Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 416 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Montirao i za sad sam manje više zadovoljan,ostaje da se vidi dugoročni efekat. Još samo da namestim protok da mi nesvinji felnu ;), jbg kad nism slušao markone-a i stavio na 2 kao što mi je rekao već se pravio pametan sa štopericom na telefonu i brojanjem kapi, krkan.  ;D

 

Bilo bi drugačije da sam ti ga ja montirao  ;) ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Prvi test je prošao... Miško i Brothersi su se vratili sa "kratkog" puta do Holandije... Scottoiler je ugrađen na Miškov Transalp i... ne buni se ;)

 

Drugi, duži test kreće sutra... Quasaar i Joseph kreću za Nordkapp. Jedva čekam utiske u vezi Scottoiler-a od njih.

Obojica voze Transalpa, kao i Miško. :) Srećan put momci i vidimo se za nešto manje od mesec dana... sa utiscima...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

kakav prvi test, pa nije taj skotoiler juce izmisljen, na trzistu je odavno i odavno je istestiran, nego ajd tek nesto da se kaze, da ne ode tema "dole" ;D :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Nije izmišljen juče ali ga većina nije koristila pa im se iskustvo svodi na rekla- kazala a svi znamo koliko su te varijante pouzdane, sad imamo iskustva ljudi koje manje -više znamo pa možemo imati info iz prve ruke. Da budem iskren drago mi je da sam ga ugradio , dok su ljudi podmazivali lance na tari i debelom brdu ja sam sedeo u kafani i kulirao, u međuvremenu sam i savladao podešavanje pa je i to rešeno.Nema više kartona ka točku , spreja za pranje pa masnih krpa , četkica pa sprejeva za podmazivanje, samo sipam i nebrinem, pali i voziiiiii. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

kakav prvi test, pa nije taj skotoiler juce izmisljen, na trzistu je odavno i odavno je istestiran, nego ajd tek nesto da se kaze, da ne ode tema "dole" ;D :)

 

Drago mi je da su ljudi svesni da je uređaj odavno na tržištu... ali stranom... i da je odavno istestiran... ali to su testirali debeli nemci i polublesavi britanci...

E sada se testira za naše "stručnjake" fizičare i hemičare. Praksa je praksa a teoritasanje je teoretisanje...

A tema, nije ni bila "dole" već sam najavio da ćemo imati i izveštaje iz prve ruke od Josepha i Quasaara.

Bože, bože, koliko zlobe...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Nije izmišljen juče ali ga većina nije koristila pa im se iskustvo svodi na rekla- kazala a svi znamo koliko su te varijante pouzdane, sad imamo iskustva ljudi koje manje -više znamo pa možemo imati info iz prve ruke. Da budem iskren drago mi je da sam ga ugradio , dok su ljudi podmazivali lance na tari i debelom brdu ja sam sedeo u kafani i kulirao, u međuvremenu sam i savladao podešavanje pa je i to rešeno.Nema više kartona ka točku , spreja za pranje pa masnih krpa , četkica pa sprejeva za podmazivanje, samo sipam i nebrinem, pali i voziiiiii. 8)

Slazem se da je automatski podmazivac lanca extra stvar i imam najbolje misljenje o tom nacinu podmazivanja lanca

kakav prvi test, pa nije taj skotoiler juce izmisljen, na trzistu je odavno i odavno je istestiran, nego ajd tek nesto da se kaze, da ne ode tema "dole" ;D :)

 

Drago mi je da su ljudi svesni da je uređaj odavno na tržištu... ali stranom... i da je odavno istestiran... ali to su testirali debeli nemci i polublesavi britanci...

E sada se testira za naše "stručnjake" fizičare i hemičare. Praksa je praksa a teoritasanje je teoretisanje...

A tema, nije ni bila "dole" već sam najavio da ćemo imati i izveštaje iz prve ruke od Josepha i Quasaara.

Bože, bože, koliko zlobe...

Najavio si pre vise od mesec dana, no nije zgoreg da nas svaki dan podsecas, a za zlobu... pogresna procena ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • I=U/R, 2061 postova
  • Lokacija: Temerin
  • Motocikl: Transalp `97

I ja sam od nedavno zadovoljan korisnik scottoilera :) Prava stvar! Lanac je bas zreo za zamenu,i uvek sam morao da ga zatezem posle svega par 100 km.Scotoiler sam montirao dan pre polaska na Taru,i od onda jos nisam morao da dotezem lanac.Cudno...  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Evo da "popnem temu opet gore"... Stigla je prva zvanična količina i od ponedeljka 28.07. zvanično će moći da se nabavi i u Srbiji. Obratite se vašem prodavcu moto opreme ;) Za one čiji prodavac ne zna o čemu pričaju, neka ga upute na korisnu adresu  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

U petak sam i ja montirao ovu spravicu kod Markonea i za sada jako dobro funkcionira.

E,da,ja sam montirao "touring" sistem.Nekako mi se cini kao bolji izbor

Zbogom sprejevi,stajanja i crne ruke  :D :D :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

U petak sam i ja montirao ovu spravicu kod Markonea i za sada jako dobro funkcionira.

E,da,ja sam montirao "touring" sistem.Nekako mi se cini kao bolji izbor

Zbogom sprejevi,stajanja i crne ruke  :D :D :D

 

No, i ti konačno, videčeš, veoma praktična stvarčica, vredna tih novca.

Samo treba, da ga fino našteluješ na cca minut i pol (to je kod mog izmedju 5 i 6).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

U petak sam i ja montirao ovu spravicu kod Markonea i za sada jako dobro funkcionira.

E,da,ja sam montirao "touring" sistem.Nekako mi se cini kao bolji izbor

Zbogom sprejevi,stajanja i crne ruke  :D :D :D

 

No, i ti konačno, videčeš, veoma praktična stvarčica, vredna tih novca.

Samo treba, da ga fino našteluješ na cca minut i pol (to je kod mog izmedju 5 i 6).

 

Sale, srećno da ga voziš :)

 

Tomo, nije poenta u minut i po i sl. Stvar je da ga našteluješ da dovoljno podmazuje (vizuelno) a da ne prlja felnu, gumu i ostalo. Kod svakog motora je to različito u zavisnosti od položaja rezervoara, dužine creva i sl.

Dakle, batalite to 1,5 ili 2 kapi u minuti. Samo da ne zaliva previše a da optimalno podmazuje!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ja bih vise voleo da motor i bude pomalo prljav, ali da lanac nikad ne bude suv.

 

Bez brige. Nikada više neće biti suv :) Jednostavno se podešava na točkiću koiko treba da podmazuje. U 10 min. i par krugova je naštelovan na optimalno. Niti da prlja niti da bude suv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Pa prosla je citava sezona pa dajte da cujemo glas onih koji su ga ugradili i utiske o ovom carobnom proizvodu  ;)

 

Ono sto sam ocekivao, to sam i dobio. Resio sam se bede i podmazivanja lanca na putu sto mi je bas bilo dosadno. Lanac mi je uvak podmazan i potpuno cist. E sad, kao sto sam ti napisao na pp ima jednu manu: nemoguce je podestiti tako da motor bude cist a lanac podmazan. Znaci, morate se ustartu opredeliti za jednu kombinaciju. Ja sam se odlucio za prljav motor (ne zanima me kako izgleda dok sam na putu) i podmazan lanac. Sreca u nesreci je da Scottoiler ulje ima osobinu da lako spada (bas zbog odnosenja necistoce) sa lanca te se lako i brzo ocisti suvom krpom. Druga mana ovog resenja je da sada redovno ostaju kapi ulja na betonu gde parkiram motor, sto vremenom bas ruzno izgleda. No, bajkerske poslovice kazu:

 

1. Dom, to je ono mesto gde je vas motor ostavio baricu ulja

2. Motori ne ispustaju ulje, oni obelezavaju teritoriju

 

... tako da sam ja sve u svemu zadovoljan onim sto sam dobio. Lanac na mom motoru vec gura 25000km a posle pocetnog dotezanja vise za tim nije imalo potrebe. Ubedjen sam da sam mu ovim produzio vek jer nema vise onoga "uh, ko da podmazuje lanac na 50km do kuce po kisi, ajd da se dovezem pa cu ga podmazati sutra".

 

E da, ovo mi je izazvalo i vece troskove jer cesto kazem sebi "Ajd da se malo provozam da podmazem lanac!" :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Ja sam ugradio touring kit,odnosno kit koji se montira iza zadnje tablice.

Do sada sam sa DID lancem radio 20 000 km, i bio je gotov,a kada sam stavio Scotoiler,stavio sam i novi lanac a presao sam sa njim 26 000 do sada bez ijednog zatezanja.Koliko cu jos,nemam pojma.

Znaci,radi posao  ;)

A da ne pricam da sam imao jednostavnu racunicu.Ili 140 € za centralni stender ili 160 € za Scotoiler.

Sada ni brige ni pameti,samo gasssss.......

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere
A da ne pricam da sam imao jednostavnu racunicu.Ili 140 € za centralni stender ili 160 € za Scotoiler.

 

Ja sam centralni stender kupio isti dan kad i motor, bas zbog prskanja lanca, ali smesi mi se i kupovina Scotoiler-a.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cuore Sportivo, 1337 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: KTM LC4 620, KTM 790 Adventure

Ja sam ugradio touring kit,odnosno kit koji se montira iza zadnje tablice.

Do sada sam sa DID lancem radio 20 000 km, i bio je gotov,a kada sam stavio Scotoiler,stavio sam i novi lanac a presao sam sa njim 26 000 do sada bez ijednog zatezanja.Koliko cu jos,nemam pojma.

Znaci,radi posao  ;)

A da ne pricam da sam imao jednostavnu racunicu.Ili 140 € za centralni stender ili 160 € za Scotoiler.

Sada ni brige ni pameti,samo gasssss.......

 

Uopste mi nije palo na pamet ovo poredjenje ili stender+sprejevi+prljave ruke ili scottoiler+nista vise.

 

U svakom slucaju ovih dana idem da pazarim Scotoiler kod Markonea.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Ja sam ugradio touring kit,odnosno kit koji se montira iza zadnje tablice.

Do sada sam sa DID lancem radio 20 000 km, i bio je gotov,a kada sam stavio Scotoiler,stavio sam i novi lanac a presao sam sa njim 26 000 do sada bez ijednog zatezanja.Koliko cu jos,nemam pojma.

Znaci,radi posao  ;)

A da ne pricam da sam imao jednostavnu racunicu.Ili 140 € za centralni stender ili 160 € za Scotoiler.

Sada ni brige ni pameti,samo gasssss.......

 

Uopste mi nije palo na pamet ovo poredjenje ili stender+sprejevi+prljave ruke ili scottoiler+nista vise.

 

U svakom slucaju ovih dana idem da pazarim Scotoiler kod Markonea.

Vec su me i panduri znali po bivsoj Jugi.

Posto cesto putujem sam,znao sam se zaustaviti kad vidim neku patrolu da mi nagnu motor da podmazem lanac.

sada ne stajem ni kada moram ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 393 postova
  • Lokacija: Budisava
  • Motocikl: BMW F650 ST

Evo i ja da se oglasim. Kao sto svi znaju kupio sam motor od markoneta gde je vec bio ugradjen scotoiler. Ja sma zasad zadovoljan, malo sam davio marka i dejvida. Posto nisam ima pojma dal je lanac dosta podmazan, da nije previse podmazan itd. Uvek su bili ljubazni i drugarski raspolozeni, i uvek su pogledali.

Moja preporuka u svakom slucaju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Interesuje me, zna li se koliko je otprilike kapi ulja u minuti dovoljno za normalno podmazivanje?

 

Zavisi od motora, Varadero 1 kap na cca minut i pol.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Koliko sam čuo od Marka radnja neće raditi do 26.01. jer sutra putuje u Birmingem.

Ima na njegovom sajtu gde još može da se kupi u NS i BG.

 

A Dejvid je smešan lik do OO :) Ja sam ga gnjavio za razne stvari. Pun je informacija. Za ovih 20 i kusur godina ko zna koliko je prešao kilometara i svašta probao. I nikada ga nije mrzelo da objasni uz slikovite primere (rukama i nogama)  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja