Jump to content

Moto Zajednica

Kupujem kompresor

Recommended Posts

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: trenutno kombi :)

drugari kupio bih kompresor za vazduh nov ili polovan, sa malom bocom za amatersku upotrebu. ako uz njega ide crevo i po neki prikljucak...jos bolje. cena novog je oko 9000 din. cisto radi orjentacije cene. iskljucivo 100% ispravan... ponude mogu ovde, a mogu i na pp. hvala unapred :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: trenutno kombi :)

Samo jedna stvar,nije merilo porediti nove kineske i stare dobre pravljene kompresore...

to je tacno druze, ali za toliko koliko meni treba ne bih davao neke silne pare...amaterska upotreba, palice se bukvalno 5 puta godisnje...a inace uz nov ide 2 god. garancije, tako da...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 159 postova
  • Lokacija: Banatsko Novo Selo
  • Motocikl: Varadero(Krmaca) 1000

Imaj ovo na umu: U svojoj radionici imam "Boge" dvoklipas sa bocom od 50 litara,kapaciteta oko 150lit u minutu,napravljen 1983 kod mene 4 godine,bukvalno nije ni zastucao,radi kao sat a u firmi kupili nov "Jebem li ga koje marke" za 10000din,evo drugi put ga vozikamo na servis za godinu dana jer je GOVNO tesko. Da napomenem da je moj ofarbao par kamiona,prikolica,drugar farbao kola i svaki dan se ukljucuje a ovaj u firmi radi po 5 min dnevno i opet PRC!

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

Imaj ovo na umu: U svojoj radionici imam "Boge" dvoklipas sa bocom od 50 litara,kapaciteta oko 150lit u minutu,napravljen 1983 kod mene 4 godine,bukvalno nije ni zastucao,radi kao sat a u firmi kupili nov "Jebem li ga koje marke" za 10000din,evo drugi put ga vozikamo na servis za godinu dana jer je GOVNO tesko. Da napomenem da je moj ofarbao par kamiona,prikolica,drugar farbao kola i svaki dan se ukljucuje a ovaj u firmi radi po 5 min dnevno i opet PRC!

imam i ja isto takav od 40L po 100 evra ali brate radi kao lud(da kucnem u drvo)i sipam u njega ulje najkvalitetnije znaci ili motul neki,castrol sta tu stane 2-3 dl,znaci svaki dan duva radi ko blesav,nema sta,verovatno si potrefio bas neki skart nema sta drugo

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 432 postova
  • Lokacija: Smederevo / Cacak
  • Motocikl: Yamaha FZR 600,Keeway Speed 125

Ja imam villager 50l,extra je stvarno,nekih godinu dana ga uopste nisam gasio,one spojke mi lose,pa pusta vazduh i palio se na svakih 15-20min celo letu,desilo mi se nekoliko puta i da mi pukne crevo(neko kinesko sranje),i da po celu noc radi u prazno,i nista mu ne fali,i dalje radi kao prvog dana,samo sto ga sad gasim posto ga ne koristim tako cesto...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1039 postova
  • Lokacija: Niš-Donji Dušnik
  • Motocikl: Honda NT650V deauville

Lose iskustvo sa WOmax-om i to jednoklipni kompresor sa bocom od 50l-iako sam ga pazio, menjao ulje i pazio na pregrevanje ipak je uspeo da mi izgori ventil (bem li ga kako da ga nazovem) koji sprecava vracanje vazduha nazad u klipni sistem tako da bih se ja ipak odlucio za neki provereniji polovnjak nego made in PRC pa se ti prcaj posle sa njim kad crkne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ol' dirty bastard, 591 postova
  • Lokacija: Zvezdan
  • Motocikl: kawasaki

...a sa druge strane,na poslu imamo Womax 50l boca.Evo vec 2-3 godine radi,ne mnogo.Recimo svaki dan po sat vremena.Verovali ili ne ulje mu nije menjano ni jednom!

 

Sa njim moze da se farba auto jer kad namestim pritisak na 3 ili 4 bara nikad ne padne ispod toga,padne na 6(cini mi se) pa se ukljuci i dok prskam on se dopuni i ugasi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 563 postova
  • Lokacija: Backa Palanka
  • Motocikl: ktm 990

...a sa druge strane,na poslu imamo Womax 50l boca.Evo vec 2-3 godine radi,ne mnogo.Recimo svaki dan po sat vremena.Verovali ili ne ulje mu nije menjano ni jednom!

 

Sa njim moze da se farba auto jer kad namestim pritisak na 3 ili 4 bara nikad ne padne ispod toga,padne na 6(cini mi se) pa se ukljuci i dok prskam on se dopuni i ugasi.

to kazem zavisi kako ko naleti :neznam:ma radi ko lud,farbo sam i ja gliser,i auto i motor neki ma svasta isplatio se 100 puta a 90 evra ga polovnog platio pre 3-4 godine :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 35 postova
  • Lokacija: BEOGRAD
  • Motocikl: trenutno kombi :)

Ako niste napravili dogovor,predlozio bih ti da pratis ovu akuciju:

http://www.limundo.com/kupovina/Masine-i-Alati/Pneumatika-i-Hidraulika/Kompresori/KOMPRESOR/4422543

druze dobra je prica, ali ja nemam uslove za toliki kompresor (gabaritno), treba mi manji za amatersku upotrebu...hvala u svakom slucaju :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Mozda bolje da kupis neki sa manjom bocom od 25l, a vecim izlaznim kapacitetom vazduha ako ce da ti sluzi za pumpanje guma, izduvavanje prasine i slicno. Po meni boca od 40l za izlaz od 180l/min je previse. Recimo ovako nesto: https://www.olimpsport.rs/kompresor-za-vazduh-villager-vat-24-l?sku=N 007584&utm_source=eponuda.com&utm_medium=eponuda&utm_campaign=direct_link&code=0f28

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 229 postova
  • Lokacija: Grocka
  • Motocikl: Yamaha XJ900S Diverzija

Nedavno uzeh Villager od 50l. Prvi utisci su korektni. Nisam stigao da ga nesto preterano isprobam, tako da mogu naknadno ispisati neka iskustva. U nekoj bliskoj buducnosti je u planu i farbanje, tako da ce se videti kakav je i na tom polju. :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa
Pre 1 sat, JankelA je napisao:

Planiram da pocnem da ucim da farbam, nista profesionalno, vec za sebe, jel bi moglo to sa ovim manjim?

Ne može manjim. Ja imam taj od 25 l i mučim se sa farbanjem. Naravno ne farbam profi već za sebe ali opet imam problema. Kompresor čestopali, nedovoljan kapacitet vazduha, veliki gubici ako je dugačko crevo tj. ne može da postigne količinu vazduha već stalno uključuje itd. Bolje je uzeti veći i ozbiljniji kompresor. Taj Womaksov je čisto s.... Moj drugi kompresor je od 50 lit. stari, nemački automan, star preko 30 godina. Kupljen pre par godina za 70 evra i još ga ništa nisam pipnuo. :) 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 527 postova
  • Lokacija: beograd - Grocka
  • Motocikl: Honda ST1100 Pan Evropa

Taj manji sam uzeo kao mobilni kompresor kad hoću čamac da farbam ili nešto što ne mogu da donesem kući. Ali nisam zadovoljan za farbanje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1190 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: Yamaha R1, Kawasaki KX450F

Uzeo bih neki od 50L, ne vise od toga
Danas sam pricao sa caletovim drugom (on mi je farbao motore, i ovaj i prosli) i kaze sto se tice ovih jeftinijih u principu rade poso za to sto mi treba, zapadne neki skart, ali dobija se 2 godine garancije tako da je to neka zastita ako se nesto desi.
Videcu ovih dana da pogledam jos malo po radnjama sta preporucuju pa cu valjda da nadjem nesto

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja