Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Gledam uputstvo za punjenje rezervoara za ulje i ne kapiram kako se puni. Žutu bočicu ubacim u crevo za punjenje, stisnem onako muški ( kao s taštom da se pozdravljam) i vrlo teško ulje ulazi u rezervoar. Šta je u pitanju?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svakom po zasluzi, 12217 postova
  • Lokacija: NBGD - KN04ET
  • Motocikl: Honde Transalp, plavi i narandžasti, oba za dečake

Vazduh i ulje u boci ne daju ti da pod pritiskom ubaciš novo ulje :) Upali to sokoćalo da bi ulje počelo da curi i mnogo lakše ćeš ubaciti novo ulje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Gledam uputstvo za punjenje rezervoara za ulje i ne kapiram kako se puni. Žutu bočicu ubacim u crevo za punjenje, stisnem onako muški ( kao s taštom da se pozdravljam) i vrlo teško ulje ulazi u rezervoar. Šta je u pitanju?

 

Dve su situacije kod punjenja.

 

1. Inicijalno punjenje (prajming) sistema

 

Ovde opet imamo dve situacije:

 

a) Prvo punjenje nakon montaže

- Točkić na RMV-u namestiti na maksimalan protok

- Upaliti motor da radi da bi vakuum otvorio ventil za protok maziva

- Spojiti crevo na gumeni poklopac RMV-a i na bočicu i stisnuti muški

- Isterati mazivo da počne da curi na kapaljku

- Podesiti inicijalnu vrednost protoka na oko 2 kapljice u minuti

- Provozati se par kilometara i podesiti zatvaranjem i otvaranjem točkića da lanac bude vlažan a da se mazivo ne rasipa okolo i da ne prlja točak i okolinu

 

b) Ušao vazduh u sistem

- Obeležiti položaj točkića na RMV-u (ukoliko je sistem bio pravilno podešen i nije lanac bio ni suv a ni toliko mastan da prlja okolinu)

- Točkić na RMV-u namestiti na maksimalan protok

- Upaliti motor da radi da bi vakuum otvorio ventil za protok maziva

- Spojiti crevo na gumeni poklopac RMV-a i na bočicu i stisnuti muški

- Isterati vazduh iz sistema (vidi se gde je kroz crevo) i sačekati mazivo da počne da curi na kapaljku

 

Ukoliko je potrebno i nakon ove operacije, u vožnji lanac bude suv ili previše mastan da prlja okolinu:

- Podesiti inicijalnu vrednost protoka na oko 2 kapljice u minuti

- Provozati se par kilometara i podesiti zatvaranjem i otvaranjem točkića da lanac bude vlažan a da se mazivo ne rasipa okolo i da ne prlja točak i okolinu

 

2. Dopuna ulja u RMV-u (rezervoar Scottoiler-a) pre nego što je vazduh ušao u crevo

- Otvoriti gumeni poklopac na RMV-u

- Dosuti mazivo

- Pažljivo zatvoriti gumeni poklopac da sistem ne vuče "falš" vazduh

 

Jednostavno zar ne? :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Rajko, ali moram da držim prstenac na cevčici da ulje ne izađe napolje

. Da li ima veze koliko je otvoren vakuum koji otvara ventil za protok ulja na lanac ?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Markone, da li imaš u prodaji crveno ulje? Zeleno mi je mnogo retko, pošto uglavnom motor vozim od aprila do oktobra.

 

Hmmm... odgovor ti je na PP jer su urednici mnogo osetljivi na komercijalne dijaloge van ove teme:

http://forum.bjbiker...pegaz-novi-sad/

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

Neka iskustva sa E sistemom V2?

 

Nešto što sam primetio kod nekih koji koriste V sistem jeste da im kaplje kada motor stoji u mestu, i to ne malo...............jel se u medjuvremenu našlo rešenje za taj problem?

 

 

 

 

Markone, jel garancija za E sistem 2 godine? i koliko košta ugradnja?

 

Pozdrav

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 5472 postova
  • Lokacija: Kraljevo
  • Motocikl: XT1200Z Super Tenere

V sistem ne kaplje kada si u mestu, barem kod mene...osim ako motor ne radi u mestu toliko dugo da usppe da iskaplje na lancanik, pa jos i sa njega dole...1 kap u 1,5-2minuta...trebalo bi bas dosta vremena da pocne da kaplje na pod.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • SuperStar, 1098 postova
  • Lokacija: Ćićevac
  • Motocikl: MonsteR

znam barem trojcu kojima kaplje kada stoji motor (miruje)............znam da je jedan reklamirao, ali mu i dalje kaplje.............kolega parkira motor pored mog i uvek stoje novine ispod motora sa kapljicama ulja..............zato pitam jel rešen problem............

 

 

mada, mene najviše intereseje E sistem..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12089 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Ta trojica bi trebalo da pravilno nasteluju protok. E sistem je najobicnija mamipara, bezi od njega. Ako te svrbi novcanik, kupi ProOiler.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Neka iskustva sa E sistemom V2?

 

Nešto što sam primetio kod nekih koji koriste V sistem jeste da im kaplje kada motor stoji u mestu, i to ne malo...............jel se u medjuvremenu našlo rešenje za taj problem?

 

 

 

 

Markone, jel garancija za E sistem 2 godine? i koliko košta ugradnja?

 

Pozdrav

 

vSystem ne bi smeo da kaplje ako je korišćeno originalno mazivo i ako je pravilno postavljen sistem. Klip za zatvaranje bi morao da zatvori protok kada se motor ugasi. Ako ne zatvara, problem je po mom iskustvu ili u mazivu koje se koristi (il koristilo), ili sa gumicom (dihtungom) koja treba da spreči protok dok motor ne radi, ili sa vakuumom na motoru koji ostaje pod podpritiskom i nakon gašenja motora. Ovo poslednje se lako proveri tako što se otkači rezervoar (RMV) od vakuumskog creva. Ako klip zatvori dovod znaš na čemu si i Scottoiler tu nije kriv.

 

Za eSystem je garancija godinu dana koliko se sećam. Ja ih trenutno nemam u ponudi zbog slabe potražnje. Ugradnja za eSystem bi bila oko 4.600,00 RSD.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 517 postova
  • Lokacija: Novi Sad - Zrenjanin
  • Motocikl: KTM 1290 Super Adventure

Ko kod nas sad radi scottoiler ?

 

Koliko znam, momak koji je pre tebe postovao, još uvek se bavi tim. Obojica ste u NS, pa se kod njega raspitaj za sve. Pozdrav :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Imam problem sa v-system scottoilerom.Ugradjen je pre 2 godine i radio savršeno do pre neki dan.

Dešava se da neće da otvori ventil koji propušta ulje.Kada skinem ono crevce koje je zakačeno na bocu i koje stiže sa vakum sisice cilindra osetim pod prstom da vuče vazduh,ali ne otvara ventil.

Ovo sam primetio pre neki dan kada je motor bio na velikom servisu.Radjena je sinhronizacija preko tih vakum sisica.Majstor je odradio podešavanje  i vratio crevo od scotta na sisicu ponovo.Ova sinhronizacija je radjena i pre ovoga par puta i normalno je sve radilo tako da mislim da nije tu problem al da pomenem.

Na servisu sam primetio i da je boca od ulja skoro prazna  :grr:

Napunio sam bocu,odvrnuo protok na max,upalio motor ali ulje ne kreće iz posude.Nisam mogao da napunim bocu kroz crevo odozgo nego kroz onu rupu sa strane gde je zakacen vakum.Pri gasenju motora ulje bi izlazilo na gornje crevo.Jel imao neko ovakav problem da ventil ne otvara?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 859 postova
  • Lokacija: Negotin
  • Motocikl: Honda XL1000 2004.

Isti problem sam imao. Meni je po kisi uvlacila vodu u bocicu i ulje ispliva na povrsinu. Onda sam polomio to sr... Kad ne radi da ne radi uopste. Dnevno predjem 400-500 km, dignem na stender,naprskam teflonski sprej i 15000 lanac bez dotezanja.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

Probaj ustima povuci vakuum na ulazu u bocu gde ti dolazi vakumsko crevo od motora i gledaj kako se klip pomera. Ako ode u punu gornju tačku i kada otpustiš treba da  se spusti skroz dole onda je boca t.j. ventil ispravan i treba gledati creva i njihove spojeve da ne vuče negde falš ili da crevo vakuuma nije presavijeno.,,, ako se klip ne krece - crkao je ventil i možeš skota da baciš u đubre jer popravke nema.

Takođe pogledaj da crevo negde ka kapaljci nije presavijeno ili uštinuto..... u krajnjoj liniji otkači crevo na izlazu iz boce i ponovi test sa povlačenjem vakuuma ustima, odvrni ga na max, ulje bi trebalo da poteče odmah... ako ulje poteče (ventil se pomerio u potpunosti gore) onda je problem sa crevima a ako ne teče iz boce - crkao ventil (ponoviti fazu 1 baciti ga u đubre jer popravke nema), ako ne teče kroz crevo- začepljeno ti je crevo ili najčešće kapaljaka kod lančanika....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

@ Debeljan

Nije problem u kiši jer nije je bilo zadnjih par puta moje vožnje.problem je u ventilu def.Ti si svoje probleme rešio,izgleda da ću i ja tako :)

 

@ Grof

Sve sam to pregledao i probao već i ventil ne otvara ,ne pomera se gore.Kačio sam ga i na vakum pumpu i neće da se otvori.

Kad sam rasturio scott video sam da je ona membrana malo iskrzana unakolo,moguće da je tu problem.Ja sam bocu dopunjavao preko gornjeg creva (odušak)pomoću običnog šprica,a ne na onu bočnu rupu gde dodje priključak za vakum crevo i gde bi trebalo da se dopunjava.

 

Ps:Ako neko ima rasturen scott i smatra da je nepotreban i nekoristan kupio bih ovaj vakum ventil ili ceo sistem po nekoj normalnoj ceni   :dil:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1216 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

@milanezi... mani brate vakum pumpu, povučeš ustima na onaj gornji deo (gumeno crno crevce) gde ti ulazi crno plastično crevo od vakuma ako klip ne miče - crkao skot 1/1... traži drugi.... mislim da je neko prodavao na forumu za 7000din ceo kit polovan.... ako ne nedješ uvek ti ostaje konverzija na srb ojler jer donji deo sistema već imaš montiran....

 

P.S. nisam baš skontao kuda si ga punio ali nema veze ... obavezno ga puni sa strane korz rupu namenjenu za to... tj mislim da kontam ti si ga punio kroz odušak....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ih što volem testo s makom.., 583 postova
  • Lokacija: Sremska Kamenica
  • Motocikl: Suzuki V-Strom 650cc

kao što ti kažu, probaj da vučeš ustima na gornje crevoda vidiš da li vakum ventil radi uopšte...Samo ako imaš falša na spojevima ne možeš stvoriti vakuum....

Ja sam upravo imao falš tik ispod čepa za odvrtanje/zavrtanje tj odešavanje količine ulja....Zasilikonisao sam to i sve radi uredno!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1518 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: V-STROM

Ponovo radi bioskop :-)

Crevo od vakuma sa cilindra nije bilo dobro zakačeno.

Drugar provalio i namestio,sada radi kao i pre.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Ponovo radi bioskop :-)

Crevo od vakuma sa cilindra nije bilo dobro zakačeno.

Drugar provalio i namestio,sada radi kao i pre.

 

:takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Prenosim razgovor iz foruma Markone PEGAZ ovde:

 

okeee , hvala puno ... 

 

aj jos jednpo pitanje pa da te ne smaram vise ...

 

znas li mozda , scottoiler na vakuum , moze li da se ugradi u thundercat , gde se kod nje uyopste i nalazi vakkum prikljucak na karbovima , i moze li to da se namesti bez neke posebne budzevine ?

 

pitam te jer kapiram da imas i uputsvo za montiranje ...

 

( ne zameri ako sam se nesto lose izrazio , dunulo mi nesto da kupim scoot-a pa evo , skupljam info ) 

 

Može da se ugradi i na Thundercat-a. Ovde imaš uputstvo kako:

http://www.scottoiler.com/uk/installation-guides.html

 

Samo odaberi svoj motor i dobićeš uputstvo u .pdf formatu. :takoje:

 

 

 

znam za sajt , bio sam , ali nema gde je na thundercatu vakum crevo ...

 

Uputstvo na koje sam te uputio prikazuje ovu sliku:

 

ThundercatVacuum.jpg

 

Da li to liči na mesto gde bi moglo da bude na tvom Thundercat-u?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja