Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem kompresor

Recommended Posts

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ja nisam zahtevan korisnik za kompresor, naduvam gume na kolima i motoru, izduvavam prasinu iz kompjutera, izbijam klipove kocionih klesta i slicno. Ipak, ponekad mi zao sto ne uzeh Vilager od 50 litara umesto ovog maleckog. Kako god, mali Straus koji je kostao 80e moje poslove obavlja perfektno.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 531 postova
  • Lokacija: Branicevski okrug
  • Motocikl: Honda Hornet 600 2005

Aj da pokrenemo temu malo..

Naime trazim neki za amatersko koriscenje ali bukvalno pupmanje guma ciscenje prsine...predppstavljam 8 bara 24 litra bez uljani...godisnje ako bude radio 2 sata a ni toliko..

Gledao einhel posto kao daju garanciju na kazan 10g protiv rdje medjutim ne uspeh na internet sajtovima da nadjem da ga uopste ima u Srb a kao svi imaju..do 16k dinara..sta predlazete?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

I ja sam u potrazi za kompresorom. Nekih desetak godina koristim mali kompresor 25l.Kupljen je nov na najlonu u ns. Nikada nije bilo problema sa njim. Sad imam potrebu za nesto vecim kompresorom 100-200 l. Za 30.000 se moze uzeti kompresor 100l abac. Womax je skuplji 100l 45.000 din ili 200l za 60.000 din. 

Ponuda je velika i jednostavno ne mogu da se odlucim sta kupiti a da ne pogresim. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Kupovinu kompresora odredjuje njegova namena. Najvaznije stvar je kolicina vazduha koju izbacuje kompresorska glava. Ako ti treba za farbanje, treba ti velika kolicina vazduha. Proizvodjaci pistolja ili masina koje ce biti na vazduhu deklarisu koji protok u minuti je potreban. To neka ti bude vodilja pri kupovini.

Subotom na bubanj potoku bude kvalitetnih markiranih polovnih kompresora. Donose ih od preko.

Srecna kupovina

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 881 postova
  • Lokacija: Južna Bačka
  • Motocikl: Honda VT750 ACE

Ja sam proletos sam sklapao kompresor.Sam sam sklapao zbog specifičnih praktičnih razloga i imao sam stari koji je bio kaput.Glavu sam kupio novu.Ako imaš volje,malo znanja  možeš sam sklopiti bolju varijantu za manje para.Glavu sam uzeo usisnog kapaciteta 490l na 1300 o/min. koštala me 210 evropskih. Naravno ima manjih i jeftinijih sve zavisi od potreba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L
On 7.8.2019. at 23:40, Sale-VFR je napisao:

Aj da pokrenemo temu malo..

Naime trazim neki za amatersko koriscenje ali bukvalno pupmanje guma ciscenje prsine...predppstavljam 8 bara 24 litra bez uljani...godisnje ako bude radio 2 sata a ni toliko..

Gledao einhel posto kao daju garanciju na kazan 10g protiv rdje medjutim ne uspeh na internet sajtovima da nadjem da ga uopste ima u Srb a kao svi imaju..do 16k dinara..sta predlazete?

Ja kupio prošle godine ovaj https://www.superalati.rs/user/kompresori/villager-kompresor-za-vazduh-vat-16-l/66_3705_207526_1_0_0/item.jsp

Odlično radi, uglavnom ga koristim za sitnije stvari tipa pumpanje guma, bazena itd, najozbiljniji posao mu je bio farbanje ograde i to je odradio perfektno. 

Namerno sam uzeo sa najmanjom bocom jer mi je bitno da što pre nadruka pritisak, da napumpam gumu i idem, meni lično veća boca ne treba. Šta me još iznenadilo je to da su spojevi tako dobro urađeni da se i posle par meseci nekorišćenja pritisak vazduha u boci ne menja, ne ispušta nigde ni najmanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 83 postova

Imam vilager par godina taj od 50l, boljke, metalni vodovod spojke popuste, elektro sklopka zbog loše opruge na šarafu za podešavanje vrlo često prepuni pa srećom sigurnosni ventil radi...

Ovo ostalo sve ok, posle duže upotrebe isprazniti vodu.

 

Послато са уз помоћ ТT

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

+ za vilidzer, imam neki od 50l, evo vec blizu 10 godina.sljaka kao prvi dan, sto kaze Aca spojevi su dobri, moze da drzi bas dugo(celu zimu).

Odradio bas dosta sati kad je trebalo ali uvek na kraju izduvan i prebrisan pa i sad izgleda k'o prvi dan.

Inace tera onaj mali cekic pneumatski, naravno da mu vise odgovara(cekicu) jaci kompresor, ali i sa ovim sam razbio sto je trebalo, i ofarbao brdo stvari...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 369 postova
  • Lokacija: Ravni Banat
On 26.9.2019. at 19:16, zemunac72 je napisao:

Kupovinu kompresora odredjuje njegova namena. Najvaznije stvar je kolicina vazduha koju izbacuje kompresorska glava. Ako ti treba za farbanje, treba ti velika kolicina vazduha. Proizvodjaci pistolja ili masina koje ce biti na vazduhu deklarisu koji protok u minuti je potreban. To neka ti bude vodilja pri kupovini.

Subotom na bubanj potoku bude kvalitetnih markiranih polovnih kompresora. Donose ih od preko.

Srecna kupovina

Па зависи шта се фарба, данашњи пиштољи за фарбање троше прилично мало ваздуха и треба им мах. 3 бара.

Важно је такође да ли је за професионалну или аматерску употребу. 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 234 postova
  • Lokacija: Parage
  • Motocikl: MZ 251,suzuki rmz 250,cf moto 450l i naravno tomos automatik

U novembru sam uzeo kompresor. Remontovan 100 litara trofazni. 

Ja sam zadovoljan,cena je bila 430e.

Ukljucuje se na 6,5 a iskljucuje na 9 bara,i brzo to naduva. 

IMG-df2b3d9cf3793c79d7c3ab2e5191ecab-V.jpg

IMG-6053e3a621d2ce97588361e52fe839ab-V.jpg

IMG-192a6e417a5a75e383d4751016581bf8-V.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2319 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500
On 29.9.2019. at 21:51, Djokic je napisao:

 

Inace tera onaj mali cekic pneumatski, naravno da mu vise odgovara(cekicu) jaci kompresor, ali i sa ovim sam razbio sto je trebalo, i ofarbao brdo stvari...

Ovo mi sad došlo zanimljivo,ovaj pneumatski čekić. Video sam na KP da postoje neki novi Willager od  2100 dinara. Cena mi smešna,ali daj da pitam kako radi ako neko zna. Ne treba mi za profi. Imam neku terasu da izlupam 6x4. Čak i ne žurim to da uradim za dan. Mogu da je kupam i 10 dana po malo. Tamo na proleće. Može li taj alat da zadovolji te moje potrebe?

Inače,kompresor još nemam,ali sam u fazi kupovine. Našao sam stari kompresor ručne izrade. Kopija PP sa dve boce. Kad pazarim objavicu ovde. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

Moze ali potrajace. Ja sam probusio rupu kroz betonsku plocu, dovoljno siroku da se sipa kroz nju. Moj komprrsor mislim da je 210l/h, al nisam siguran. Vilidzer od 50l. Radi ali bolje bi bilo da je malo veci/brzi.
Zavisi i kakav je beton. Imas na fejsu reklamiraju se neki momci sa ozbiljnim pikamerima na struju, ruse sve. Mislim da bi to tvoje skinuli za sat dva.

Sent from my SNE-LX1 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja