Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF600s 2004-2007

Recommended Posts

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

 

*Super, sada znaš granicu na kojoj zadnji proklizava i trudi se da je ne prelaziš. Sledeći put koči malo manje oštro.

 

Ma otkud znam, srce pocelo da mi kuca tek posle desetak sekundi a ne secam se nicega samo crvenog juga kako mi se ko lud povecava u vidokrugu :)

 

 

*Previše gasa, previše nagnut motor, puštanje gasa u krivini, može biti više razloga. Ili je jednostavno bila masna mrlja na asfaltu.

 

Vise razloga, naravno, ali sam prolazila bas puno tom krivinom na drugim masinama i nikada nije bilo problema,tako da je verovatno kvacilo, nisam se jos navikla,moracu to podesiti kasnije, dok se malo uhodam pa vidim u cemu je problem.

 

 

 

*Ja bih te gume menjao.

 

Moze, evo, dacu ti adresu na koju da mi posaljes nove :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF600s

Svakako bi trebalo menjati gume, prilicno su stare. Juce sam primetila da kada smo MD i ja zajedno, koci kao blesav i on ne moze da veruje da meni proklizava :stabre: Cak nisam ni sigurna da je to proklizavanje, nego kao da odskakuje od zemlje zadnji deo.

Lako moze biti da je do opruge, ja sam je skroz zategla da bi mi motor bio nizi. Pretpostavljam da je zbog toga i dosta krut na rupama i samo sediste neudobno. Ne znam koliko je tebi ta opruga zategnuta. Ja cu probati da je otpustim ovih dana, pa cu videti je l' mogu da dohvatim, pa ako mogu javicu ti da li je do toga.

Definitivno je osetljiviji na rupe i na nase puteve, ali sta znam, ja sam vozila Viraga pre ovog, tako da nemam s'cim da uporedim. Pretpostavljam da je tako sa sport-touring motorima.

Jedva cekam slike, da vidim kakav je bordovski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2234 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS ADV 2013

Skakutanje zadnjeg kraja hoce da se desi kad se suvise ostro koci motorom (i naglo pusta kvacilo). Probaj da prilikom kocenja maaalo kasnije saltas u nizu brzinu. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Vise razloga, naravno, ali sam prolazila bas puno tom krivinom na drugim masinama i nikada nije bilo problema,tako da je verovatno kvacilo, nisam se jos navikla,moracu to podesiti kasnije, dok se malo uhodam pa vidim u cemu je problem.

 

Ako su gume i amortizer dobri, motor ne bi smeo da zabacuje u krivini. Zato bi bilo dobro da staviš gume koje su sigurno dobre (nove), podesiš amortizer za svoju težinu i onda kreneš da voziš krivine. Ako i dalje zabacuje, problem je tehnika vožnje. Da li držiš i postepeno dodaješ gas u krivini? Da li ne stežeš korman rukama? Da li opteretiš spoljni fuzaster i prebaciš težinu na unutrašnju stranu - u krivinu? Bilo bi super da te neko snimi dok voziš krivinu, pa da sama vidiš gde grešiš.

 

Sve u svemu, kad se eliminišu gume i amortizeri kao potencijalan problem, ostaje vežba. Sporo u krivinu, pa tako 50 puta i to sporo će postajati sve brže i bolje. Samo radi ono u šta si 100% sigurna i moraš ti imati motor pod kontrolom.

 

Moze, evo, dacu ti adresu na koju da mi posaljes nove :lol:

 

Naravno. "Cijena: sitnica." :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

 

Jedva cekam slike, da vidim kakav je bordovski.

 

joj, bordovski, hah, ja sam desetak sekundi razmisljalljala,jbt, kakav sad bordovski,pa nije ovo neki ruski motor vec honda :zbunjen:

 

 

:lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

ako da nemam s'cim da uporedim. Pretpostavljam da je tako sa sport-touring motorima.

Jedva cekam slike, da vidim kakav je bordovski.

 

 

evo, konacno sunce,zubato doduse ali za fotografisanje dusu dalo, skoro sam zaspala na motoru...kao sto se iz prilozenog vidi, nakon placanja carine, speditera, dadzbina za mesec,vazduh, vodu, rupe na putu i lak za nokte salterskoj radnici, nije mi ostao ni dinar za farbu za kosu :P

post-10977-0-63099700-1334066237_thumb.jpg

post-10977-0-40772300-1334066281_thumb.jpg

post-10977-0-44530900-1334066301_thumb.jpg

post-10977-0-39201400-1334066357_thumb.jpg

post-10977-0-62969900-1334066382_thumb.jpg

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Prelepa CBF,bas prelepa u ovoj boji,inace cbf 600s je moj san i mozda moj buduci motor :zdravo:,prelepa Hondica,sve pohvale

 

e bas ti hvala, meni je isto prelepa,takodje moj san od kada sam imala 18 godina,crvena honda al moze i bordo, osedeh cekajuci je tako da mogu samo da ti pozelim da budes malko brzi od mene :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Lijepo motorce samo me te naljepnice bodu u oci :staa:. Krila naopako stoje i daj boze da nisu ispod laka. Ako nisu ispod laka obavezno ih skini.

I da... puno sretnih i bezbjednih kilometara sa Hondom

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Izraz lica sve govori :takoje: Jel korman OK ili da trazimo drugi? :D

 

 

:lol3::lol2:

 

 

Sad tražimo kupca za onaj što smo menjali korman. Žene! :Bandolera:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Izraz lica sve govori :takoje: Jel korman OK ili da trazimo drugi? :D

 

haha, lud covek, ako imas jos nesto da poklonis, javi, pa da vidimo da li moze da se namontira :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Lijepo motorce samo me te naljepnice bodu u oci :staa:. Krila naopako stoje i daj boze da nisu ispod laka. Ako nisu ispod laka obavezno ih skini.

I da... puno sretnih i bezbjednih kilometara sa Hondom

 

 

daaaa, od gore su, vec sam pocela da grebuckam, krenulo na ivici ali nece bas onako cisto da se skine pa sam ostavila za kasnije.da li postoji neka tecnost,sredstvo sa kojim se to skida,da ne ostetim boju ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Nema se za farbu za kosu, ali za registraciju motora i gorivo, naravno uvek! :D

 

Prelepa je boja.

 

naravno,a i kad kupis gorivo odmah si ustedeo na parfemu - mirises na kilometar :moto3:

 

da li si uradila nesto sa oprugom, ima li promene u stabilnosti kocenja ? meni je sediste isto na najnizem zubcu,a moglo bi i nize,tesko drzati motor od 220kg ko balerina...

 

neko rece da je ovo zenski motor ? vala bas, ako si sumo rvacica :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Lijepo motorce samo me te naljepnice bodu u oci :staa:. Krila naopako stoje i daj boze da nisu ispod laka. Ako nisu ispod laka obavezno ih skini.

I da... puno sretnih i bezbjednih kilometara sa Hondom

 

 

daaaa, od gore su, vec sam pocela da grebuckam, krenulo na ivici ali nece bas onako cisto da se skine pa sam ostavila za kasnije.da li postoji neka tecnost,sredstvo sa kojim se to skida,da ne ostetim boju ?

 

Posluzit ce fen za kosu. Lagano ugrij naljepnice tj drzi fen na udaljenosti 10-15cm dok odljepljujes naljepnicu. Kad se skinu malo nakvasi krpu benzinom i ocisti eventualne ostatke ljepila, mada mislim da nece ostati nista

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1615 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L
haha, lud covek, ako imas jos nesto da poklonis, javi, pa da vidimo da li moze da se namontira

 

Cim sledeci put slupam motor, pa kupim pogresne delove - javljam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s
haha, lud covek, ako imas jos nesto da poklonis, javi, pa da vidimo da li moze da se namontira

 

Cim sledeci put slupam motor, pa kupim pogresne delove - javljam :)

 

e onda - dabogda se nikad ne javio :takoje:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

 

Posluzit ce fen za kosu. Lagano ugrij naljepnice tj drzi fen na udaljenosti 10-15cm dok odljepljujes naljepnicu. Kad se skinu malo nakvasi krpu benzinom i ocisti eventualne ostatke ljepila, mada mislim da nece ostati nista

 

Kineskim fenom na japansku masinu - operacija uspela :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Lijep motor, sa srecom !

Trebao bi meni doci ovakav motor iz Engleske, godiste 2004, za 15 dana. Ako naletite na user manual, javite, treba mi, ne mogu nigdje da nadjem. 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2444 postova
  • Lokacija: NS
  • Motocikl: Versys 650 Kiklop

Lep motor, milion KM da pređete i sa osmehom da se vozite 1zdravo.gif

Takođe, možda jednog dana i ja ću da "evoluiram" na 600cc, a S je obavezna stavka, mene vetar ubi...

Nalepnice su jeftine, na mog stavio crni hondin logo sa krilima (10x12cm) i koštalo me 300din... (4 nalepnice, 2 leve, 2 desne - u slučaju da se pogreši...)

 

ps.

jel mi se čini ili ima neko udubljene na razervoaru sa leve strane?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 247 postova
  • Lokacija: У души - Дорћол! (Београд)
  • Motocikl: Fosti F51 (Peda X-road 2)

Neka je pre svega bezbedno, udobno i srećno...puno kilometara. Šta reći osim: Hondaaaaa je Hondaaaa. A još ako je CBF!!! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Lep motor, milion KM da pređete i sa osmehom da se vozite 1zdravo.gif

Takođe, možda jednog dana i ja ću da "evoluiram" na 600cc, a S je obavezna stavka, mene vetar ubi...

Nalepnice su jeftine, na mog stavio crni hondin logo sa krilima (10x12cm) i koštalo me 300din... (4 nalepnice, 2 leve, 2 desne - u slučaju da se pogreši...)

 

ps.

jel mi se čini ili ima neko udubljene na razervoaru sa leve strane?

 

lepsi mi je sad bez nalepnica a mozda uzmem i tank cover pa se nece videti ovo malo ulubljenje - zato je i prodat, prethodni vlasnik vozio samo po gradu, na posao,

izleteo muauto, on zakocio,proklizio, pao na stranu,motoru nista jer ima crash bar ali se vlasnik izlomio i odmah ga prodao...racunam overen je, sigurna sam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja