Jump to content

Moto Zajednica

Molim misljenje u vezi BMW RT !?

Recommended Posts

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

kao sto kaze Stari , ja sam za pare koje sam dao mogao da kupim i bolji i mladji motor ali sam kupio ono sto sam voleo ... ako volis taj motor i svidjati se onda kupuj i sredjuj ... zadovoljstvo nema cenu

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Oo Deda, kralju. Cekam da ovaj iz Trebinja stupi u kontakt sa ovim iz Engleske, radi ugovora ili punomoci. Ja sam odlucio, uzecu ga, isplati se, ipak je to ozbiljan motor, a jos volim BMW ! Gledam dijelove na Ebay-u, skoro ima sve. Meni su najhitniji zmigavci, da ga mogu farbati. Ali, trebam prvo prodati Suzu, (http://www.pik.ba/artikal/1796068/prodajem-suzuki-k4-750-u-odlicnom-stanju-/ )pa tek onda idemo u pravu akciju. Potrazicu po Srbiji, sto si mi ti dao brojeve. 0takoje.gif

Sta ima kod tebe ?

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

PRIJATELJU........danas verujem da nema niko para na bacanje ali isto tako ni ranije nije to bio slucaj

Kod BMW-a je to uvek slucaj,,,,precenji delovi,,,,,,a uzivanje isto kao i na drugima iole kvalitetnijim motorima iz aj da kazem vise klase (grand turizmo) Toj marcii se dva puta samo u zivotu obradujes....kada ga kupis i kada ga prodas,,,,,,, jer od njega i uz njega profitiraju samo trgovci delovima a vozac ima samo glavobolje oko odrzavanja i nabavke delova,,,,,veruj mi na rec nije rekla kazala.......nekada (do 1980god...je bio sinonim za kvalitet a sada je samo ostalo ime od njega i imidz)

Iz Engleske da znas svi al svi motori su presli Boga oca kilometara jer ljudi tamo imaju kulturu voznje i voze pretezno cele godine (ne kao kod nas satro; sezona nije sezona) drugi jako veliki problem je sto je klima jako vlazna i svi manje vise koji su centralnim delovima su naceti poprilicno na konektorima instalacije ali metalnim sklopovima rdjom sto je prilicna muka ......a ostali vozeni motori u oblasti obale su uzas ! pojedeni od soli ,,,,tako da vec posle 3 ili 4 godine starosti motor zna da deluje kao da je 25 do 30 godina mator !!! RAZMISLI DEBELO o kupovini prvo te robne marke a drugo i o uvozu iz te zemlje.....

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Vidi se da 1) ne volis BMW i 2) nisi previse upoznat, sto je razumljivo obzirom na tacku 1. Recimo, delovi za mog GS-a su poprilicno jeftiniji nego odgovarajuci za japanske motore. Recimo, komplet lanaca bregaste za moju bivsu Afriku kosta oko 120e. Isto to za GS-a je oko 40e. Pinjon brzinomera za Afriku je oko 100e, za GS-a 38e. I tako dalje i dako blize.

 

Baci pogled na cene delova: http://bmwetk.com/teile/flt/AS/BMW/VT/M

 

Sa ostalim mogu da se slozim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

PRIJATELJU........danas verujem da nema niko para na bacanje ali isto tako ni ranije nije to bio slucaj

Kod BMW-a je to uvek slucaj,,,,precenji delovi,,,,,,a uzivanje isto kao i na drugima iole kvalitetnijim motorima iz aj da kazem vise klase (grand turizmo) Toj marcii se dva puta samo u zivotu obradujes....kada ga kupis i kada ga prodas,,,,,,, jer od njega i uz njega profitiraju samo trgovci delovima a vozac ima samo glavobolje oko odrzavanja i nabavke delova,,,,,veruj mi na rec nije rekla kazala.......nekada (do 1980god...je bio sinonim za kvalitet a sada je samo ostalo ime od njega i imidz)

Iz Engleske da znas svi al svi motori su presli Boga oca kilometara jer ljudi tamo imaju kulturu voznje i voze pretezno cele godine (ne kao kod nas satro; sezona nije sezona) drugi jako veliki problem je sto je klima jako vlazna i svi manje vise koji su centralnim delovima su naceti poprilicno na konektorima instalacije ali metalnim sklopovima rdjom sto je prilicna muka ......a ostali vozeni motori u oblasti obale su uzas ! pojedeni od soli ,,,,tako da vec posle 3 ili 4 godine starosti motor zna da deluje kao da je 25 do 30 godina mator !!! RAZMISLI DEBELO o kupovini prvo te robne marke a drugo i o uvozu iz te zemlje.....

 

 

ja skoro uporedjivao cene delova nemac-japanac .. i od 10 do 30 % nemcima jeftiniji delovi .. ima sve i odma ili cekas max 5 radnih dana.. naravno treba uporedjivati istu klasu i god ...

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Vidi se da 1) ne volis BMW i 2) nisi previse upoznat, sto je razumljivo obzirom na tacku 1. Recimo, delovi za mog GS-a su poprilicno jeftiniji nego odgovarajuci za japanske motore. Recimo, komplet lanaca bregaste za moju bivsu Afriku kosta oko 120e. Isto to za GS-a je oko 40e. Pinjon brzinomera za Afriku je oko 100e, za GS-a 38e. I tako dalje i dako blize.

 

Baci pogled na cene delova: http://bmwetk.com/teile/flt/AS/BMW/VT/M

 

Sa ostalim mogu da se slozim.

prijatelju,,,,,,,,,nemozes reci da ga ne volim jer ne citas sta pisem !!! MOLIM te lepo procitaj rec po rec ,,,,,,,moj text pa onda malo razmisli sta sam napisao pa onda prokomentarisi,,,,,,,aj da ti opet ponovim samo deo moga predhodnoga texta gde se ogradjujem

citiram:.nekada (do 1980god...je bio sinonim za kvalitet

Znaci znam i tvrdim da je bio ali ne i ostao kvaltetan,,,,,i onaj pravi BMW sada je to samo tuga od pomena na tu marku .....

pod broj 2 ja sam na svoj prvi motor seo davne 1970 godine i to bas na R25

posle toga ih promenio prilicno a zavrsio sa po mnogima najneprodavanijim motorom iz njihove ponude a opet po mnogima (oprecna misljenja )cuvenim K1 ......stoga ne pricam nesto napamet i NE MRZIM taj motor vec je cinjenica da ta marka sve cesce pravi katastrofalne greske u proizvodnji motocikala jer je globalizacija i trka za zaradama cinila i od vrhunskih proizvodjaca gubitnike u odredjenim nazalost sve cesce modelima.Tu mislim u globalu na sam kvalitet izrade materijala a zatim i na trajnost motora.

Nadam se da sada neces okarakterisati opet da mrzim tu marku jer brate moj po motoru covek koji vozi dva tocka citav zivot mora da voli motore a ne da ih mrzi tako da ono .......sto kaze pokojni SlobaM .......volim i ja vas!! :moto3::Mina: :Mina:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Evo poslusao sam te i ponovo procitao celu tvoju poruku. U celom prvom pasusu, sem poslednje recenice, pricao si o cenama delova za BMW motocikle, na sta sam ti ja i odgovorio. Dakle, ono sto si napisao nije tacno jer se delovi prilicno lako nabavljaju bez cekanja ili sa malim rokom cekanja. Hajde idi u CentarS i kupi neki deo za Hondu a da nije filter za ulje ili slican potrosni materijal. Upravo tamo su astronomske cene delova - najvise zahvaljujuci samoj Hondi.

 

Sto se tice te famozne poslednje recenice, tek u nju ne verujem. Motocikli pre 30 godina su imali daleko manje snage i vozene su u mnogo laksim uslovima nego danasnji. Da je tako kako ti kazes, tehnicki i tehnoloski izuzetno komplikovan motocikl kao sto je K1600GT bi se raspao posle 100km voznje! Slicno je i sa superiornim S1000RR, a i sa drugim BMW modelima.

 

Koje je to katastrofalne (razmisli o znacenju reci koju si upotrebio) greske BMW napravio na svojim motociklima? Navedi nekoliko, molim te? BMW je poslednjih par godina JEDINA firma na svetu kojoj raste prodaja i koja je u skoro svim zemljama Evrope na prvom mestu po prodaji, uprkos visokim cenama. Kako se to slaze sa tvojom ocenom o katastrofalnim greskama i slabom kvalitetu?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Hvala vam na komentarima, ovom prilikom zahvaljujem Lalajku na ulozenom trudu da podjeli znanje i iskustvo (nesebicno) sa nama. 0takoje.gif

Kada vec pisem, ima nekih komplikacija oko papira za BMW RT, ko zna sta ce biti. 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Posto definitivno nisam primetio u tvom potpisu da ti imas BMWa a samim time si i pristrasan evo naj banalnijeg primera iz cuvenog NEMACKOGA MOTORADA testa gde su sami testirali 3 motora iz grupe grand turizmo i sami nemci ispljuvali svoj motor jer je posle nepunih 35,000 prolupao na bregastoj lezajevima radilice itd,,,,,,znaci kvalitet sve gori ........pa sta ce da radi tek na 120,000 predjenih kad je na 35,000 prolupao !! Nemoj da se lazemo nije to vise marka kao ni mnoge druge sada koje su zadrzale kvalitet jer im je postao prioritet KVANTITET ,,,,,,,

Trazio si da navedem primere a to sam jedva i cekao jer se samo tako moze podkrepiti necija tvrdnja (a sta ces gorih dokaza nego kad sami sebe pljuju)

------------------------------------

K1300GT korpa na25,000 radilica i lezajevi prozvrcali zatim su udaljnem testu promenili u naravno ovlascenom servisu CEO AGREGAT i nastavili test motora gde je na sledecih 27,000 opet prozvrcao al koliko se secam iz texta ovaj puta na bregastama koje su vidno ostecene u smislu pojedenosti materijala

-----------------------------------------

S1000 prozvrcao na 25,000 bregasta riknula....posle toga i manjih problema sa samim menjacem........

----------------------------------------------

to je za sada mislim dovoljno da te demantujem ovako s'nogu sto se kaze o fatalnom kvalitetu delova i izrade te firme a da ne govorim o gluposti zvanoj kardan(kod BMW je uvek bio fantastican) dok se gneki genijalac od inzinjera u fabrici nije odlucio da ga modifikuje....o cemu se tu radilo aj da ti opet pojasnim .........al me nemoj terati da jurim MOTORAD CASOPISE da ti tacno kazem koji model je bio u pitanju ,,,,,,

kupe oni licencu od MotoGuzzija za kardanski ublazivac (koji je uneo jako poboljsanja u sam sistem toga prenosa)i pocnu da ga sami dodatno kao usavrsavaju medjutim!! naprave fabricki propust prilikom modifikacija vec postojeceg i na celu seriju u koju su ga ugradili povukli su iz prodaje !!!dolazilo je do pucanja i zaglavljivanja.. pa da su umeli da oni to naprave nebi pucali pare i kupovali licencu ?slazes li se?? ionako se zna posto je kupovina licenci za bilo sta u svetu velikih proizvodjaca ....

Radjena je anketa u nemackoj medju aj da kazem onim vernim kupcima BMW-a posle izlaska jednog modela (mogu ga naci ako bas hoces) gde su pitali u toj anketi zabrinuti zbog lose prodaje ....zasto i sta zameraju pa se samim time i ne odlucuju za kupovinu istoga...odgovor svaba je bi: PROIZVODI SE U KINI !......vrate celokupnu proizvodnju toga modela u Nemacku i prodaja je vec za 8 meseci porasla za70%

Nemacki bajker(kao u prvobitnim modelima f650 da mu Loncin proizvodi agregate ili da kupuje ROTAX agregate ada pri tome samo kupuje znacku BMW dok ostalo nije to.........

---------------------------------------------------

Cene delova kako kazes....pa hmmmm opet te moram debelo demantovati moj sin vozi hondu drugi isto ja sad ovih dana Yamahu ......za hondu sam narucivao delove iz Grcke a i za ostale motore moje i stizu mi za 3 do 5 dana banalan primer lonce za ulje sa rucicom (kociono) 115e moj prijatelj za svoj BMW je isao u RADULOVIC za R1200C rucka i lonce za 249e

za zamenu lamele korpe i druklagera mu trazili 980e

----------------------------------------------------------

Poenta je druze da kod nas Srba postoji sindrom jako razvijen a postao je i maligan.....sve je postalo pitanje prestiza od pertli na patikama do trakice koja nosi mobilni oko vrata,,,,,to ti je ona cuvena Srpska prica ma Golf2 i nista visE .....tako i u ostalim stvarima .....brate to je bio motor sad je samo ostao bleda senka legende koja je obelezila jednu dugu epohu sveta motorcikala! Kada bi mi ga neko poklonio ja bi ga prvo pitao : a sto me mrzis brate?? sta sam ti zgresio da mi ga poklonis?

A bio je moj prvi motor i posle jos jako dug niz godina i kao treci i peti motor itd,,,,,,znaci ipak mi je ostao i ostace u lepom secanju ali nista vise ubuduce od toga,,,,

lep pozdrav :Mina:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Jedini BMW biljezi veliki rast prodaje, pa ja ne znam bas, je li ovo ovako crno !? A, uhvatili ste se za ovoga K-a kao baba za muda.

BMW-e je BMW-e, dzaba sve. sampion.gifSkoro svi svjetski putnici voze GS-a !

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

eeee, ovakve debate su za duge zimske večeri!! strikanje.gif

 

Samo još kolega BMW da uleti... 3stabre2.gif

 

you asked for it......:D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Skoro svi svjetski putnici voze GS-a !

heheee aj da ti ispricam jednu anegdotu na jednom moto skupu sam je slucajno cuo...stajao sam pored neke grupice u sredini i levo od mene stoji jedna grupa od njih 4 do 6 ljudi i kao nesto tiho pricaju savetuju se razmenjuju telefone ,........desno od mene stoji druga grupa sa pivdjanima u rukama opusteni onako....i kazu....(za onu levo od mene) jeli bre ovi tamo ko neka sekta bre sat vremena se nesto sami druze domundjavaju koji su to ? odakle su?? a jedan ce na to ..ma cuti to su ti Bemveasi.........ko sekta samo kad se nadju odmah razmenjuju adrese prodavnica gde ima deo sta im crklo kako da poprave ......ja se nasmejah pa ih pitam onako....a sta vi vozite momci> kaze jedan brka .......ma japance brate moj eto vidis mi samo pricamo gdecemo sledece da putujemo o delovima i popravka i ne razmisljamo! pao sam o smeha(ima istine debele u tome) bar dok sam ja vozio BMW-a muka za delove uvek bila tada ali i cene za padanje u nesvest,,,,,,,,srecom se resih te muke :lol::Mina: :Mina:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1689 postova
  • Lokacija: Ljubljana
  • Motocikl: BMW R1200C , BMW R1200GS, Yamaha TDM900,Kove 500X, KYMCO S200 People, Suzuki Burgman 650 executive, Tomos Automatic

---------------------------------------------------

Cene delova kako kazes....pa hmmmm opet te moram debelo demantovati moj sin vozi hondu drugi isto ja sad ovih dana Yamahu ......za hondu sam narucivao delove iz Grcke a i za ostale motore moje i stizu mi za 3 do 5 dana banalan primer lonce za ulje sa rucicom (kociono) 115e moj prijatelj za svoj BMW je isao u RADULOVIC za R1200C rucka i lonce za 249e

za zamenu lamele korpe i druklagera mu trazili 980e

----------------------------------------------------------

Poenta je druze da kod nas Srba postoji sindrom jako razvijen a postao je i maligan.....sve je postalo pitanje prestiza od pertli na patikama do trakice koja nosi mobilni oko vrata,,,,,to ti je ona cuvena Srpska prica ma Golf2 i nista visE .....tako i u ostalim stvarima .....brate to je bio motor sad je samo ostao bleda senka legende koja je obelezila jednu dugu epohu sveta motorcikala! Kada bi mi ga neko poklonio ja bi ga prvo pitao : a sto me mrzis brate?? sta sam ti zgresio da mi ga poklonis?

A bio je moj prvi motor i posle jos jako dug niz godina i kao treci i peti motor itd,,,,,,znaci ipak mi je ostao i ostace u lepom secanju ali nista vise ubuduce od toga,,,,

lep pozdrav :Mina:

 

Ako smem da se pridružim....R1200C je najskuplji motor u BMW kolekciji što se tiče održavanja (ipak je nešto posebno, taj motor je 1997 godine koštao 36.000DEM i to bez ABS-a samo osnova), tako da usporedba ti nije baš na mestu..(pogotovu što si uzeo deo, koji je stvarno skup.....ostali delovi nisu toliko)

 

Pričamo o Hondi....no problemo.

 

1litar ulja za BMW.....11 eur-a

1 litar ulja za CBF600........18 eur-a (10W30 gradacija koju propisuje fabrika, ne motul 5100 10W40, kojeg svi sipaju kao dobro je...)

vazdušni filter BMW......16 eur-a

vazdušni filter Honda.......64 eur-a (da, tačno sam napisao cenu, nije greška)

gumice koje drže plastike kod rezervoara za BMW ........1,1 eur-a/kom za R1200C (koje su skupe ko sam đavo)

gumice koje drže plastike kod rezervoara za Hondu........4,20 eur-a/kom (i daju 30% popusta posle kukanja)

 

Lično držim tu Hondu još 1-2 godine dok se "lepša polovina" ne navikne malo na motor, onda odmah menjam za BMW, jer ne mogu toliko zaraditi, koliko me košta održavanje tog motora (o servisima na 6.000 kilometara i šta sve treba da se menja radije ne bih)

 

Naravno, može se to odraditi i sa puno manje para sa nekim kopijama, ali treba upoređivati originalne delove.I na Hondi bih mogao menjati svečice na 40.000 kilometara (kao na bmw) a ne na 12.000 kako predpisuje fabrika, samo to nije to. I servise raditi na 10.000 a ne na 6.000

 

 

Svi motori se kvare bez izuzetaka i naravno da više nema kvaliteta kao R25...sa druge strane i mnogo više se eksploatišu, mnogo veča opterečenja su na mašinu, sve u svemu neuporedivo je to.Razlika je u servisnoj podršci i vremenu koje je potrebno da bi se neki deo nabavio. A to je prosto neuporedivo.

 

Servisni opozivi kod bmw-ja su dosta česti i menjaju se đabe na servisima, iako možda nema potrebe. Prošle godine sam bio na servisu za promenu ulja u kočionom sistemu (regularno košta 60 eur-a). Odmah su videli da postoji servisni opoziv za promenu kočionih creva zbog mogučnosti da se jedna cevka pojede na jednom metalu (iako je kod mene bila kao nova ali su je preventivno menjali). Promena svih kočionih creva, promena ulja u sistemu,i usput su mi promenili i kontroler pumpe (jer je sada bila neka nova ,bolja serija me je koštalo čitavih 30 eur-a (platio sam samo ulje i pola sata ruke za zamenu kontrolera).

 

Ostali proizvođači znaju da imaju felere na svojim motorima, ali ne prave servisne opozive več čekaju da stvar rikne van garancije i to onda debelo naplačuju.

O Raduloviču ne bih pisao. Dosta je reči da davne 2004 godine(ako se dobro sečam) kada sam bio kod njega sa R1200C , njegov prodavač me ubeđivao da vozim kineza jer bmw nije još napravio takav motor. Pametnome dosta.

K serija o kojoj pišeš je imala problem sa bregastim, i to su menjali odmah i van garantnog roka. Bregaste nisu bile napravljene od dovoljno čvrstog materiala, pa su se pojele i naravno mašina je prolupala. U tom slučaju su menjali celu mašinu besplatno.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1740 postova
  • Lokacija: JAGODINA
  • Motocikl: Tomos 14M BMW R 26 BMW R 65 BMW R1150R

Skoro svi svjetski putnici voze GS-a !

 

heheee aj da ti ispricam jednu anegdotu na jednom moto skupu sam je slucajno cuo...stajao sam pored neke grupice u sredini i levo od mene stoji jedna grupa od njih 4 do 6 ljudi i kao nesto tiho pricaju savetuju se razmenjuju telefone ,........desno od mene stoji druga grupa sa pivdjanima u rukama opusteni onako....i kazu....(za onu levo od mene) jeli bre ovi tamo ko neka sekta bre sat vremena se nesto sami druze domundjavaju koji su to ? odakle su?? a jedan ce na to ..ma cuti to su ti Bemveasi.........ko sekta samo kad se nadju odmah razmenjuju adrese prodavnica gde ima deo sta im crklo kako da poprave ......ja se nasmejah pa ih pitam onako....a sta vi vozite momci> kaze jedan brka .......ma japance brate moj eto vidis mi samo pricamo gdecemo sledece da putujemo o delovima i popravka i ne razmisljamo! pao sam o smeha(ima istine debele u tome) bar dok sam ja vozio BMW-a muka za delove uvek bila tada ali i cene za padanje u nesvest,,,,,,,,srecom se resih te muke :lol::Mina: :Mina:

 

e da vidis sto ja imam anegdotu ..

 

Uvek kad idemo na put negde vrlo cesto stajemo na benzinske pumpe jer drugari voze japance sa njihovim cuvenim velikim rezervoarima .. i uvek kad stanemo na pumpu oni iz unutrasnjeg dzepa vade - pogodi sta - sprej za lanac ! ali nije to strasno toliko, koliko cim pogledaju u mene i vide da ja iz unutrasnjeg dzepa vadim pljosku sas domacu sljivku i vec krecem da se smeskam .. naravno odma krece prozivka tipa "kad bi ja menjao ulje u kardanu na 500km ko sto vi podmazujete lanac to bi trajalo vecno" :D

 

Posto definitivno nisam primetio u tvom potpisu da ti imas BMWa a samim time si i pristrasan evo naj banalnijeg primera iz cuvenog NEMACKOGA MOTORADA testa gde su sami testirali 3 motora iz grupe grand turizmo i sami nemci ispljuvali svoj motor jer je posle nepunih 35,000 prolupao na bregastoj lezajevima radilice itd,,,,,,znaci kvalitet sve gori ........pa sta ce da radi tek na 120,000 predjenih kad je na 35,000 prolupao !! Nemoj da se lazemo nije to vise marka kao ni mnoge druge sada koje su zadrzale kvalitet jer im je postao prioritet KVANTITET

 

slabo se razumem u strane jezike pa slabo citam motorrad ali skoro neko izbacio da neki novi VFR crko na neku smesnu kilometrazu na testu ... al dobro imaju japanci jos 3 marke pa pokriju ovu jednu ...

 

 

 

Ma vazno je da ima motora i da se mi druzimo . sve ostalo ce mo lako ;)

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 48 postova

Ma vazno je da ima motora i da se mi druzimo . sve ostalo ce mo lako ;)

definitivno si to u pravu i ja to kazem ........ali i ono za stajanje na pumpi i za sprej........dok sam vozio Guzzija i Bmw-a slatko sam se tih muka otaljavao.....i tvrdim dan danas da je kardan majka Mara za sve pogone samo u pametnog vozaca ! :Mina::zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I N S T R U K T O R, 1180 postova
  • Lokacija: Beograd i okolina
  • Motocikl: R1200GS

A čovek samo pitao da li da uzme RT.

Bre ljudi, ko se nađe na nekom motoru, to neka vozi ( ako ima novaca) i neka pusti druge da uživaju u onome što oni vole.

Stvarno je glupo po svaku cenu naturati drugima svoj ukus i svoje mišljenje. Lično sam vozio skoro sve poznate marke i tipove motora, ali ceo život mi je Honda bila broj 1. Ali vrlo rado bih sada vozio nekog BMW-a, eh kad bi mi bog namestio uslove da sebi mogu da priuštim GS 1200, tako bih ga rado vozio i brinuo se o njemu pa šta košta.

A trenutno vozim Suzuki Strom 650 i mnogo mi se sviđa.

I uživao sam na svakom koji sam do sada imao.

Tako da prepucavanja koja je marka bolja mozda i ima nekog smisla, ali tvrdnja de neka od ovih svetski najačih marki pravi loše motore je stvarno.........da ne vređam.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja