Jump to content

Moto Zajednica

Burgman 400 na PLIN

Recommended Posts

  • U prolazu, 3 postova
  • Lokacija: zrenjanin
  • Motocikl: skuter kinez

Pozdrav svima. Evo da i ja malo doprinesem popularizaciji plina na motorima odnosno motociklima i skuterima. Na slici je moj vlastiti skuter Sprint MAX, 49 ccm, vazdušno hlađen, klasičan fabrički. Trenutno je faza testiranja. Za sad pređeno oko 2000 km. Potrošnja oko 3l na 100 grad a malko manje na otvorenom. Snaga ista, krajnja brzina malo manja od brzine na benzinu. Ulje čisto i iste boje kao na menjanju. Nije više crno i gusto. Isparivač nije grejan vodom niti bilo čim drugim. Znači bez grejanja. Start motora je na plinu ( hladan i vruć). Malo duže vergla dok je hladan (jutarnje paljenje oko 3 do 5 sekundi) ali kad se motor malo zagreje onda pali kao mina. Isparivač koji se najbolje pokazao je naravno Lovato ( prepravljen), boca je kamperska prepravljena , varijanta od 2kg ( oko 3.5 l) i 3 kg ( oko 5.3l) . Trenutno je ne slikama boca od 2kg. Projekat me je koštao godinu dana živaca, 6 isparivača i oko 5 kg mesinga, ali je sada koncepcija gotova i naj važnije funkcionalna. Ušteda je na mom skuteru oko 250 dinara na svakih pređenih 100km. Pozdrav svima iz Zrenjanina.

 

Srđan Jevremov, 0641584490

post-14234-0-32822300-1334852337_thumb.jpg

post-14234-0-76775500-1334852350_thumb.jpg

post-14234-0-49467100-1334852366_thumb.jpg

post-14234-0-79016600-1334852376_thumb.jpg

post-14234-0-89497900-1334852386_thumb.jpg

post-14234-0-58460600-1334852397_thumb.jpg

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Pozdrav svima. Evo da i ja malo doprinesem popularizaciji plina na motorima odnosno motociklima i skuterima. Na slici je moj vlastiti skuter Sprint MAX, 49 ccm, vazdušno hlađen, klasičan fabrički. Trenutno je faza testiranja. Za sad pređeno oko 2000 km. Potrošnja oko 3l na 100 grad a malko manje na otvorenom. Snaga ista, krajnja brzina malo manja od brzine na benzinu. Ulje čisto i iste boje kao na menjanju. Nije više crno i gusto. Isparivač nije grejan vodom niti bilo čim drugim. Znači bez grejanja. Start motora je na plinu ( hladan i vruć). Malo duže vergla dok je hladan (jutarnje paljenje oko 3 do 5 sekundi) ali kad se motor malo zagreje onda pali kao mina. Isparivač koji se najbolje pokazao je naravno Lovato ( prepravljen), boca je kamperska prepravljena , varijanta od 2kg ( oko 3.5 l) i 3 kg ( oko 5.3l) . Trenutno je ne slikama boca od 2kg. Projekat me je koštao godinu dana živaca, 6 isparivača i oko 5 kg mesinga, ali je sada koncepcija gotova i naj važnije funkcionalna. Ušteda je na mom skuteru oko 250 dinara na svakih pređenih 100km. Pozdrav svima iz Zrenjanina.

 

Srđan Jevremov, 0641584490

kakav isparivac si ugradio?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 341 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 k7

Pozdrav, ugrađen je Lovato automobilski ali vrlo mehanički namučen da radi kako treba.

 

sta si mislio pod ovim mucenjem ???

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

staceti dve boce kad plina ima svuda. moja je 11 litara ,svaka cast ko nije probao da vozi na plin nesvata prednosti evo mog X9 sa plinom veliki pozdrav

 

Gde si kupovao bocu,ko ti je ugradjivao plin?I mene zanima,stavio bi u x9 500cc sl

Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 167 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Piaggio x9 500cc

Materijal za x9 je oko 100-120e,E,sad zavisi koliko ce ti neko uzeti za ruke . . .Ja gledao cene,malo se raspitivao.Boca bas za skut ti je 25e na Najlon pijaci,donose bugari 7 litara zapremine.:staa2:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja