Jump to content

Moto Zajednica

Burgman 400 na PLIN

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

ko ti je ugradio? koliko je kostala investicija? gde ti stoji boca, kolika je? itd... :D

 

edit: video sam gde su boce.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Znam za plin na motorima vec nekoliko godina. Ima nekoliko tema ovde na forumu oko toga. Bez ikakvih problema se ugradjuje. Samo jedna mnogo bitna stvar ima. Motor treba da ima karburator!! Inace koliko sam cuo trose skoro isto kao i benzin. Cak moze u nekim slucajevima da ubrzanja budu bolja na plin, a krajnja brzina je malo manja. A boce su male, oko 6-7 litara (mada meni na Medisonu je rezervoar za benzin 8 litara). Atest nije mogao da se dobije ali ko ce te pitati za to. Kratka autonomija ali neuporedivo jeftinije. Nema sta, isplati se.

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 479 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha XT600E

Plin može da vam ugradi Bokilić sa foruma. To je već više puta radio. A ni autonomija ne mora da bude mala. Kod skutera je dobro što sve stane ispod sedišta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Nije uslov da ima karburator. Moj je 2003 godiste, direktno ubrizgavanje, cetiri ventila po cilindru itd. Ima fora samo da mu slazete kompjuter da ne prijavljuje gresku (Fi) kada se iskljuci benzinska elektro dizna. Sve drugo malte ne isto kao na autu. Ide i pali bez problema.

Sve sam ugradio sam. Dve boce ispod sedista. Naj manji isparivac koji sam nasao na buvljaku u Novom Sadu. Takozvani elektronac. Ne treba mu crevo za pod pritisak. Moram ovom prilikom da pomenem Bokilica koji mi je sa par saveta puno pomogao. Jos 2010 sam ugradio i u Hondu CBR 600 F. Isla je preko 200 na gas.

http://www.cbc.rs/showthread.php/16827-Plin-u-motocikl-Honda-CBR600F-sa-4-karburatora/page5

vozio sam je jedno vreme ali mi se nije svidelo sto je boca bila dosta visoko i nisam mogao da stavim dve a i iz nekih drugih razloga sam taj motor prodao i uredjaj prebacio u Burgmana. Jedan cilindar, vise mesta za boce. Mnogo zgodnije za ugradnju gasa nego u zujalicu kao sto je Honda CBR.

U svakom momentu prebacujes sa plina na benzin i obrnuto bez cekanja da potrosi benzin posto je ajnspric. Paljenje ujutru na benzin a kasnije do kraja dana na plin.

Dobri su mi ovi po plinskim i benzinskim pumpama kada se parkiram ispred plinske puumpe. Dolazi lik i dere se jel ti vidis sta tu pise. "TNG, gas, plin covece, pogresno si stao" i ono u pogledu koji je ovo bolid. Hladnokrvno podignem sediste i pokazem mu pecurku gde treba da prikljuci pistolj za gas. Pogled unezveren i zacudjen. "Ovo nikad nisam video" obicno kazu. Zovu kolegu da mu pokazu itd, itd.

Sve u svemu nije lose. Pri ceni gasa od 70 dinara ja sam zadovoljan. Potrosnja izmedju 5-6 lit.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro
1327412464[/url]' post='1228313']

Nije uslov da ima karburator. Moj je 2003 godiste, direktno ubrizgavanje, cetiri ventila po cilindru itd. Ima fora samo da mu slazete kompjuter da ne prijavljuje gresku (Fi) kada se iskljuci benzinska elektro dizna. Sve drugo malte ne isto kao na autu. Ide i pali bez problema.

Sve sam ugradio sam. Dve boce ispod sedista. Naj manji isparivac koji sam nasao na buvljaku u Novom Sadu. Takozvani elektronac. Ne treba mu crevo za pod pritisak. Moram ovom prilikom da pomenem Bokilica koji mi je sa par saveta puno pomogao. Jos 2010 sam ugradio i u Hondu CBR 600 F. Isla je preko 200 na gas.

http://www.cbc.rs/sh...rburatora/page5

vozio sam je jedno vreme ali mi se nije svidelo sto je boca bila dosta visoko i nisam mogao da stavim dve a i iz nekih drugih razloga sam taj motor prodao i uredjaj prebacio u Burgmana. Jedan cilindar, vise mesta za boce. Mnogo zgodnije za ugradnju gasa nego u zujalicu kao sto je Honda CBR.

U svakom momentu prebacujes sa plina na benzin i obrnuto bez cekanja da potrosi benzin posto je ajnspric. Paljenje ujutru na benzin a kasnije do kraja dana na plin.

Dobri su mi ovi po plinskim i benzinskim pumpama kada se parkiram ispred plinske puumpe. Dolazi lik i dere se jel ti vidis sta tu pise. "TNG, gas, plin covece, pogresno si stao" i ono u pogledu koji je ovo bolid. Hladnokrvno podignem sediste i pokazem mu pecurku gde treba da prikljuci pistolj za gas. Pogled unezveren i zacudjen. "Ovo nikad nisam video" obicno kazu. Zovu kolegu da mu pokazu itd, itd.

Sve u svemu nije lose. Pri ceni gasa od 70 dinara ja sam zadovoljan. Potrosnja izmedju 5-6 lit.

Cek ako sa TNG trosi 6l a benzin trosi oko 3.5l 4l cemu ugradnja kad mu skoro dodje na isto?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 952 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Ducati Multistrada 1200 Enduro

pa ja vozim burgmana imam i dokaz....kad smo isli na rajc.....sipao sam u ks pa negde ne znam kako se zove mesto 800 ili 1000din a isli smo kraljevo kragujevac mozes da pitas Cobeta....kad sam isao za bg sa saputnikom trosio mi je na auto putu 4l.....ako hoces veruj ako ne ok :cirka1:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • R A M P A Š, 987 postova
  • Lokacija: Beograd, Borča
  • Motocikl: I opet... Suzuki :)

Bogami moj K5 troši 3,42l/100km na putu i litar više u gradu kad je najveća frka :aha:

 

,ali gepek ne dam ni za 100 R-ova

 

Kad negde dođeš motorom , skineš lepo jaknu, kacigu, rukavice i sve ove zimske prnje što navlačimo na sebe i trpaš u gepek ko pravi ,a još stane i paket pelena i par kesa iz prodavnice..... :D

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 25 postova
  • Lokacija: Novi Becej
  • Motocikl: Suzuki Burgman 650

Ok, moj je svakako kupljen u losem stanju pocetkom prosle godine. Malo dimi, malo trosi ulje. Sve u svemu motor nije u dobrom stanju. Sad sam u fazi polugeneralke pa ako da bog kad sve sredim mozda ce i moj trositi 3.5 litre kad dobije nov klip i karike na prvoj specijali. Kazu da neki austrijski klipovi "vertex" imaju bolji kvalitet od originala, a inace se koriste za ugradnju za trkacke motore, popravljaju situaciju drasticno. Da li neko zna nesto vise o ovim klipovima.

Inace masina je rasturena i nalazi se na radnom stolu kao sto se vidi i na slici.

post-9985-0-79503700-1327428718_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 323 postova
  • Lokacija: indjija
  • Motocikl: burgman 650, honda silver wing 400, burgman 400, t max 500

radio sam 2 masine 400 obe isle na 1 spec. stavljo sam orginale za ove vertex nisam cuo.. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 853 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: PX 200 E Arcobaleno

ako vec hoces kvalitetno i dugotrajno onda uzmi ASSO WERKE. Od njega nema boljeg.Ugradjivao sam i vertex i meteor i pokazali su se dobro,ali sa asso werke ni jedan ne mogu da se porede. I cena sama kaze ako nista drugo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Fabrika je fabrika.. Samo original ako mislis da ti traje dugo. Radio sam u jednoj moto kuci sa delovima i veruj mi nista ne moze da zameni original.. Tvoj je motor i tvoj izbor.

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: barajevo
  • Motocikl: PIAGGIO X9 250

staceti dve boce kad plina ima svuda. moja je 11 litara ,svaka cast ko nije probao da vozi na plin nesvata prednosti evo mog X9 sa plinom veliki pozdrav

post-14075-0-53411300-1329304798_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: barajevo
  • Motocikl: PIAGGIO X9 250

izvini nisam odmah primetio da su boce za domacinstvo takvu sam bio ugradio na kawi 500,sad na buvljaku mozes da porucis dimenziju boce koliku hoces dobijas je za 2 nedelje atestiranu. :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • :), 5943 postova
  • Lokacija: Nova Pazova!
  • Motocikl: Bicikl

ako se ja nesto pitam "na plin se greje na benzin se vozi ":zdravo:

mislim da je drugacija situacija,na plin se voza vise od pola srbije,da nije plina..... a kuva se i na struju,i na drva,pa cak ima i gorionika na benzin...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja