Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Ljudi , osvezavam staru temu . Da nema slucajno neko da proda ili pokloni T racvu za scottoiler vakum sistem ? Neko ko je iskoristio neki drugi sraf pa mu T racva ne treba .

8012ae3cd5822dbcb98da94220ba713e.jpg


www.medinobend.rs

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Cool tip, 2146 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: MT 09 Tracer
Pre 1 sat, Darko Mihajlovic je napisao:

Ljudi , osvezavam staru temu . Da nema slucajno neko da proda ili pokloni T racvu za scottoiler vakum sistem ? Neko ko je iskoristio neki drugi sraf pa mu T racva ne treba .

8012ae3cd5822dbcb98da94220ba713e.jpg


www.medinobend.rs

Dare ove t racve imas u akvaristickim radnjama.

  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Ne moze. Na toj racvi od akvarijuma su sva creva iste debljine , a na ovoj racvi je srednji pipak manji u odnosu na bocne , tj crevo koje dovodi ulje do lanca je deblje od creva koje vuce vakuum. A i ne bih se zajebavao sa tim jer secem crevo od vakuuma sa map senzora , ako uvlaci negde vazduh - pobrljavi rad

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Hvala do neba. Da ti posaljem adresu na koju ces poslati ?

stavi slobodno otkup koji mislis da treba i hvala puno. Pokogao si mi . Slepac sam , izgubio tu kesicu iz seta

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Pusti podatke za slanje na pp. Ako ti nije hitno mogu ti poslati prekosutra za Bg po prijateljima pa preuzmi od njih. Kako god hoćeš. 

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1160 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki GTR 1400 , 2017 god

Prekosutra je petak. Ja sam ti do 15:00 na vma , ne znam kad ce oni doci. Mada , jebes postarinu , smesno je. Saljem podatke pa sibmi postexpresom

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1652 postova

Ај мало да се умешам, дао сам тромбоците, не радим данас и сутра.


Ако још ниси послао, могу се наћи са тим људима и донети Дарету на ВМА, ионако ништа паметно не радим.

  • Sviđa mi se 1
  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 525 postova
  • Lokacija: Vranje
  • Motocikl: HondaAfricaTwin XRW750 RD07

Obicna plasticna bocica od 250ml ,unutra ulje SAE 90,otprilike na svakih 200- 250km kad pravim pauzu podmazem lanac,posao 2 minuta,za celu sezonu potrosim 300ml ulja,znaci celih 100 dinara...kakav crni scotolier..za 300 evra cu iz Vranja da stignem do obale Normandije i nazad..Pozdrav

Poslato sa WAS-LX1 uz pomoć Tapatoka

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Poredjenjenje je kao za trabanta karavana....kazu najbolji auto jer u njega staju sklopive merdevine i na putu uradis generalnu sa 4 kljuca i jednim srafcigrrom.

  • Haha 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Imam pitanjce za upućene kolege...

LM, nakon popravke tj servisiranja motora kod renomiranog mehaničara, koji će ovom prilikom ostati neimenovan , problem sa oilerom nastupa... Naime, primećujem da, osim što je ona donja pipica koja ide kod lančanika više udaljena, ali oiler uopšte ne izbacuje ulje. To primećujem i po količini ulja u samo kontejneru koja je jedva vidljivo manja u odnosu na trenutak ostavljanja kod "majstora"

E sad, mene zanima da li je neko imao sličan problem ili iskustvo kao moje? Na šta da obratim pažnju i šta da mu radim, da tako kažem...

Hvala unapred!

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1173 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: Suzuki SV 650 N

Tu pipicu mozes pribliziti. Dalje, moze biti da se zapusila( ulje,prasina) pa zicom prodzaras ( otpusis) za pocetak...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 395 postova
  • Lokacija: Novi Sad
  • Motocikl: R1150GS
1 hour ago, moustaki said:

Imam pitanjce za upućene kolege...

LM, nakon popravke tj servisiranja motora kod renomiranog mehaničara, koji će ovom prilikom ostati neimenovan emoji2959.png, problem sa oilerom nastupa... Naime, primećujem da, osim što je ona donja pipica koja ide kod lančanika više udaljena, ali oiler uopšte ne izbacuje ulje. To primećujem i po količini ulja u samo kontejneru koja je jedva vidljivo manja u odnosu na trenutak ostavljanja kod "majstora"

E sad, mene zanima da li je neko imao sličan problem ili iskustvo kao moje? Na šta da obratim pažnju i šta da mu radim, da tako kažem...

Hvala unapred!

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Imao isti problem, procistio creva i ispod sedista jedna dzeksna bila raskacena, vratio je nazad sad sve radi kako treba

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Nažalost bezuspešna intervencija... Ono što sam primetio je da crevo od samog oilera nije celo ispunjeno uljem, tako da postoje deonice gde je samo vazduh...

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 156 postova
  • Lokacija: Novi Beograd
  • Motocikl: Tracer 900 GT

Koji sistem?

Ako je na vakuum, prvo proveri da majstor nije otkacio vakuum crevo i zaboravio da ga vrati.

Ako je to ok, odvrni ga skroz, na Prime, pa vidi mrda li se sta. Ne moras pratiti na kraju creva, prati negde izmedju, gde imas te mehurice. Mozes i malo da mu nabijes pritisak duvajuci kroz onaj filtercic odakle vuce vazduh. Naravno, motor upaljen.

Ako se krece ulje, onda mu verovatno vazduh u crevima pravi problem, pa ga isteraj tako dok je na prime-u.

Ako ulje ne mrda i pored svega toga, onda jedino da je crkao ventil u boci. Prilicno je to prost sistem, nema tu sta mnogo da zeza. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

Pošto ne znam tačno koji je (mislim da je na vakuum), potkrepiću problem slikom čim dođem gajbi, da ga ne tupim više

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 75 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: Hornet

E samo da prijavim da je operacija bila uspešna i pacijent preživeo...

Produvavanje plus prime su dali rezultat, uz prethodno otpuštanje donje pipe zicom, tako da sad oiler kaplje kako treba!

Hvala svima na pažnji i sugestijama!

Večno zahvalan vaš Moustaki!

Sent from my VTR-L09 using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • munZe konZa, 761 postova
  • Lokacija: Zemun
  • Motocikl: Honda Varadero XL 1000 V

Ja kao potpuni amater sa oilerom,ne znam koliko to treba da maze,trosi,kako da vidim po lancu itd,pa sam pojacavao,smanjivao...pa sam lepo nauljio desnu stranu gume. Kad idem malim brzinama,sve ok,kad idem autopitem na duze,sva guma mi bude od ulja,i to po rubu leve strane,po šari. Izgleda da mi dupla bruzgaljka stoji visoko na lancaniku i vetar rastera ulje. Dodje mi da stavim onu sa jednom pipom.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 3942 postova
  • Lokacija: CH-HR-BiH
  • Motocikl: 2002 K1200RS-1989 XTZ 750 Chesterfield- 1989 XTZ 750 FarawayBlue

Ja imam stereo kapaljku i ne masti mi ništa osim tamo di mora.

Ovisno o vanjskim temperaturama i ujla kojeg koristiš oscilira količina kopanja.

Znači ako ti je toliko masno okolo smanji malo količinu i kapaljku maximalno približi lancu.


Vozim motor, nisam bajker.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja