Jump to content

Moto Zajednica

Zabrana upravljanja motornim vozilom

Recommended Posts

  • Çelebi, 2415 postova
  • Lokacija: Beograd - Vuk
  • Motocikl: Imam

Ovo je prepiska sa jednim advokatom baš na ovu temu i evo šta kaže čovek

 

Пошто се нисте жалили на решење, правноснажност наступа када истекне рок за жалбу. Пошто је рок за жалбу у прекршајном поступку 8 дана, правноснажност је наступила истеком осмог дана од дана када сте решење примили, под условом да се и подносилац прекршајне пријаве није жалио, пошто и он има право на жалбу. Ово решење постаје извршно истеком 15 дана од дана када је постало правноснажно. Вама је дакле, остављен рок од 15 дана од дана правноснажности да добровољно платите ту новчану казну, уколико у овом року добровољно не платите казну она ће се наплатити принудним путем.

Што се тиче застарелости она наступа за годину дана од дана правноснажности решења (релативна застарелост), односно за две године (апсолутна застарелост)

А ево и како гласе чланови Закона о прекршају који се тичу Вашег питања:“

ИЗВРШЕЊЕ ОДЛУКА

Члан 304

Решење донето у прекршајном поступку извршава се кад постане правоснажно и кад за извршење нема законских сметњи, ако овим законом није друкчије одређено.

Решење о прекршају је правоснажно кад се више не може побијати жалбом или кад жалба није дозвољена.

Решење о прекршају којим је правоснажно изречена новчана казна или је одлучено о накнади трошкова поступка или о имовинско-правном захтеву, или је изречена мера одузимања имовинске користи, извршава се кад истекне у решењу одређен рок за плаћање казне, трошкова поступка, имовинске користи, накнаде штете или за повраћај ствари.

Ако за поједине случајеве у закону није друкчије одређено, решење о прекршају се извршава кад протекне 15 дана од његове правоснажности, а ако је против решења о прекршају била изјављена жалба, тај рок се рачуна од дана достављања другостепеног решења.

Наредба се извршава одмах ако првостепени орган који је издао наредбу не одреди друкчије.

Застарелост извршења казне и заштитне мере

Члан 70

Изречена казна и заштитна мера не могу се извршити ако је од дана правоснажности решења о прекршају протекла једна година.

Застаревање извршења казне и заштитне мере почиње од дана правоснажности решења о прекршају којим је изречена казна односно заштитна мера.

Застаревање извршења казне и заштитне мере не тече за време за које се извршење не може предузети по закону.

Застаревање се прекида сваком процесном радњом надлежног органа која се предузима ради извршења казне, односно заштитне мере.

Са сваким прекидом застаревање почиње поново да тече.

Застарелост извршења казне односно заштитне мере настаје у сваком случају кад протекне двапут онолико времена колико се по закону тражи за извршење казне, односно заштитне мере.

 

E sad, zvao sam i Prekršajni sud u Zrenjaninu gde mi je izrečena zabrana i dobio simpatičan odgovor. Dakle, na pitanje od kad mi važi zabrana, dobio sam isti ovakav odgovor sa pozivanjem na član 304. To znači da mi zabrana počinje 15 dana po pravosnažnosti presude.

 

Na pitanje šta da radim ako mi za šest meseci dođe pandur na vrata da potpišem izrečenu zabranu, rečeno mi je sledeće (nije doslovan citat ali glasi ovako):

 

"Pa mi ne možemo da određujemo policiji kad će doći do vas. Vama po zakonu zabrana počinje 15 dana po pravosnažnosti ali vi ste se ionako vozili dok nije došao policajac tako da ste bili u prekršaju po članovima 304 i 70 pa vidite šta ćete. Dogovorite se sa policajcem. Ne morate to da potpisujete ako vam dođe mnogo kasnije."

 

To mi je rekla ljubazna teta iz Zrenjaninskog suda za prekršaje. Dakle, vidite šta ćete.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

Kod mene je slicna situacija.

Dakle,cekam zabranu upravljanja motornim vozilom u trajanju od dva meseca.

Presuda je donesena 15.06.2011,kaznu sam uredno platio jos 8.07.2011,samo sto sam ja zvao SUP u Ljermontovoj u Beogradu i lepo pitao od kada mi tece zabrana.

Odgovor je bio da cu biti obavesten.Evo prodje od onda punih sest meseci,a ja i dalje cekam da me obaveste.

Pitam se samo da li da odem da se sam prijavim i organizujem da budem bez dozvole kad meni odgovara ili da i dalje cekam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 108 postova
  • Lokacija: Pozarevac
  • Motocikl: Kawasaki versys

Po starom zakonu je bio moguc dogovor sa sudijom za prekrsaje-od kada da tece zabrana. A po novom j...m liga? Dace bog da se ne raspitujem? :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 619 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: TDM 850, DKW RT175

pa evo i ja čekam u Novom Sadu da dobijem rešenje od policije da idem da upišem zabranu. Samo što sam ja išao sa sudskim rešenjem u policiju, i ljubazna službenica mi je rekla da na osnovu samo mog rešenja ona ne može to da upiše, jer navodno i oni treba od suda da dobiju i tek onda ona kuca meni obaveštenje. Dala mi je broj telefona preko kog mogu da je pozovem i da se raspitam da li su dobili od suda moj primerak rešenja, pa ako ga u međuvremenu dobiju rekla je da može preko reda da mi upiše.

 

 

e sad pitanje za ostale, da li ona meni upisuje od datuma od kad ja odem u policiju ili od onih zakonskih 8 (rok za žalbu)+15 (rok za stupanje na snagu) dana od donošenja rešenja?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Kod mene je slicna situacija.

Dakle,cekam zabranu upravljanja motornim vozilom u trajanju od dva meseca.

Presuda je donesena 15.06.2011,kaznu sam uredno platio jos 8.07.2011,samo sto sam ja zvao SUP u Ljermontovoj u Beogradu i lepo pitao od kada mi tece zabrana.

Odgovor je bio da cu biti obavesten.Evo prodje od onda punih sest meseci,a ja i dalje cekam da me obaveste.

Pitam se samo da li da odem da se sam prijavim i organizujem da budem bez dozvole kad meni odgovara ili da i dalje cekam.

 

Drugar, na koliko si osuđen..? :D

 

Pa ti si odgulio svoju kaznu..

 

Meni ostalo manje od mesec dana.. :zvizduk:

 

p.s. bar se nadam da je tako..nisam pravnik, al mogu da pogledam :jee:

 

pa evo i ja čekam u Novom Sadu da dobijem rešenje od policije da idem da upišem zabranu. Samo što sam ja išao sa sudskim rešenjem u policiju, i ljubazna službenica mi je rekla da na osnovu samo mog rešenja ona ne može to da upiše, jer navodno i oni treba od suda da dobiju i tek onda ona kuca meni obaveštenje. Dala mi je broj telefona preko kog mogu da je pozovem i da se raspitam da li su dobili od suda moj primerak rešenja, pa ako ga u međuvremenu dobiju rekla je da može preko reda da mi upiše.

 

 

e sad pitanje za ostale, da li ona meni upisuje od datuma od kad ja odem u policiju ili od onih zakonskih 8 (rok za žalbu)+15 (rok za stupanje na snagu) dana od donošenja rešenja?

 

pa.. valjda se zabrana više ne upisuje.. :stabre:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 290 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Honda PCX 125 2021

 

Drugar, na koliko si osuđen..? :D

 

Pa ti si odgulio svoju kaznu..

 

Meni ostalo manje od mesec dana.. :zvizduk:

 

p.s. bar se nadam da je tako..nisam pravnik, al mogu da pogledam :jee:

 

 

 

Mislim da nisam jos ni poceo da gulim tu kaznu od dva meseca zabrane,gospodja iz Ljermontove mi je preko telefona rekla da se vise ne lupaju zabrane u dozvolu nego se ubacuju u njihov sistem,a meni samo posalju obavestenje od kog datuma mi tece zabrana.

Ja se vozam svo vreme jer mi osim resenja iz suda nista drugo nije ni stiglo na adresu.

Inace sam bio u tom istom sudu nesto pre nove godine da pitam kad mogu da ocekujem da stupi zabrana na sta mi je odgovoreno da su u policiji sad u nekom haosu da li zbog strajka ili cega vec i da to niko ne moze da zna :zbunjen:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Drugačije piše u rešenju..

 

Pored toga sam se raspitivao kod kompetetnijih ljudi..da ne kažem organa.. :jee:

I kao i Scuba.. tretiram zabranu od momenta pravosnažnosti presude..

ili plaćanja kazne..

Jer ako si platio..znači da se nećeš žaliti

i da si saglasan sa globom tj. kaznom..

 

A vozim u međuvremenu samo što moram uz povecanu opreznost..

 

p.s. imam i bar 100e za nedaj bože

 

a ako to nije tako kao što mi mislimo.. onda do urca

prelazimo na čamac..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Moj slučaj:

 

Sud je doneo presudu 21.12.2011

Kaznu mogu uplatiti 15 dana od pravosnažnsti ove presude.

Mogu se žaliti u roku od osam dana od prijema presude.

 

Poštar mi danas(20.01.2011) doneo plavu koveru sa presudom.

 

Elem dobio 15k 6 poena i 3 meseca

 

Da li to znači da ja od 21.12.2011 pa naredna tri meseca ne smem da upravljam vozilom?

 

Čisto da znam kada više da obraćam pažnju na policiju. ::)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

I kada presuda postaje pravosnažna?da,znam 15 dana od bla,bla......ali sta im to znaci :zbunjen:

 

Ne baratam sa tim pojmovima >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 984 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1250GSA

Cajo brate svi smo u dilemi nista se ne zna.Evo pogledaj u ovoj temi sve je kao objasnjeno ali jbg nikom nije jasno http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/59552-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%99%D0%B0%D1%9A%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC-%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BC/page__st__80 Imam iste brige, ne znam uopste da li da sedam za volan ili da cekam, glupost ...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 332 postova
  • Lokacija: Beograd, Banjica
  • Motocikl: BMW R1200GS / Yamaha FZS 1000 / Yamaha TDM900 / Yamaha XTZ 750 SuperTenere

istu sam kaznu ja dobio, 15k 6 poena i 3 meseca zabrane krajem novembra 2010 tad je i postalo pravosnazno, a pandur mi je doneo resenje u avgustu 2011 da mi tad pocinje zabrana i traje naredna 3 miseca od datuma prijema/potpisivanja. do avgusta sam vozio i kola i motor.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • lone wolf, 514 postova
  • Lokacija: Kumane(prašnjavi drumovi Banata)
  • Motocikl: Suzuki LS 650 , Suzuki GSXR 750 , Suzuki GSX1300R

Cajo brate svi smo u dilemi nista se ne zna.Evo pogledaj u ovoj temi sve je kao objasnjeno ali jbg nikom nije jasno http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/59552-%D0%B7%D0%B0%D0%B1%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D1%83%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D1%99%D0%B0%D1%9A%D0%B0-%D0%BC%D0%BE%D1%82%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%BD%D0%B8%D0%BC-%D0%B2%D0%BE%D0%B7%D0%B8%D0%BB%D0%BE%D0%BC/page__st__80 Imam iste brige, ne znam uopste da li da sedam za volan ili da cekam, glupost ...

 

 

Sada sam pročitao,koliko sam skontao čekaš pandura da ti dođe na vrata i donese to rešenje od kada do kada ne smeš da voziš. jbg. Što se mene tiče neka lupaju zabranu kada hoće,bez auta mogu a bez motora nikako.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6487 postova
  • Lokacija: Singidunum
  • Motocikl: đački pešački

Drugačije piše u rešenju..

 

Pored toga sam se raspitivao kod kompetetnijih ljudi..da ne kažem organa.. :jee:

I kao i Scuba.. tretiram zabranu od momenta pravosnažnosti presude..

ili plaćanja kazne..

Jer ako si platio..znači da se nećeš žaliti

i da si saglasan sa globom tj. kaznom..

 

A vozim u međuvremenu samo što moram uz povecanu opreznost..

 

p.s. imam i bar 100e za nedaj bože

 

a ako to nije tako kao što mi mislimo.. onda do urca

prelazimo na čamac..

 

Zanimljiva tema. Valjlo bi da se javi neko ko poznaje dobro opšte građansko pravo i upravni postupak koji proizilazi iz njega al bi trebao da je podređen njemu. Ja bi postavio ovakvu tezu:

 

Izjavio nakon presude odmah u sudnici da se odričem prava na žalbu i da odmah odpočinjem sa izvršenju kazne kao je uvaženi Sud presudio i to bih odmah pismeno podneo sudu uz zvaničnu prijemnicu, a to je moje pravo i obaveza kao revnosnog građanina, tj. da što brže izvršavam odluke-presude suda a nije na meni da utičem na rad suda niti me se tu šta tiče, moje je samo da bez pogovora i što pre izvršim sudsku odluku. Izvadio bi pare da odma platim globu, a baš me briga što oni nemaju tu mogućnost. I u tom smislu bih odmah podneo najbližem Mup-u podnesak o izvršenju kazne, opet uz prijemni pečat, odnosno da ne upravljam vozilom u presuđenom broju dana u narednom periodu od izricanja presude a čiju sam važnost potvrdio svojom izjavom i uz prihvatanje drugojačije odluke ukoliko se tužiteljska strana žali pa presuda bude drugčija. A na birokratiji je radna obaveza za koju su plaćeni od nas, da što pre izvrše svoj posao. Praktično bi moglo da se tumači da je kazna odslužena pre nego su je oni operativno razveli ili uveli u sistem a sa validno primljenim podnoscima bi se to i održalo.

 

Potreban je neko ko je vičan burgijanju za savet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 197 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: MaxSym 400i

Evo meni danas stiglo da mi od dana prijema pocinje zabrana upravljanja motornim vozilima od 30 dana.

Ovo je bre luda drzava,pre 11 meseci sam platio kaznu i mislio da mi od tog momenta(pravosnaznost presude) tece zabrana a oni sada mesec dana pre isteka godine od pravosnaznosti salju zabranu.

Kako sada ja da dokazem da sam od pravosnaznosti presude postovao zabranu od 30 dana ?

Da ne pominjem sto je prekrsaj bio pre 3 godine...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1118 postova
  • Lokacija: Mladenovo
  • Motocikl: KTM 660 SMC & KTM 1190 Adventure

I ja spadam u grupu prestupnika,kako nas je GhostMile prekrstio,naduvao sam 0.62 (za svoj rodjendan) 21.07. Na sudu sam bio 20.10.,priznao krivicu i na kraju pitao sudiju koja procedura sledi i kad mogu da ocekujem zabranu? Odgovor je bio da mora da prodje rok za zalbu i ako se ne zalim,a zelim da sto pre dodje na izvrsenje,mogu doci u sud na pisarnicu,uzeti svoj predmet i odneti u policiju jer to sluzbeno moze da potraje i mesec-dva,pa onda u policiji ko zna koliko tako da realno mogu da ocekujem izvrsenje na prolece ili leto,i dodaje,da ne brinem jer nece to brzo.

Kako da ne brinem,pa to su meseci kad bi najmanje zeleo da ostanem bez dozvole!

Resenje iz suda mi je stiglo 09.11. i ja sam posle par dana otisao u policiju da se raspitam da li ja sad vozim ili ne. Njihov odgovor je bio da ja nisam u zabrani dok mi oni ne uruce resenje o izvrsenju kazne i posto sam izrazio zelju da sto pre "odlezim" obecali su da ce mi izaci u susret.

Meni resenje ne stize ni pocetkom Decembra pa sam 14.12. otisao ponovo i zamolio ih da ubrzaju sto su ucinili i odmah mi dali zabranu od sledeceg dana,15.12. do 15.03.,uneli u sistem,dali mi vozacku i rece covek "pazi sta radis,nije zajebancija".

I bas nije zajebancija,ovo je strasno,cuvajte dozvolu kao OCI!!!!

Ostalo mi je jos 7 dana haosa,za pola sata prebacujem na 6 !

Zakon kaze jedno a na "terenu" je ovako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2329 postova
  • Lokacija: Wien/Požarevac
  • Motocikl: MZ ETZ 250, Suzuki GS 450L

Јбт. у праву је овај Миле, све го криминалац до криминалца... :lol: :lol: :lol:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja