Jump to content

Moto Zajednica

Organizacija enduro kalendara 2012

Recommended Posts

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Valjevske planine

http://forum.bjbiker...a/page__st__220

 

Kotlina

http://forum.bjbiker...1/page__st__500

 

Kraljevo

http://forum.bjbiker...centar__st__240

 

Golija

http://forum.bjbiker...51#entry1139051

Kučajske planine

http://forum.bjbiker...ine-endurijada/

 

p.s. Ako sam nesto preskocio, recite da ubacim.

 

Prosla godina je bila ispunjena voznjama, a i ova obećava. Sve zavisi od nas kako se organizujemo, jer samo od sebe ništa ne dolazi.

 

Prvo i osnovno, trebalo bi fiksirati termine dogadjaja u 2012. nebi li se ljudi organizovali na vreme,ili dosli u situaciju da zbog nase ne saradnje isti datum imamo dve voznje. Na raspolaganju je 6 meseci, i mislim da to lepo moze da se raspodeli.

 

 

Hocu sad i hocu sve! :D

 

Nebi bilo lose da pravimo razmak od 15 dana iz vise razloga. Jedan je i samo vreme koje moze biti jako lose, i samim tim organizatoru ostaviti prostor za sledeci vikend.

 

U ovoj temi mozemo ćaskati uopšteno o svim vožnjama, a nek svaka vožnja ima svoju temu kao i do sada.

 

Javljajte se da se organizujemo, i napravimo kalendar. :moto3:

 

EDIT:

 

Dakle, imamo za sada:

 

Benduro (11-13 Maj)

Kepening (1-3. Jun)

Romaniacs (13-17 Jun)

Kraljevo (22-24 Jun)

Romanija (29-01 Jun/Jul)

Valjevo (20-23 Jul)

Kučaj (3-5 Avgust)

Ostali organizatori molim vas za INFO

 

EDIT => JUN JE POPUNJEN !!

 

Kawazoki (Imamo li konkretan datum za Prokletije?)

Ruska (Info za Goliju ako je ima ove godine u planu)

 

Mislim da bi ovih 9 dogadjaj bilo sasvim dovoljno za prvi zvanicni kalendar 0takoje.gif

 

Ajmo ljudi, blizi se prolece 1moto3.gif

 

Hvala 0takoje.gif

 

 

 

 

  • Podržavam 12

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vidim ja da će Hitman imati odlične saradnike na novom podforumu ;)

 

Predlažem samo da u enduro vožnje stavite stepen težine, napr. od 1 do 5 gde bi petica bila za one baš hard enduro i motore i vozače (bez kangrba i trafika :D) a jedinica može da se pređe i udvoje, sa lepšim polovinama :neznam:. Ili mešovito, sa podeljenim ekipama na istom "hepeningu"?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Razumem te Arakise i mislim da si u pravu, ali! :D

U savrseno obradjenim rutama bi moglo da se oceni tezina iste, medjutim... Nikad ne znas sta te ceka kada ides negde gde nije asfaltna podloga.

Čist primer Kraljevo i jos gomila voznji, gde se priroda poigra preko noci i ostavi iza sebe nešto novo.

Jedan dan je savrseno utabana stazica, a drugi dan tuda teče rečica. :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12218 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Jes', u pravu si druže :) Obožavam prirodu i zavidim vam na onakvim vidikovcima, bio sam na brdu Grad i shvatio kako uživate ;)

 

Trudiću se ove godine da vam se negde prišljamčim i da ne smetam previše. :lol:

 

A sad , predlozi :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1175 postova
  • Lokacija: S. Venac - Beograd
  • Motocikl: Maca

Podrzavam Arakisov predlog da se da bar neka okvirna ocena tezine terena, tj. sta se ocekuje na terenu. Mi neiskusni necemo gnjaviti i usporavati brze/iskusnije vozace, a opet sa druge strane ni mi necemo ici bas bilo gde za pocetak vec cemo birati voznje koje procenimo da mozemo/smemo da odvozamo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ajd' samo za nas koji nismo jako cesto ovde malo objašnjenje...

 

Jel to takmičarski ili amaterski, jel hard ili soft, može svako ili postoje limiti?

 

To su amaterska okupljanja.

Ima i hard i soft terena.

Ne moze svako, pozeljno je iskustvo.

 

Ovo sad sto pisem mislim uopšteno za sve zainteresovane.

Ne bih da se ovo pogresno protumaci u tom smislu da pocetnici nisu dobro dosli, vec da ovakve voznje jednostavno ne mogu da funkcionisu ako vozac nema iskustva na off road terenima, adekvatnu opremu na motoru i na sebi.

 

Primer:

Krece grupa od 10 motora sa iskusnim vozacima koji pored prirode vole i voznju po prirodi. Danas treba da predju 200km. Prosecna brzina im je 60-80 km/h. U grupi se nalaze dva pocetnika koji se krecu prosecnom brzinom od 40-50km/h i cesto padaju.

Sta raditi u tim momentima?

Na svakoj raskrsnici stajati i cekati po 20 min u punoj opremi na sebi, i po potrebi se vracati po njih.

Ostatak grupe prilagoditi brzinu toj dvojici vozaca i vracati se u nazad, pomagajuci im da predju deonicu uz guranje i dizanje motora.

E sad zamislite jos takvih 5-6 grupa i taj haos kad nastane, sa pitanjima gde je ko? To se pretvara u smaranje, čekanje i traganje za izgubljenim, a najmanje na organizovanu enduro voznju.

Mislim da je korektnije od neiskusnih vozaca da u slobodno vreme idu vezbati po terenu. Ovo nije skola voznje, ovo su okupljanja gde imas vodica, ili dobijes kordinate i vozi Misko.

Nadam se da nisam nikoga uvredio, jer mi to nije bila namera.

  • Podržavam 14

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zbunjen, 888 postova
  • Lokacija: Banjaluka, Republika Srpska
  • Motocikl: XRV 650 RD03, KLE500

Ajd' samo za nas koji nismo jako cesto ovde malo objašnjenje...

 

Jel to takmičarski ili amaterski, jel hard ili soft, može svako ili postoje limiti?

 

Ja mislim da se prica o enduro okupljanjima koja su slicna ovima po putopisima od prosle godine. Znaci, kepijada, benduro, kucajske planine i sl... I nadam se da ce se makar jedan termin poklopiti sa mojim slobodnim danima :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Ajd' samo za nas koji nismo jako cesto ovde malo objašnjenje...

 

Jel to takmičarski ili amaterski, jel hard ili soft, može svako ili postoje limiti?

 

To su amaterska okupljanja.

Ima i hard i soft terena.

Ne moze svako, pozeljno je iskustvo.

 

Ovo sad sto pisem mislim uopšteno za sve zainteresovane.

Ne bih da se ovo pogresno protumaci u tom smislu da pocetnici nisu dobro dosli, vec da ovakve voznje jednostavno ne mogu da funkcionisu ako vozac nema iskustva na off road terenima, adekvatnu opremu na motoru i na sebi.

 

Primer:

Krece grupa od 10 motora sa iskusnim vozacima koji pored prirode vole i voznju po prirodi. Danas treba da predju 200km. Prosecna brzina im je 60-80 km/h. U grupi se nalaze dva pocetnika koji se krecu prosecnom brzinom od 40-50km/h i cesto padaju.

Sta raditi u tim momentima?

Na svakoj raskrsnici stajati i cekati po 20 min u punoj opremi na sebi, i po potrebi se vracati po njih.

Ostatak grupe prilagoditi brzinu toj dvojici vozaca i vracati se u nazad, pomagajuci im da predju deonicu uz guranje i dizanje motora.

E sad zamislite jos takvih 5-6 grupa i taj haos kad nastane, sa pitanjima gde je ko? To se pretvara u smaranje, čekanje i traganje za izgubljenim, a najmanje na organizovanu enduro voznju.

Mislim da je korektnije od neiskusnih vozaca da u slobodno vreme idu vezbati po terenu. Ovo nije skola voznje, ovo su okupljanja gde imas vodica, ili dobijes kordinate i vozi Misko.

Nadam se da nisam nikoga uvredio, jer mi to nije bila namera.

 

sve lepo reche chovek, chak je i pazio da se ne izrazi pogreshno :)

 

elem, iako sve ovo pishemo javno, ipak treba izbegavati vozhnje sa sto ljudi u paketu... nije to to... mozhemo svi zajedno u kampu da pijemo ali sutra na vozhnju da se delimo na klase... nije to merenje polnih organa vec zdrav razum... ima ljudi koje ja jedva pratim i razmishljam kako cu se olupati kao car... a ima ljudi koje ostavim dva brda vozeci se turistichki... ipak ne treba meshati vozhnju i stres... idemo u grupama koje omogucavaju svima da uzhivaju...

 

a ponekad nije sve u brzini i rizikovanju, mozhe jako lepo da se provede vreme u shumi bez gasiranja.. kao popsi i ja kad smo se izgubili onomad :D keeeepoooo, keeepooo :) bilo jako lepo :)

 

ali kad krenemo da gasiramo znam za neke ljude da znaju shta rade.. za neke druge ne znam pa nisam skroz opushten kad vozim ispred ili iza njih...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Valjevske planine ce se i ove godine organizovati, trenutno se razmatra ponuda od tri planinarska doma koja su u opticaju. Razmatramo i mogucnost vise vodica za grupe od 5-6 ljudi da bi svi mogli uzivati u voznjama koje sami zamisle. A ja sam u nekom razmisljanju da uradimo jedan malo tezi off, za sve zainteresovane lakse jednocilindrase. Prosle godine smo cak razmisljali i o jednoj maloj turi u nocnim satima, ali se odustalo zbog bezbednosti. Za sada nismo jos fiksirali termin, ali ce biti vrlo brzo najavljen, cim se sastanemo i utvrdimo sve relevantne podatke.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja sam se ove godine trudio da ispratim sva enduro okupljanja(na zalost nisam uspeo bas sva), i krenuo kao totalni amater, mesec dana posle kupovine prvog ozbiljnijeg motora(sa brzinama)! Stekao sam rilicno iskustvo al se jos uvek nisam usudio da pratim kepu i kompaniju kad krenu da peglaju i razmisljam se dal cu i ove godine pokusati! Tako da podrzavam kepu i mislim da nema razloga da se bilo ko ljuti! Jedino sto bi moglo jeste da se naglasi dal ce biti "spore" "brže" i "brze" grupe :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

ja sam se ove godine trudio da ispratim sva enduro okupljanja(na zalost nisam uspeo bas sva), i krenuo kao totalni amater, mesec dana posle kupovine prvog ozbiljnijeg motora(sa brzinama)! Stekao sam rilicno iskustvo al se jos uvek nisam usudio da pratim kepu i kompaniju kad krenu da peglaju i razmisljam se dal cu i ove godine pokusati! Tako da podrzavam kepu i mislim da nema razloga da se bilo ko ljuti! Jedino sto bi moglo jeste da se naglasi dal ce biti "spore" "brže" i "brze" grupe :D

 

Ovo je jako tesko organizovati, i da bi uspelo, potrebno je doooosta iskusnih vodiča koji dobro znaju teren. Ako to ne može da se organizuje, onda sve ili nista.

svi se krecu nekim srednjim brzinama, a ko hoce da vozi baš brzo, neka pegla napred i čeka na raskrsnici.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • - enduro sector -, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: adventure

U okviru ovog naseg malog projekta "Enduro" podforuma i sve sto ide uz njega, za sve zainteresovane "pocetnike" na prolece ce biti osmisljen i organizovan elementarni kurs off-road voznje koji ce se sastojati iz nekoliko treninga i par voznji ..

Tako da koga stvarno zanima i bude raspolozen imace priliku da kroz dobro zezanje udje na adekvatan nacin u tu pricu 0takoje.gif

 

Da ne ofujemo dalje temu "Kalendar" o ovome vise uskoro ..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Kontraš!, 1271 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: KLX 650 sm/enduro

ja sam se ove godine trudio da ispratim sva enduro okupljanja(na zalost nisam uspeo bas sva), i krenuo kao totalni amater, mesec dana posle kupovine prvog ozbiljnijeg motora(sa brzinama)! Stekao sam rilicno iskustvo al se jos uvek nisam usudio da pratim kepu i kompaniju kad krenu da peglaju i razmisljam se dal cu i ove godine pokusati! Tako da podrzavam kepu i mislim da nema razloga da se bilo ko ljuti! Jedino sto bi moglo jeste da se naglasi dal ce biti "spore" "brže" i "brze" grupe :D

 

Ovo je jako tesko organizovati, i da bi uspelo, potrebno je doooosta iskusnih vodiča koji dobro znaju teren. Ako to ne može da se organizuje, onda sve ili nista.

svi se krecu nekim srednjim brzinama, a ko hoce da vozi baš brzo, neka pegla napred i čeka na raskrsnici.

 

Mozda se nismo razumeli, mislio sam da u opisu okupljanja stoji kojih ce "nivoa" biti, jedan od tri ponudjena, dva od tri ponudjena ili sva tri ponudjena, u zavisnosti od mogucnosti organizatora!

 

Hitmene, prvo ih pripremis psihicki! Uzmes cekic i polomis im neku plastiku, i ko bude kuko i plakao, posaljes ga odmah kuci :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1531 postova
  • Lokacija: Beograd-Čačak
  • Motocikl: XRV 750, TZR 125

Vidim ja da će Hitman imati odlične saradnike na novom podforumu ;)

 

Predlažem samo da u enduro vožnje stavite stepen težine, napr. od 1 do 5 gde bi petica bila za one baš hard enduro i motore i vozače (bez kangrba i trafika :D) a jedinica može da se pređe i udvoje, sa lepšim polovinama :neznam:. Ili mešovito, sa podeljenim ekipama na istom "hepeningu"?

 

Prijatelju moj, ove naše krave idu svuda i to niko ne može da nam ospori. Jel tako Kepo? Dovoljno je da samo kažeš:"MOŽE" i idemo. Druga stvar je koliko je to teško i bolno, ali uz ovakvu ekipu od prošle godine, na kraj sveta. Jedino što se više ne brinem da li ću stići zextreme-a. :nanana:

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Prekidach, 1093 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Honda Africa Twin CRF1000L & Suzuki DR 650 SE

Vidim ja da će Hitman imati odlične saradnike na novom podforumu ;)

 

Predlažem samo da u enduro vožnje stavite stepen težine, napr. od 1 do 5 gde bi petica bila za one baš hard enduro i motore i vozače (bez kangrba i trafika :D) a jedinica može da se pređe i udvoje, sa lepšim polovinama :neznam:. Ili mešovito, sa podeljenim ekipama na istom "hepeningu"?

 

Prijatelju moj, ove naše krave idu svuda i to niko ne može da nam ospori. Jel tako Kepo? Dovoljno je da samo kažeš:"MOŽE" i idemo. Druga stvar je koliko je to teško i bolno, ali uz ovakvu ekipu od prošle godine, na kraj sveta. Jedino što se više ne brinem da li ću stići zextreme-a. :nanana:

 

ista pricha, ako treba, nosicemo na ledjima :) vazhno je zezanje a toga nam nikada nije falilo :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Navigator, 1801 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Papričica :)

Ne postoji validna procena tezine voznje, na makadamski put padne balvan i eto belaja. Puno puta sam za nekim trcao

i glumio dadilju, voleo bih kadkad i ja da imam prostora da se posvetim.... naprimer navigaciji :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja