Jump to content

Moto Zajednica

Molim misljenje u vezi BMW RT !?

Recommended Posts

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

E, danas sam gledao BMW R 1100 RT iz 1998 godine i probao motor.Pet mjeseci nije paljen, upali iz prve, radi kao sat. Motor je klizao, treba mi; obadva zmigavca sa retrovizorima, akumulator, vizir sa nosacima, staklo fara(ne znam moze li se posebno mjenjati), nema kofera, trebao bi mi bar zadnji, pozeljno bi bilo promjeniti desnu rucku sa prekidacima i jos par sitnica. Presao je 50.000 milja i Engleske su table. Mogu ga uzeti za 1000e + 1000e porez, carina i regostracija i 1000e za dijelove i lakiranje, tako smo mi racunali. Znaci dosao bi me oko 3000e. Molim vas, sta vi mislite ? Gdje naci te dijelove ? 1zdravo.gif

 

 

9l62d_img2308d.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

damri_img2309aa.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

YZUDu_img2314dm.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

zXjBf_img2315l.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

ZDxvh_img2317vo.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

NmvRv_img2318r.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

PPJ3B_img2320g.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Evo ti ovde mozes da nadjes polovne ispravne delove za motor. www.ebay.de / Motorrad- Gebrauchttele - BMW :zdravo:

Hvala Deda. Kako se ovi dijelovi dobavljaju sa ove stranice ?

Ali, nisi mi napisao tvoje misljenje o ovoj transi ! 0zbunjen.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Nisam napisao jer jos nisu bile slike. Sada kad gledam nebih ti savetovao da uzimas, jedino ako se razumes dobro u motore. To je za mene za preko zime da se zabavljam do proleca. Vidi to se mora pregledati sve redom, od ABS-a do vila pa se napravi spisak i pravac Nemacka po polovne delove, jer tamo ima po pristupacnim cenama sta kod ti treba i sve ispravno. Kod nas u Srbiji ako bi kupovao kod ovlastenog uvoznika ispadne jeftiniji nov motor. Inace novi delovi su skupi i u Nemackoj. Razmisli jos jednom dali ti se sve to isplati, jer racunaj na veliku zajebanciju ako nemas tu nekoga koce da ti sve to uradi a da zna sta radi.

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Nisam napisao jer jos nisu bile slike. Sada kad gledam nebih ti savetovao da uzimas, jedino ako se razumes dobro u motore. To je za mene za preko zime da se zabavljam do proleca. Vidi to se mora pregledati sve redom, od ABS-a do vila pa se napravi spisak i pravac Nemacka po polovne delove, jer tamo ima po pristupacnim cenama sta kod ti treba i sve ispravno. Kod nas u Srbiji ako bi kupovao kod ovlastenog uvoznika ispadne jeftiniji nov motor. Inace novi delovi su skupi i u Nemackoj. Razmisli jos jednom dali ti se sve to isplati, jer racunaj na veliku zajebanciju ako nemas tu nekoga koce da ti sve to uradi a da zna sta radi.

 

Hvala na komentaru. 0takoje.gif Ma uzeo bih polovne dijelove, sem akumulatora. Ali ovdje nema potrebe za nekom majstorijom, sem lakiranja. Motor smo danas provozali, sve normala, nije paljen 5-6 mjeseci, upalio je iz prve i radi kao sat. Normalno se salta, sve je ok. 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

U nemackoj solidnog r 1100rt-a nemozes da nadjes ispod 4000-4500 e.Tako da ova cena i troskovi koje si naveo nije velika.Naravno ako volis da majstorises .

Da li si siguran da ti ne treba vise od 1000 e za sredjivanje.To treba jako dobro pregledati i sve proveriti.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

U nemackoj solidnog r 1100rt-a nemozes da nadjes ispod 4000-4500 e.Tako da ova cena i troskovi koje si naveo nije velika.Naravno ako volis da majstorises .

Da li si siguran da ti ne treba vise od 1000 e za sredjivanje.To treba jako dobro pregledati i sve proveriti.

 

Mislio sam; dva zmigavca sa retrovizorima, po 100e=200e. E, ne znam kako cu proci sa staklom fara? Lakiranje 150e. Akumulator oko 100e. Vizir, ne znam posto je, valjda oko 100e. Eto, izadje do sada oko 600 evra. Vjerovatno ce izaci jos, ali to je to. Motor ja sasvim ispravan. 0stabre.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 264 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha fz1

Prijatelju, sumnjivi su mi svi ovi komentari, niko nista konkretno da kaze, kao kisa oko kragujevca:-)

Ne razumem se u bmw, ali koliko se razumem u "savete" i utiske, razmisli ti jos jednom dobro...srecno

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1210 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: BMW R1100R

Dzeri Gornji Milanovac 063-650239 ili 032701143 i imas Raus Kraljevo 0641460848 036-354070 kazi da si mi drug Dane Novi Sad Usamljeni Vuk.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 294 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW K100

Kad se kupuje takav ostecen motor, obicno ta vidna ostecenja skrecu paznju.Pa se ne obrati paznja na ostalo, na motor u celini.Taj motor nije ni malo jeftin za popravke i odrzavanje.Dobro otvori oci i preracunaj se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Dzeri Gornji Milanovac 063-650239 ili 032701143 i imas Raus Kraljevo 0641460848 036-354070 kazi da si mi drug Dane Novi Sad Usamljeni Vuk.

 

Hvala druze moj ! 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

I ja predlazem da se prvo raspitas koliko te kostaju dijelovi (do kojih mozes da dodjes), eventualne necije zlatne ruke za pojedine detalje + ostale sitnice / materijal (farba, kit, smirgle, dihtung, o-ring, qrac, palac,...)

Ja sam isto kupio slupan motor i uradio ga. Ovakvi projekti mogu da se isplate, ali vrrrlo lako znaju da ispadnu skuplji od "gotovog", a u 100% slucajeva ispadnu vise nego planirano.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1869 postova
  • Lokacija: Mostar-Nevesinje-Novi Sad - Minhen

Mislim da je jedan retrovizor bez zmigavca oko 160e, nov.Normalno sve to moze da se nabavi znatno jeftinije.

 

Ne treba mi novo, svakako cu ga farbati. Danas sam ga vozao, sve u najboljem redu. Ovakav kakav je ruzno izgleda, ali izgled vara. Sa ovim motorm su Englezi kliznuli kod Trebinja, poslije udesa, prihvaca ih jedan bajker iz Trebinja kod sebe, posto je Englez slomio kljucnu kost, bio kod njega 5-6 dana, vozio ga u Sarajevo, Podgoricu, itd, u glavnom kada je posao, pokloni motor ovom mom drugu.

Zato mislim da je motor O.K. Oni su iz Engleske dosli sa njim, to bi trebalo biti odrzavano ! 1neznam.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • motoras, 2357 postova
  • Lokacija: PECINCI
  • Motocikl: BMW '73. zderac kilometara // TOMOS APN 4/deva //Gpz900r Ninja // VULCAN VN1500

Najlakse je da na stvari gledas ovako- Sam sebi reci da ti se ovaj motor svidja do koske! Samo si tekav si zeleo! Onda ga kupis i polako pocnes da ga radis. Deo po deo,do savrsenstva. Ako te neko pita koliko je kostalo-ti lepo kazes da nisi brojao lovu. Bitno je da imas motor koji ti se svidja,a uz to si ga sam doveo u stanje kakvo si zeleo. Da ce kostati,kosta ce,ali koja ljubav nije skupa?

S druge strane,ako odustanes,uvek mozes da kazes sebi da nije vredelo truda i para...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja