Jump to content

Moto Zajednica

Yamaha TDR125 problem

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Nema sanse da ide 160-170 po satu,max je 150,evo na ovom videu zakuca u 11K i to je 150kmh,a ako pogledas predjeni put,vreme,postavis proporciju videces da sat ne laze mnogo(skoro i da ne laze,tu je negde),tako da mu je 150 otprilike maximalna,moguce da je ovde bila i blaga uzbrdica,pa zbog toga nije mogao,nemam jos ni tablicu,ni polozeno,pa ne smem da idem da ga isprobam ko covek,ovo sam probao na kratko(nekih 700-800m),i za to vreme(cini mi se da je blaga uzbrdica)je navuko 130,i kao da je tu zakucao,mada pretpostavljam da bi do 140 dosao.U svkaom slucaju kad dobijem L tablicu ovih dana napravicu ja snimak ubrzanja i krajnej brzine,izacicu na auto put...ma meni je ova krajnja sasvim dovoljno,i to je previse,ali bi cisto voleo da mi motor bude full ispravan :)

 

 

A ovaj TDR ima istu masinu,tako da to po meni i nije spam :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 305 postova
  • Lokacija: Sabac
  • Motocikl: Yamaha FZ6N

To su masine od 125 kubika, 120kmh je odlicno :D

 

Naravno ;)

 

A sto krajnje brzine motora tice puno toga dolazi u obzir. Prvo ti neces moci tvoj motor da vozis 150 km/h bilo kad i bilo gde i to nije uopste pametno da radis ali da ne pametujem ja puno oko toga. Kao drugo nemoj da verujes svim stvarima koje vidis na internetu. Ima snimaka na kojima cagiva mito ide preko 200 km/h a to mnogi gp motori od 125ccm ne mogu. Yamaha TZR, Cagiva MITO, Aprilia RS, Honda NSR svi ti motori su priblizno brzi. Dobro nastelovan motor od 125 ccm moze da stigne do 150-155 km/h(kada vetar ne duva, kada osoba koja vozi motor uspe da se zavuce ispod oklopa itd.) mereno po GPS-u a skoro svaki ce pokazati preko 160 km/h na satu. Ja ti samo kazem da sam ja moj motor vozio brzinom pomenutom u gornjem postu u 5. brzini sto znaci da je motor mogao jos ali to uopste nije bitno. Citam temu o tvom motoru i na drugom forumu i vidim da imas prilicno puno problema. Pokusaj da sve to dovedes u red pa onda nekako testiraj motor. I da sto se tice samih agregata kod ovakvih dvotaknih masina uvek se dovodi u pitanje stanje klipa, karika i cilindra.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Pa sad sam uglavnom sve otklonio,jedino jos ostalo neko zveckanje u masini :) a cilidnar sam otvarao letos i bilo je sve u najboljem redu :)

A to za 42konja ne verujem...mozda neka radjena,najjaca verzija mislim da je belgarda sa 32ks.

Steta sto nemamo neku temu na forumu o TDR/TZR/DT,da ne trujemo ovu temu bzv :)

A po cemu se uopste razlikuju agregati,pretpostavljam po karbu i tipu cilindra,nema sta drugo,a od 11ks ne postoji,to je sa blokadom.

 

EDIT:

A sta je ovo?Vidi se lepo na snimku da za 10sec predje 500m,znaci za 3600sec(1sat)predje Xm,znaci X=3600*500/10=180000m=180km za 3600sec,tj 1h,znaci 180kmh,znaci sat skoro i da ne laze,jedino ako je bila neka nizbrdica ili tako nesto,mada TZR ne verujem da bi 180 isao ni da ga priakcis za formulu :D

 

EDIT2:Mada ko zna,mozda mu je on stavio neki drugi pinjon,ili tako nesto,ako je stavio npr od nekog skutera valjda bi onda sat pokazivao mnogo vise,a samim tim i predjeni put,tako da ni to nije merodavno

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 702 postova
  • Lokacija: Чачак
  • Motocikl: CBF600N ABS & Hornet 600

skoro svaki 125cc 2t i 4t se vode na 11kw da bi se vozila sa a1 kategorijom, isto kao sto rs125 ima 34ks a vodi se na 15ks..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 137 postova
  • Lokacija: Pancevo, Srbija
  • Motocikl: BMW R1200GS 2010

Ovo je od pomoci. Hvala puno. Nece se to puno divljati. Po neka offroad voznja da, ali ne stalno. Vise smo hteli ovako za vozikanje motor. :)

 

Ma moze i offroad na cross stazi :D Evo jedan skok, mali, ali dobar za pocetak :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova

Ljudi pozdrav.....ja vozim dt 125 r 2006godiste.....super ide u brdu i do 80 na ravnom.... do 100 jedva posto su iste masine kao na tdr

 

kako se dobija veca snaga i da li steti dugovecnosti agregata

 

da napomenem da je stajao od prosle godine nevozen do maja kad sam ga kupio.....

 

da nije ta prljavstina u auspuhu i da li mi mozete reci kako se cisti auspuh da li samo lonac ili komplet izduvna grana

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja