Jump to content

Moto Zajednica

Maxiscooter Traveling

Recommended Posts

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Верујем мало досадан пут,нема кривина само крузирање... ја се лично сморио кад сам ишао!!! Али леп круг сте направили ... полако се захуктавате вас двоје !!! 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Rider on the storm, 1272 postova
  • Lokacija: Dojčland
  • Motocikl: Pesadinac

Верујем мало досадан пут,нема кривина само крузирање... ја се лично сморио кад сам ишао!!! Али леп круг сте направили ... полако се захуктавате вас двоје !!! 0takoje.gif

 

Mislio sam da je Vojvodina ravna i prava, ali onda sam se za vikend razuverio :)

 

Tnx, trudimo se polako :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Договарамо се тако брат Лаки,брат Тони,брат Румба и ја шта би могли за викенд,поред тога што ћемо ићи у Ковин на мото скуп...и дођосмо на идеју да одвозамо неку руту коју до сада још нисмо... думам ја тако ша би могли и дођем на идеју да одвозамо Ђердапску магистралу,али овог пута целу... па ми би мало,али и глупо да се вратимо истим путем,те окренем ја на Румунију мало и направим руту преко бање Херкулане и Оравите,..рекоше да то под обавезно треба да се одвоза... тако и би!!!

 

Крећемо тако нас петорица из Смедерева,јер се у задњи час пријавио у Бобра,стари београдски бајкер,који је на нас оставио и више него добар и позитиван утисак...идемо и прву паузу правимо на Сребрном језеру... мало кафа,разбуђивање појединих,јер ипак кренусмо у 7...

 

pozeraj.jpg

 

srebrno.jpg

 

djer.jpg

 

Успут пролазимо кроз Голубачку тврђаву,али се не задржавамо већ онако у вожњи правим пар фотки...

 

gol.jpg

 

self.jpg

 

t.jpg

 

pogl.jpg

 

ogr.jpg

 

ogr.jpg

 

tunel.jpg

 

rupa.jpg

 

 

vozi.jpg

 

 

Следећа пауза после 90ак км је Доњи Милановац... опет мало кафица,тражимо по који сувенир мада мрка капа.. само хеклерај неке бабе продају...

 

doni-m.jpg

 

Настављамо даље .. и успут стајемо на пар уобичајених места,које је предложио Бобра, на којима се сви сликају када је Ђердап у питању...

 

 

02.jpg

 

bratija.jpg

 

djerdap.jpg

 

 

pog.jpg

 

 

 

Пауза за касни доручак или рани ручак,како коме у Кладову ... и онда на гранични прелаз и правац бања Херкулане .. пут изванредан...

Рекоше ми неки људи да је бања јако лепа .. па и није нешто поготово када смо упали на неки базен из доба Марије Терезије ... катастрофа ... јбг тек после видесмо да има и нови базен .. али беше нам већ толико топлао да нисмо много бирали ...

 

t.jpg

 

herk.jpg

 

 

 

Касније настављамо према Оравити и ту почиње то због чега треба одвозати овај пут ... прелепе кривине ,густа шума ,сигнализација одличана ... таман рако да сликам мало кад ето крену киша,... прво помало,па све јаче док није пљснуло к'о из кабла... возимо ми тако и коначно стаде ... остаде нам око 30ак км до Оравите и ја раших да искористим последње километре овог раја за моторе и мотоциклисте... понесен добрим путем и одличнм кривинама уживао сам у сваком тренутку... улазим у Оравиту и ту сачекам екипу...

 

oravita.jpg

 

toni.jpg

 

Настављамо даље на Б.Цркву па у Ковин ... после вечере свако на своју страну ... Као што рекох једна од бољих вожњи када се све узме у обзир!!!

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 2036 postova
  • Lokacija: Београд
  • Motocikl: Био некад јапанац сада понтадеранац,и поново јапанац

Браво дечаци 0takoje.gif баш лепа тура 1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1061 postova
  • Lokacija: Jagodina,Serbia

Evo iskoristih lepo vreme za vikend pa sam se provozao malo sa devojkom. U subotu smo isli do Kraljeva(od Jagodine). Put nista posebno pa necu o tome(mislim, super je za voznju ali nista sto vecina ovde nije odvozala vise puta).

Medjutim danas sam odvozao zanimljivu turu. Necu pisati putopis i postavljati slike vec mi je ideja da malo opisem put u dve tri reci ako neko pozeli da odvoza a nije do sada pa da zna sta da ocekuje. Elem, tura je izgledala ovako:

 

post-12773-0-43359000-1407095691_thumb.png

 

Polazna i zavrsna tacka-Jagodina. Deo puta do Paracina od Jagodine je dobar regionalni put, bez rupa, neravnina i slicno. Lepo se vozi samo sto ponekad zna da bude guzva i moguce policijske kontrole. A onda, od Paracina do Valakonja sleduje oko 50-ak kilometara FANTASTICNOG puta. Asfalt gladak, dugacke blage krivine(ima par ostrijih), put sirok(uglavno tri trake), priroda prelepa...ma milina. Vozio sam ga puno puta i uvek me odusevi. Ovde je lepo imati jaci motor jer ima dosta uspona.Inace je to regionalni put Paracin-Zajecar. Ako se skrene prema Soko Banji, prolazi se podnozjem Rtnja.

E a onda krece Horor. od Valakonja pa sve do Petrovca, put koji nefrolozi mogu da prepisuju obolelima od kamena u bubregu. Znaci, zakrpa u zakrpu. Nema udarnih rupa koje lome tocak ali put je takav da voznju cini vrlo neprijatnom. Posto ovo pisem u temi MAXI skuter podrazumevam voznju skuterom po ovakvom putu. Ovaj put mi nije delovao toliko lose kada sam ga vozio motorom.

Onda ide deo od Petrovca preko Svilajnca do Jagodine koji znam na pamet i koji nije toliko los.

Od onoga sto moze da se vidi na ovom putu izdvojio bih Borsko jezero, vrelo Mlave kod Zagubice( krasko vrelo...zanimljivija je prica oko njega nego samo vrelo), vrelo Krupajske reke koje se doduse ne nalazi na ovoj trasi ali ko zeli moze da ga obidje. Da bi se ono obislo, mora da se spusti od Krepoljina prema Despotovcu do atara sela Milanovac. Nije daleko pa ko voli... Inace jos jedno krasko vrelo. Ali da se vratim na put kojim sam prosao. Dalje, kada se prodje Krepoljin sa leve strane se nalazi manastir Gornjak. Koga zanimaju spomenici kulture, ne bi trebao da ga zaobidje. Zatim sledi banja Zdrelo koje je vec poseceno od strane MSK-a.

 

Generalni utisak je: prelepa priroda, jako los put od Valakonja i fantastican put do istog tog-Valakonja. Meni i devojci je trebao celi dan jer smo pravili pauze na bezbroj mesta ali posto je ona maltene debitant na skuteru to je i normalno.

 

I samo par napomena.

Opisani put od Valakonja(losiji deo) ima deonice koje su jako lepe i kada posle onog truckanja covek malo da paprike sledi opet los deo pa taj prelaz bude neprijatan...vrlo neprijatan. Ima lepih krivina i tu sa lepim asfaltom ali i dosta rizle kao i prelaska na los put u pola krivine pa je savet da se tu vodi racuna.

Druga stvar, posle Krepoljina iz pravca Zagubice sledi vise lakat krivina sa razlicitim nagibom puta pa stvarno treba biti oprezan.

 

Da li preporucujem? Svakako da. Homoljske planine su za mene jedan od najlepsih delova Srbije i "oprastam" im jako los put(ponavljam, iz ugla vozaca skutera).

 

Pozdrav :zdravo:

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 192 postova
  • Lokacija: Paraćin
  • Motocikl: Hyosung GV 650 EFI 2010

Ovom rutom i sam sam vozio više puta, takođe volim Homolje i istočnu Srbiju uopšte. Taj predeo od Borskog jezera do Žagubice i Krepoljna za mene je najlepši. Što se tiče lošeg asfalta-ne volim ga ni ja, takav je posao-otkad sam se par puta nasukao na goli makadam zahvaljujući Guglu, o čemu sam pisao u putopisima, zakrpljeni džombasti asfalt smatram dobrim uslovima za vožnju. Smanjš malo gas, malo voziš slalom i skuter se pretvara u pravi motor, a devojčica da pripazi da te ne otkiva kacigom u glavu otpozadi. Inače, malo koji put u Srbiji bi odgovarao kad bismo birali samo dobar asfalt.

 

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • МК Братство, 1943 postova
  • Lokacija: НОВИ САД СРБИЈА
  • Motocikl: BMW R 1200 RT

Браво бата Тони...још коју слику да си ставио,било би вр'!!!

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 324 postova
  • Lokacija: Karaburma - Kanarevo
  • Motocikl: X8-400

da osvezimo temu...

Cura i ja se krajem avgusta odvezosmo do Ohrida...

640km u cugu do tamo, oko 500 km po okolini... na cajgeru na povratku stajalo 1808km

 

6ga5g0.jpg

Honda u Biljaninom narucju

 

eaqyra.jpg

Honda napada Samuilove bedeme :takoje:

 

ame6x5.jpg

Na ulazu u kompleks Sveti Naum

 

21980op.jpg

Najlepsa priroda koju videh IKAD. Izvoriste Drima.

 

15ehksk.jpg

pogled s Galicice na Ohridsko jezero

 

2cp3o6v.jpg

Najduhovnije mesto koje smo posetili: Pećinska crkva Svetog Arhangela MIhaila u selu Radozda. Perfektno iskustvo.

 

Ukratko... da ne preteram sa fotkama i ne predjem u putopis :moto3:

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Portorož, Slovenija
  • Motocikl: Honda CBF 600 Sa

Pa evo da i ja dodam koju sliku ;)

 

GroteFoto-GRC8NUPU.jpg

Ovo je slika sa Seče (Slovenija) u pozadini je Hvatska a ono na moru su Piranske solane koje još i dandanas proizvode sol na tradicionalni način

 

GroteFoto-SWKAKAY4.jpg

A ovo je par dana unazad u Poreču...vreme je bilo super pa malo izkoristio za đir

  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 8 postova
  • Lokacija: Portorož, Slovenija
  • Motocikl: Honda CBF 600 Sa

..evo još i danas kako sam slobodan pa da iskoristm dan provozao se do Trsta(Italija) i natrag ;-)

 

GroteFoto-VHHKKNYP.jpg

Trg Republike u Trstu

 

GroteFoto-YSAA4LZL.jpg

A ovo je iznad Portoroža (Slo)

  • Podržavam 3

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

E pa ovako drugari...

Juce sam se vratio sa puta i prosto ne znam odakle da pocnem  Mogu vam samo reci da je jedan decacki san upravo ostvaren...

U Subotu 4 jula ja i moja mala aprilijica krenuli smo u misjiju Serbian East Lakes potpuno sami. ;)  Cilj je bio da se obidju jezera u celoj istocnoj Srbiji kao i znamenitosti sto nosi sa sobom...

image_77d870b94045a1d8e8ef28a8feae760f8a

Dakle Vrsac polazna tacka!

Zaputio sam se u Staru Palanku gde sam skelom presao u ram

20150704_101834.jpg

 

Prva destinacija bila je Borsko jezero ali omiljenom Dunavskom magistralom do Milanovca pa posle u brdasca do Bora 

Na Borsko jezero stizem u sam jecaj moto skupa Na ulazu ceka rakijica kao po obicaju ... Posto sam na ovaj put krenuo savim sam gledam levo desno ne bi li viddeo neko poznato lice ali od toga nema nista ...Ulazim u vilu Vertigo da pitam za smestaj posto sam na ovome putu planirao da spavam po vilama,motelima ...Gleda me zena na recepciji kaze sine jer vidis ti sta je ovo gde tebe samog da stavim... bacim pogled napolje pogledam u nebo dal ce kisa i vec se drzim mislju da me nocas ceka vedro nebo kao dva i dva  Nije proslo 5 min dolaze dva bajkera koja takodje pitaju za smestaj kaze baba nista momci samo jos jedna cetvorokrevetna je ostala,gleda baba u mene kaze sine dogovori sse sa njima jedino ako cete tu cetvorokrevetnu da podelite.Gledam ja u ljude gledaju oni u mene slezemo ramenima i placamo cetvorokrevetnu sobu :jee1: Nosimo stvari u sobu i usput pricamo jedan je iz Nisa a drugi iz Pukovca trazzili ljudi 2 sata smestaj i ovo im je bila jedina opcija bas kao i meni ...

Ostavljamo stvari izlazimo napolje da potrazimo ladno pivo :cirka2: Skup je bio odlican kao i pasulj koj je bio gratis za bajkere

20150704_162846.jpg

 

Na ovoj terasi smo se distancirali i uz mnogo ladnog piva prepricavali jedni drugima svoje zivotne puteve...

20150705_181940.jpg

 

Evo je slicica sobe za koju vam mogu reci da je za 10 jevreja bila i vise nego odlicna 

 

Nedelja ujutru budimo se oko 8 naravno mamurni od sinocnog spektakla izlazimo napolje i trazimo miris crnee domace kafe :))CAskaqmo tako uz kafu ja gledam jezero koje mi se mnogo svidela i mislim se ma ostacu ja i danas...Opet odem kod babe reko baba moze i danas kaze ona moze sine ajde da te ne premestam ostani u toj cetvorokrevetnoj po ceni jednog kreveta podrazumeva se :))Drugari su planirali da obidju crni vrh da se spuste u jednu pizzeriju u Boru da klopaju i da krenu kuci a ja ostajeem :)Spustamo se do Bora i nalazimo pizzerriju Contrast gde klopamo ne zaboravne pizze :jee: 20150704_200935.jpg

 

Ovo je recimo po preporuci mlade konobarice Zlatiborac koju sam jeo i narednih dana :D ali o tome kasnije...

Vracamo se na jezero razmenivsi brojeve pijemo putnicko pivo i tako se ja oprastam od Nislije i Pukovcanina...Opet ostao sam...Jednog momenta kada sam se okrenuo jezzero skoro pusto svi su vec ranijm jutrom otissli u Beranovac na trku...Ja nisam otisao jer je moj put bio malo drugaciji...

20150705_124754.jpg

 

EEE bas ovako sedim i razmisljam sta cu sutra da radim  Otvaram lap top i zacrtavam sedi za sutra iskope u boru,zoo vrt i Vrelo Mlave...Budim se ujutru nesto ranije nego sto obicno znam bijem kafu i krecem ka Boru...20150706_113922.jpg

 

Ono tamo veliko skroz desno u hladovini je moj atlantic :)))20150706_114824.jpg

 

Malo slikam iskope...20150706_115211.jpg

 

A malo masinu...20150706_120805.jpg

 

Ovo je zoo vrt U Boru u kome sam pivo popio za rekordnih 65 dinara u debeloj ladovini pa sam morao jos jedno ... :)

Dok sam sedeo u tom kaficu gledao kartu preko Zagubice za Vrelo Mlave pitam tu ljude jedni kazu dobar je put drugi nije i tako sve u svemu nikakvu korisnu inf nisam dobio...Pre nego sto sam posao na vrelo opet svratim na pizzu po preporuci koji je bas u ovoj ulici gde i zoo vrt samo malo nize :)  Nisam mnogo experimentisao narucujem Zlatiboram ostavljam bakisi i smeskam se konobarici za preporucvenu picu da je bas po mom ukusu :) .Palim masinu i krecem preko Borskog Jezera prema Zagubici do vrela...Prvih destak km put koji se samo pozeleti moze ledna levo jadna desno suma priroda bruka...Vozim tako i razmisljam da je ovo deonica puta koja je pobedila sva moja ocekivanja i da cu dugo pisati u njoj...Nije drugo prosle te vidim pizgauver te 150 ku  :) ali kola nema ni parkirna pored da stoje :D Onda nastaje pakao borba za goli tocak ...To je bila jedna borba gde sam se plasio da cu i vilu da ostavim ne samo tocak...taj pakao je trajao nekih 10 km puta ali se isplatio stizem na vrelo koje me je odusevilo...20150706_170537.jpg20150706_170740.jpg

 

Molim coveka da me slika sa devojkom :D

20150706_170814.jpg

 

Evo pogleda iz restorana sa terase koji se nalazi na samom vrelu...Mogu vam reci da je klopa extra i ako sam se trudio nisam mogao sve da pojedem20150706_171317.jpg

 

Vracam se u hotel i produzujem boravam u mojoj cetvorokrevetnoj sobi za jos sutra ... :) Cilj sutrasnjeg dana je bilo kupanje na palzi i u popodnevnim casovima odlazak u Zlocku kako je mestani zovu ili Lazarevu Pecinu...

20150705_161743.jpg

 

U pecinu stizem u 5 do cetiri gledam devojku na ulazu zatvara svesku oblaci se ...Reko dobar dan jer mogu da vidim pecinu kaze ona zao mi je radimo do 4...i tu malo sarma malo kukanja i uvede me devojka :) Ovo je slika kada sam izasao vec iz pecine ovi ljudi na slici nisu usli unutra i ako su hteli :D20150705_160927.jpg

 

unutra...20150705_161515.jpg

 

Pecinske zverine20150705_161010.jpg

 

Sve u svemu jedna lepa uspomena koje se treba doziveti...Vracam se u hotel to je bio Ponedeljak...Kako se dan primicao kraju i sunca zalazilo iza planine tako odjednom opstajem sam nema zive duse...  :) Bili smo u vili samo ja i bracni par iz Bugarske covek i zena...Zena radi na Sofiskom univerzitetu a covek je vozac gspa u Sofiji ispricasmo se mi kao da se znamo 10 godina Pominjase oni i neke cerke i da dodjem u Sofiju njihov gost i ovo i ono bogami zaglavismo ja i bugari do 2 sata...

Sutradan ustajem rano pakujem malog i preko Rtnja za Sokobanju...cilj je bio Bovansko jezero...

 

RTANJ20150707_091838.jpg

 

Dorucak u motelu Balasevic Rtanj omlet sa sirom i sunkom

20150707_094943.jpg

 

Na pola puta do Sokobanje

20150707_102425.jpg

 

U Banju stizem oko 11 sati odusevio me je Zajacarsko Paracinski put stvarno je dobar dok je prica sa Rtnjom slicna kao sa Zagubicom do pola extra posle sta ti bog da...Pijem pice u Banji i spremam se za polazak na Bovansko jezero gde sam ustvari i krenuo...Dolazim do sela Bovan stajem ispred radnje pijem Zajacarca za 55 dinara i raspitujem se za smestaj  :) 20150707_124236.jpg

 

To je ta famozna radnja   Smestaj pronalazim privatno kod ljudi sa kojima sam se kasnije toliko sprijateljio da sam jedva otisao sa Bovna...Ljudi cak nisu za ta tri dana nista hteli da mi naplate ali posto to nije moj obicaj oduzio sam se na svoj nacim...Tu upoznajem Zrenjeninca koji je sa zenom dosao na godisnji odmor i sa kojim sam svoje veceri burno provodio uz dobru muziku i gajbe piva  :) Slike sa Bovanskog Jezera20150707_130343.jpg

 

Pogled sa terase

20150707_132850.jpg

20150707_161727.jpg

Motorce kako oni kazu20150709_190556.jpg

 

Nastavice se...

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 222 postova
  • Lokacija: Vrsac
  • Motocikl: ST XTZ 750 Aprilia Atlantic 250 Yamaha TDM 850

Kao sto rekoh ljudi me prihvatise oberucke kao i Zrenjeninac sto je takodje odseo kod njih.Moji domacini Duda i Rodja pomogavsi mi da odnesem stvari u subu...Tog paklenog Utorka nista nisam imao u planu samo da se zamocim u Bovan...Kupao sam se ceo dan i skakao sa platoa kao malo dete...20150707_185223.jpg

 

Kada se dan priblizio kraju svi smo se nekako nasli bas na ovom platou sa slike Zrenjeninac njegova supruga moji Domacini Duda i Rodja i ja...Pocnedm tako pricu da sam bas na ovom forumu procitao za etno kucu Vrmdzu i da cu je sutra posetiti Rodja podrzava moj plan i kaze da necu pogresiti sigurno sto mi je dalo jos vise volje da vidim tu etno vodenicu gde se zito menje i od brasna se pravi pogaca koju ti biras sa kakvim mesom hoces da jedes :D Da dodam samo da da je povrce koje idu uz jelo takodje iz njihove

baste nema tu niceg kupovnog...Ovo me je docekalo ujutru kada sam ustao20150708_093524.jpg

 

Posto nisam mogao da odbijem dar moga domacina prihvatam poklon oberucke i krecem za Vrmdzu...Put za Vrmdzu je dobar do jednoga dela posle vise nema asvalta nego nasip...ali sto taj deda kaze da je asvalt do gore ne bi bilo etno sto je potpuno u pravu...ali nemojte to parce od par km da vas plasi nije toliko lose evo i slike kako to odprilike izgleda...20150708_133946.jpg

 

Znaci gore se stize bez ikakvih problema...klopa je bila toliko dobra da sam i sutra pozeleo tamo da jedem uz naravno onu vrelu pogacu sto se odmah tu mesi...O samom mestu i vodenici imate konkretnije u podforumu predlozi za putovanja tu sam i ja procitao za ovaj raj na zemlji...evo slike vodenice..20150708_123837.jpg20150708_123843.jpg

.

20150708_124147.jpg

.

20150708_124229.jpg

.

20150708_124001.jpg

.

20150708_124339.jpg

.

20150708_124528.jpg

.

20150708_125122.jpg

 

Posle sat i provedeno u uzivanju na ovom predivnom mestu sresih odem do Sokobanje da kupim neke namernice za rucak i grickalice..tamo sasvim slucajno upoznajem decka isto bajker od koga kupujem 2 litre domace sljive i vracam se u Bovan...Kada sam se vratio kolenica sa krompiricima u rerni je vec bila peccena ali ja nisam mogao ni da zinem jer sam se u Vrmdzi najeo ko da mi je ne daj boze bilo poslednje...:D I taj dana proveden u kupanju i zezanju se polako zavrsavao...Sedeli smo ja i Zrenjeninac tuzni sa cinjenicom da on sutra odlazi a ja ostajem jos jednu noc tj petak...Ta tuga se bogami proslavljala do kasno u noc...Sutradan smo rucali ja ga pratim u popodnevnim casovima jer sam svvrsto resio da tog dana necu ici nigde nego da ga ispratim kao coveka kako i dolikuje,jer je on mene isto tako i docekam...Posle njegovog odlaska ostajem sam sa svojim domacinima...Molili su me da ostanem jos koji dan kod njih i vec sam bio spreman da prihvatim poziv kad zvoni mi telefon bacim pogled kad lik iz Pukovca me zove sto smo se sprijatelji na Borskom jezeru..Gde si bre ti mali pali motor i dolazi sutra ovde u Subotu pocinje Vlasinsko leto gore na jezeru idemo festu da pravimo :))) Od tog glasa nacrtao mi se smajli na licu i cvrsto resim da sutra idem do Pukovca koji je usput preko Leskovca i Vlastotinca na Vlasinsko jezero...

Sutradan ujutru krecem do Aleksinca pa autoputem do iskljucenje za doljevac da bih stigao kod druga u Pukovac...Tamo sam docekan oberucke od pica preko rucka razgledanja okoline...Ali doslo je i podne i ja se zaputih preko Leskovca Vlasotinaca Crrne Trave gore na to prelepo jezero

20150710_151754.jpg

.

20150710_180021.jpg

.

20150710_180229.jpg

.

20150711_102508.jpg

 

Ovo mi je bio pogled sa terase iz hotela Narcis u kome sam odseo tu jednu noc...

20150710_155654.jpg

 

Na prvi mah me je iznenadilo to da na jezeru ima toliko Bugara da se Srpski slabo i prica...Ali kada sam pogledao mapu i video da se do Bugarske odatle ide peske sve mi je bilo jasno :D To vece sam proveo u restoranu sa duplom sljivom od 1dl i sa mnostvo Bugara koji su se veselili uz tamo neke njihove balalajke koje ja nista nisam raszumeo ali nije ni bitno bilo je ok :D Bilo mi je cudno sto je u sobi na krevetu tako debeo jorgan i par cebadi ali kada sam pogledao napolje sve mi je bilo jasno spustila se magla sneg samo sto nije pao :)Posle sam cuo da na tom jezeru ustvari slabo i ima kupanja mozda se uvati jedna ili dvve nedelje u najboljem slucaju godisnje...

Sutradan se budim treba drugar da stigne ali mesta u hotelu vise nije bilo nisu mogli da mi produze jos jednu noc jer je bilo to  Vlasnisko leto i jako velika navala...kada sam cuo razocaran pakujem stvari i krecem dalje...Gledajuci kartu resio sam da polako krenem na Sever odakle sam i dosao...izlazim iz Vlasotinaca jasem auto put i krecem na gore...Kod paracina stajem na omv pumpu da popijem kafu i da u sustini vidim gde cu a jos mi se kuci ne ide...

20150711_130432.jpg

 

Gledam u onu kartu i setim se da mi je Nislija rekao da ima mesto Sisevac kompleks sa bazenima za kupanje i bazenima sa pastrmkama i stavljam tacku na to mesto idem tamo! Iskljucujem se za cupriju i krecem prema Manastiru Ravanica

20150711_135337.jpg

 

 

Tu se kratko zadrzavam i krecem na moje odrediste Sisevac...

20150711_141831.jpg

.

20150711_144237.jpg

.

20150711_144557.jpg

.

20150711_144636.jpg

.

20150711_144844.jpg

 

Mesto koje nije daleko Ravanice nekih 25km i mesto koje se definitivno treba obici..Celo mesto deluje veoma skupoceno ali sto sam video skupa kola kao i devojke to jos do sada nisam vide :)))Pitam za prenociste naravno nema...pa utehu trazim u Cupriji.Pronalazim vilu Plava laguna i resim da se tu stacioniram jos tu poslednju noc...Inace vila je boli glava od ambijenta do smestaja nema greske...

20150711_163724.jpg

.

20150711_163728.jpg

 

Ovo je recimo samo jedan mali gest iz toaleta koji je mene odusevio jer je ovo moze se reci bio najbolji smestaj u mojih 8 dana puta...

20150711_155127.jpg

 

Te veceri izlazim na terasu vile pijem poluslatko belo vino od nekih Radovanovica dobro je vino ko god da su ti ljudi :)

20150711_222121.jpg 

 

Upoznajem neka nova zenska lica sa kojima kasnije odlazim u diskoteku Sagapo u Cupriji u kojij je bas te veceri ili da ne kazemo sada u subotu pevala Vesna Zmijanac :) Tamo uzivo slusam idem preko zemlje Srbije emocije vec pukle provodim se bruka dobro...negde oko 4 sata rastajem se od mog zenskog drustva uzimam taksi jer sam vec i slabo hodao i odlazim u Plavu lagunu da spavam...Ujutru ustajem oko 8 sa namerom da doruckujem i krenem za Vrsac medjutim toliko sam isparavao da mi dorucak nije prijeo uopste tako da nisam ni doruckovao...popio 2 kefe popusio pola kutije cigara istusirao se i oko pola 10 izasao na juznu prugu s tim sto sam ja isao na Sever :) Put je bio relativno prazan sto se za drugu stranu kolovoza i nije moglo reci...idu ljudi na more a ja slusam Vucka pa idem u Srbiju hehehe Iskljucujem se na Smederevo i stajem u Kovin da sipam corbe jer na autoputu oce mala da povuce ko duse da nema ...pijem tu kafu gledam prema Smederevu i odjednom cujem dobro poznati zvuk stare dobre Africe Twin..Drugar Susetr iz Smedereva krenuo da se okupa u Belu Crkvu na jezzero...izgrlismo se tu to je prva poznata osoba koju sam vvideo posle 8 dana...Krenuli smo zajedno put Bele Crkve i naravno stali na jezero da se ispriccamo i popijemo po koji...Ja mu pricam da sam bio sam a on kaze da sam budala :) EE sadm mozda i jesam ali sam svoj san ostvario...Stizem kuci oko pola 1 rucak me ceka na stolu mojima je drago sto sam se vratio samo izgleda meni nije...Sve u svemu jedno novo zivotno iskustvo predjenih 1265 km na dva mala tockica i pravo da vam kazem imam oko 500 slika i uspomena koje nosim u sebi sto ne moze niko obrisati...

  • Podržavam 6

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5706 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Deo uvodnog posta teme...

 

Ideja Teme je sledeća: Predstavite neka lepa mesta koja ste obišli Vašim maxiskuterom. Ovo nije Tema "Putopisi", dakle
nema priče i fotki naširoko i nadugačko. Svako mesto - jedna fotka i kratak tekst. Neka bude do 3 mesta po postu.

 

Već neko vreme se ne poštuju pravila teme pa će uslediti njeno sređivanje. Tamo gde ima materijala za putopis (kao kod kolege Woolf-a), prebaciću u Putopise a ostale u Kratke priče u Putopisima. To ne znači da ovde ne treba da predstavljate lepote koje ste obišli  :takoje: 

 

@ ws_woolf:

 

Odlično putovanje - baš onako MAXI  :takoje: 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 236 postova
  • Lokacija: stockholm
  • Motocikl: plavi

bravo, odlican putopis, opisao si moj kraj tako da sam i sam pozeleo da krenem u ponovni obilazak vec dobro mi znanih predela...citanje - uzivancija :)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 147 postova
  • Lokacija: Bgd Zvezdara
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 250

Samo sto smo se vratili sa mora, išli smo:
Sarajevo-Mostar-Split-Bol na Braču-Dubrovnik
na Bolu bili 3 noći, odlično je mesto!

Mini foto tura, sve je slikano mobilnim pošto nismo vukli foto:

Vrelo Bosne
post-5794-0-82121700-1468276984.jpg

grad Konjic, mnogo lep gradić,
posetili smo Titov buner ARK D0 (gradjen 30 god, ima 7000m2, pravljen da izdrži atomski udar, ima sve neophodno za boravak do 6 meseci za 350 ljudi iz državnog vrha, koštao oko 5 milijarde dolara...)
post-5794-0-61810400-1468277107.jpg
post-5794-0-85160300-1468277029.jpg
post-5794-0-34778000-1468277036.jpg
post-5794-0-23883200-1468277043.jpg

Mostar i spomenik Emini iz Šantićeve pesme
post-5794-0-88577400-1468277150.jpg
post-5794-0-90313300-1468278455.jpg

lep manastir sa palmama, Žitomislić
post-5794-0-04208900-1468277188.jpg
post-5794-0-06130600-1468278463.jpg

vodopad Kravice u Hercegovini
post-5794-0-77909100-1468277250.jpg
post-5794-0-19225700-1468278941.jpg
post-5794-0-35289900-1468277279.jpg

Split, odatle trajektom za Supetar na Braču
post-5794-0-99721500-1468277298.jpg

Vidova gora iznad Bola na Braču, najviši vrh hrvatskih ostrva
post-5794-0-18508600-1468277552.jpg

post-5794-0-56346500-1468277545.jpg
post-5794-0-60841700-1468277348.jpg

Bol plaže
post-5794-0-45411500-1468277367.jpg
post-5794-0-19019800-1468277358.jpg
post-5794-0-97138300-1468279322.jpg

Trajekt nazad za Makarsku
post-5794-0-98168400-1468277375.jpg

Stonski bedem, na putu ka Pelješcu i Korčuli, zidine su ojačane sa 40-ak kula i 5 tvrđava
post-5794-0-23629100-1468277384.jpg

Dubrovnik i pogled sa magistrale
post-5794-0-77167800-1468279329.jpg
post-5794-0-04645400-1468277392.jpg
post-5794-0-80031000-1468279335.jpg

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 39 postova
  • Lokacija: Kruševac
  • Motocikl: Aprilia Scarabeo 200 GT

Dugo planirana tura konačno odvožena. 2 saputnika, 200 kubika, nešto preko 2000 km, nekda jedna država a sada 4, 8 dana, bezbroj lepih trenutaka i nažalost premalo slika za opširniji putopis....

 

Kruševac - Budva - Zaostrog - Zadar - Pula - Beograd - Kruševac

 

BcEwLn.jpg

 

aVNVgs.jpg

 

Faxx73.jpg

 

ouSHHj.jpg

 

93E5DV.jpg

 

ZgqOe2.jpg

 

aBWx8g.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja