Jump to content

Moto Zajednica

Plavsko jezero - Prokletije

Recommended Posts

  • Drug član, 1520 postova
  • Motocikl: KTM 990 Adventure, KTM Lc4 Adventure-R 640

Ima nas dvojica sigurnih iz Valjeva, samo bi mi krenuli u petak ujutru, pa preko Arilja Ivanjice i Golije, pravo izasli na Tutin, imali bi i malo makadama usput, ali bi dosta skratili kilometrazu, jer nasim 250 je ipak malo mnogo da obilazimo pola Srbije.

Koliko vidim vec sad ima oko 15 zainteresovanih, a kad izbacis datum bice ih jos mnogo vise. Zato nemoj mnogo da se sikiras, vec kreni u organizaciju pa da pomazemo ako treba.

 

A, vas dvojica sačekate mene u Valjevu :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 4834 postova
  • Lokacija: Kosjeric
  • Motocikl: enduro

Ima nas dvojica sigurnih iz Valjeva, samo bi mi krenuli u petak ujutru, pa preko Arilja Ivanjice i Golije, pravo izasli na Tutin, imali bi i malo makadama usput, ali bi dosta skratili kilometrazu, jer nasim 250 je ipak malo mnogo da obilazimo pola Srbije.

Koliko vidim vec sad ima oko 15 zainteresovanih, a kad izbacis datum bice ih jos mnogo vise. Zato nemoj mnogo da se sikiras, vec kreni u organizaciju pa da pomazemo ako treba.

 

A, vas dvojica sačekate mene u Valjevu :takoje:

 

biće to jako ekonomična vožnja. nisi ni slutio koliko malo ktm može da troši. :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 36 postova
  • Lokacija: crna gora,podgorica
  • Motocikl: Aprilia Pegaso 650 IE

Ekipo,izabrali ste ekstra rutu,po meni najljepse predjele i puteve za off ucg...ali...preije juna mjeseca,(pa cak i jun moze bit problematican),nemate sto gore kretat.Ovo mislim na put oko hridskog jezera,jer se veci dio puta nalazi iznad 2000 mnm i nije na suncanoj strani.Cak i kad se otope smetovi,"putevima" rijeke teku.

Put treba malo ozbiljnije shvatiti,ali zato ljepota koja vas ceka,je neiyreciva ;)

 

NiceGolde,planira se ruta preko albanije za bogicevicu,ocekijemo te :moto3:

 

A evo par slicica oko Hridskog

 

 

P7104452.jpg

 

P7104430.jpg

 

DSC06145.jpg

 

DSC06138.jpg

 

DSC06143.jpg

 

 

:zdravo: :zdravo: :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Jedino sto me brine je ...vreme. Mislim da je mesec maj rano. Mozda bi trebalo poslusati ortake iz CG?

 

Svaki savet je dobro dosao ....ocigledno da oni bolje znaju kakvo vreme vlada tamo pa eto da onda razmisljamo o mesecu Junu,no probleeemmmoooo0takoje.gif Datum cemo izabrati da se ne sudarimo sa nekim drugim okupljanjima u ovom stilu. Pozdrav

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Opšteno bre.. :jee:

bitan je orjentacioni plan.. i okvirno datum..

znači kraj maja-početak juna..

pa kako bude vreme bilo..

 

RHMZ radi prognozu za mesec dana unapred.. to jer već dobar reper kad da bude vožnja..

 

samo da dođe.. tj. prođe.. <_<

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Smiješno mi koliko se ponavljam ali iz najbolje namjere i u želji da enduro ekipa dođe u CG i da se upoznamo i družimo. Snijeg će se rastopiti na 99% mjesta ali su problem smetovi koji se zadrže nekad do pola ljeta. Pa većini dobro znan put Žabljak Trsa preko prevoja Sedlo prošle godine mehanizcija je probila kroz smetove visoke par metara krajem maja. Sama ruta Plav krug oko Hriskog jezera se može lagano izvoziti za 3-4 sata ali zato ima put koji od lokaliteta Babino polje na Bogićevici podno same planine vodi do Čakora a kažu mi da dalje ima puta čak do Hajle više Rožaja. Mogu kontaktirati momke koji voze enduro iz Berana i Rožaja i vjerujem da će nam pomoći koliko god mogu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 306 postova
  • Lokacija: Bgd N44 44 14 E20 27 10
  • Motocikl: KTM 525exc

Smiješno mi koliko se ponavljam ali iz najbolje namjere i u želji da enduro ekipa dođe u CG i da se upoznamo i družimo. Snijeg će se rastopiti na 99% mjesta ali su problem smetovi koji se zadrže nekad do pola ljeta. Pa većini dobro znan put Žabljak Trsa preko prevoja Sedlo prošle godine mehanizcija je probila kroz smetove visoke par metara krajem maja. Sama ruta Plav krug oko Hriskog jezera se može lagano izvoziti za 3-4 sata ali zato ima put koji od lokaliteta Babino polje na Bogićevici podno same planine vodi do Čakora a kažu mi da dalje ima puta čak do Hajle više Rožaja. Mogu kontaktirati momke koji voze enduro iz Berana i Rožaja i vjerujem da će nam pomoći koliko god mogu.

Samo napred! Glavna prednost tih enduro akcija je da ih vode momci "iz kraja" koji poznaju lokalne zgode i nezgode.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1422 postova
  • Lokacija: Bliski Istok-Pančevo
  • Motocikl: Honda CRF300L

Ima nas dvojica sigurnih iz Valjeva, samo bi mi krenuli u petak ujutru, pa preko Arilja Ivanjice i Golije, pravo izasli na Tutin, imali bi i malo makadama usput, ali bi dosta skratili kilometrazu, jer nasim 250 je ipak malo mnogo da obilazimo pola Srbije.

Koliko vidim vec sad ima oko 15 zainteresovanih, a kad izbacis datum bice ih jos mnogo vise. Zato nemoj mnogo da se sikiras, vec kreni u organizaciju pa da pomazemo ako treba.

 

A, vas dvojica sačekate mene u Valjevu :takoje:

 

Nesto mi poznata ova prica :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Svakako da ako nam se pridruze lokalni momci ili oni koji znaju te predele.....necemo se mi stranjerosi uplitati u to koji je put bolji akoji losiji,saveti su svakako dobri ...samo ako znas od koga saavet uzimas1moto3.gif

A kako vidim ovde NikGold je izgleda ispekao ove voznje po tim krsevima tako da cemo se zamoliti njemu i njegovim pajtosima da nam pomognu da dobijemo najbolje sto se moze dobiti i videti tamo kod njih.

Pozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

U pravu si ali nebrini .Vladika napisa -

spuštavah se ja na vaše uže

 

umalo se uže ne pretrže

 

od tad ste mi veći prijatelji

 

u glavu mi pamet ućeraste ...

 

Dobro su mi poznati takvi lokalci koje pominješ, lokalci koji voze 100% kao manijaci i ne haju za goste . nemogu se izgubit-kući su

nemogu ostat gladni-kući su

nemogu pokisnuti , bit žedni-kući su

ako im se pokvari motor kući su

 

Jednom su me (nas) takvi ostavili u sred planine u predvečerju jesenjeg dana kad je počela da pada kiša. I gladne i žedne , bez smještaja ...

Imam drugara u Beranama i Rožajama koji nisu takvi Bogu hvala a oni vjerovatno znaju kojeg kvalitetnog komšiju iz Plava, premda je mala CG i svi se znamoi sve znamo.(hoću reći da smo experti za sve :nanana: ) :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Ako ovo hladno vreme i sneg ovako nastavi .....necemo se mi voziti ni po Kopu ni po Prokletijama.

Menjamo sport ....svi na skjanje.1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • 侍, 671 postova
  • Lokacija: Булбулдер
  • Motocikl: Honda XRV 650

:Mina:

 

kada dođe druga polovina maja čujte se doktorom pa neka javi kako je :)

kraj maja/početak juna su benduro, romaniacs, kepijada... samo primećujem ništa ne prigovaram ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

:Mina:

 

kada dođe druga polovina maja čujte se doktorom pa neka javi kako je :)

kraj maja/početak juna su benduro, romaniacs, kepijada... samo primećujem ništa ne prigovaram ;)

 

Clasicno se svi ostre za neko okupljanje pocetkom sezone i tesko je to sve raspodeliti ali nece svi ici na sve voznje tako da i ako je u kratkom razmaku jedna od druge ....imace izbor. Tesko je usaglasiti da bas svaki vikend ima neka druga voznja.Naravno da se trudimo da se ne sudarimo u terminima.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Postoji velika mogucnost u zavisnosti koliko je endurasa zainteresovano za nesto ovako....

Da se organizuje jedna vikend voznja po Prokletijama oko Plavskog jezera a na samom jezeru je etno Hotel

Komnenovo selo (googluj) predivno mesto gde bi od vlasnika dobili extra dobru cenu za prenociste a ima mogucnosti za one koji bi malo da ustede i postave sator sto bi kostalo nista.Taj vikend bi isao ovako:

Mogli bi da se skupimo u Kraljevu pa onda Ibarskom do Pazara - Ribarica - Rozaji - Berane - Andrejevica,ko nije isao ovim putem dosta je propustio.. i da na Plavskom jezero stignemooko podne tada bi krenuli na obilazak Ali Pashinih izvora u Gusinju i okoline nazad u Etno selo na klopu i pice sutradan bi posli na Prokletije u obilazak jezera Hrid koje je na 2200m nadmorske visine i isli bi stazama koji su samo granicari Albanije i Juge koristili, predivni predeli za voznju....tu na vrhu bi nas cekao rucak koji ce doneti ekipa sa terencom da se dopunimo kalorijama jagnjecim.Taj dan bi zavrsili u vece u etno selu , prespavali i sutradan presli na drugu stranu na nasem puta nazad od Plava prema Andrijevici dolinom Lima pa bi onda otisli na Komove i taj deo do popodne odvozali pa nazad ...kud koji mili moji.Imamo lokalnog coveka koji zna svaku stazu i deo toga kraja a mi bi sa njime pripremili tacnu marsutu i kilometrazu za sve ovo.

Prosle Jeseni sam sa prijatelem obisao ovo i odusevio sam se pejzazima....

 

Hajde da vidimo mozemo li da se organizujemo za ovako nasto ?? Par slika od Jesenas: Slike su malo dole nize1moto3.gif

 

 

Zooki, šta bi sa ovim? :jee:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja