Jump to content

Moto Zajednica

Organizacija enduro kalendara 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

ja sam se ove godine trudio da ispratim sva enduro okupljanja(na zalost nisam uspeo bas sva), i krenuo kao totalni amater, mesec dana posle kupovine prvog ozbiljnijeg motora(sa brzinama)! Stekao sam rilicno iskustvo al se jos uvek nisam usudio da pratim kepu i kompaniju kad krenu da peglaju i razmisljam se dal cu i ove godine pokusati! Tako da podrzavam kepu i mislim da nema razloga da se bilo ko ljuti! Jedino sto bi moglo jeste da se naglasi dal ce biti "spore" "brže" i "brze" grupe :D

 

Ovo je jako tesko organizovati, i da bi uspelo, potrebno je doooosta iskusnih vodiča koji dobro znaju teren. Ako to ne može da se organizuje, onda sve ili nista.

svi se krecu nekim srednjim brzinama, a ko hoce da vozi baš brzo, neka pegla napred i čeka na raskrsnici.

Jeste tesko organizovati ako nema vodica koji poznaje teren i pristaje da se vozika sa sporom grupom, ali to ne znaci da mi na licu mesta ne mozemo da se organizujemo sami, kao uostalom sto smo se organizovali i do sad. Na prosloj kotlini nije bilo organizovanih brzih-sporih grupa, ali su se ljudi ipak nasli i organizovali grupe ko ce s kim i koliko brzo. To uopste nije toliki problem i nikad i nije bilo problema sem u jednom ili dva slucaja gde su totalni pocetnici koji nisu sisli sa asfalta odlucili da ucestvuju u enduro voznji.

 

tebi nije nikada bio problem jer peglaš pri vru kolone i ne misliš :moto3:

na prošloj Kotlini su se izrodile 4 grupe

prva otišla na Uvac

druga sa Pašom i Banom

treća otišla da se penje uz bukvu

četvrta otišla na obilazak prirodnih lepota

peta ostala u kampu

sve to na kraju nekako legne, neko se provede odlično a neko se teško smori.

otvorio sam ovu temu da se dogovaramo o svemu, pa i o tome da bude što manje smaranja a što više pozitivnih utisaka.

mozda nebi trebalo mesati teske i lake motore, vec da se organizuje par voznji samo sa lakim motorima i staze prilagoditi isključivo njima. to bi vec bilo veoma interesantno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

Ma ko se smori sam je kriv i nema pravo žalbe.

Kome u onakvoj prirodi ne bude lepo, onda mr'š na asFalt :P

Ja nisam išao na Uvac (nešto me puklo pred polazak) i mislio da ostanem u kampu pa sam na kraju sa tobom obilazio okolinu i bilo je do 00 ! :takoje:

 

Samo pozitiva je potrebna :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

 

Zbog ovog odgovora sam mislio da je Kraljevo vec odredilo datum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Kepo, jel datum za Kraljevo dogovoren sa nekim ili si proizvoljno stavio?

Pogledaj Doctorov post.

 

 

A ovo me je skroz zbunilo, pa sam zato i napisao onu poruku. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

mozda nebi trebalo mesati teske i lake motore, vec da se organizuje par voznji samo sa lakim motorima i staze prilagoditi isključivo njima. to bi vec bilo veoma interesantno!!

 

Mozda bi pomoglo pravljenje track loga ili karte putanje za kretanje i dijeljenje ovdje prije samog dogadjaja, pa da oni koji ne mogu pratiti tempo makar znaju kuda ici ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

pa putanja se uglavnom izmeni tokom voznje, tako da bi to bilo resenje za lajt grupu, ukoliko bi bilo ko od njih imao navigaciju... mada, cesto puta kad se zagubis(kao mi kod kepe) zna da bude zanimljivije i uzbudljivije :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ja se nadam da cu ove godine malo vise vremena imati da obidjem sve dogadjaje, ali otprilike po prethodnim iskustvima na vecinu cu ici sa supermoto tockovima. Gde budem isao u ozbiljne voznje, tu prikolica i kros gume. U svakom slucaju vise sa vodicem ne idem, pravim sam svoje karte i sam svoje trekove. Ko hoce samnom, dobrodosao je, ja idem SAMO PRAVO :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Za Kraljevo datum jos nije odredjen, gledamo da uklopimo i koncert koji se planira ali se ne zna datum jos uvek.

Predlazem kada budemo trasirali rute da na raskrsnicama obelezimo skretanja, ako nije obelezeno onda samo pravo :lol:

Na taj nacin ako neko ide ispred grupe ili pak zaostane, moze lako da se snadje gde dalje :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

mozda nebi trebalo mesati teske i lake motore, vec da se organizuje par voznji samo sa lakim motorima i staze prilagoditi isključivo njima. to bi vec bilo veoma interesantno!!

 

Mozda bi pomoglo pravljenje track loga ili karte putanje za kretanje i dijeljenje ovdje prije samog dogadjaja, pa da oni koji ne mogu pratiti tempo makar znaju kuda ici ?

 

nisam mislio na brzu i sporiju grupu kada sam delio motore na teze i lakse.

Mislio sam na drugačije terene koji su interesantniji za lake motore, a za teške su neprohodni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ja se nadam da cu ove godine malo vise vremena imati da obidjem sve dogadjaje, ali otprilike po prethodnim iskustvima na vecinu cu ici sa supermoto tockovima. Gde budem isao u ozbiljne voznje, tu prikolica i kros gume. U svakom slucaju vise sa vodicem ne idem, pravim sam svoje karte i sam svoje trekove. Ko hoce samnom, dobrodosao je, ja idem SAMO PRAVO :moto3:

 

u kotlinu si dobrodosao, a kao počastvovan gost dobijaš desetak motorista koji jako vole da se voze sa tobom. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Bez brige, zna covek sta radi...hmmm :zbunjen::zvizduk:

 

252799_10150220187549641_831309640_6819075_2262673_a.jpg

 

Jeste dosli gde je trebalo? :) Jedino mi je zao sto i kasnije nisam preuzeo navigaiju u svoje ruke (veste da dodam).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

hihihi, nismo mi sumnjali da cemo stici ali u nekim momentima je bilo pitanje dal na motoru ili motor na nama :) :) :) :) pff, kad se setim gde smo sve prosli!!!!!

obavezno ove godine ista ruta... ako je pogodimo naravno :takoje::moto3::lol:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Postoji vec odredjena grupa entuzijasta koji se iz voznje u voznju nadaju da sam konacno naucio da koristim navigaciju :neznam: Cudni su ljudi :moto3:

 

Postoji grupa :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Postoji vec odredjena grupa entuzijasta koji se iz voznje u voznju nadaju da sam konacno naucio da koristim navigaciju :neznam: Cudni su ljudi :moto3:

 

Postoji grupa :takoje:

 

Postoji +1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

E, dragi moji endurasi da VAM cika Ceperko predlozi i obrazlozi. Zbog uslova za voznju u maju mesecu na severu drage nam CG. Da ne pocinjemo sa onim

PROKLET IJE... predlazem:

KOPAONIK i njegove SKI staze. Baza organizacije Josanicka Banja, jeftin smestaj, fraj mesto za kampovanje, bazen sa termalnom vodom, javno kupatilo, poznati

tereni, dve mogucnosti obilaska ciljnih tacaka: asfaltni i of road putevi...J. Banja, Kukavica, Semetesko jezero,vikend naselje, Treska, Pancicev vrh, Zaplanina,

Mramor, Duboka, Pajino preslo, Karaman greben, gejzir, Metodje, Rendara,Gobelja, Kriva reka, Crna Glava...pa opet akva park J Banja.

Znam da je veliki broj bajkera koji i skijaju pa im ova imena nisu nepoznata. Mogucnosti su velike: za PRAVE ENDURASE a i za MERAKLIJE.

 

Kopaonik u maju ? Suv, ocedjen, zelen. ZOVE ! ! !

Ako odgovara, da pravimo planove !

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Prosle godine sam u leto bio na Kopaoniku, skoro sve ski-staze su imale znak da je po njima zabranjeno voziti motore i kvadove. Ali verujem da si upoznat sa takvim stvarima i da znas staze i bogaze gde bi se tu mogli vozati. Zaintersovan, samo izbaci organizaciju i okvirni datuim pa da se okupljamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

@Ceperko

I vise nego zanimljivo.

Sve pomenute staze sam presao na skijama i ne bas tolko skoro i Tabanusom(orijentiring&planinarenje) i mogu da potvrdim da je Kopaonik jako zanimljiv teren sa dosta raznovrsnosti, gomilom potoka i jaruga, lepe sume,vidikovaca a opet sa druge strane svakoj bitnoj tacki moze da se pridje kombinacijom zemljanih/makadamskih puteva za sve one sa nedostatkom adekvatne masine,iskustva,znanja ili zelje da se lomataju.

Takodje mi se i vreme svidja. Ako se pomeri za leto ekipa koja bude resila da koristi precice i malo istrazuje ce imati problema sa vegetacijom tako da je po meni ovo sjajan predlog.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

KOpaonik u maju?!? Bio sam krajem maja u slicnoj turi, cini mi se da nije prebacivalo 5 stepeni do 11 pre podne... smrzo se ko da prostite govanjce. Za kampovanje nikako!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

Crven Bane, to sto si video su znaci za skijasku sezonu. Motorne sanke, kvadovi... su do pre neku godinu bili zlo na ski stazama za vreme skijanja...bile, je svasta,

i sa najcrnjim ishodom. Postoje putevi koji presecaju ski staze, idu uz njih... tako da...

Kopaonik, svima poznato, najvisa planina Srbije pa zato i sa najlepsim vidicima, na sve strane. Na Treski je koliba jednog forumasa, pa...gde koliba tu i : livada, cesma,

po dogovoru i jaaagaaa. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

KOpaonik u maju?!? Bio sam krajem maja u slicnoj turi, cini mi se da nije prebacivalo 5 stepeni do 11 pre podne... smrzo se ko da prostite govanjce. Za kampovanje nikako!!

 

Po cukama vozimo a kampujemo u BANJI, znaci voda 76 stepeni, turis jaje i za 5 min kuvano. 1moto3.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja