Jump to content

Moto Zajednica

Plavsko jezero - Prokletije

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Postoji velika mogucnost u zavisnosti koliko je endurasa zainteresovano za nesto ovako....

Da se organizuje jedna vikend voznja po Prokletijama oko Plavskog jezera a na samom jezeru je etno Hotel

Komnenovo selo (googluj) predivno mesto gde bi od vlasnika dobili extra dobru cenu za prenociste a ima mogucnosti za one koji bi malo da ustede i postave sator sto bi kostalo nista.Taj vikend bi isao ovako:

Mogli bi da se skupimo u Kraljevu pa onda Ibarskom do Pazara - Ribarica - Rozaji - Berane - Andrejevica,ko nije isao ovim putem dosta je propustio.. i da na Plavskom jezero stignemooko podne tada bi krenuli na obilazak Ali Pashinih izvora u Gusinju i okoline nazad u Etno selo na klopu i pice sutradan bi posli na Prokletije u obilazak jezera Hrid koje je na 2200m nadmorske visine i isli bi stazama koji su samo granicari Albanije i Juge koristili, predivni predeli za voznju....tu na vrhu bi nas cekao rucak koji ce doneti ekipa sa terencom da se dopunimo kalorijama jagnjecim.Taj dan bi zavrsili u vece u etno selu , prespavali i sutradan presli na drugu stranu na nasem puta nazad od Plava prema Andrijevici dolinom Lima pa bi onda otisli na Komove i taj deo do popodne odvozali pa nazad ...kud koji mili moji.Imamo lokalnog coveka koji zna svaku stazu i deo toga kraja a mi bi sa njime pripremili tacnu marsutu i kilometrazu za sve ovo.

Prosle Jeseni sam sa prijatelem obisao ovo i odusevio sam se pejzazima....

 

Hajde da vidimo mozemo li da se organizujemo za ovako nasto ?? Par slika od Jesenas: Slike su malo dole nize1moto3.gif

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Prelepa priroda,tu je i Mrle iz Km koliko vidim,nego kad je ovo slikano?

Slika br 9 je predivna :takoje:

 

Zahvaljujem na pohvali...1zdravo.gif Slikanje mi je uvek bila sporedna stvar,sto je velika greska ,mislim za slikanje uopste jer slika je ,hiljadu reci ,zar ne. I ja sam se odusevio tom slikom jezera kada sam je prvi put video.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Vrlo interesantno i lijepo i za svaku preporuku. Same Prokletnije i Bogićevica su nevjerovatno lijepe i divlje ,raj za enduraše. Na startu te moram malo ispravit Hridsko jezero je skoro na 2000mnv a put kojim se vozi do njega u jednom trenutku se penje na 2200nmv i kao takav je najvisočiji put u CG a Hridsko jezero najvisočije u CG i jedno od najljepših. Tri puta sam ovog ljeta obišao ove krajeve i rado ću im se opet i opet vratiti jer je stvarno divno. Dva puta sam išao džipom jer sam htio doživljaj da podijelim sa familijom a jednom motorom (u ovom putopisu http://www.nolimitbikers.com/forum/viewtopic.php?f=16&t=4046 treći dan je bio rezervisan za Bogićevicu i Hridsko jezero i usput i Plavsko).Drugari sa kojima sam bio na vožji-Slovenci- su mi rekli da je najljepši krajolik koji su u životu vidjeli bio pogled sa tromeđe CG-Albanija-Srbija ,ja nažalost nisam bio snjima na samoj tromeđi jer sam se malo zaigrao po terenu. Za sledeće ljeto mi je u planu opet da idem i da se popnem na tromeđu stim da sa Bogićevice idem na Čakor i Mokru planinu pa na Hajlu tj od Plava do Rožaja sve uz granicu . Ako Vam treba neki kontakt ili pomoć pitajte. Hotel Damjanovi dvori je prelijep ali tipična naša priča- ljudi neće da shvate da niko ne zna za njih i za Plav i da treba da dovuku goste i rade na popularizaciji i markentingu pa tek onda nekad da luduju sa cijenama . Planinarki klub Hrid ima eko naselje i cijene su im više nego korektne a i hotel Kom u Andrijevici ima baš popularne cijene.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Hej Nik...morao sam malo da podignem visinu 1neznam.giftako to ide kod nas ribara1zdravo.gifPost je super vidi se da poznajes taj kraj ...voleo bih da se provozam tim predelima i provozacemo se sigurno jer ove godine ja i moj prijatelj dolazimo ponovo tu u tvoj kraj na voznju ....ako se organizujemo mi ovde sigurno ce biti i vas na drugoj strani.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Bilo bi mi drago da zajedno odvozimo ovo . Ja sam u Podgorici i do Plava mi je +140 km ali samo ako pogodimo termin organizovao bih par drugara da dođu tamo . poz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 654 postova
  • Lokacija: CACAK
  • Motocikl: SUZUKI DR650se `96g

Evo jos neka slika ....Ali Pasini izvori,Plavsko jezero i deo puta Andrejevica - Berane

 

 

Izvinjavam se za ovo uletanje ZUTE OSE1nanana.gif

post-13827-0-58763400-1326909519_thumb.jpg

post-13827-0-38021900-1326909568_thumb.jpg

post-13827-0-45638800-1326909620_thumb.jpg

post-13827-0-23601400-1326909657_thumb.jpg

post-13827-0-74066700-1326909691_thumb.jpg

post-13827-0-73015300-1326909715_thumb.jpg

post-13827-0-89445400-1326909737_thumb.jpg

post-13827-0-66488000-1326909774_thumb.jpg

post-13827-0-00868100-1326909815_thumb.jpg

post-13827-0-18639000-1326909855_thumb.jpg

post-13827-0-73379600-1326909883_thumb.jpg

post-13827-0-03152600-1326909944_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 707 postova
  • Lokacija: podgorica,mne
  • Motocikl: uvijek prljava Honda xr650r

Okvirno planirani termin (mesec)-zbog uklapanja, i da li je izvodljivo i bez enduro mašina ?

 

Neću reći da je nemoguće ali ovaj put oko Hridskog jezera na jednom dijelu se penje na 2200mnv i ide uz samu granicu pored napuštene ljetnje karaule. Nekad dok je bilo vojske put se održavao ali zadnjih 10-15 god niko ga nije takao pa je u očajnom stanju a kako je planina prebogata vodom stotine potočića presjecaju put pa zamisli na što liči.da ilistrujem malo, kada sam išao Nissanom x trailom dva puta ovog ljeta svi moji saputnici su bili fascinirani prirodom ali su izjavili da se nebi usudili opet da prođu i da su znali nebi išli (neki su čak i iščupali ručke za držanje u autu :lol: ) + kad su čuli priču koju nam je ispričala patrola pogranične policije da je neposredno posle bombardovanja pored karaule dignut difender u vazduh i da se nezna dali je bila mina i ručni bacač neki su kad su vidjeli ostatke difenera ostavili malu fleku na sjedištu :moto3:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja