se kao prut ovi drugari mislili nije mi dobro :D a ja samo što ne popustim (Uh zaneh se malo ) . . .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Mint, CRF ima odvojeno menjacko ulje i ulje za podmazivanje klipa ?

 

(Ako je tako jeste malo smor zameniti ulje :) )

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Mint, CRF ima odvojeno menjacko ulje i ulje za podmazivanje klipa ?

 

(Ako je tako jeste malo smor zameniti ulje :) )

Tako je . . .Kepo veća snaga koju si pomenuo je još jedana mana , uvek moraš da paziš na gasu , a što se tiče staze već sam napomenuo samo znalci umeju da izvuku svu snagu koju ima a da ne iskipuju (Moja kornjača zna najbolje hahahahah ) .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Mint, CRF ima odvojeno menjacko ulje i ulje za podmazivanje klipa ?

 

(Ako je tako jeste malo smor zameniti ulje :) )

 

Nije smor. Dva minuta vise posla, al bolje čuva mašinu.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

Mint, CRF ima odvojeno menjacko ulje i ulje za podmazivanje klipa ?

 

(Ako je tako jeste malo smor zameniti ulje :) )

 

Nije smor. Dva minuta vise posla, al bolje čuva mašinu.

I to sotoji

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Mint, CRF ima odvojeno menjacko ulje i ulje za podmazivanje klipa ?

 

(Ako je tako jeste malo smor zameniti ulje :) )

Tako je . . .Kepo veća snaga koju si pomenuo je još jedana mana , uvek moraš da paziš na gasu , a što se tiče staze već sam napomenuo samo znalci umeju da izvuku svu snagu koju ima a da ne iskipuju (Moja kornjača zna najbolje hahahahah ) .

 

:lud:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1410 postova
  • Lokacija: Beograd/Kraljevo
  • Motocikl: Husaberg FE 400, Honda Varadero 1000, Honda CRF300L

Mint, CRF ima odvojeno menjacko ulje i ulje za podmazivanje klipa ?

 

(Ako je tako jeste malo smor zameniti ulje :) )

 

Nije smor. Dva minuta vise posla, al bolje čuva mašinu.

 

Ma meni licno je to jedan deo vise koji moze magicno da nestane :D, znas bre Kepo kolko sam spretan :)

 

 

Jel moze samo mali off :)

 

Zasto je odvojeno ulje bolje za masinu (milsim ako su intervali zamene isti, pogotovo ako je to 5-6 sati)?

 

Inace sa CRFovima ama bas nikakva iskustva nisam imao, ali kad bi zeleo da ga kupim (i imao mogucnosti) prvi izbor bi mi bilo ovo:

 

http://www.hmmoto.it/ita/

 

pa onda vidim sta mi se vozi i onda izaberem model. Npr ako se vozim pretezno po boljim kolskim putevima i asfaltu svakako bi uzeo nesto iz trail sekcije (multiuso). Ako se lozim (kao sto se lozim :D) da sam enduras uzeo bi nesto iz enduro sekcije. Razlika u ceni je onako max 50% (ako poredimo sa cenama u USA, razlika je mnogo manja za cene u evropi). Delovi su tu odma u Italiju. Svaki bike je prepravljen na tacno ono za sta treba sluzi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

@Marko Ne interval nije isti (5h sam spominjao u SM trkama ) a inače 15h motor , 30h menjač po servis menjualu .

@Kepo , možda sam 1lud.gif ali na terenu je previše snage , a i na stazi ima viška , postaviću snimke koliko letim i koliko brzo obiđem krug a ne iskoristim ni pola snage .

@Tema , da , sad sam slučajno naleteo na jedan model CRF-a koji bi trebao da ti bude interesantan , to je CRF300X . . . Našao sam samo snimak od R-a , u ovom obliku (kao prikaz)

. Sve isto kao 250 i 450 , samo još je extra što je između ova dva . 1jezik.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Team Green, 272 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Kawasaki KDX250R MX/SM

@Marko Ne interval nije isti (5h sam spominjao u SM trkama ) a inače 15h motor , 30h menjač po servis menjualu .

@Kepo , možda sam 1lud.gif ali na terenu je previše snage , a i na stazi ima viška , postaviću snimke koliko letim i koliko brzo obiđem krug a ne iskoristim ni pola snage .

@Tema , da , sad sam slučajno naleteo na jedan model CRF-a koji bi trebao da ti bude interesantan , to je CRF300X . . . Našao sam samo snimak od R-a , u ovom obliku (kao prikaz)

. Sve isto kao 250 i 450 , samo još je extra što je između ova dva . 1jezik.gif

To mu dodje CRF250 sa kitom na 300cc, ili "fabricki" HM CRE F300R :zvizduk:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

 

Zasto je odvojeno ulje bolje za masinu (milsim ako su intervali zamene isti, pogotovo ako je to 5-6 sati)?

 

 

Ja se nesto posebno ne razumem u tehniku, al tako kazu.

Kad menjam ulje menjacko je mnogo prljavije od ovoga iz masine. Verovatno tako čuvaju mašinu od nepotrebnih opiljaka od lamela ili čega već.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

 

Zasto je odvojeno ulje bolje za masinu (milsim ako su intervali zamene isti, pogotovo ako je to 5-6 sati)?

 

 

Ja se nesto posebno ne razumem u tehniku, al tako kazu.

Kad menjam ulje menjacko je mnogo prljavije od ovoga iz masine. Verovatno tako čuvaju mašinu od nepotrebnih opiljaka od lamela ili čega već.

Ti bi bas mogao i da postavis fotku ili bar ime toga na cemu menjas ulje. :aha:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • HONDA RULES, 142 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Lađevci
  • Motocikl: Honda CRF 450 r & Aprilia RX 125 sm/x

@Marko Ne interval nije isti (5h sam spominjao u SM trkama ) a inače 15h motor , 30h menjač po servis menjualu .

@Kepo , možda sam 1lud.gif ali na terenu je previše snage , a i na stazi ima viška , postaviću snimke koliko letim i koliko brzo obiđem krug a ne iskoristim ni pola snage .

@Tema , da , sad sam slučajno naleteo na jedan model CRF-a koji bi trebao da ti bude interesantan , to je CRF300X . . . Našao sam samo snimak od R-a , u ovom obliku (kao prikaz)

. Sve isto kao 250 i 450 , samo još je extra što je između ova dva . 1jezik.gif

To mu dodje CRF250 sa kitom na 300cc, ili "fabricki" HM CRE F300R :zvizduk:

Kako god vi pametni to zovete .. . .. .

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja