Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

sprava je extra, svidja mi se sto nemora da se pere lanac, ceo dan sam proveo, cisteci lanac, felnu, lancanik, ,...i u planu je kupovina, samo dok se malo skupi para :)

 

Prva količina zaliha se ubrzano topi, ali ne brini, kako se pokazalo, interesovanje je veliko pa ćemo Dejvid i ja nabavljati nove količine. Počni da štediš ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

TomoB pokusava lepo da vam objasni prednost ovog uredjaja...

 

Inace iako je cena mozda malo jaka, ima jednu veeeeliku prednost. Recimo da idete na putovanje od 10.000km (kao sto cu ici ja)... dnevno se prelazi u proseku oko 500km.... u najboljem slucaju, ako imamo relativno lepo vreme, znaci podmazivanje lanca sprejem svaki dan.... Koliko podmazivanja traje jedan sprej od 500ml? Pa ne dugo, sto znaci da bi se trebali ili nositi bar 5-6 sprejeva (totalno glupavo da nam to zauzima prostor u prtljagu) ili da se na putu kupuje sprej (sto po evropi moze da bude malo skupo).

 

Scottoiler se po nekoj jednostavnoj matematici isplati relativno brzo ako izracunamo da bi za jedno ovakvo putovanje za malo bolji sprej potrebno izdvojiti oko 40-50 eura + sredstvo za povremeno ciscenje lanca + ciste ruke! (I ovo je racunica za skoro idealne uslove voznje)

 

E sad, zamislimo moje putovanje u Norvesku... koliko mozemo ocekivali konstantno lepo vreme? Pa bas i ne mozemo! Ja racunam bar 7 dana ozbiljne kise, ali skoro svaki dan kisicu, ako nista drugo bar skoro svaku noc... to znaci da bi bilo pozeljno mnogo cesce posmazivanje lanca, sto povlaci sa sobom mnogo vecu kolicinu sprejeva. Isto tako u slucaju off-roada, je potrebno cesto i obilno podmazivanje i ciscenje lanca.

 

Pa neka mi neko onda kaze da ova spravica nije korisna!!!

 

Oni koji se vozikaju samo po gradu i okolini, samo kada je lepo i toplo vreme i ne prelaze neke velike kilometraze, njima, naravno da ovaj proizvod nije interesantan. Ali oni koji putuju, ne mare previse za vremenske uslove, prelaze dosta kilometara, itekako je korisna i isplativa stvar!!!

 

Markone je Josephu vec sponzorisao jedan komad za put u Norvesku... moracu da ga navabim da i meni da jedan, ne kao sponzorstvo, vec na neko odlozeno placanje na rate  ;) Sta kazes Marko, hocemo se dogovoriti nesto??

 

Sve što si naveo i izračunao svima na forumu  je jasno samo što ima jedna sitnica, a to je cena od 130€. Mnogima je to jednokratno mnogo da daju bez obizra koliko ima prednosti i koliko se isplati na npr. 10.000 km + što kažeš " čiste ruke i felna ". Ako navabiš Markonea imaćeš, a ako ne da li ćeš dati 130€ ? I ako daš neće ti biti svejedno, jel´ tako ? ;)

 

Uh B@ne potpuno si u pravu, ali nisam još došao do rešenja te večite enigme... Počnite da štedite :) Videću šta mogu da uradim...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6287 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Jesi li razmisljao o cekovima kao nacinu realizacije odlozenog placanja ? Nema kamate za nas a ni kasnjenja rate i borba sa duznicima za tebe

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Al je verovatno skuplje za 100tinjak evra nego sto bi kostao u samogradnji, no samogradnja i onako nije za svakog, nema svako vremena da potrosi na trazenje delova, uklapanja i neizvesnost ishoda zbog neoriginalnih delova  :)

Uopste ne sumnjam da ces da napravis ovu spravicu za male pare s obzirom da sam vido one stendere koji su ko originali a kostaju smesno skoro dzabe.Ono sto mene brine i u sta ja licno nemam poverenjea je ta tecnost koja je pomesana sa vodom ,mislim nije mi jasno kako voda moze da podmazuje lanac????

 

Da! To je ključno pitanje o poverenju u sistem! Kako voda može da podmaže?!

Stvar je u tome što mazivo u sebi sadrži ulje (koje podmazuje naravno), vodu (mazivo je ređe i lakše se probija u sitne proreze, a lakše se ispere zbog kompoente vode)...

I ono što svi zaborave: ADITIVI koji sprečavaju koroziju, čine da se mazivo lakše raspršuje i ispira!

E sad, koji su odnosi svega toga, stvarno ne znam, ali formula je rezultat 30 i više godina ispitivanja i korišćenja u realnim uslovima. Da nema mesta skepsi dokazuje i nekoliko članova foruma koji ga koriste i duže od mene pa nemaju zamerke, a lanac i lančanici im traju od 3-7 puta duže nego što bi inače trajali!

Uostalom, Joseph B. i Quassar kreću put Nordkapp-a sa tim sistemom pa... kada se vrate za nešto jače od mesec dana neka napišu utiske. Svi koji sumnjaju mogu da sačekaju dva meseca pa odluče. Neće Scottoiler pobeći ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jesi li razmisljao o cekovima kao nacinu realizacije odlozenog placanja ? Nema kamate za nas a ni kasnjenja rate i borba sa duznicima za tebe

 

Nije loša ideja, samo... u tom slučaju mora vlasnik čekova da bude prisutan sa sve važećom ličnom kartom jer sam se svega nagledao u 15 godina rada moje firme.

Moram još jednom da napomenem da je prva količina stigla kao probni balon da vidimo kako će ići. A kako vidim interesovanje je više nego veliko pa ćemo raditi na tome da krene i zvanična prodaja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Nisam znao, da je sada prevladujuča urednička politika u stvari editiranje kompletnih tema. Znači oni postovi što se uredniku svidjaju ostavi, oni što ne, briše. Ako je konkretno ova tema čisto promotivne prirode, onda je zaključajte i da niko nema pravo ulaza. Ali ako ovaj forum služi diskusiji, onda ostavite sve postove, da može da se vidi i oseča, šta pojedinac misli o aktuelnoj temi i njenoj problematiki. Moje je mišljenje, da temu stvaraju članovi foruma. Ako je stvara urednik, onda nas ne treba.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Nisam znao, da je sada prevladujuča urednička politika u stvari editiranje kompletnih tema. Znači oni postovi što se uredniku svidjaju ostavi, oni što ne, briše. Ako je konkretno ova tema čisto promotivne prirode, onda je zaključajte i da niko nema pravo ulaza. Ali ako ovaj forum služi diskusiji, onda ostavite sve postove, da može da se vidi i oseča, šta pojedinac misli o aktuelnoj temi i njenoj problematiki. Moje je mišljenje, da temu stvaraju članovi foruma. Ako je stvara urednik, onda nas ne treba.

 

Ja nisam primetio TomoB da je bilo šta obrisano?!

Koliko vidim RoaD GunneR je ostavio postove koji se tiču ugrađivanja u temu u Sam Svoj Majstor sekciji, a one koji su diskusija o samom uređaju prebacio ovde.

Nemoj to shvatati lično :) Vole oni malo da budu urednici ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 528 postova
  • Lokacija: Novi Sad

Nisam znao, da je sada prevladujuča urednička politika u stvari editiranje kompletnih tema. Znači oni postovi što se uredniku svidjaju ostavi, oni što ne, briše. Ako je konkretno ova tema čisto promotivne prirode, onda je zaključajte i da niko nema pravo ulaza. Ali ako ovaj forum služi diskusiji, onda ostavite sve postove, da može da se vidi i oseča, šta pojedinac misli o aktuelnoj temi i njenoj problematiki. Moje je mišljenje, da temu stvaraju članovi foruma. Ako je stvara urednik, onda nas ne treba.

Evo sad sam pregledao obrisane postove i nema ni jednog iz teme scottoiler osim onog posta gde markone opominje da se mnogo ofuje sto je bilo vezano za ugradnju  uredjaja. Nakon sto su postovi o diskusiji rada uredjaja prebaceni u vec  postojecu (ovu) temu koja se bavi samim scottoilerom, gde spada i nacin kako on funkcionise. Nije bilo mesta za markoneov post koji opominje za offovanje u temi ugradnja scoott-a.

TomoB sledeci put pre nego sto javno ospes paljbu po urednistvu dobro procitaj sva obavestenja koja su postavljena.

Pa ako imas neku primedbu, slobodno se obrati onome koje je obavestenje postavio jer on sigurno zna sta i zbog cega je tako uradjeno. U ovom slucaju mozes se meni obratiti preko pp i bice mi drago da razjasnim zbog cega je tema podeljena.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Neka mi cenjeno uredništvo oprosti, jer nisam odmah shvatio rošade koje ste uradili. Za mene je bilo u prvom momentu očigledno, kao da je nekoliko postova skinuto bez razloga.

 

Ali za sledeči put, kako ti kažeš i pokazuješ kažiprst, ako mi nešto zasmeta, kritikovaču javno zbog lošeg iskustva pre pola godine.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

TomoB pokusava lepo da vam objasni prednost ovog uredjaja...

 

Inace iako je cena mozda malo jaka, ima jednu veeeeliku prednost. Recimo da idete na putovanje od 10.000km (kao sto cu ici ja)... dnevno se prelazi u proseku oko 500km.... u najboljem slucaju, ako imamo relativno lepo vreme, znaci podmazivanje lanca sprejem svaki dan.... Koliko podmazivanja traje jedan sprej od 500ml? Pa ne dugo, sto znaci da bi se trebali ili nositi bar 5-6 sprejeva (totalno glupavo da nam to zauzima prostor u prtljagu) ili da se na putu kupuje sprej (sto po evropi moze da bude malo skupo).

 

Scottoiler se po nekoj jednostavnoj matematici isplati relativno brzo ako izracunamo da bi za jedno ovakvo putovanje za malo bolji sprej potrebno izdvojiti oko 40-50 eura + sredstvo za povremeno ciscenje lanca + ciste ruke! (I ovo je racunica za skoro idealne uslove voznje)

 

E sad, zamislimo moje putovanje u Norvesku... koliko mozemo ocekivali konstantno lepo vreme? Pa bas i ne mozemo! Ja racunam bar 7 dana ozbiljne kise, ali skoro svaki dan kisicu, ako nista drugo bar skoro svaku noc... to znaci da bi bilo pozeljno mnogo cesce posmazivanje lanca, sto povlaci sa sobom mnogo vecu kolicinu sprejeva. Isto tako u slucaju off-roada, je potrebno cesto i obilno podmazivanje i ciscenje lanca.

 

Pa neka mi neko onda kaze da ova spravica nije korisna!!!

 

Oni koji se vozikaju samo po gradu i okolini, samo kada je lepo i toplo vreme i ne prelaze neke velike kilometraze, njima, naravno da ovaj proizvod nije interesantan. Ali oni koji putuju, ne mare previse za vremenske uslove, prelaze dosta kilometara, itekako je korisna i isplativa stvar!!!

 

Markone je Josephu vec sponzorisao jedan komad za put u Norvesku... moracu da ga navabim da i meni da jedan, ne kao sponzorstvo, vec na neko odlozeno placanje na rate  ;) Sta kazes Marko, hocemo se dogovoriti nesto??

 

Sve što si naveo i izračunao svima na forumu  je jasno samo što ima jedna sitnica, a to je cena od 130€. Mnogima je to jednokratno mnogo da daju bez obizra koliko ima prednosti i koliko se isplati na npr. 10.000 km + što kažeš " čiste ruke i felna ". Ako navabiš Markonea imaćeš, a ako ne da li ćeš dati 130€ ? I ako daš neće ti biti svejedno, jel´ tako ? ;)

 

 

 

Pa pazi ja nisam ni rekao da je jeftino (ne kritikujem cenu samog uredjaja), ali sta je kod nas i u nasim uslovima jeftino? Nije jeftino ni kupiti motor a kamoli odrzavati ga ili se baviti ovako skupim hobijem kao sto je nas! Ja sam jednostavno malo sabirao i oduzimao i pored toga sto mi bas i ne fali ovakav izdatak, mnogo mi je prakticnije da kupim ovo nego da vuglim sa sobom sprejeve koji mi zauzimaju dragoceni prostor i stvaraju dodatni teret na putu. Zato sam i naveo primer duzeg putovanja, gde se ovako nesto definitivno isplati, a da ne spominjem kisu koja konstantno spira lubrikant sa lanca ili recimo u Sci-jevom slucaju, ekstremnije temperature koje suse lanac i pesak i prasinu koji ga konstantno prljaju.

 

Ne kazem da je jeftino, ali u mom slucaju, pa i u slucaju kracih putovanja kod ljudi koji prave velike kilometraze nije ni skupa investicija. E sad jeste da se mora istresti kinta odjednom i jeste da boli kada se hirirski odstrani veca koliina novca iz zadnjeg desnog dzepa, ali sta sad... boli i kada se usled nekorektnog podmazivanja cesce kupuje skupi set lanca i lancanika...

 

Ja sam sa Markom dogovorio i za par dana cu montirati Skota, taman da nov lanac navikne na lepo podmazivanje... za par nedelja krecemo (samo da dobijemo vize) za Norvesku, pa cemo vam preneti iskustva iz prve ruke, a dotle neka ostali razmisljaju i kalkulisu. Nekima se nece mozda isplatiti, ali nekima ce biti vise nego interesantno, bez obzira na to koliko kosta.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

roadgunner ti si mnogo nezgodan covek...

 

go TomoB gooo! :)

 

ovaj podmazivac je mnogo korisna stvarcica za ljude koji prave vece kilometraze i ne planiraju da menjaju motore cesto. da sam takav kupio bih ga provereno.

 

samo napred markone!

 

pazi samo da ti ovi nasi ne maznu patent! :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

roadgunner ti si mnogo nezgodan covek...

 

go TomoB gooo! :)

 

ovaj podmazivac je mnogo korisna stvarcica za ljude koji prave vece kilometraze i ne planiraju da menjaju motore cesto. da sam takav kupio bih ga provereno.

 

samo napred markone!

 

pazi samo da ti ovi nasi ne maznu patent! :D

 

E sad mi krivo za ono što sam napisao u Sstrujinom postu... :) No hard filings!

Ma nek rade šta ko voli! Ko misli da može da napravi isto nek proba! Samo, poenta je i u mazivu više nego u samom uređaju. A patent je zaštićen napolju, ko ima vremena da se bakće sa jurenjem plagijatora?  ;D ;D ;D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1854 postova
  • Lokacija: NBG

znači da ne čitam onu sstrujinu temu. dobro dobro...  ;D ;D ;D

 

računica je prosta, ako ti ova spravica produži vek trajanja lanca i lančanika (ne znam sad za koliko tačno, ali za zzr600 set je bio 160e, za yamahu je verovatno više) ako uštediš na sprejevima, sredstvima za pranje lanca kao i na vremenu dok to sve obaviš, planiraš da voziš motor 2-3 sezone i prelaziš preko 10000km, mislim da dileme nema.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

znači da ne čitam onu sstrujinu temu. dobro dobro...  ;D ;D ;D

 

računica je prosta, ako ti ova spravica produži vek trajanja lanca i lančanika (ne znam sad za koliko tačno, ali za zzr600 set je bio 160e, za yamahu je verovatno više) ako uštediš na sprejevima, sredstvima za pranje lanca kao i na vremenu dok to sve obaviš, planiraš da voziš motor 2-3 sezone i prelaziš preko 10000km, mislim da dileme nema.

 

Praksa pokazuje da je trajnost lanca i lančanika bar 3x duža od onih održavanih sprejevima i drugim načinima. Ja sam čak našao podatak i 7x duže ali me je Dexterr pokolebao u nekom razgovoru da je to stvarno preterano... rečima: ma marketing je čudo :)

 

U stvari evo kako se računa:

 

Scottoiler košta 130€ za 8000 km + 12€ za sledećih 8000 km + 12€ za sledećih 8000 km... Saberite koliko ćete preći (ili ste do sada prelazili) u sezoni.

 

E sad, onaj ko razmišlja o nabavci treba da sabere bar sledeće:

Koliko spreja za odmašćivanje lanca potroši za 8, 16 ili... xx000 km? ___ x cena jednog spreja = ________ €

Koliko spreja za podmazivanje lanca potroši za 8, 16 ili... xx000 km? ___ x cena jednog spreja = ________ €

                                                                                                                              Ukupno za sprej: ________ €

 

Ako verujete da ćete produžiti vek lanca i lančanika...

Koliko lanaca potroši za 8, 16 ili... xx000 km?    ___ x cena jednog lanca    = ________ €

Koliko lančanika potroši za 8, 16 ili... xx000 km? ___ x cena para lančanika = ________ €

                                                                                                            Ukupno: ________ €

 

E sad, saberite obe cifre pa vidite da li se isplati.

 

A ako hoćete, dodajte i potrošeno vreme (osim ako vam ne čini izričito zadovoljstvo - jer ima i takvih), krpe, sapun, peškire..., ženine živce... :), ako ste krenuli na duži put, mesto u prtljagu, promrzle prste dok petljate mrtvi umorni oko lanca... ili rečenicu: ma ko će još i to sada da radi posle 500-600km i gvozdenog dupeta...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Za moj ukus je ova bočica previše kosa.

 

Na mom F 650 ST stoji pod sličnim uglom i nema nikakvih problema. Bitno je da stoji pod uglom jer je rupa za oticanje tačno na sredini (kao na medicinskom špricu). Što veći ugao, to manje sitnih dopunjavanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Princ Sherwood-a, 2447 postova
  • Lokacija: Blokovi

Imam dva pitanja...

 

Prvo me, kao neiskusnog motoristu interesuje da li taj scotoiler sistem jednostavno znaci da maltene nemam potrebe za odrzavanjem lanca, a on ce manje-vise uvek biti u odlicnom stanju? Jer, osim za ljude kojima je kapric da sami cackaju i maze svoju mashinu, totalno je gotivno ako stavku "odrzavanje lanca" jednostavno nemas na dnevnom redu. Posebno ako kao ja stanujete u stanbenim zgradama i nemate svoju garazu, pa samim tim ni neko relativno prihvatljivo mesto za bavljenje takvim, poprilicno prljavim stvarima...

 

Druga stvar je da li taj sistem moze da se razmontira, pa da se stavi na drugi motor? Jer ako ga dodje vreme za prodaju motora, lepo bi bilo da na novu mashinu samo postavis vec jednom kupljeni scotoiler....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Imam dva pitanja...

 

Prvo me, kao neiskusnog motoristu interesuje da li taj scotoiler sistem jednostavno znaci da maltene nemam potrebe za odrzavanjem lanca, a on ce manje-vise uvek biti u odlicnom stanju? Jer, osim za ljude kojima je kapric da sami cackaju i maze svoju mashinu, totalno je gotivno ako stavku "odrzavanje lanca" jednostavno nemas na dnevnom redu. Posebno ako kao ja stanujete u stanbenim zgradama i nemate svoju garazu, pa samim tim ni neko relativno prihvatljivo mesto za bavljenje takvim, poprilicno prljavim stvarima...

 

Druga stvar je da li taj sistem moze da se razmontira, pa da se stavi na drugi motor? Jer ako ga dodje vreme za prodaju motora, lepo bi bilo da na novu mashinu samo postavis vec jednom kupljeni scotoiler....

 

Ja spadam baš u tu grupu... nemam mesta... a spadam i u onu: Ne volim da mastim ruke :)

Od kada sam ga stavio brinem samo da li ima dovoljno maziva u rezervoaru, i to kad me neko pita a šta ti je to sa desne strane plavo u toj bočici? :)

Kada prereš motor, ispereš vodom i lanac a čim kreneš u vožnju on se opet podmazuje. I što je još lepše... ne masti se i ne prlja!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Pošto i ja prelazim nešto kilometara i večito se patim, ili se brat pati ili patimo Grofa  ;D a i planiram da još prelazim kilometre....uf...sve u svemu skupljam pare  ;)

Samo prvo da odradim gume, nosače kofera, čizme...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Skot veceras montiran na TA... zasad deluje dobro... narednih par nedelja a zatim i put do Norveske i nazad ce pokazati sve, a iskustvo cu vam svakako ovde preneti.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1363 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Yamaha FZS1000

Pošto i ja prelazim nešto kilometara i večito se patim, ili se brat pati ili patimo Grofa  ;D a i planiram da još prelazim kilometre....uf...sve u svemu skupljam pare  ;)

Samo prvo da odradim gume, nosače kofera, čizme...

welcome to the club :) Ili na srpskom: velkam tu d klab  ;D ;D ;D

ono mi mnogo sitno da čitam... pominju se neke gume, nosači kofera i čizme? Neko se sprema na put?!  ;D ;D ;D

Da, 25. jula krecem za Grcku a planirano je minimum 2500km pa mislim da cu do tada i obaviti ugradnju...samo da dobijem na bingu  :D

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 205 postova
  • Lokacija: Pančevo
  • Motocikl: RF600+

Nisam ovu temu pratio od pocetka, ali evo jedne male digresije, tek da se ne zaboravi. Neki stariji modeli (uglavnom dvotaktni), imali su nesto slicno, naravno manje sofisticirano. Naime, u menjackoj kutiji postojala je "kadica" koja se nalazila iznad nivoa ulja, zapremine nekoliko ccm, u kojoj se sakupljalo ulje koje su bacali zupcanici prilikom rada motora. Ova "kadica" bila je povezana kanalom sa kapaljkom koja se nalazila iznad pogonskog lancanika, tako da je prilkom rada menjaca ulje kapalo na lanac i podmazivalo ga. Treba podsetiti da tada nisu bili u upotrebi "O-ring" lanci, pa je moglo da se koristi obicno menjacko ulje. Jos jedna potvrda da su mnoge stvari odavno izmisljene, a prakticna primena je samo  stvar tehnologije i ekonomije!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1892 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: XRV 750

Ja samo da kazem da posle 700 i kusur km, lanac cist ko suza, a jos i podmazan ;D ;D ;D

Toplo preporucujem svima ugradnju istog ;)

 

 

 

markone,

koliko mi dodjes para za ovu reklamu ;D ;D ;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja