Jump to content

Moto Zajednica

Organizacija enduro kalendara 2012

Recommended Posts

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

yeahh + za temu!

super, da možemo da se organizujemo, vremenski, finansijski, a i ženi da pošaljem kalendar da zna kada da ne računa na mene :moto3:

 

hitmane gde da se prijavim za tu školu? :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 639 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure R, KTM 950 Adventure, KTM 300 EXC, Yamaha XT1200ZE Super Tenere

Bravo Kepo, na vreme da se organizujemo ;)

 

Sto se tice grupa, siguran sam da ce i ove godine organizatori obezbediti dve grupe tako da tu nema problema.

Bitno je samo da novi vozaci koji su zainteresovani da nam se prikljuce, a nemaju iskustva, naprave bar 500km offroada i naravno biraju opusteniju grupu za voznju ;)

 

Ne treba naravno niko da se plasi i misli da nije pozeljan, voznje nisu po teskim vukojebinama vec po prohodnim putevima sa primesama blata, bara, rupa, ali svako treba da bude dovoljno objektivan prema mogucnostima da ne bi ugrozio sebe i druge.

 

Kepo, jel datum za Kraljevo dogovoren sa nekim ili si proizvoljno stavio?

 

 

...organizovan elementarni kurs off-road voznje koji ce se sastojati iz nekoliko treninga i par voznji ..

 

Svaka cast!

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Security Consultant, 341 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Aprilja Pegaso

A gde je RTANJ ??

 

Ja bih molio da se Rtanj ne pominje u javnosti.

Postava od prosle godine ce nam biti izmenjena, tako da...videcemo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

A gde je RTANJ ??

 

Ja bih molio da se Rtanj ne pominje u javnosti.

Postava od prosle godine ce nam biti izmenjena, tako da...videcemo.

AHAM važi. Tebe neće sigurno menjati jer si se pokazao i dokazao, meni je mesto takođe zagarantovano u STTS-u, a bez Popsy-a, to nije to. Vlajko i Jager kako hoće, ali bez njih nema suza u očima od smeha. Ma kad bolje razmislim, ništa mi pametno ne pada na pamet vezano za tRtanj osim dobrog treninga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

yeahh + za temu!

super, da možemo da se organizujemo, vremenski, finansijski, a i ženi da pošaljem kalendar da zna kada da ne računa na mene :moto3:

 

hitmane gde da se prijavim za tu školu? :)

 

 

Dodji da ti objasnim par stavki. Nadam se da ima jos snega gore :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

evo evo, samo da namontiram zadnji krampon :jee:

Da ne spamujemo mnogo, sklopi prvo motor pa stavljaj gumu kakvu oces, sve to prolazi :) . Mislim da je resenje deljenje u grupe, ali ne po brzinama, nego po dogovoru ko sa kim hoce a ko ne. Napravimo ekipe, pa onda mozemo da osmislimo i neko takmicenje (en da se trkamo, nego ko pregura afriku 100m, ili ko podigne ST sa punim rezervuarom bez pomoci vise od 3 prijatelja itd...). Ipak za ekipni duh nije presudno kojim si motorom...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Jel ko video onog AcuPn?

Ima li on sta reci na ovu temu, osim da se pripremio za narednu sezonu time sto je kupio vodonepropusne čarape. :D

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Daleko je sunce , volio bih da vas vidim u ovim našim brdima đe se zbježa što se u lance nešće vezati ali da obećam pa da slažem ne ide premda vama ne treba puno kad je dobra vožnja u pitanju :zvizduk: . :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Ova tema je odlicna ideja. I ranije smo pricali da treba da unapred odredimo datume, ali dok neko (kapetan Kepo) ne presece i ne stavi sve na papir, nista :D

Ja mislim da svako ko organizuje okupljanje, da treba da je organizuje onako kako smatra da treba, a ne po nekom sablonu. Kazem okupljanje, a ne voznju, jer su te nase voznje daleko vise od same voznje, sve ono sto predhodi, kao i sve ono posle voznje su pikanterije, koje su nekad bar jednako zanimljive kao i sama voznja :)

 

Organizator u samoj temi o voznji koju postavi bi po meni trebao da napise sve relavantne podatke koje bi zanimale ucesnike pocev od uslova smestaja, cena, tako i organizacije same voznje kao takve. Zato ako neko naglasi da je voznja po teskim terenima ili da se vozi brzo i nema cekanja onih koji zaostaju, normalno da neiskusni vozaci i oni koji nemaju adekvatne motore nece ucestvovati u takvoj voznji, sto ne znaci da neki nece doci radi samog druzenja u kampu/domu/smestaju.

 

Sto se tice voznje po Kucaju, ove, kao i prosle godine ce postojati vodic za brzu i za sporiju grupa, tako da ce svako moci da se uklopi gde mu odgovara. Iako ponekad volim da odvrnem gas, nisam u fazonu da uzivam u adrenalinu i da me ne zanima sta se desava iza mene i da li ce ljudi pogoditi skretanje ili ce se pogubiti po planini. Sto vise i sto bolje vozimo, to vise treba da vodimo racuna jedni o drugima, jer iz godine u godinu voznje su sve agresivnije i sve brze, pa i eventualni padovi mogu da budu ne bas bezazleni.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6298 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

ja sam se ove godine trudio da ispratim sva enduro okupljanja(na zalost nisam uspeo bas sva), i krenuo kao totalni amater, mesec dana posle kupovine prvog ozbiljnijeg motora(sa brzinama)! Stekao sam rilicno iskustvo al se jos uvek nisam usudio da pratim kepu i kompaniju kad krenu da peglaju i razmisljam se dal cu i ove godine pokusati! Tako da podrzavam kepu i mislim da nema razloga da se bilo ko ljuti! Jedino sto bi moglo jeste da se naglasi dal ce biti "spore" "brže" i "brze" grupe :D

 

Ovo je jako tesko organizovati, i da bi uspelo, potrebno je doooosta iskusnih vodiča koji dobro znaju teren. Ako to ne može da se organizuje, onda sve ili nista.

svi se krecu nekim srednjim brzinama, a ko hoce da vozi baš brzo, neka pegla napred i čeka na raskrsnici.

Jeste tesko organizovati ako nema vodica koji poznaje teren i pristaje da se vozika sa sporom grupom, ali to ne znaci da mi na licu mesta ne mozemo da se organizujemo sami, kao uostalom sto smo se organizovali i do sad. Na prosloj kotlini nije bilo organizovanih brzih-sporih grupa, ali su se ljudi ipak nasli i organizovali grupe ko ce s kim i koliko brzo. To uopste nije toliki problem i nikad i nije bilo problema sem u jednom ili dva slucaja gde su totalni pocetnici koji nisu sisli sa asfalta odlucili da ucestvuju u enduro voznji.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Na prosloj kotlini nije bilo organizovanih brzih-sporih grupa, ali su se ljudi ipak nasli i organizovali grupe ko ce s kim i koliko brzo.

 

Na prosloj kotlini je trebalo napraviti josh dve grupe. Plivaci i neplivaci 1lol.gif1nanana.gif

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 293 postova
  • Lokacija: 021
  • Motocikl: 450 EXC

Sjajna tema i nadam se da ćemo se bar pojaviti na jednoj od vožnji a daj sreće da bude i više jer nam je FG postala tesna.

Frušku Goru bi rado ubacili u kalendar ali ne znamo šta nas čeka jer su počeli da nas ISTREBLJUJU jer MI najviše uništavamo prirodu u NP.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

Pa ja kapiram po jedna veca voznja iz nekoliko krajeva Srbije i eto plana i programa za celu sezonu :D

 

Nego, Kepo, jer Kepening ostaje tradicionalno za kraj Maja, pocetak Juna? Da pocnemo od toga?

 

EDIT => sad tek videh prvi post u temi 1lol.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Pusti ga Cehe, on je urednik :zvizduk: Fruksa Gora nije pogodna za veliki broj motora. Da li zabranjeno ili ne, velika guzva bi ugrozila sve brojnije pesake i bicikliste.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BIG ENDURO FREAK, 640 postova
  • Lokacija: Novi Sad; Zrenjanin;
  • Motocikl: Honda TRANSALP XL600V 1987
1neznam.gif ja sam moju kravicu Transalpinu bez problema proterao po Fruskoj Gori.. I realno mislim da ne moze niko da nam zabrani da dodjemo... 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Kepo ajde u prvom postu napisi za Kraljevo datum, da svima bude preglednije kad su te voznje. Sto se tice Valjevskih planina, mi bi trebali za vikend da se nadjemo i odredimo datum.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Kepo ajde u prvom postu napisi za Kraljevo datum, da svima bude preglednije kad su te voznje. Sto se tice Valjevskih planina, mi bi trebali za vikend da se nadjemo i odredimo datum.

 

Treba jos da se usaglase, pa javljaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Pa ja kapiram po jedna veca voznja iz nekoliko krajeva Srbije i eto plana i programa za celu sezonu :D

 

Nego, Kepo, jer Kepening ostaje tradicionalno za kraj Maja, pocetak Juna? Da pocnemo od toga?

 

EDIT => sad tek videh prvi post u temi 1lol.gif

 

gledaj malo pukovniče uredniče!! :D

 

Kotlina se pomera malo u napred, sredina juna. Ove godine će biti ekstremniji uslovi boravka u prirodi, pa bi valjalo i malo toplije vreme.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

:Mina:

 

Na neku od vožnji možda i stignem :D

 

 

Čime.. zelenim mercedesom? :nanana:

 

:jee: a za ovo šta reci..osim možda

Kepo mi te volimo :moto3:

 

te ako ovako nastaviš.. doguraćeš do maršala :care:

 

Ova naša enduro groznica se širi opasno brzom brzinom..

a polako dobija i sindrome bolesti zavisnosti.. :lol:

Retko ko je probao.. pa batalio.. :jee:

 

Raduje me da pored starih drugara u priču stalno upadaju i novi..

nove vožnje se iznalaze tako da i ova 2012 obećava..

samo ovo govno od zime da prođe.. :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja