Jump to content

Moto Zajednica

Sale iz Bele Crkve!

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Danas mi stigao jedan ZX10 na kompletno sredjivanje a pre toga je bio kod Saleta u Beloj Crkvi na sredjivanju i covek ima samo reci hvale.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 767 postova
  • Lokacija: Mladenovac
  • Motocikl: Yamaha R1 2006, Yamaha R1 2008, Honda 600RR 2006, Kawasaki ZZR 600 1995

Pa Sale je radio masinu a ja radim estetski izgled motora. ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Vrsac

ja imam losa iskustva sa tim majstorem.kada sam dosao prvi put kod njega,poceo je da mi prica kako on posteno radi.dok radi slika sve fotoaparatom kako nebi ispalo da uvaljuje delove....radio mi je generalnu na apriliu rs 125.menjao mi je klip,radilicu i navodno stavio je novi cilindar.sve to je naplatio preko 700E.Nakon 6meseci motor je crkao.sva sreca pa sam ga prodao 3m nakon generalne.kada ga je decko zvao i trazio fabricki cilindar,sale nije hteo vrati tj. ko zna gde je zavrsio taj cilindar!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 7 postova
  • Lokacija: Prekosavski Gejak

ja imam losa iskustva sa tim majstorem.kada sam dosao prvi put kod njega,poceo je da mi prica kako on posteno radi.dok radi slika sve fotoaparatom kako nebi ispalo da uvaljuje delove....radio mi je generalnu na apriliu rs 125.menjao mi je klip,radilicu i navodno stavio je novi cilindar.sve to je naplatio preko 700E.Nakon 6meseci motor je crkao.sva sreca pa sam ga prodao 3m nakon generalne.kada ga je decko zvao i trazio fabricki cilindar,sale nije hteo vrati tj. ko zna gde je zavrsio taj cilindar!

 

I po cemu je lose iskustvo? Kako si ti ostecen, nerazumem?

Ko zna kako ga je taj vozio, a Sasa ce sigurno da cuva vase stare delove po garazama a vi kad se setite dodjete ili nedodjete?!?!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

He, he, posle 6 meseci? Pa ja ne znam dotle ni gde su ispravni delovi, a kamoli neka furda. I jos se cudite? Pa, jel motor lepo radio 6 meseci? Jeste. Jel znas kako ga je kupac vozio? Ne znas, imas njegovu verziju. Stvarno ne razumem cemu ova prica. Sustinski gledano, niko nije ostecen. Ako nisi odmah uzeo delove koji su zamenjeni... Ma, glupost.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 1 post
  • Lokacija: Vrsac

znam da je motor normalno vozen.dali vi smatrate da svakih 6m treba da se daje nekom po 700e za generalnu.ubacio je neki maslinasti cilindar od ko zna koje aprilie.i nemoze niko da me ubedi da je motor dobro namestio!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2829 postova
  • Lokacija: Beograd, Tresnja
  • Motocikl: CBR 1000F - Bedevija

Pa, dovoljno je da jednom /poslednji put/ nije sipao dovoljno ulja, da je vec jednom pre toga zaboravio, a poslednji put ga dokkusurio... Ima milion razloga da motor crkne. Jedan od njih je i los majstor, ali onda obicno crkne cas posla, u nekih 1 000, 2000km, mada i ranije. A posle 6 meseci, posle dva vlasnika /mozda i nekoliko onih -daj mi krug/, cisto sumnjam da je to majstorova greska. Isto je pitanje da li je razradjivan po fabrickim uputstvima kao nov motor. Pitanja za 6 meseci ima beskrajno. A i pojam "normalno" mi ne ide uz RS 125 ;). Ona je za gazenje i za placanje delova. Ako nesto ide /leti/ kao ona, onda brzo i strada.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 34 postova
  • Lokacija: Banat ravni
  • Motocikl: Kawasaki z750

Vidim da je tema stara i da niko duže vreme nije ovde ništa postovao.  Želeo bih sve jedno da se nadovežem i ispričam vam moje iskustvo sa Saletom iz Bele Crkve.

Unapred želim da naglasim da nikakva reklama nije u pitanju već moje lično iskustvo sa čovekom i bajkerom.

 

Juče, tačnije 16.04.2016. oko 2 popodne na 2 km na domak Bele Crkve pukla mi je spojka na lancu i isti se razleteo uništivši mi raspoloženje u momentu kao i dobar deo  "inventara na motoru" (ulubljen auspuh, pokidan zaštitnik lanca, pokidana zaštitna guma/klizač lanca, polomljena plastična dekna prednjeg lančanika,samleven alu držač zaštitnika lanca) ali bitno da je noga cela sve ostalo se da popraviti.

 

Kako smo bili (nas trojica na motorima) na nešto više od 200km daleko od kuće nije mi bilo sve jedno. Telefonom sam se nakačio na internet i prvo našao nasumice broj nekog Nenada mehaničara (isto iz Bele Crkve) koji mi je veoma ljubazno i uljudno objasnio da ne radi motore i koji nas je uputio na Saleta.

 

Sale je u vrlo kratkom roku izašao na lice mesta, uzeo lanac, odneo u radionicu, nabacio novi članak na mesto oštećenog (poslednji je bio skroz iskrivljen i razglavljen), doneo novu spojku, namotirao i nije želeo da uzme ni dinara. Nisam znao šta se dešava. Čovek mi je rekao "U nevolji si na putu i ja hoću da ti pomognem. Putuj dalje i neka ti je srećan put i javi mi kad stigneš kući".

 

Eto u par rečenica bez trunke doterivanja. Stigoh ja kući, još sam zahvaljujući njemu uspeo drugu polovini dana da provedem u vožnji ne razmišljajući o trenutku koji je pokušao da mi uništi dan. Sad se jednino još nadam da će Sale održati reč i javiti se kad bude prolazio mojim krajem da sve to lepo zalijemo i malo se počastimo.

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 7

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja