Jump to content

Moto Zajednica

Honda CBF600s 2004-2007

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Pozdrav drumskim vukovima & lisicama,

 

 

Na ovom forumu sam u prethodnim godinama pročitao dosta korisnih stvari, puno toga naučio od iskusnijih i nadam se da će tako biti i u buduće. Šta me sada muči?

Treba mi pomoć u vezi nabavke ovog motora. Honda CBF600S, model od 2004. do 2007.

 

Zanima me koje su mane, šta se kvari, generalno na šta obratiti pažnju pri gledanju OVIH polovnjaka i kako prepoznati dobar primerak? One opšte stvari uglavnom znam, ali nemam iskustva sa ovim konkretnim modelom, pa bi mi značilo svako iskustvo i savet.

 

Hvala unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Nije valjda da napustas fazera?

 

S konja na magarca?! Ne menjam ga dok god radi. :)

 

Ovo je za naivnog koleZu. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Strucnjak, 1613 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Šabac
  • Motocikl: CRF300L

Dobro je :) Zabrinuo sam se :D

 

Ne znam nista pametno da ti kazem osim da sam i ja naivno gledao taj motor, ali dok sam "istrazivao" o njemu, nisam naisao ninakakvu pohvalu. Kazu tezak, dosadan motor.. Jednostavno - nema dusu :) Ubedi ga da uzme fazera :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Dobro je :) Zabrinuo sam se :D

 

Ne znam nista pametno da ti kazem osim da sam i ja naivno gledao taj motor, ali dok sam "istrazivao" o njemu, nisam naisao ninakakvu pohvalu. Kazu tezak, dosadan motor.. Jednostavno - nema dusu :) Ubedi ga da uzme fazera :)

 

Ne vredi, to su te traume iz detinjstva. Ono: "od malena san Honda, samo Honda" i tako to. Kažem ja: "penzionerski motor", ali ne vreeeedi. Mukica! :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Dobro je :) Zabrinuo sam se :D

 

Ne znam nista pametno da ti kazem osim da sam i ja naivno gledao taj motor, ali dok sam "istrazivao" o njemu, nisam naisao ninakakvu pohvalu. Kazu tezak, dosadan motor.. Jednostavno - nema dusu :) Ubedi ga da uzme fazera :)

 

Ne vredi, to su te traume iz detinjstva. Ono: "od malena san Honda, samo Honda" i tako to. Kažem ja: "penzionerski motor", ali ne vreeeedi. Mukica! :)

 

o da,znala sam da je ovo idealno za mene ...

sve se poklapa - ja naivna, dusa velika( taman za dvoje, ja& motor) i narafski, penzioner !

prodato !!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Ako kupis hondu, ne zaboravi da preneses korman sa suzukija :D

 

eh da, to me uopste ne brine - uvek ce se naci neka dobra dusa da mi pokloni volan :)

 

mada,brine me sto niko ne prodaje kod nas cbf600s, ili su tako dobri da im se ne prodaje ili su tako losi da niko nije kupio ... a u madjarskoj koliko hoces,sad samo cekam da se narod na planeti prosvetli, ukinu sve granice a pogotovu carine i sreci nikad kraja :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

cekam da se narod na planeti prosvetli, ukinu sve granice a pogotovu carine

 

...počnu svi da voze Fejzere... :nanana:

 

 

Nego, nije lepo da offujemo, al' ni jedan koNJstruktivan savet. Je li iko uopšte vozio tu Hondu? :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja je imam i vozim....i Tanja naravno...

 

-potrošnja od 6 litara pa na gore (ako se lepo vozi naravno)

-relativno nezanimljiv motor do 7000 obrtaja, onda se nekako budi

-izuzetno osetljiv na gume (lično nikada više ne stavljam Dunlop na taj motor, trese korman)

-skupo održavanje (servisi na 6000 kilometara, na 12000 kilometara se menjaju i svečice, vazdušni filter je skup ko sam đavo...)

-meni lično je premekan spreda (pri kočenju propada ko lud) ali postoji i lek za to

 

 

pitaj šta te interesuje....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Ja je imam i vozim....i Tanja naravno...

 

-potrošnja od 6 litara pa na gore (ako se lepo vozi naravno)

-relativno nezanimljiv motor do 7000 obrtaja, onda se nekako budi

-izuzetno osetljiv na gume (lično nikada više ne stavljam Dunlop na taj motor, trese korman)

-skupo održavanje (servisi na 6000 kilometara, na 12000 kilometara se menjaju i svečice, vazdušni filter je skup ko sam đavo...)

-meni lično je premekan spreda (pri kočenju propada ko lud) ali postoji i lek za to

 

 

pitaj šta te interesuje....

 

Hvala na infou, znači to čuti od nekog ko je vozio.

Pitanje: ako se gledaju modeli 2004. - 2005. godište, sa verovatno 40ak hiljada km, na šta obratiti pažnju? Šta se najčešće kvari?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Ja je imam i vozim....i Tanja naravno...

 

-potrošnja od 6 litara pa na gore (ako se lepo vozi naravno)

-relativno nezanimljiv motor do 7000 obrtaja, onda se nekako budi

-izuzetno osetljiv na gume (lično nikada više ne stavljam Dunlop na taj motor, trese korman)

-skupo održavanje (servisi na 6000 kilometara, na 12000 kilometara se menjaju i svečice, vazdušni filter je skup ko sam đavo...)

-meni lično je premekan spreda (pri kočenju propada ko lud) ali postoji i lek za to

 

 

pitaj šta te interesuje....

 

Ako se gledaju modeli 2004. - 2005. godište, sa verovatno 40ak hiljada km, na šta obratiti pažnju? Šta se najčešće kvari?

 

 

Pravo da ti kažem, pojma nemam, pošto moj motor ima samo 24000 kilometara.....za sada radi bez problema, ali za dve sezone se sigurno prodaje. Na tim motorima je mana karburator, zbog kojeg si glavni kupac svečica.....paljenje hladnog motora je priča za sebe.

 

Koliko mi je poznato, nema nekih gadnih felera taj motor....voli da "prokisne" dihtung pumpe za vodu, ležaj kvačila počne za tucka, akumulator jih je jako mali (6Ah).....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

u globalu koliko sam uspeo da potražim.....največi problem kod tih hondi su svečice......i to voli da jih prelije kod prvog paljenja ujutru.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Sjecam se kako sam se sokirao kad sam prvi put taj motor vidio uzivo :staa:. Nekako sam ga zamisljao kao ta tako kazem motorcinu a ustvari mi je djelovao tako malo i sitno :staa:. Sta ja znam mozda sam ja u glavi imao sliku malo gabaritnijeg motora ali kad sam vidio prednju masku i rezervoar, onako nekako usko... sta ja znam... :neznam:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

Najveca mana kod tog motora je to sto za te pare definitivno ima boljih :) Ubedi ti tog drugara da kupi nesto provereno

 

Ubeđivanje drugih ljudi u bilo šta je poslednja stvar koju želim da radim. :takoje:

 

Al' gledam da pomognem da se bar izabere što bolji primerak i znače mi puno ovi saveti ljudi koji su vozili isti. U ostalom, svaki motor je dobar motor, razlike su u suštini male, samo ih mi često preuveličavamo jer smo ogrezli u taj nezdravi hobi. Pa normalni ljudi ne znaju razlikovati ni enduro od turing motora! :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

Najveca mana kod tog motora je to sto za te pare definitivno ima boljih :) Ubedi ti tog drugara da kupi nesto provereno

 

 

Nece Slaninar da kaze da nije drugar vec drugarica, da ne bi zavrsio na traumatologiji kada njegova draga otvori forum :)

 

Prodjem Suzukija i volela bih bas ovu Hondu.Znas kad nesto godinama kibicujes, prizeljkujes ali ne mozes priustiti,

sto finansijski sto zbog obaveza i konstantnog pritiska sa strane - pa nije to za tebe, preskupo je, ubices se,

zensko pa motor, matora si ti za to... prolazile godine a meni svaki put srce preskoci a stomaka smrzne kada me u udobnim kolima na putu pretekne neki motor, jos kad ga primetim u retrovizoru,osetim neku napetost u telu,

a onaj momenat kada prodje pored mene ,zvuk dok se udaljava, e taj pomesani osecaj srece i tuge ko nije bajker, ne zna !

Resih pre dve godine, kud puklo da puklo, ne mogu vise, kupujem motor.Svi pali u nesvest, ja nasla u oglasu Hondu cbf500,

nazvala u tom gradu lokalni moto klub ako bi mi neko pomogao da ga pogledam, posto o motorima znam da- ima dva tocka, volan, rezervoar, sediste.Poslednji put sam vozila Tomos Electronika pre dvadeset i kusur godina.

Dosao covek, pogledali, Honda nije htela ni da upali, mislim se ja, srecom, jer sam se uplasila koliko je to cudo.Decko znao nekog pouzdanog ko prodaje Kawasakija Ninju, uklapao se u budzet, hajde da pogledamo.Izgurao ga na ulicu, upalio da cujem zvuk,

`95 godiste, kaze, provozaj se.Ne bih menjala taj momenat ni za sta na svetu - sesti na motor posle vise od 20 godina apstinencije !Sve se vratilo, menjam brzine, gas,super,picim ja ko luda, kezim se, kad ono,kraj ulice, treba okrenuti nazad.Motor velik ko kuca, jedva mi dosezu noge zemlju, ako ga samo malo oborim, hoce da padne atezak ko slon...Srce mi je radilo 200 na sat,pojma nemam kako se ovo vozi :)Kupila ! Doterao mi je za par dana a ja jos imam papir sta treba da pitam :

-kako i gde se pali, kako se gasi, kakvo gorivo se sipa.Ostalo cu se snaci :)

Vozila godinu dana, skupila malo love, prodala i uzela Suzukija,stabiliji, 2004, osim onog nesrecnog sportskog volana sve je extra na njemu, skoro nov, nije presao ni 7.000.Sve mi odgovara, dobar je na putu, pouzdan, lagan, mala potrosnja

kada sam sama na njemu,vuce lepo, lako ide 150.

I zasto sad Honda ? Zato sto oduvek zelim Hondu i to je to.San.Lep mi je dizajn CBF/a, podesava se visina sedista sto je meni jako, jako bitno, imam 54 kg, 163 visoka, hocu motor od 600 kubika a da ne stojim na prstima svaki put kada stanem.

Kazu dosadan, penzionerski.Meni sasvim potaman onda, nemam nameru da ga dizem na zadnji tocak, turiram u gradu,ulecem u makaze...hocu da vozim za svoj gust, nesto sto mi je i na oko lepo i da je pouzdano, jer se, na svoju sramotu, uopste ne razumem ni u sitne popravke.Mislim da je ovo idealan motor za moje potrebe - brzine do 150 , udoban,nije prgav kao Hornet,dovoljno okretljiv i za sporiju voznju, jaci i meni lepsi od Suzukija...Nisam nasla kod nas nista, trazim po Madjarskoj, imaju veliki izbor ali mi je trebao savet oko toga sta proveriti osim onog ocitog, sta su najvece mane ovog modela.

Recimo, godiste 2006 a presao 4000km, drugi vlasnik i kaze, tesko se razdvaja od njega ?? Ono, sta, voli da ga gleda parkiranog u dvoristu i ide do trafike sa njim ? Znaci, sumnjivo mi, pa sam mislila da mozda ima nekih stvari koje se lako mogu zeznuti na njemu ako se ne pazi u pocetku.

Ima hiljadu uputstva na netu sta gledati kada kupujes motor, sada vec imam spisak od 30 stavki koje treba proveriti ali treba cuti iskusne vozace sa foruma - svaki savet zlata vredi :)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Lijepa prica :takoje:. Moj ti je savjet probaj cbf-a i ako osjetis da je to to uzimaj, inace ces sta god drugo da kupis uzdisati za cbf-om. Pogledaj neke osnovne stvari tipa jesu li sve plastike na svome mjesti, kao i jesu li svi sarafi na svim identicni, pogledaj stanje diskova jer ti oni mogu donekle potvrditi kilometrazu. Povedi nekog sa sobom ko se razumije neka proba motor, poslusa ga kako se ponasa u voznji, ima li kakvih cudnih vibracija ili zvukova. Za pocetak trazi neki koji ima servisnu knjigu, tako bar znas i sta je rađeno na motoru i na kojoj kilometrazi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 957 postova
  • Lokacija: Kopaonik-Raska
  • Motocikl: Varadero PGM-Fi

Joj drugari samo da se prikljucim,nemam iskustva i nisam vozio taj motor ali lepsi ja do sad nisam video,neverovatno kako mi se ta Honda svidja. Sedeo sam na njemu samo ali sad ste me malo razocarali sa Vasim iskustvima ali dobro sta je tu je,dobro je sto imamo ovakav forum da cujemo i misljenja drugih, :zdravo: Mada i posle Vasih misljenja da ja kupujem bar bi ga kupio da ispunim neki svoj san pa ako ne bude to sto sam ocekivao prodao bih ga. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Najveca mana kod tog motora je to sto za te pare definitivno ima boljih :) Ubedi ti tog drugara da kupi nesto provereno

 

 

Nece Slaninar da kaze da nije drugar vec drugarica, da ne bi zavrsio na traumatologiji kada njegova draga otvori forum :)

 

Prodjem Suzukija i volela bih bas ovu Hondu.Znas kad nesto godinama kibicujes, prizeljkujes ali ne mozes priustiti,

sto finansijski sto zbog obaveza i konstantnog pritiska sa strane - pa nije to za tebe, preskupo je, ubices se,

zensko pa motor, matora si ti za to... prolazile godine a meni svaki put srce preskoci a stomaka smrzne kada me u udobnim kolima na putu pretekne neki motor, jos kad ga primetim u retrovizoru,osetim neku napetost u telu,

a onaj momenat kada prodje pored mene ,zvuk dok se udaljava, e taj pomesani osecaj srece i tuge ko nije bajker, ne zna !

Resih pre dve godine, kud puklo da puklo, ne mogu vise, kupujem motor.Svi pali u nesvest, ja nasla u oglasu Hondu cbf500,

nazvala u tom gradu lokalni moto klub ako bi mi neko pomogao da ga pogledam, posto o motorima znam da- ima dva tocka, volan, rezervoar, sediste.Poslednji put sam vozila Tomos Electronika pre dvadeset i kusur godina.

Dosao covek, pogledali, Honda nije htela ni da upali, mislim se ja, srecom, jer sam se uplasila koliko je to cudo.Decko znao nekog pouzdanog ko prodaje Kawasakija Ninju, uklapao se u budzet, hajde da pogledamo.Izgurao ga na ulicu, upalio da cujem zvuk,

`95 godiste, kaze, provozaj se.Ne bih menjala taj momenat ni za sta na svetu - sesti na motor posle vise od 20 godina apstinencije !Sve se vratilo, menjam brzine, gas,super,picim ja ko luda, kezim se, kad ono,kraj ulice, treba okrenuti nazad.Motor velik ko kuca, jedva mi dosezu noge zemlju, ako ga samo malo oborim, hoce da padne atezak ko slon...Srce mi je radilo 200 na sat,pojma nemam kako se ovo vozi :)Kupila ! Doterao mi je za par dana a ja jos imam papir sta treba da pitam :

-kako i gde se pali, kako se gasi, kakvo gorivo se sipa.Ostalo cu se snaci :)

Vozila godinu dana, skupila malo love, prodala i uzela Suzukija,stabiliji, 2004, osim onog nesrecnog sportskog volana sve je extra na njemu, skoro nov, nije presao ni 7.000.Sve mi odgovara, dobar je na putu, pouzdan, lagan, mala potrosnja

kada sam sama na njemu,vuce lepo, lako ide 150.

I zasto sad Honda ? Zato sto oduvek zelim Hondu i to je to.San.Lep mi je dizajn CBF/a, podesava se visina sedista sto je meni jako, jako bitno, imam 54 kg, 163 visoka, hocu motor od 600 kubika a da ne stojim na prstima svaki put kada stanem.

Kazu dosadan, penzionerski.Meni sasvim potaman onda, nemam nameru da ga dizem na zadnji tocak, turiram u gradu,ulecem u makaze...hocu da vozim za svoj gust, nesto sto mi je i na oko lepo i da je pouzdano, jer se, na svoju sramotu, uopste ne razumem ni u sitne popravke.Mislim da je ovo idealan motor za moje potrebe - brzine do 150 , udoban,nije prgav kao Hornet,dovoljno okretljiv i za sporiju voznju, jaci i meni lepsi od Suzukija...Nisam nasla kod nas nista, trazim po Madjarskoj, imaju veliki izbor ali mi je trebao savet oko toga sta proveriti osim onog ocitog, sta su najvece mane ovog modela.

Recimo, godiste 2006 a presao 4000km, drugi vlasnik i kaze, tesko se razdvaja od njega ?? Ono, sta, voli da ga gleda parkiranog u dvoristu i ide do trafike sa njim ? Znaci, sumnjivo mi, pa sam mislila da mozda ima nekih stvari koje se lako mogu zeznuti na njemu ako se ne pazi u pocetku.

Ima hiljadu uputstva na netu sta gledati kada kupujes motor, sada vec imam spisak od 30 stavki koje treba proveriti ali treba cuti iskusne vozace sa foruma - svaki savet zlata vredi :)

 

 

Gle ovako.....CBF hondu više-manje vozi moja "slabija polovina" (po kilaži, da ne bude čučanja u čošku sa čudnom kapom na glavi ako slučajno čita ovaj forum...) i ona je trenutno zadovoljna mada su joj apetiti več posle prve sezone porasli. Mogu ti preneti,šta su moja zapažanja oko te honde. To je tipično ŽENSKI motor....nizak u delu gde se sedi, do 7000 obrtaja mezimče i lako se vozi, mašina mu je "uglađena" i jako lepo linearno ubrzava. Može se putovati sa njim, mada ja lično bi birao nešto drugo, pošto mu je sedište "ravna , tvrda daska" ("slabija polovina" je to delomično rešila sa ovčjom kožom i naravno menjanjem motora svakih 300 kilometara) i ogibljenje (amortizacija) je dosta slabo za neravne puteve. Inače se sedište fabrički može podesiti na tri visine.

Motor je inače solidno napravljen sa nekim glupim rešenjima, koja su jasna samo smotanim japancima. Sve u svemu nema nekih velikih felera na tom motoru (osim da je žderač svečica zbog karburatora i da je težak ko tenk.......kako mogu tako mali ljudi koji ceo život jedu piranač napraviti tako težak motor ?.......to mi nikada neče biti jasno)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

Dry weight: 197 kg :staa2:

 

Wet weight : 224 kg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 67 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: CBF600s

BMW sve sto si napisao potvrdjujem i iz mog iskustva samo sto si ti to lepo srocio. Nisam ni shvatila recimo problem kod kocenja dok ti nisi rekao da je i tvojoj dragoj problem, mislila sam da je do mene. Tvrdo sediste.

Sve to se zaboravi kada das gas. Startan i pouzdan, idealan za voznju na 100-120km/h.

Meni se cini da si ti odlucila da to bude bas taj motor pa makar se on morao voziti i natraske. Tako da, dokle si stigla sa kupovinom?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 91 postova
  • Lokacija: Backa Topola ili tu negde
  • Motocikl: Honda cbf600s

BMW sve sto si napisao potvrdjujem i iz mog iskustva samo sto si ti to lepo srocio. Nisam ni shvatila recimo problem kod kocenja dok ti nisi rekao da je i tvojoj dragoj problem, mislila sam da je do mene. Tvrdo sediste.

Sve to se zaboravi kada das gas. Startan i pouzdan, idealan za voznju na 100-120km/h.

Meni se cini da si ti odlucila da to bude bas taj motor pa makar se on morao voziti i natraske. Tako da, dokle si stigla sa kupovinom?

 

izvini, nisam pratila temu vec neko vreme, od kada je stigao motor, spavam u garazi :lol:

 

ovo za voznju unatraske nije ni tako losa ideja, okilavim se dok ga okrenem u dvoristu na misice, dogodine cu verovatno izgledati kao swarzenegger <_<

 

sasvim se drugacije vozi od suzukija,uzi je volan, cini mi se sam motor duplo tezi pa se za sada jos uhodavam.nisam ga slikala ali je u planu samo danas oblacno pa necu :)

 

vozila godinu dana kawasaki ninju,godinu dana suzuki gs, isla sada sa hondom uglavnom istom trasom i vec mi je 3x proklizao,1x kada sam kocila malo ostrije zadnjom,1x kada sam

prebacivala iz vece u manju brzinu a nisam dovoljno zakocila valjda i 1x kada sam ulazila u krivinu koju sam do sada miliom puta prosla drugim motorima,malo mi je onako izbacio zadnji tocak na stranu.nista strasno ali ne kapiram zasto mi se ovo desava,da li moje neiskustvo ili da menjam gume ? motor je presao 4000km, gume su fabricke na njemu, godiste 2006.izgledaju kao nove ali posto imaju 6 godina,nadam se da je to problem a ne ja :stabre: hvala za svaki savet !

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 595 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Liman
  • Motocikl: Yamaha FZS600, Piaggio Free, Suzuki GN125

vec mi je 3x proklizao,1x kada sam kocila malo ostrije zadnjom,

 

Super, sada znaš granicu na kojoj zadnji proklizava i trudi se da je ne prelaziš. Sledeći put koči malo manje oštro.

 

1x kada sam

prebacivala iz vece u manju brzinu a nisam dovoljno zakocila valjda

 

Naglo puštanje kvačila bez međugasa.

 

Teorija:

http://faq.ninja250....ng_the_throttle

 

 

Film kako to izgleda:

 

Vežbaj. Teorija, vežba, teorija, vežba...

 

i 1x kada sam ulazila u krivinu koju sam do sada miliom puta prosla drugim motorima,malo mi je onako izbacio zadnji tocak na stranu.nista strasno ali ne kapiram zasto mi se ovo desava,da li moje neiskustvo ili da menjam gume ?

 

Previše gasa, previše nagnut motor, puštanje gasa u krivini, može biti više razloga. Ili je jednostavno bila masna mrlja na asfaltu.

 

motor je presao 4000km, gume su fabricke na njemu, godiste 2006.izgledaju kao nove ali posto imaju 6 godina,nadam se da je to problem a ne ja :stabre: hvala za svaki savet !

 

Ja bih te gume menjao.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja