Jump to content

Moto Zajednica

Vodena pumpa - Beverly 200

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Primetio sam par kapljica antifriza ispod vodene pumpe. Pretpostavljam da je popustio semering pa verovatno treba da se menja. Našao sam na netu da je fabrički semering neki metalni a ne silikonski ili gumeni pa me interesuje da li mogu da stavim običan silikonski ako bude odgovarao?

Evo slika tog metalnog...

 

06semeringmetal.jpg

 

A ovakav je čovek ugradio kasnije...

 

10semeringnovi.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Primetio sam par kapljica antifriza ispod vodene pumpe. Pretpostavljam da je popustio semering pa verovatno treba da se menja. Našao sam na netu da je fabrički semering neki metalni a ne silikonski ili gumeni pa me interesuje da li mogu da stavim običan silikonski ako bude odgovarao?

Evo slika tog metalnog...

 

06semeringmetal.jpg

 

A ovakav je čovek ugradio kasnije...

 

10semeringnovi.jpg

ovo je pumpa sa aprilije,a pumpa za beverly ima dva keramicka dela koji klize jedan po drugom

aj cu slikam pa cu postavim ovde.najbolja varijanta da uzmes komplet osovinu i dva keramicka semeringai dva lezaja sve ukupno ispadne oko 40e

i da znas ovaj propeler se ne odvija kao na slici nego se vadi sa sve osovinom.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

@Tuner

 

Slusaj pantu sta ti kaze i najbolje ti je da tako uradis.. Doktorirao je Beva..

I mislim da je ovo tema za BJB Maxi Scooter Club. Ipak je tvoj Bev Maxi scooter.

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Da li je ovo taj kompletić za reparaciju? Link

 

Jedan savet. Imam malo vise iskustva sa delovima i opremom. Radio sam sa time. Ovo sto si okacio nije kvalitet koji zelis. Semerinzi ce ti procureti opet mnogo brzo i sjebati lezajeve. Trazi sve obavezno original. Jeste malo skuplje ali ti je mirna glava i ne brines dugo vremena. Opet to je tvoj motor i ti odlucujes.

Evo ti link pa pogledaj na str 37 sta ti treba a imas i kataloske brojeve. Samo proveri sve da li je to to, a i ne znam da li to tvoje godiste. Mozda su menjali kataloske brojeve.

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

ovo je set

http://shop.motobike.rs/SKUTERI/PUMPE/VODENE-PUMPE/VODENA-PUMPA-PIAGGIO-BEVERLY-125/200CC-KPL-RMS/prod_2810.html

ali po meni zaebi rms i sl. sranja (platis je 60 ili 70% originala).... menjas je jednom u 2-3god uzmi original.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 554 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Razlika osim cene je u kvalitetu sto puta. Da li moze samo semering proveri u ovlascenom servisu (ali zovi svaki posebno mozda neki drugi ovlasceni ima). Mislim da bi trebalo da moze samo semering. Proveri cene i sta imaju na stanju od delova. Ako imaju delove ili je kratak rok isporuke rasturi motor i vidi sta ti sve treba od delova pa onda menjaj.

 

MAXI pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Kakva je razlika između tog i ovog osim u ceni? Da li postoji mogućnost nabavke samo semeringa?

ovo je verovatno neka zamenska varijana pumpe ili neki drugi tip kao na onoj apriliji.a mozes da narucis samo semering ili bilo sta da ti treba ali pogledaj i stanje osovinei lezajeva ...obicno odu u isto vreme.

a kao sto rece sipi rasturi pa vidi sta ti treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

Primetio sam par kapljica antifriza ispod vodene pumpe. Pretpostavljam da je popustio semering pa verovatno treba da se menja. Našao sam na netu da je fabrički semering neki metalni a ne silikonski ili gumeni pa me interesuje da li mogu da stavim običan silikonski ako bude odgovarao?

Evo slika tog metalnog...

 

06semeringmetal.jpg

 

A ovakav je čovek ugradio kasnije...

 

10semeringnovi.jpg

 

Jeste, taj covek sam ja !

 

Ugradio sam pre sigurno 25 000 taj neoriginalni semering i do sada nisam primetio niti kapljicu. Stavio sam neoriginalni zato sto tada nisam nigde mogao da nadjem originalni, taj gore. Ovaj neoriginalni je iskljucivo morao da bude silikonski jer mora da trpi visoku temperaturu. Semering dobro drzi jer pritisak koji elisa stvara ide ka crevu , a ne ka semeringu tako da semering ne trpi nikakav pritisak vode.

Inace, mala elisa se skida, ali je kontra navoj! Znaci kad hoces da je odvrnes ti je ustvari moras zavrtati :)

Inace Bev 200 i Aprilia 200 imaju iste Leader masine i iste vodene pumpe. Inace taj komplet ima Rados na Pevcu. Mislim da je bio 30 ili 35 eura. To je super cena.Evo ti kontakt broj. 064 20 12 760

 

Pozdrav

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

Ljudi pomozite, malo sam u banani :(

Danas sam otisao u garazu s namjerom da skinem vodenu pumpu na mom Beverlyju 200 iz 2003. godine potaknut ovim uputstvom koje se moze naci na forumima ( post iznad)

Kada sam sve poskdao i otvorio dio pumpe na kojem bi trebala biti crna elisa sa saraficem ( kontra navoj), kod mene sarafica nema, elisa je smedja, bakelitna ili tako nekakav materijal a sredina elise na kojoj je na slici sarafic kod mene je zapecacena odnosno nema nicega.

Sta sad? Odakle da krenem i kako da skinem pumpu? Pokusao sam je lagano povuci zajedno sa elisom ali ne ide. Pokusat cu staviti slike ali ako je netko skdao pumpu na Beverlyju 200 (leader motor) bit cu zahvala na svakoj pomoci. Krenuo sam sa druge strane ne bi li shvatio sta trebam otpustiti da bi pumpa izisla i skinuo varijator ali s te strane nema nicega osim dvije osovine koje vire iz kucista i semerinzi oko njih a izmedju ublazivac udaraca emena.

Panta, vidim da spominjes vadjenje propelera sa cijelom osovinom. Kako? da samo jako potegnem cijelo kuciste...ili da cimam propeler?Da sam blize organizirao bi gajbu pive i cevape u mojoj garazi za malo pomoci ali ima medju nama 600-700 km pa ne mogu..Inace, lijepo molim autora uputstva da izmjeni navode u svojoj uputu koji kazu da se tako rasklapa pumpa na svim Leader masinama jer nije tako.

 

Hvala

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

e tek sad videh da je neko nesto pisao u temi.pumpa na bevu kao sto si rekao nema kontra navoj i ne odvija se kao sto si i sam video.

postupak: ispusti antifriz ili kakvu tecnost imas za hladjenje tako sto ces skinuti creva sa kucista pumpe.odvij poklopac pumpe tri srafa,posle toga ces morati da skines auspuh da bih ti bilo dostupno i pregedno dalje,moras odviti dekli(aluminijumski deo u kome se nalazi pumpa(3-4srafa)skines onaj dzek koji se nalazi na vrhu istog i polako ga izvuci.kada izvuces videcessa unutrasnje strane dekla plasticni pogonski tocak da ga tako nazovem.njega svuces sa osovine i ostaje ti samo da izvadis osovinu sa elisom izbijes ka spolja(najbolje da to uradis presom da nebih slomio kuciste kao ja.kad izvuces osovinu videces i sam sta dalje.izbijes dva lezaja i keramicki semering ...sve vratis obrnutim redosledom :lol: :lol: :lol:

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

e tek sad videh da je neko nesto pisao u temi.pumpa na bevu kao sto si rekao nema kontra navoj i ne odvija se kao sto si i sam video.

postupak: ispusti antifriz ili kakvu tecnost imas za hladjenje tako sto ces skinuti creva sa kucista pumpe.odvij poklopac pumpe tri srafa,posle toga ces morati da skines auspuh da bih ti bilo dostupno i pregedno dalje,moras odviti dekli(aluminijumski deo u kome se nalazi pumpa(3-4srafa)skines onaj dzek koji se nalazi na vrhu istog i polako ga izvuci.kada izvuces videcessa unutrasnje strane dekla plasticni pogonski tocak da ga tako nazovem.njega svuces sa osovine i ostaje ti samo da izvadis osovinu sa elisom izbijes ka spolja(najbolje da to uradis presom da nebih slomio kuciste kao ja.kad izvuces osovinu videces i sam sta dalje.izbijes dva lezaja i keramicki semering ...sve vratis obrnutim redosledom :lol: :lol: :lol:

 

Evo, uspio sam

23w07xu.jpg

 

4hvyp2.jpg

 

Bio je zaista zadnji cas. Sada krecem sa najgorim dijelom posla ali, ako nista drugo, mogu ga raditi doma u toplom.

Kazes skine se ovaj plasticni okrugli dio pa onda slijedi izbijanje...

 

Ili mozda da ipak kupim novu pumpu :) Ali to bi znacilo predaju a predaja ne dolazi u obzir...barem dok ne pukne dekl ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

e tek sad videh da je neko nesto pisao u temi.pumpa na bevu kao sto si rekao nema kontra navoj i ne odvija se kao sto si i sam video.

postupak: ispusti antifriz ili kakvu tecnost imas za hladjenje tako sto ces skinuti creva sa kucista pumpe.odvij poklopac pumpe tri srafa,posle toga ces morati da skines auspuh da bih ti bilo dostupno i pregedno dalje,moras odviti dekli(aluminijumski deo u kome se nalazi pumpa(3-4srafa)skines onaj dzek koji se nalazi na vrhu istog i polako ga izvuci.kada izvuces videcessa unutrasnje strane dekla plasticni pogonski tocak da ga tako nazovem.njega svuces sa osovine i ostaje ti samo da izvadis osovinu sa elisom izbijes ka spolja(najbolje da to uradis presom da nebih slomio kuciste kao ja.kad izvuces osovinu videces i sam sta dalje.izbijes dva lezaja i keramicki semering ...sve vratis obrnutim redosledom :lol: :lol: :lol:

 

Evo, uspio sam

23w07xu.jpg

 

4hvyp2.jpg

 

Bio je zaista zadnji cas. Sada krecem sa najgorim dijelom posla ali, ako nista drugo, mogu ga raditi doma u toplom.

Kazes skine se ovaj plasticni okrugli dio pa onda slijedi izbijanje...

 

Ili mozda da ipak kupim novu pumpu :) Ali to bi znacilo predaju a predaja ne dolazi u obzir...barem dok ne pukne dekl ....

 

ovaj plasticni deo skini sa nekim radapcigerom,ne skida se tesko...onda ga osloni ali obavezno osloni na mesto gde leze poklopac pumpe tako da elisa bude slobodna da moze izaci.der

dekli je jako tanak tako da obavezno proveravaj oslanjanje i polako izbijaj.(ako si ikako u mogucnosti to uradi presom a ne cekicem)

nemoj kupovati komplet jer je preskup i nije tesko zameniti,i jos lepse posle mozes da pricas drugima kako si to sam radio a njih odrali u servisu :lol::nanana: :nanana:

 

 

a za oni pivu sa pocetka price se neces izvuci samo napisi odakle si i stize maxi banda s prvim zracima sunca... :moto3: :moto3: :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 220 postova
  • Lokacija: Bajina Bašta - Tara
  • Motocikl: Bev 2oo

Dakle, osovina se izbija ka spolja. Ja mislio da se odvrće ovo vreteno pa se izbija unutra... Tako je bar skicirano u manualu za Bev.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Very Funny Rider, 1123 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: ホンダ Tamić Varadero XL Litra '07

Ja kad sam menjao na Bevu sam kuckao polako ali nije htelo da ide. Na kraju sam razbio plasticni propeler i izbio ceo komplet na unutra. Nakon kupovine novog kompleta montaza je bila laganica...lagano kuckanje i sve leglo kako treba.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 10 postova

:takoje:

e tek sad videh da je neko nesto pisao u temi.pumpa na bevu kao sto si rekao nema kontra navoj i ne odvija se kao sto si i sam video.

postupak: ispusti antifriz ili kakvu tecnost imas za hladjenje tako sto ces skinuti creva sa kucista pumpe.odvij poklopac pumpe tri srafa,posle toga ces morati da skines auspuh da bih ti bilo dostupno i pregedno dalje,moras odviti dekli(aluminijumski deo u kome se nalazi pumpa(3-4srafa)skines onaj dzek koji se nalazi na vrhu istog i polako ga izvuci.kada izvuces videcessa unutrasnje strane dekla plasticni pogonski tocak da ga tako nazovem.njega svuces sa osovine i ostaje ti samo da izvadis osovinu sa elisom izbijes ka spolja(najbolje da to uradis presom da nebih slomio kuciste kao ja.kad izvuces osovinu videces i sam sta dalje.izbijes dva lezaja i keramicki semering ...sve vratis obrnutim redosledom :lol: :lol: :lol:

 

Evo, uspio sam

23w07xu.jpg

 

4hvyp2.jpg

 

Bio je zaista zadnji cas. Sada krecem sa najgorim dijelom posla ali, ako nista drugo, mogu ga raditi doma u toplom.

Kazes skine se ovaj plasticni okrugli dio pa onda slijedi izbijanje...

 

Ili mozda da ipak kupim novu pumpu :) Ali to bi znacilo predaju a predaja ne dolazi u obzir...barem dok ne pukne dekl ....

 

ovaj plasticni deo skini sa nekim radapcigerom,ne skida se tesko...onda ga osloni ali obavezno osloni na mesto gde leze poklopac pumpe tako da elisa bude slobodna da moze izaci.der

dekli je jako tanak tako da obavezno proveravaj oslanjanje i polako izbijaj.(ako si ikako u mogucnosti to uradi presom a ne cekicem)

nemoj kupovati komplet jer je preskup i nije tesko zameniti,i jos lepse posle mozes da pricas drugima kako si to sam radio a njih odrali u servisu :lol::nanana: :nanana:

 

 

a za oni pivu sa pocetka price se neces izvuci samo napisi odakle si i stize maxi banda s prvim zracima sunca... :moto3: :moto3: :moto3:

 

 

Zagreb, samo dodjite, pivo se vec hladi. jebes frizider u kojem nema barem 5-6 piva u svakom trenutku

:takoje:

Vjerujem da nije tesko sve sloziti jednom kada uspijem izvaiti osovinu a do tada ce mi trebati malo srece :Mina:

 

Razmisljam da ne kupujem set za reparaciju nego posebno lagere i semering ali nisam siguran u uspjesnost a i u Zagrebu nema originalnog semeringa za kupiti.

Vi ste isli na komplet?

Zasto uopce u kompletu dolaze propeleri? Oni se ne habaju pri upotrebi...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

:takoje:

e tek sad videh da je neko nesto pisao u temi.pumpa na bevu kao sto si rekao nema kontra navoj i ne odvija se kao sto si i sam video.

postupak: ispusti antifriz ili kakvu tecnost imas za hladjenje tako sto ces skinuti creva sa kucista pumpe.odvij poklopac pumpe tri srafa,posle toga ces morati da skines auspuh da bih ti bilo dostupno i pregedno dalje,moras odviti dekli(aluminijumski deo u kome se nalazi pumpa(3-4srafa)skines onaj dzek koji se nalazi na vrhu istog i polako ga izvuci.kada izvuces videcessa unutrasnje strane dekla plasticni pogonski tocak da ga tako nazovem.njega svuces sa osovine i ostaje ti samo da izvadis osovinu sa elisom izbijes ka spolja(najbolje da to uradis presom da nebih slomio kuciste kao ja.kad izvuces osovinu videces i sam sta dalje.izbijes dva lezaja i keramicki semering ...sve vratis obrnutim redosledom :lol: :lol: :lol:

 

Evo, uspio sam

23w07xu.jpg

 

4hvyp2.jpg

 

Bio je zaista zadnji cas. Sada krecem sa najgorim dijelom posla ali, ako nista drugo, mogu ga raditi doma u toplom.

Kazes skine se ovaj plasticni okrugli dio pa onda slijedi izbijanje...

 

Ili mozda da ipak kupim novu pumpu :) Ali to bi znacilo predaju a predaja ne dolazi u obzir...barem dok ne pukne dekl ....

 

ovaj plasticni deo skini sa nekim radapcigerom,ne skida se tesko...onda ga osloni ali obavezno osloni na mesto gde leze poklopac pumpe tako da elisa bude slobodna da moze izaci.der

dekli je jako tanak tako da obavezno proveravaj oslanjanje i polako izbijaj.(ako si ikako u mogucnosti to uradi presom a ne cekicem)

nemoj kupovati komplet jer je preskup i nije tesko zameniti,i jos lepse posle mozes da pricas drugima kako si to sam radio a njih odrali u servisu :lol::nanana: :nanana:

 

 

a za oni pivu sa pocetka price se neces izvuci samo napisi odakle si i stize maxi banda s prvim zracima sunca... :moto3: :moto3: :moto3:

 

 

Zagreb, samo dodjite, pivo se vec hladi. jebes frizider u kojem nema barem 5-6 piva u svakom trenutku

:takoje:

Vjerujem da nije tesko sve sloziti jednom kada uspijem izvaiti osovinu a do tada ce mi trebati malo srece :Mina:

 

Razmisljam da ne kupujem set za reparaciju nego posebno lagere i semering ali nisam siguran u uspjesnost a i u Zagrebu nema originalnog semeringa za kupiti.

Vi ste isli na komplet?

Zasto uopce u kompletu dolaze propeleri? Oni se ne habaju pri upotrebi...

ako kupujes lezajeve odvojeno reci za sta ti treba jer nisu svi za velike obrtaje koje ima pumpa nego imaju posebne oznake.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1554 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: ljuta Aprilia Sportcity 200

"....Primetio sam par kapljica antifriza ispod vodene pumpe. ovo je pumpa sa aprilije,a pumpa za beverly ima dva keramicka dela koji klize jedan po drugomaj cu slikam pa cu postavim ovde.najbolja varijanta da uzmes komplet osovinu..."

 

 

I ja kazem da je najbolje da poslusas Pantu i da stavis originalni semering. I ovaj semering koji je bio u mojoj Apriliji je takodje keramicki(bez obzira sto mu je telo metalno) samo je drugi tip, a taj tip koji tebi odgovara je samo fizicki drugaciji , ali ne i konstrukcijski. Vidjao sam po radnjama tip za tvoj bev jer su mi ga nudili, ali sam bio oprezan i nosio sam svoj na uvid.

 

 

@ Maestral

...potaknut ovim uputstvom koje se moze naci na forumima ( post iznad) Kada sam sve poskdao i otvorio dio pumpe na kojem bi trebala biti crna elisa sa saraficem ( kontra navoj), kod mene sarafica nema, elisa je smedja, bakelitna ili tako nekakav materijal a sredina elise na kojoj je na slici sarafic kod mene je zapecacena odnosno nema nicega.Sta sad?........Inace, lijepo molim autora uputstva da izmjeni navode u svojoj uputu koji kazu da se tako rasklapa pumpa na svim Leader masinama jer nije tako.Hvala

 

Kod tebe je druze upravo taj drugi tip kompleta o kojem sam govorio gore. I u Apriliju su ugradjivali dva tipa sto pokazuje slika u zavisnosti od godine proizvodnje. I nisam napisao da je tako u svim Leader masinama. Veoma mi je zao sto si se razocarao sto tvoja elisa nema srafic kao moja i sto se ne odvrce.Ubuduce ignorisi moj trud i savete. Nisam ti ja uzeo nikakve pare niti sam na tvom platnom spisku! Trudim se da pomognem koliko mogu i drugima . Ja nisam nigde naveo da sam zvanicni serviser Beverlija i Aprilije tako da je svo ovo nezvanicno i na dobrovoljnoj bazi.

 

titxP_vodenapumpaimagnet.jpg

 

 

@ panta_kg

......njega svuces sa osovine i ostaje ti samo da izvadis osovinu sa elisom izbijes ka spolja(najbolje da to uradis presom da nebih slomio kuciste kao ja.

....ovaj plasticni deo skini sa nekim radapcigerom,ne skida se tesko...onda ga osloni ali obavezno osloni na mesto gde leze poklopac pumpe tako da elisa bude slobodna da moze izaci.derdekli je jako tanak tako da obavezno proveravaj oslanjanje i polako izbijaj.(ako si ikako u mogucnosti to uradi presom a ne cekicem)nemoj kupovati komplet jer je preskup i nije tesko zameniti,........ako kupujes lezajeve odvojeno reci za sta ti treba jer nisu svi za velike obrtaje koje ima pumpa nego imaju posebne oznake.

Moze radapcigerom , ali mislim da bi bilo opasno jer moze da pukne plasticni tocak ili se deformise. Ja sam nalio malo WD-om i onda polako kuckao, a kuciste stavio na ravnu drvenu povrsinu gde je probusena rupa za elisu.

 

Najveci problem je tu vratiti plasticni ventilator koje ga iznutra okrece radilica na osovinu elise.Neka stavi malo osovinicu na sneg ili u zamrzivac pre postavljanja, a metalnu rupu na plasticnom tocku zagreje koliko sme nekim fenom. Bice mu mnogo lakse da je natakne jer mora da osloni na nesto elisu kada bude nabijao plasticni tocak.

 

Dijapazon kvaliteta lezajeva je veliki , kao i cena. Ne mogu sada da se setim, ali razlike su i po nekoliko x. Onaj komplet sto sam preporucio kod Radosa ocigledno nije dostupan kolegi zbog snega i kilometraze, ali bi svakako kupio komplet koji u sebi sadrzi i elisu i originalne lezajeve koji su predvidjeni za visoke obrtaje i originalni semering sa keramickim plocama.

 

"Vi ste isli na komplet?

Zasto uopce u kompletu dolaze propeleri? Oni se ne habaju pri upotrebi..."

 

Ako se ne menja osovina elise postoji i tu jedna kvaka; Mesto na osovini gde naleze semering se vremenom pojede (pohaba)od trenja tako da ako i stavite novi semering moze se desiti da curi voda odmah ili veoma uskoro tako da je moj savet da se dobro pregleda osovina elise pa ako nije pojedena da se tek onda stavi stara. To mesto je pokazano strelicom na slici.

 

eEH1U_resizeofvodenapumpa14ap.jpg

 

Pa Maestrale, posvetio sam sat moga dragocenog vremena (Tuneru) i tebi pa bi te zamolio da ubuduce budes malo prijatniji, pogotovo kada se obracas nekome za pomoc. Em ti pomazem svojim ilustracijama, em si arogantan i drzis mi predavanja sta ja treba , a sta ne treba da radim i kako. Nadam se da sam bar jos malo (kao i moje uvazene kolege) doprineo tvojoj porodici da ne odes kod majstora i potrosis tesko zaradjen novac.

Ajd

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 1551 postova
  • Lokacija: kragujevac
  • Motocikl: Burgman 400 2007

Momci, samo opusteno. Nema mesta panici, nerviranju. :takoje:

definitivno ima dva tipa tako da nema mesta raspravi...opusteno i pocetkom marta(ako bog da lepog vremena)GASSSSSSSSSSSSSSSS :moto3:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Beograd

Momci, samo opusteno. Nema mesta panici, nerviranju. :takoje:

definitivno ima dva tipa tako da nema mesta raspravi...opusteno i pocetkom marta(ako bog da lepog vremena)GASSSSSSSSSSSSSSSS :moto3:

 

Tsko je Batice! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja