Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Posle dugog razmisljenja i kalkulisanja, iskoristio sam popust u Pegazu, i odvazio sam se  :) , te pazario i ja jedan primerak v system-a.

 

Ugradnja je trivijalna, kao sto su ljudi ovde to vec pomenuli, a zadovoljstvo posle pustanja Scoot-a u rad, veliko.

 

Zahvaljujem se ljubaznom osoblju firme Pegaz, pogotovu Dejvu koji mi je ponudio da dodjem da mi iskontrolise ugradnju, sto cu svakako iskoristiti.

 

Takodje bih se zahvalio mojoj porodici koja je stajala uz mene kada sam kretao u ovaj grbavi poduhvat, Bogu....kao i mom drugu Oliveru, koji je pomogao svojim prostorom, alatima kao i nesebicnim lezanjem pod motorom dok je trajala ugradnja. Zelim mir u svetu!  ;D

 

I sto rece Sale....zbogom sprejevi i prljave ruke!  :-*

 

 

Pozz

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18864.msg886131#msg886131

samo jedna zamjerka,touring kit je mama  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6281 postova
  • Lokacija: Hameln, Germany
  • Motocikl: Africa Twin CRF1000

Saša, i običan Scottoiler je bolji od spreja za lanac :) Vala mi je dosadilo da ga mackam, majke mi. U četvrtak idem po svoj primerak ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Saša, i običan Scottoiler je bolji od spreja za lanac :) Vala mi je dosadilo da ga mackam, majke mi. U četvrtak idem po svoj primerak ;)

naravno,ali me cudi da nije stavio touring jer ga dobro poznajem  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Razlozi su ekonomske i prakticne prirode, ali ne mogu da ne naglasim i estetske! ;)

 

Nema veze....vidimo se u BN pa cemo da merimo "ciji je veci"... :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • , 1322 postova
  • Lokacija: Zagreb,Umag HR
  • Motocikl: Harley Davidson Chicano custom

Razlozi su ekonomske i prakticne prirode, ali ne mogu da ne naglasim i estetske! ;)

 

Nema veze....vidimo se u BN pa cemo da merimo "ciji je veci"... :D

;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Posle dugog razmisljenja i kalkulisanja, iskoristio sam popust u Pegazu, i odvazio sam se  :) , te pazario i ja jedan primerak v system-a.

 

Ugradnja je trivijalna, kao sto su ljudi ovde to vec pomenuli, a zadovoljstvo posle pustanja Scott-a u rad, veliko.

 

Zahvaljujem se ljubaznom osoblju firme Pegaz, pogotovu Dejvu koji mi je ponudio da dodjem da mi iskontrolise ugradnju, sto cu svakako iskoristiti.

 

Takodje bih se zahvalio mojoj porodici koja je stajala uz mene kada sam kretao u ovaj grbavi poduhvat, Bogu....kao i mom drugu Oliveru, koji je pomogao svojim prostorom, alatima kao i nesebicnim lezanjem pod motorom dok je trajala ugradnja. Zelim mir u svetu!  ;D

 

I sto rece Sale....zbogom sprejevi i prljave ruke!  :-*

 

 

Pozz

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=18864.msg886131#msg886131

 

 

 

Zaboravio si i na babu i dedu, što su te ovako lepo razmazili kao što i pomočnici u mesari sa velikim sisama. Mogao bih zahvaliti i gradskim redarima, da ti još uvek nisu stavili lisice.

 

 

p.s.: Ne treba Touring za Ušće i Adu, bre...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Motorradfahrer, 1733 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: Race Bike in a Tuxedo

Zahvaljujem se pomočnici u mesari sa velikim sisama. Eto!

 

Ali i vama dvojici mapetovaca...pazite da ne padnete sa balkona! :D

 

ybsSt_muppet051107093727103wi.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Zahvaljujem se pomočnici u mesari sa velikim sisama. Eto!

 

Ali i vama dvojici mapetovaca...pazite da ne padnete sa balkona! :D

 

yafYI_muppet051107093727103wi.jpg

 

 

 

Alo! Gde su urednici!? Oni meni ofuju temu!

;D ;D ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Dobio sam dosta pp-ova pa da razjasnim:

 

EDIT isti dan samo u 16:21 - cena uređaja nije 11.150,00 već 11.550,00 Din. Izvinjavam se zbog moje greške.

 

Akcija je na žalost prošla. Trajala je do 30.06.2010.

Trenutna cena vSystema je 11.550,00 + 2.200,00 Din ugradnja (to je sa 50% popusta na ugradnju ako se uređaj kupi kod nas) što je ukupno 13.750,00 Din, članovi BJB-a imaju 5% popusta nu tu sumu pa sve zajedno košta 13.060,00 Din. Ili ako sami ugrađujete 10.970,00 Din.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Jel i dalje ta cena.. ?

 

Cena se nije menjala. Važi i dalje i popust za BJB samo naglasite prilikom kupovine.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Koji uredjaj ide za EFI motore? onaj najskuplji verovatno. Posto ne ide na vakum od karburatora. Koliko li on kosta?

 

Može vSystem, a može i eSystem ali ne mora. Šta ti se više sviđa.

 

vSystem i dalje košta 11.550,00 RSD + ugradnja (po želji) 2.200,00 RSD. Računaj i 5% popusta za BJB.

 

eSystem je i dalje 28.600,00 RSD + ugradnja (po želji) 2.200,00 RSD. Računaj i 5% popusta za BJB.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

ljudi, procitah sve teme o scott-u i opet su mi nejasne neke stvari0stabre.gif

Da li neko moze da napravi neku tabelu podesavanja SCOTTOILER-a V-SYSTEM

npr: koliko kapi u minuti na

0˙c

15˙c

20˙c

30˙c

+30˙c

po slabijoj kiši

po jačoj kiši

 

mislim da ce nama laicima ta tabela mnogo znaciti i doprineti tom uzivanju u voznji, jer od kada sam ga uzeo vise razmisljam o lancu nego o voznji i stalno se ufuravam da sam pogresio u podesavanju.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Kada posmatras uredjaj odozgo, okreni regulator u smeru suprotnom od smera kazaljki na satu, do kraja. To je minimum. Zatim okreni u suprotnom smeru, recimo cetvrtinu kruga, pa testiraj kako ti se ponasa podmazivac.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 140 postova
  • Lokacija: NG
  • Motocikl: Africa Twin 1000

lalajko, max i min imam na uredjaju

juce dok sam bio na putu, sve vreme sam stelovao uredjaj da mi ne baca na gumu (felna je bila blago zamascena) ali nisam siguran da kada je tako podesen da li je lanac podmazan, cini mi se da nije dovoljno masan ili sam ja naviko na sprej pa kada dodirnem lanac meni se zalepe prsti za njega.

Mozes li mi reci kako od prilike izgleda lanac kada je podmazan

 

Nesto mi ova Scottina izgleda zajebano

hvala na odgovoru0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12091 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Tako sam i ja u pocetku, bukvalno polivao lanac uljem. Medjutim, dovoljno je sasvim malo, tek da osetis pod prstom da nije potpuno suv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • www.markone-pegaz.rs, 2411 postova
  • Lokacija: Novi Sad, N45 15.579 E19 48.722
  • Motocikl: Napokon... BMW R1150GS!

Tako sam i ja u pocetku, bukvalno polivao lanac uljem. Medjutim, dovoljno je sasvim malo, tek da osetis pod prstom da nije potpuno suv.

 

Lanac mora biti samo "vlažan". Ko je navikao na sprejeve njemu izgleda da je suv jer je čist.

Ne sme da bude suv. Isto tako, uređaj ne bi trebalo da prlja okolinu lanca (da baca na sve strane). To između je optimalno.

 

Ne postoji nikakva tabela i ne postoji univerzalna vrednost na koju se podesi uređaj ni po modelu ni po godištu ni po temperaturi vazduha ni po brzini i sl. Kada se jednom podesi ne dira se sve dok ne primetiš da je lanac suv (malo pojačaš protok) ili da baca (malo smanjiš protok).

 

Postoji inicijalna vrednost od oko 2 kapi u minuti od koje se kreće u podešavanje. Ali to ne znači da uređaj mora uvek da daje 2 kapi u minuti već da zavrćeš ili odvrćeš u odnosu na tu vrednost po potrebi.

 

Sistem je toliko jednostavan da ljudi ne veruju da je tako pa uvek čeprkaju i gube vreme. Podesiš za par desetina km i proveravaš kasnije. I to je to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Skilled Rider, 1613 postova
  • Motocikl: Pijađo Ćao

Masnoća na felgi prisutna je, ali to je i logično, jer ulje je tečno i normalno je, da prska okolinu. Ali opet samo zavisi od toga, koliko je skot otvoren. Lanac podmazivan uljem je zbog toga čist, a rutav je, kad je prskan sprejem. Spray je lepljiv i on ujedno hvata na sebe svu prašinu i nečistoće, koje skupljamo na drumu.

 

Nije reklama za Markone firmu, nego gola činjenica... prvi lanac i lančanici podmazivani skotom na mom motoru xl1000v, g. '06, prešli su 72 kilo km i očito će još 10, jer nema nekih indica, koji bi tražili zamenu.

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja