Jump to content

Moto Zajednica

Scottoiler sistem za podmazivanje lanca

Recommended Posts

  • Stomatolog na motoru, 1522 postova
  • Lokacija: NBGD
  • Motocikl: Transalp XL600V-X

Dal mu smeta sta sto su mu suvlje gumice sa kontra strane...mislim dal bitno utice na trajnost ???

 

Kako su pokazala iskustva po stranim forumima ne dobija se nista posebno sa tim.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

Jel neko ugradio dual injector za podmazivanje sa obe strane lancanika? Meni se cini da je to prava stvar, ovako su mi gumice sa kontra strane slabije podmazane...verovatno nista znacajno al ipak je bolje sa obe strane... 30e u luisu...isplati li se?

toliko je i u Pegazu,mada moze da se nabudzi razdelnik,kome se isplati da se zeza sa time

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Meni su u Pegaz Moto-u rekli da je dupli cisto bacanje para i da ga je fabrika Scottoiler izbacila upravo zbog nevernih toma. Ukoliko imas visak para, onda ga kupi, mada mislim da je ne potrebno, jer centrifugalna sila deluje tako da obe strane lanca budu podmazane. To sto je sa jedne strane lanac vizuelno vise podmazan, ne mora da znaci i da je nedovoljno. :)

 

Trenutno predjeno jedva ispod 5000km sa Scottom i prezadovoljan sam. Nema pranja i sprejeva, samo pazis da ti u boci uvek ima ulja i nista vise. 8)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno
Da li je vakum konstantan,koji se uzima od motora,recimo za varadero sa direktnim ubrizgavanjem

 

Ako sam dobro razumeo , vakum je konstantan dok motor radi a ako ga ugasiš vakuma nema , pa se i ventil u scott-u zatvara, t.j. ulje ne curi.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 275 postova
  • Lokacija: Zmajevo-Novi Sad
  • Motocikl: Honda Africa Twin RD07a

Vidim da se ovde vec dugo vodi polemika oko ovog uredjaja.. Ja ga imma na motoru vec godinu dana, a i kod rpethodnog vlasnika je bio toliko. Uredjaj je odlican, smao napunis tank uljem i picis.. Moze da se podesi nivo podmazivanja, u zavisnosti od uslova voznje.. A kad hoces da operes lanac, protok ulja podesis na maksimim u lanac je brzo cist :)

 

Svakako vredi postaviti...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

Ako sam dobro razumeo , vakum je konstantan dok motor radi a ako ga ugasiš vakuma nema , pa se i ventil u scott-u zatvara, t.j. ulje ne curi.

 

Da, upravo tako funkcionise.

 

Dakle, u garazi nema paljenja motora, inace curi ulje;)). Na elektronskim podmazivacima to nije slucaj (DOZIRAJU ULJE U ODNOSU NA PREDJENI PUT).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

Ako sam dobro razumeo , vakum je konstantan dok motor radi a ako ga ugasiš vakuma nema , pa se i ventil u scott-u zatvara, t.j. ulje ne curi.

 

Da, upravo tako funkcionise.

 

Dakle, u garazi nema paljenja motora, inace curi ulje;)). Na elektronskim podmazivacima to nije slucaj (DOZIRAJU ULJE U ODNOSU NA PREDJENI PUT).

 

Znači nema drogiranja izduvnim gasovima ako hoćeš da ti garaža ostane čista?  ;D ;D ;D

Ili kupiš novi Scottoiler eSystem pa možeš da radiš šta oćeš ;) Svako uživanje opojnih sredstava ipak iziskuje dodatna finansijska sredstva  :D

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Scott je definitivno bolji od nicega. Pogotova za motore manje snage, endura i slicno, vrlo solidno rijesenje.

 

Zasto ga ja nisam kupio za moju Hondu 929:

Istina je da moze da se podesava uslovima voznje, ali to i nije bas jednostavno.

Viskozitet ulja se drasticno mjenja pri promjeni temperature, a odokativni sistem podesavanja naravno nikad nije optimalan.

Pa onda povrh toga ide i brzina kretanja (brze = treba vise ulja) sto je nemoguce podesiti, pa se svi opredjele za previse.

Medjutim previse ulja ne znaci samo prljav motor, vec i moguce masnu gumu, sto je kod R-a (bar meni) ogroman faktor. brrrr

 

Dupla brizga nije bacanje para. Centrifugalna sila ne moze da skrene ulje, nego ono putuje polako po sistemu "ne guraj se" do nepodmazane strane. Ako je sistem nastelan na prebogato, onda ce sve biti ok, ali optimalno sa mono brizgom je malo teza matematika.

 

Ja sam se odlucio za pro-oiler, koji nema problema sa viskozitetom, guta i suncokretovo ulje ako treba i dozira (preko standardne duple brizge) ulje na lanac u zavisnosti od predjenog puta.

 

Iako ima tabela sa 10 mogucih setinga, pri cemu svaki setting ima 10 polozaja, trebalo mi je par mjeseci da ga nastelim na optimalno.

Sada je prskanje po motoru minimalno (ne moze bez prskanja), a ako uletim u pljusak, 3-4 klika na + i na lanac stize 10 x vise ulja.

 

Mana pro-oilera je njegova nabavna cijena (oko 200 eura sa postarinom), ali toliko kosta i jedan set lanca i lancanika, ili 20 sprejeva, ili scott i nekoliko kantica specijalnog sccott ulja.  Dakle, bilo je ili se istresti odmah, ili polako krvariti.

 

 

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

kako nabaviti pro-oiler

 

http://www.bjbikers.com/index.php?option=com_smf&Itemid=53&topic=19003.msg247795#msg247795

 

U paketu dobijes i odstampan pdf (koji se moze skinuti i sa site-a) sa detaljnim uputstvima.

Morao sam ga 3 puta procitati prije pocetka ugradnje.

Ako imas digitalni mjerac brzine, ne treba ti magnet/senzor peripetija.

 

A izgleda i da ne moras platiti porez, samo pozuri dok ne udjete u EC  ;D

 

Europe (EC)

€196.00 + €9.00 p&p = €205.00

Incl. BTW/TVA/MwSt

 

Europe (non-EC)

€161.50 + €9.00 p&p = €170.50

Excl. all taxes and duties

 

Apsolutno nevidljiv dok ne spustis nos do asfalta :)

Foto-TUNAF6ES.jpg

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

A krajem jula možeš u pegazu kupitit eSystem scottoilera pa možda time rešiti stvar na domaćem terenu :).

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 556 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: Varadero 1000

kako nabaviti pro-oiler

 

Hmmm... čemu? Kada je Scottoiler jeftiniji a bolje radi?

vise mi se svidja varijanta sa senzorom broja obrtaja

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

 

Hmmm... čemu? Kada je Scottoiler jeftiniji a bolje radi?

 

Scott jeste jeftiniji, ali ne radi bolje. Naravno, ako pricas o vakuumskom scott-u. Esystem radi po slicnom principu kao pro-oiler, ali nije jeftiniji;)), a plus je i noviji proizvod (pa je ocekivati decje bubice).

 

Glavna mana konkretno pro-oilera je sto montazu moras da obavis sam, a za scott-a imas pegaz u NS. To je ogromna i vazna razlika, jer nisu svi vicni sa instalacijom, a montaza uopste nije trivijalna. Naprotiv.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

Hmmm... čemu? Kada je Scottoiler jeftiniji a bolje radi?

 

"Cemu ovo sluzi, a uz to i ne radi."  ;) ;D

 

 

Scott jeste jeftiniji, ali ne radi bolje. Naravno, ako pricas o vakuumskom scott-u. Esystem radi po slicnom principu kao pro-oiler, ali nije jeftiniji;)), a plus je i noviji proizvod (pa je ocekivati decje bubice).

 

Glavna mana konkretno pro-oilera je sto montazu moras da obavis sam, a za scott-a imas pegaz u NS. To je ogromna i vazna razlika, jer nisu svi vicni sa instalacijom, a montaza uopste nije trivijalna. Naprotiv.

 

Montaza je ubistvo, ali ko ga je jednom namontirao, sledeci put je shasha.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • drkadzija, 1217 postova
  • Lokacija: novi sad
  • Motocikl: njemac tisuca za na koleno

 

Scott jeste jeftiniji, ali ne radi bolje. Naravno, ako pricas o vakuumskom scott-u. Esystem radi po slicnom principu kao pro-oiler, ali nije jeftiniji;)), a plus je i noviji proizvod (pa je ocekivati decje bubice).

 

Glavna mana konkretno pro-oilera je sto montazu moras da obavis sam, a za scott-a imas pegaz u NS. To je ogromna i vazna razlika, jer nisu svi vicni sa instalacijom, a montaza uopste nije trivijalna. Naprotiv.

 

Montaza je ubistvo, ali ko ga je jednom namontirao, sledeci put je shasha.

 

Po onome što je GhostMile napisao da mu je trebalo par meseci da namesti njegov prooiler direktno može da se zaključi da je Scottoiler vSystem ili Universal Kit (kako se nekada zvao) mnoooogo jednostavniji i efikasniji. Svi koji su ga ugradili podesili su ga posle nekoliko kilometara. Za eSystem bi trebalo da bude još jednostavnije jer ne moraš da staješ pored puta da podešavaš protok već ga rešavaš dugmićima na displeju.

 

A montaža Scottoiler-a je stvarno p... dim. Ne znam za prooiler ali Scottoiler može da namesti svako ko zna da drži šrafciger u ruci.Ako želi. Montaža traje oko sat vremena a Pegaz podržava ideju da korisnik sam montira uređaj uz kompletnu podršku sa njihove strane.

 

Da se ne ljutite ali moram da pitam: Kakve veze prooiler i ostali sistemi imaju sa temom Scottoiler sistem za podmazivanje lanca?

Ako već hoćete da ih upoređujete imate lalajkov tekst i temu gde je super izanalizirao sve uređaje.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • ЗЕЉКАМП, 1820 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: BMW R1200GS Adventure

Samo da se javim kao prezadovoljni korisnik Scottoiler-a. ;)

6000km na satu sa Scottoiler-om i jos ni jednom nisam podmazao niti oprao lanac, a izgleda kao nov. Istina da malo prska, ali sve je to nista u odnosu na zadovoljstvo koje pruza, tj da skoro zaboravite da imate lanac. Svaka preporuka za sistem.

 

P.S. Ne bih sada da ulazim u polemiku koji je sistem bolji, ja imam Scott-a i sasvim sam zadovoljan. Na mom sledecem motoru ce Scott biti zaduzen da brine o lancu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Lord Sidious Tamni, 4841 postova

 

Po onome što je GhostMile napisao da mu je trebalo par meseci da namesti njegov prooiler direktno može da se zaključi da je Scottoiler vSystem ili Universal Kit (kako se nekada zvao) mnoooogo jednostavniji i efikasniji. Svi koji su ga ugradili podesili su ga posle nekoliko kilometara. Za eSystem bi trebalo da bude još jednostavnije jer ne moraš da staješ pored puta da podešavaš protok već ga rešavaš dugmićima na displeju.

 

A montaža Scottoiler-a je stvarno p... dim. Ne znam za prooiler ali Scottoiler može da namesti svako ko zna da drži šrafciger u ruci.Ako želi. Montaža traje oko sat vremena a Pegaz podržava ideju da korisnik sam montira uređaj uz kompletnu podršku sa njihove strane.

 

Da se ne ljutite ali moram da pitam: Kakve veze prooiler i ostali sistemi imaju sa temom Scottoiler sistem za podmazivanje lanca?

Ako već hoćete da ih upoređujete imate lalajkov tekst i temu gde je super izanalizirao sve uređaje.

 

Meni je trebalo toliko da ga namjestim jer sam (picajzla) tezio optimumu, tj. minimalnoj dovoljnoj kolicini ulja.

To se radi tako sto se krene od bogatog, pa se vozi 200-400 km, pa se malo smanji, pa opet 200-400 km....

Nisam htio da rizikujem da smanjim radikalno, pa da se vozim 200 km sa nedovoljno podmazanim lancem, tako da sam ga smanjivao ukupno 7-8 puta dok nisam dosao do sadasnjeg nivoa.

 

Ne znam kako radi Scott vSystem, pa ne bi bilo lose da neko objasni kako se to podesi za nekoliko kilometara??

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Integrisan, 8142 postova

A montaža Scottoiler-a je stvarno p... dim. Ne znam za prooiler ali Scottoiler može da namesti svako ko zna da drži šrafciger u ruci.Ako želi. Montaža traje oko sat vremena a Pegaz podržava ideju da korisnik sam montira uređaj uz kompletnu podršku sa njihove strane.

 

 

Ipak da bi postojala prava informacija - montaza scott-a nije p... dim, vec zahteva spretnost i cak neko znanje mehanike (npr. vezivanje na vakuum). Tebi je to verovatno jednostavno, uvek je bilo i bice spretnih ljudi, ali velikom broju vozaca nije i u tom smislu mnogo bolje je da to uradi neko ko je vec montirao sistem (npr. PEGAZ).

 

Inace, montaza mog scott-a je u pegazu trajala 1.5h, pa ti vidi da li neuki amater to moze za 1h. ja, recimo, sigurno ne bih mogao.

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 104 postova

 

 

Ne znam kako radi Scott vSystem, pa ne bi bilo lose da neko objasni kako se to podesi za nekoliko kilometara??

 

 

 

 

12 strana o Scottoiler sistemu i ne znaš kako radi? Budi ljubazan pa pročitaj.

 

Podešava se baš tako kako si ti opisao. Sa tom razlikom što je mazivo kod Scottoiler sistema toliko jeftino da ne moraš baš u picinu dlaku da nameštaš.

Dovoljno je da uređaj podmazuje a da ne baca mazivo na okolinu lanca. Dakle, čim se smanji protok da ne prlja to je optimum. Sve ostalo u cilju "uštede" nema smisla jer se štedi na bočici od 12 EUR na 8000 km! Dakle uštedite 30% a rezulat je 3 EUR u džepu. Ali ko voli, niko mu ne brani :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Teoreticar ..., 12092 postova
  • Lokacija: Lazarevac
  • Motocikl: BMW R1200GS Adv

Dovoljno je da uređaj podmazuje a da ne baca mazivo na okolinu lanca. Dakle, čim se smanji protok da ne prlja to je optimum.

 

Dovoljno jeste, ali je ujedno i NEMOGUCE! Onaj ko prica da je moguce je ili 1) Prodavac uredjaja ili 2) Nema Scottoiler na motoru. Ja ga imam skoro godinu dana i ovo govorim iz svog iskustva, a u razgovoru sa apsolutno svima koji ga imaju cujem identicnu stvar. Ili ces imati podmazan lanac (i motor), ili ces imati suv motor (i lanac). Suv motor i cist lanac je kombinacija koja na zalost ne postoji. Samo je na vlasniku da se odluci sta mu je vaznije.

 

Jos da dodam da prskanja po motoru jednostavno mora biti jer se Scottoiler reklamira i kao sistem koji cisti lanac. Kad ga vec cisti (sto ce svaki trgovac rado priznati) onda ga znaci i prlja jer Scottoiler ulje nije dovoljno intelignetno pa da prljavstinu za vreme voznje razbacuje samo na dole :) E sad, zasto trgovci idu toliko u krajnost i ne zele da priznaju da sistem ima bar neku manu - ne znam!

 

Ja licno sam njim zadovoljan, i posle svega sto znam o njemu kupio bih ga opet! Zelim uvek podmazan lanac, nije mi bitno sto prska okolo. Scott ulje nije lepljivo kao ulje iz sprej boca i lako se cisti suvom krpom, ili se opere Famiom i vodom. Postoje dosta savrseniji uredjaji od Scottoilera, ali nemaju zastupnika u Srbiji za nabavku i eventualni servis. Zato smatram da za cenu koju kod nas placate ne mozete dobiti bolji uredjaj.

 

Kad sam vec pomenuo odrzavanje ili servis - kako stoji stvar sa nabavkom cevcice kroz koju izlazi ulje na lancanik? Moze li se nabaviti posebno i po kojoj ceni?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja