Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Drug član, 865 postova
  • Lokacija: Beograd, Swan Hill
  • Motocikl: Kawasaki ER-5, Tomos A35

Ne treba ti četka i petrolej za to putovanje, dovoljno ti je samo ulje, svakih 500km ga podmaži i biće savršeno ok. Testerol ili još bolje neko menjačko, sae 90, ono se duže zadržava na lancu, po mom skromnom iskustvu. Ako te opere kiša usput, podmažeš ga odmah čim se osuši od vode. Ljudi prave famu malo oko pranja lanca, to se radi jer se voli, ne jer se mora. Ovo pričam u slučaju podmazivanja uljem. Nabavi samo flašicu sa pipicom, kao za ulje za šivaće mašine da imaš u jednom sredstvo pakovanja i aplikacije.

Ja sam za 4k km lanac pošteno oprao posle kupovine, jer je održavan sprejom, bože sačuvaj naslaga svuda, pogotovo na malom lančaniku, i još jednom, iz dosade kad sam prao motor na pušku, pa puškom i lanac, sa bezbedne distance.

Ne sekiraj se preterano, er-5 nije jedač lanaca, kao ni guma.

Sent from my 2107113SG using Tapatalk



  • Hvala 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 297 postova

Vjerovali ili ne, meni još od 70ih služi prazna bočica od ljepila iz Narodne Tehnike,Timočka 18;ni kapica nije otpala a potreban je odlično odmjeren napor da izađe kap po kap.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1025 postova
  • Lokacija: Wien
  • Motocikl: CRF 1000 Africa Twin sd06

@Blaza za taj set koji se ne odrzava(mada i on trazi jednom pred sezonu da se podmaze) mozes da uzmes 3 seta obicnog. Imas na youtubu video gde lik testira obican i Reginu koja ne trazi odrzavanje,sa oba je prosao istu kilometrazu. Ja imam cobrra-u i o njemu vise ne razmisljam samo dospem ulje u nju i zavrtim po cetvrtinu kruga na nekih 200-300km nekada i na 100km kada nisam siguran da li sam je okrenuo ili ne. Cobrra je oko 80€ u louis-u a ima i kopije na aliexspres-u. 

  • Hvala 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1195 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Suzuki DL 1000 2014
Meni drugar doneo iz Austrije 1l crvenog ulja za 25€. Sad problem kod njega je sto nece da kaplje dok ne predje nekih 20 stepeni napolju. Ja pojacavao ono ništa, dok nije skocila temp pa nasao fleku ispod motora, kao karter da je pukao.. Za nize temp treba plavo ulje.

Sent from my PPA-LX2 using Tapatalk


Ima Scottoiler ulja u Motolandu, sad se pojavilo i zeleno, ono je univerzalno za temperature od 0-40 stepeni.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja