Jump to content

Moto Zajednica

dijagnostika za kola

Recommended Posts

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Prodajem blutut dijagnostiku za kola...kupio sam je pre mesec dana na limundu...nemam pojma zasto,bilo mi zanimljivo...platio sam je 3000 dinara plus postarina...znaci oko 3500 dinara...ne znam kako se uparuje sa kompom,ima i instalacioni cd uz nju pa ako treba kome nek me vice,a moze zamena za retrovizore od cbr 600 f1,ili prednji branik za istu...064 119 13 90

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Jel mozes neku sliku da okacis? Moze i sa neta, samo da vidim kako izgleda.

Imas pp.Pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Moto servis Lion-s, 126 postova
  • Lokacija: Valjevo
  • Motocikl: Suzuki dr 600,Kawasaki klr 600,Bmw r 1100 rt,Suzuki dr 750 big,Suzuki epikuro

Ovako izgleda...a na cd-u su programi za nju i android...

post-6828-0-71119300-1326650255_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Ovo je neka stara tema ali naslov odgovara pa da iskoristim da ne gomilam forum. Da li neko ima iskistva sada sa ovim dijagnostikama? Evo zasto bi mi trebala, na kolima mi sat za temp i za gorivo ne radi kako treba, 2 puta vec pomerano, podesavano kod majstora ali se opet poremeti pa ako sa ovako nekom jeftinom dijagnostikom to moze da se ocita da pokusam ja sam da to podesim. Neko je cupao kazaljke izgleda pre mene i to sada pobrljavilo skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 183 postova
  • Lokacija: Ada
  • Motocikl: Z1000SX

Imam ovo,uparuje se sa Android telefonom preko Bluetootha,ocitava greske koje su na motornom kompjuteru i mogu se pomocu ovoga obrisati,korisna spravica za brisanje gresaka koje nisu konstantne

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca
Pre 2 sati, Biker Q je napisao:

Ovo je neka stara tema ali naslov odgovara pa da iskoristim da ne gomilam forum. Da li neko ima iskistva sada sa ovim dijagnostikama? Evo zasto bi mi trebala, na kolima mi sat za temp i za gorivo ne radi kako treba, 2 puta vec pomerano, podesavano kod majstora ali se opet poremeti pa ako sa ovako nekom jeftinom dijagnostikom to moze da se ocita da pokusam ja sam da to podesim. Neko je cupao kazaljke izgleda pre mene i to sada pobrljavilo skroz.

Audi..... Predpostavljam JAEGER proizvodjac table-km-sata

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Nije, pezo je. Ja nabavio drugu tablu jer mi ovaj na dijagnostici rekao da su motorcici otisli ali nisu isti koje sam uzeo. E sad, kod mene rade kazaljke ali "lazu" i za gorivo i za temperaturu, jednostavno nisu vracene na osovinu motora pod odgovarajucim uglom i to bi proverio ako ova spravica pokazuje na telefonu to.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Bilo koji elm327 bluetooth adapter će ti završiti posao, nisu skupi. Skines neku aplikaciju na telefon i resis problem 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

E to to, ne moram ni da pomeram kazaljke, nacrtacu druge linije markerom:jee:. Sada gledam, ima bilo koji (neki plavi) za 600 din, dal je moguce za te pare da to radi ovi sto mi treba?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Enduraš, 6293 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: CRF300L

Za temperaturu da, ali koliko imas goriva dijagnostika ne zna, ali resetujes kilometrazu svaki put kad sipas gorivo, znas koliko auto otprilike trosi i to je dovoljno da ne ostanes bez goriva negde.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Zalepio sam ja jedno slovo S od prilike da zena zna kada da sipa gorivo:), a gledao sam kada mi da dijagnostici stelovali to za gorivo, preko dijagnostike pomera kazaljku nekako.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Zalepio sam ja jedno slovo S od prilike da zena zna kada da sipa gorivo, a gledao sam kada mi da dijagnostici stelovali to za gorivo, preko dijagnostike pomera kazaljku nekako.

Koji Peugeot je u pitanju?

 

Pomeranjem kazaljki preko dijagnostike se ne dobija ništa, osim testa da se vidi da li rade..

 

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

 

 

 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Ma nema razloga, ako je 206 ili šta god drugo, treba samo fizički postaviti kazaljke na prava mesta.

Ukoliko je menjana sama tabla, jer se usled bacakanja po skladištima, kazaljke pomere.

Ukoliko je pak menjan BSI ( centralni računar kod Peugeot-a) potrebno je uraditi druge stvari, koje opet sa ovom dijagnostikom ne mogu da se urade.

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin

Temperaturu je pokazivao oko 70 i kada je ugasen auto ona "padne" vise nego sto bi trebalo. Nju sam fizicki pomerio i sada u voznji stoji na 80 ali u mestu dodje skoro do 100 a ne cujem da upali ventilator. E sad, pre neke 2 nedelje sam isao na mali servis i menjali mi i antifriz pa ne znam da li je ozraceno sve kako treba, sa ovom dijagnostikom bi video te neke stvari. A za gorivo me vise cudi, radila je dobro, a sada kada je ugasen "padne" kazaljka u nesvest skroz dole. Kada je pun stoji na pun, ali blizu rezerve kada je nekad se ugasi auto bez goriva a jos ne upali rezervu a nekad upali i rezervu a ne ugasi se tj radi kako treba. Sada sipam gorivo ranije i to sam tako resio, napravio sam sam oznaku za rezervu ali volim da sve radi kako treba. Prvi put kada je zeznula za gorivo skidao sam plovak i razradio ga, imalo je oksida na osovinici, radio neko vreme dobro i opet pobrljavio ali mislim da sada nije uhvatio oksid na plovku.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1648 postova
  • Lokacija: Paracin
pre 2 minuta, miksamgm je napisao:

Pa ako moze da se nadje dobar i ispravan sat, to ti je najlakse resenje. 

Pa jeste, samo vidim moj se razlikuje od vecine koje sam gledao. Ako promenim sat sta ce biti sa predjenom kilometrazom, gde to pamti?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Tutti Frutti, 668 postova
  • Lokacija: ...
  • Motocikl: Pojela Maca

Moras naci isti, istog proizvodjaca. Ko sto sam napisao verovatno je Jager, oni su falicni skoro svi. 

 

A sto se kilometraze tice, pisace ti ta koja je na novom satu. Preko dijagnostike neke bolje malo, moze da se iscita iz ostalih modula u autu, modul abs-a, motorni racunar i jos na par mesta, sve zavisi gde sve pamti tvoj auto. 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900
Pre 3 sati, Biker Q je napisao:

Pa jeste, samo vidim moj se razlikuje od vecine koje sam gledao. Ako promenim sat sta ce biti sa predjenom kilometrazom, gde to pamti?

Kilometraza se cuva u BSI-u i u tabli. 
Prikazuje se uvek ona veca.
Na primer:
Ako tvoj BSI ima kilometrazu od 101 000km,
A stavis tablu sa 98 000km, prikaz na tabli ce biti 101 000km.

Primer 2:
Ako tvoj BSI ima 101 000 km,
a stavis tablu od 170 000km, prikaz na tabli ce biti 170 000km.

Postavi ili mi posalji sliku tvoje table.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1729 postova
  • Lokacija: BG-LE
  • Motocikl: Tracer 900

Nije ni čudo što ne možeš da nadjes tablu, kad vozis 206 automatik..

A jesi li menjao motoric na tabli, taj za gorivo ?

Sent from my Mate20Pro using Tapatalk

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja