Jump to content

Moto Zajednica

Zabrana upravljanja motornim vozilom

Recommended Posts

  • U prolazu, 1 post

Pozdrav svima

Ovako : Vozio sam motor sa koji nemam polozeno ( Gileru runner 125 ) a ja sam posedovao samo PSP , pandur mi je pisao kaznu koja 120 000 i nekolko kazenih poena itd, medjutim ja sam maloletnik ( 17 ) i poslali me kod sudije za prekrsaje , pa onda u centar za socijalni rad , i kao posto mi je prvi prekrsaj , maloletnik sam, imam dozvolu do 50 kubika nekoliko godina , itd.. Nece novcano da me kaznjavaju , smao zabrana voznje nekoliko meseci. E sad ja sam bio u fazi polaganja za A1 kategoriju , i polozio sam testove u medjuvremenu , ostala mi je jos voznja ... I danas mi je stiglo resenje od suda gde pise da im se izrice zabranja upravljanja motornim vozilom na 8 meseci, sto je po meni previse, kazna za to je izmedju 3 i 9 meseci ... Zanima me da li cu moci da podignem dozvolu kada budem polozio i voznju ... Jer ovamo pise da se zabrana izrice bezobzira sto ne posedujem dozvolu ... Hvala unapred

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Hahahaha, zabrana na nepostojeću dozvolu. :))

Ne znam kako da ti pomognem, ali piši kad saznaš, ovo je vrh. Ovo me podseti na ono kad su se menjale tablice, jugoslovenske za ove nove nacionalističke. Jedan kolega nije imao jednu tablicu, ukrali mu, a pravilo za zamenu je bilo da predaš stare tablice da bi dobio nove. E, al on je morao prvo da plati vađenje stare kako bi imao komplet, da bi mogao da ih da na uništenje, kako bi mu dali novu!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Pozdrav, cuo sam da je nedavno promenjeno da se zabrana odnosi samo na kategoriju kojom je pocinjen prekrsaj. Da li neko moze da potvrdi ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ODUSTO OD DIJETE, 2491 postova
  • Lokacija: ZEMUN
  • Motocikl: GSX650F + NMAX155

Nisam siguran 100%, meni je drugar pre 10tak dana dobio rešenje od sudije o zabrani upravljanja na 30 dana i odnosi mu se na sve kategorije u vozačkoj. Tako da ni skut ne može da vozi a sa kolima je napravio prekršaj.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

I ne vidim zašto bi bilo drugačije...

 

...Osim, ponavljam, za profesionalne vozače koji zbog malih prekršaja mogu da ostanu bez plate, hrane za porodicu itd. U njihovom slučaju, kazna oduzimanja dozvole je nesrazmerna prekršaju jer ima dalekosežnije posledice, tj. prevazilazi svrhu kažnjavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 58 postova

Nema logike da podele zabranu po kategorijama, nekome oduzmu dozvolu zbog gluposti u kolima pa ga puste da tera kamionm.

 

Zabrana se odnosi na sve kategorije i pošto ljudi često brkaju ne važi od datuma izricanja već od datuma uručenja zabrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 751 postova
  • Lokacija: Bor
  • Motocikl: yamaha fz 750 genesis

Nema logike da podele zabranu po kategorijama, nekome oduzmu dozvolu zbog gluposti u kolima pa ga puste da tera kamionm.

 

Zabrana se odnosi na sve kategorije i pošto ljudi često brkaju ne važi od datuma izricanja već od datuma uručenja zabrane.

Upravo tako kao sto si napisao,vazi od dana urucenja zabrane.Ja jos cekam na zabranu, a imao sam sudjenje septembra.... 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • FreeStyLe Member, 211 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Hornet

Zabrana se odnosi na kategoriju. Ja sam dobio presudu o zabrani upravljanja B kategorijom pre par dana.

 

E sad posto je presuda pravosnazna od 13.02.2014. u kojoj takodje pise kolika je kazan i zabrana, da li to znaci da ja ne smem da vozim, ili treba da dobijem posebno pismo, kovertu u kojoj je naznaceno od kog datuma tacno tece zabrana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 373 postova
  • Lokacija: Ravni Banat

Meni kada su uzeli dozvolu svojevremeno, stigo koferat i u njemu pisalo da sam kažnjen sa tri meseca zabrane upravljnja motornim vozilom. To znači ako je kao što veliš kazna pravosnažna, od tog dana teče kazna pa dok neistekne zavisi koliko su te žežnuli. I nemo mnogo da se igraš da teraš bez dozvole, jel ako te navataju naće da valja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 209 postova
  • Lokacija: pored ZR
  • Motocikl: cbr 500 f

Zabrana se odnosi na kategoriju. Ja sam dobio presudu o zabrani upravljanja B kategorijom pre par dana.

 

E sad posto je presuda pravosnazna od 13.02.2014. u kojoj takodje pise kolika je kazan i zabrana, da li to znaci da ja ne smem da vozim, ili treba da dobijem posebno pismo, kovertu u kojoj je naznaceno od kog datuma tacno tece zabrana?

Ovo su neki novi momenti, ajde ti to lepo i polako procitaj jos jednom, da nepise da je prekrsaj ucinjen vozilom kojim se upravlja B kategorijom.

Do sada se cekao dopis iz SUPa o pocetku zabrane.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Zabrana se odnosi na kategoriju. Ja sam dobio presudu o zabrani upravljanja B kategorijom pre par dana.

 

E sad posto je presuda pravosnazna od 13.02.2014. u kojoj takodje pise kolika je kazan i zabrana, da li to znaci da ja ne smem da vozim, ili treba da dobijem posebno pismo, kovertu u kojoj je naznaceno od kog datuma tacno tece zabrana?

 

Vidi ti sta ce ti pisati na resenju koje dobijes iz supa kada ti budu urucivali zabranu, a i pitaj nekopg od staresina saobracajne policije.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 213 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: DL-650

Proveri molim te tacno sta pise, ja cekam odgovor na zalbu po tom pitanju pa da se ne zalim ako ide kategorija

Zabrana se odnosi na kategoriju. Ja sam dobio presudu o zabrani upravljanja B kategorijom pre par dana.

 

E sad posto je presuda pravosnazna od 13.02.2014. u kojoj takodje pise kolika je kazan i zabrana, da li to znaci da ja ne smem da vozim, ili treba da dobijem posebno pismo, kovertu u kojoj je naznaceno od kog datuma tacno tece zabrana?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Aman ljudi ZABRANA TEČE OD KAD VAM POLICIJA URUČI TO REŠENJE!!! znači ne od datuma presude ili pravosnažnosti! dobićete na adresu OBAVEŠTENJE da je počela zabrana da važi..i ne mora da je potpišete da bi važila.. mnogu ljudi je naselo na tu foru..uključujući i mene 1hmm.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Uvek je vazilo pravilo da se postupa onako kako je najpovoljnije za optuzenog. Pa iako je sve vec presudjeno, menja se presuda, tj., kategorije se razdvajaju. Ali ipak da sacekamo misljenje nekog strucnijeg.Nadam se da je ovako inace ostadoh bez svega

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

haha.. nasmeja me prva rečenica.. poslednju reč zameni sa država..ili tužioc..ili mup..

 

Jedino što ti preostaje je da se nadaš u milost sudije.. mada su jako nemilosrdni ma šta im ispričaju.. sažale se..ali udare minimalnu zakonsku kaznu..ma može i na rate..al zabrane ne opraštaju.. jedino drugim načinima da se obara presuda..

 

Sve promene zakona stupaju na snagu od datuma kada stupi na snagu.. i to znači da nema retroaktivno unazad.. tako su hteli sa desnim volanima.. e to ne može.. mada u ovoj državi svašta može..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Odakle taj podatak da se oduzima dozvola samo za kategoriju, i pod kojim obrazloženjem? Iako će to ići u prilog onima koji za neki banalan prekršaj dobiju koji mesec zabrane, opet ostaje suštinka nelogičnost: zašto bi neko, ko je uhvaćen pijan za volanom, imao priliku da vozi bilo šta narednih meseci? Oduzmeš mu auto, on sedne ne motor...malo glupo.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5764 postova

Pa i jeste i nije logicno. Na primer ako je na motoru dozvoljeno 0.0 i ja naduvam 0.2 sto da mi uzmu B kategoriju kad tamo mogu do 0.3?

 

Btw nemam pojma jel na motoru 0.0 mrzi me da citam.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 103 postova
  • Lokacija: Kopaonik
  • Motocikl: BMW F650, Vespa nv150

Jeste na motoru je 0.0.

Nema nadanja u milost sudije posto sam ja svoju presudu vec odavno dobio. Ali postoji promena kazne ukoliko se zakon u medjuvremenu promeni. Videcemo da li ce tako biti i u ovom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ako gledaš u pod nikad nećes videti nebo, 1376 postova
  • Lokacija: Vrnjacka Banja
  • Motocikl: K1600GT

Do 0.5 promila se ne ostaje bez dozvole vec ide samo novcana kazna. Moj surak je skoro naduvao nesto preko dozvoljenog ali manje od 0.5 i platio kaznu 5000 dinara.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 219 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GSX-R 1000 K4

Niste u pravu. Na stranu sada moj stav da je 0.0% na motoru prestrogo, o tome smo diskutovali u drugoj temi. Ali uzmimo za trenutak da je neko procenio da je tih 0.0% tu s razlogom, a kada ti prebaciš neku kritičnu granicu za oduzimanje dozvole, ti si ugrozio saobraćaj principijalno. Tih 0.2% na motoru, predstavlja isti rizik kao 0.5 u automobilu, i zato ta dva prekšaja isključivo na taj način treba porediti.

 

Osim toga, ne uzima se dozvola za pomenute prekršaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja