Jump to content

Moto Zajednica

Plavsko jezero - Prokletije

Recommended Posts

  • Drug član, 1366 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: Orion craus 49

Najraniji predak utefteren u lozu mi je Sava Petrović iz Velike kod Plava (1780. i neka godina). Znači valja poći. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Vreme za ovakvu turu bi bilo negde u Maju zavisno od toga kakva ce zima biti... pa da se krene posle zimskog sna u prirodu.Za neki dan cu dobiti info.o ceni smestaja i postavicu to a hajde da vidimo ko bi bio za i u kome delu meseca bi to bilo Ok da bi se svi koji hoce mogli da uklope ...vremenski.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 64 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Yamaha V-star

U Plavu sam sluzio vojsku, polovinom 90tih, 74. granicni bataljon. Nezaboravni trenuci, prizori, ljudi, voda, Niksicko i Pecko pivo (ali ono orginal, koje se pravilo do nekih `90ih godina)...i lepog i ruznog :) . Ali moj motor nije za visocije od Plava, steta!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Jako lijepo. Evo i par mojih od prosle godine. Jos sam imao u planu obici novu turisticku atrakciju Grebaje, kazu da je priroda prelijepa i ima lijep lovacki dom, ali ima vremena :D

post-14678-0-92704600-1327264160_thumb.jpg

post-14678-0-48234400-1327264169_thumb.jpg

post-14678-0-11134400-1327264178_thumb.jpg

post-14678-0-60194600-1327264186_thumb.jpg

post-14678-0-89542500-1327264194_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Postoji velika mogucnost u zavisnosti koliko je endurasa zainteresovano za nesto ovako....

 

:moto3:

 

Hajde da vidimo mozemo li da se organizujemo za ovako nasto ??

 

 

 

 

Evo u dve strane ima nas već par.. :bicikl:

 

Odličan predlog za vikend..tamo nismo bili :moto3:

 

samo da prođe februar..

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Advanced DJ Member, 4305 postova
  • Lokacija: Dunav na vidiku..
  • Motocikl: Šarulja queen RD04

Vreme za ovakvu turu bi bilo negde u Maju zavisno od toga kakva ce zima biti... pa da se krene posle zimskog sna u prirodu.Za neki dan cu dobiti info.o ceni smestaja i postavicu to a hajde da vidimo ko bi bio za i u kome delu meseca bi to bilo Ok da bi se svi koji hoce mogli da uklope ...vremenski.

 

To je nemoguće..

 

Odmeriš nekoliko prognoza..konsultuješ se sa lokalnim vračem..

i objaviš datum i uslove.. :moto3:

 

Približan broj učesnika ćeš znati spiskom..ili da peške brojiš po postovima..

.. a računaj da uvek ima bar 10-20 motora sa ove strane :tenere::dilema::africa:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 177 postova
  • Lokacija: Draganici, Raška
  • Motocikl: BMW R 850 R

U maju bi verovatno to bio bas tvrd orah. Ako ne bude previse snega, sigurno je bice previse vode od otapanja snega. Nabujali potoci...moj predlog je da se tamo ide kasnije.1neznam.gif

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Ok...da se zahvalim gore navedenim podrskama za ovo druzenje u pokusaju za ...sada.1zdravo.gif

Danas smo razgovarali sa vlasnikom ovog predivnog konacista na Plavskom jezeru njegovo ime je Blazo odnosno Dr Blazo je pravi doktor a kad covek posedi sa njime nikada ni pomislio da je ....jer je TIP za desetku,

cool tip, i spreman je da se dotakne kakve god teme hoces i pravi je minus neupoznati se sa takvim covekom.Prvi put kad smo dosli kod njega poveo nas je na tu turu i odmah seo iza Mrleta na Trans alpa da nam sve to okolo pokaze ....covek zna svaki puteljak svaku cuku svaki vrh kako se zove....ja zino 1bljak.gif rekoh pa ko da je turisticki vodic a ne Doc.Kad smo krenuli po tim gudurama ja u zentu reko sad ce ovaj da sidje i kaze ...za...ebi ovo drndanje,vracamo se...ma kakvi Doc zaseo ne solazi ni onde de treba da sidje jer Mrle ni sam nemoze da prodje0takoje.gifUostalom ...videcete.

Dakle imamo konkretno,cena nocenja sa doruckom je 15E po osobi i slovima petnaesteura po osobi.0takoje.gif

Ako za ove pare neko ne bude zadovoljan Hotelom sa 4stars i doruckom onda ja cu licno da mu vratim pare.

A druga polovina Maja bi bila Ok.

 

To je to za sada ....daj da se cujemo ,vidimo i organizujemo ........pozdrav

P.S. Ova slova mala i velika su me malo zekila al...il sam to ja il my comp ??

Promenio član kawazoki

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Svaka čast majstore za postignutu cijenu jer ja sam par puta pitao i uvijek je bio odgovor 30-36e prenoćište sa doručkom. Samo vjerujte mi da se u 90% slučajeva nema što tražit po crnogorskim planinama prije juna. :zdravo:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Nik,... ocigledno je da poznajes te krajeve i planine ali kako nam ova zima pokazuje do sada.... postoji velika mogucnost da Maj bude bas pravo vreme.Sto se cene tice to je stvarno jeftino, ustvari dzabana....a razlog je Mrle iz K.Mitrovice koji je dobar prijatelj Blazov...Prosle godine kad smo bili na voznji sa njime Mrle mu kaze ....

"Blazo brate vidim svidja ti se ovo sa motorima....evo imam rukavice ove da ti poklonim ...to ti je za pocetak a sad ces morati motor da potrazis i kupis sam"1nanana.gif

Ko zna mozda se neko od nas vrati autobusom...posto mu Blazo isplati mashinu1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Ovog ljeta sam tri puta prošao te krajeve jer me je Bogićevica a i sama spoznaja da su sa druge strane sveti Dečani fascinirala a o Hridskom jezeru nemam dovoljno riječi. Tako da put znam ali planinu ne poznajem je malo ko zna ćudi planine jer su kao žene nit ih moš upoznat niti im udovoljit :lol: .Za vlasnika hotela sam cuo dosta lijepih stvari i u svu priču su bili ušli vrlo ambiciozno ali im se onda desila porodična tragedija pa su po malo usporili.Ali kako god radujem se druženju unaprijed, što se tiče vremenskih prilika ili neprilika o tome će mo kad dođe vrijeme. Iz ličnog iskustva znam i pričam jer sam se na nižim predjelima tipa Bjelasica ili Kapetanovo jezero proteklih godina zaglavljivao u snijegu i nisam mogao stići na odredište sredinom i krajem maja. poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 273 postova
  • Lokacija: Sarajevo,BiH
  • Motocikl: VFR 750 RC36

Svaka čast majstore za postignutu cijenu jer ja sam par puta pitao i uvijek je bio odgovor 30-36e prenoćište sa doručkom. Samo vjerujte mi da se u 90% slučajeva nema što tražit po crnogorskim planinama prije juna. :zdravo:

 

Apsolutno tacno. Vjerujte da se u sred ljeta navece bez jakne ne moze u ljetnoj basti sjediti. Taj dio je na velikoj nadmorskoj visini pa od tuda i ta hladnoca.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Ako tako nastavite sa tim "vremenskim prognozama" poplasice se ovi silni endurasi i cekace 40 stepeni da krenu na put.1neznam.gif

Vidi se da je dosta ljudi propratilo ovu temu ali nevidi se za sada neka bas zainteresovanost da se pridruze....pitam se da nisam poranio sa predlogom za ovako nesto ili je mozda daljina u kilometrima ?? Svakako da nam ova kriza doprinosi neispunjenju zelja ali sam isto tako vide i doziveo da se ljudi besciljno vozikaja tamo vamo do mesta koje su posetili ili videli stotinu puta i naravno kada bi to prepolovili i sa malo vise planiranja omogucili bi sebi vidjenje novih krajeva i nepoznatih mesta.

Za ovako nesto valjalo bi krenuti u Petak ujutro tako da se ima ceo vikend za voznju do popodneva za povratak.Neznam koliko je dobra ideja da se skuplanje odrzi Kraljevu na Ibarskoj ( OMV pumpa ) u nekeim jutarnjim satima a omoguci se dovoljno vremena za one koji su daleko do dvestotak kilometara da stignu na vreme, tako da odatle do Plava ima oko 250km predivne voznje preko Ribarica i Rozaja. Ko nie vozio tom deonicom nezna sta propusta a onaj ko je vec prosao tim putem neverujem da bi mu bilo nezanimljivo da se ponovi.

Otvoreno za predloge i......svi imaju pravo glasa0takoje.gifPozdrav

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6294 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Na mene racunaj slobodno, nikad tamo nisam bio, idealna prilika da to ispravi. Moj predlog je da se petkom skupe svi zainteresovani, smeste, upoznaju, pojedu popiju. Osmisli turu za celodnevnu subotnju voznju. Ako bude volje, moze i u nedelju da se odveze neko parcence, ipak je dosta daleko, treba se i vratiti kuci :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1221 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: BMW sekta

Ima nas dvojica sigurnih iz Valjeva, samo bi mi krenuli u petak ujutru, pa preko Arilja Ivanjice i Golije, pravo izasli na Tutin, imali bi i malo makadama usput, ali bi dosta skratili kilometrazu, jer nasim 250 je ipak malo mnogo da obilazimo pola Srbije.

Koliko vidim vec sad ima oko 15 zainteresovanih, a kad izbacis datum bice ih jos mnogo vise. Zato nemoj mnogo da se sikiras, vec kreni u organizaciju pa da pomazemo ako treba.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Hej...Ban tvoj izbor puta je cak bolji od mog predlozenog0takoje.gifmoj izbor bi bio kao tvoj ali sam mislio da zbog drugih je lakse se skupiti u Kraljevu ali videcemo mozda se drustvo odluci za skupljanje u Cacka pa onda preko Golije ...malo prasinu da dignemo ...jel1nanana.gif

Sto se tice organizacije prepustite je meni jer vec sam vodio ekipe od petnestak njih po Bosni,Hrvatskoj pa do Umaga.....sa mojim iskustvom na motoru od 45god. i starosti 58god. poprilicno sam ispekao zanat0takoje.gif

Marsuta ce biti isplanirana do detalja,organizaciju oko klope i prenocista je vec sredjena....samo treba da sacekamo da se sneg otopi i da nam Maj stigne . Pozdrav

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja