Jump to content

Moto Zajednica

Majstor Joca Visnjica

Recommended Posts

  • Svrati ponekad, 477 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: GS 1150

Proslog leta, negde oko 9 h ujutru,  malo iznad kruznog toka na Slaviji poce da mi popusta sajla kvacila, da bi ubrzo i potpuno ostao bez nje. Pozovem Jocu, kod koga inace bio samo jednom kao musterija i vise od toga ga uopse ne poznajem. Kaze videce da li moze da dodje, trenutno sam u servisu, pa ako ne poslace kombi. Ja kiptim, obaveze, kasnim, pravim i drugima probleme, zbog posla.... Nakon 10 min zove Joca. Kaze stizem. Dodje covek, namesti sajlu. Pitam ja koliko sam duzan, a on kaze nista. Pa i nije bio neki kvar. Eto, to je majstor Joca. 

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

...a  ima jos zrtava ovde na forumu samo ih mrzi da pisu kao i mene (do sad) naplacivanje zamena ulja a ne zameni se i tako to ,u svakom slucaju srecno svima koji odu

 

Код Јоце је и мене пут (на жалост) натерао да одем на тзв. "дијагностику" мотора где је мотор преноћио у његовој гаражи. На моје питање шта је мотору и да ли је измерио компресију, добио сам одговор да је мотор "префорсиран" и да није било потребе да се мери компресија, а пошто познаје (бившег) власника = читај дугује му паре, добио сам попуст где ми није наплаћено преноћиште у гаражи од 2 радна сата већ 1400 динара...

 

Беше то прошле године, последњи пут...

 

Фала Богу па има на нету да се нађе сервисно упутство, па сам размонтирао магаренце а од његовог рада сада крпим пластику усиса пошто је набуџио контра акумулатор па исцурела киселина и појела пластику, а клипан пук'о од "префорсирања"... Пази, ипак ја возим мотор стар 20 г. и нисам од оних што купе нов (јбга неам се баш - светска криза је код мене мало раније почела  :'(), па оду са цицом у сервис, са све кацигом на лакту, неки критеријум за психоанализу релације сервисер-клијент мора да постиоји, а и да се испоштује...

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 11 postova
  • Lokacija: Indjija

8) sta reci samo da i ja iznesem jedan deo price , taj tako reci MAJSTOR je radio servis mom drugaru iz kluba

menjao semeringe u vilama , zamenio jedan a drugi ostavio stari , a naplatio zamenu oba . drugo menao ulje

pa sjebo navoj na karteru , opravdanje je bilo nisam ja to je radnik . po tri stelovao ventile , pa zaboravio da

zavrne neki sraf , opravdanje isto , sve u svemu iz servisa idemo u drugi servis pa izpocetka..........

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Bona Fides, 1310 postova
  • Lokacija: Kraljevina Mirijevo - Beograd
  • Motocikl: http://www.motoscout.de

...a  ima jos zrtava ovde na forumu samo ih mrzi da pisu kao i mene (do sad) naplacivanje zamena ulja a ne zameni se i tako to ,u svakom slucaju srecno svima koji odu

 

а од његовог рада сада крпим пластику усиса пошто је набуџио контра акумулатор па исцурела киселина и појела пластику,

 

 

jel sam ja to dobro razumeo: kod Joce  na karaburmi on ili neki njegov majstor su na tvom motoru okrenuli akumulator naopako?  ??? :o

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

...a  ima jos zrtava ovde na forumu samo ih mrzi da pisu kao i mene (do sad) naplacivanje zamena ulja a ne zameni se i tako to ,u svakom slucaju srecno svima koji odu

 

а од његовог рада сада крпим пластику усиса пошто је набуџио контра акумулатор па исцурела киселина и појела пластику,

 

 

jel sam ja to dobro razumeo: kod Joce  na karaburmi on ili neki njegov majstor su na tvom motoru okrenuli akumulator naopako?   ??? :o

 

Па да, + ставили на место - да би стигли каблови, а оно цревце (које иначе стоји поред плуса) легло на пластику иза секундарног карбуратора и ту почело да слини да би на се појавил крају појавила роша...

 

5Y8hQ_dscf8506customgl2.th.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 426 postova
  • Lokacija: Beograd

Jednom sam bio kod njega da sredim zadnju gumu. Stekao sam utisak da je lik skroz ok, al majstori koji tamo rade su npr. tek iz 4. puta (da, moguce je ;D) stavili zadnji tocak kako treba...  >:(

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 574 postova
  • Lokacija: Bg
  • Motocikl: '03 Kawasaki KLE 500

Ja sam početkom 2000tih terao motor kod njega i pored ugovorenih, uradio mi je više stvari koje nisu bile dogovorene i koje nisu malo koštale (i nije samo jedna bila trivijalna, koje drugi majstoi ne naplaćuju, tipa - pregled ulja i antifriza).

Mene više videti neće. Mada - Nikad ne reci nikad. Ne daj bože da dodjem u situaciju koju drugi majstori ne mogu da razreše...  :-\

A moram priznati da mi je dao i par korektnih saveta. I u globalu sam bio zadovoljan radom.

Mada je lupio glupost - valjda je bio neki problem oko dotoka benzina, reče on "možda benzinska pumpa zeza" - a kad sam ja čačkao oko motora u garaži - ispade da CBR600 F2 nema benzinsku pumpu...  ???

Poenta mog posta - ugovorite tačno šta treba da se radi oko motora, koliko košta, i insistirajte da vas obavezno konsultuje ako iskrsne nešto nepredviđeno...

pozz

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: hrv

Ja sam početkom 2000tih terao motor kod njega i pored ugovorenih, uradio mi je više stvari koje nisu bile dogovorene i koje nisu malo koštale (i nije samo jedna bila trivijalna, koje drugi majstoi ne naplaćuju, tipa - pregled ulja i antifriza).

Mene više videti neće. Mada - Nikad ne reci nikad. Ne daj bože da dodjem u situaciju koju drugi majstori ne mogu da razreše...  :-\

A moram priznati da mi je dao i par korektnih saveta. I u globalu sam bio zadovoljan radom.

Mada je lupio glupost - valjda je bio neki problem oko dotoka benzina, reče on "možda benzinska pumpa zeza" - a kad sam ja čačkao oko motora u garaži - ispade da CBR600 F2 nema benzinsku pumpu...  ???

Poenta mog posta - ugovorite tačno šta treba da se radi oko motora, koliko košta, i insistirajte da vas obavezno konsultuje ako iskrsne nešto nepredviđeno...

pozz

 

neznam ja di si ti gledao ali cbr 600 f2 ima pumpu.

imao sam taj motor i jedno tri puta sam ju skidao i nosio na popravak.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 830 postova
  • Lokacija: Beograd

Kad sam uzeo Super Tenere 750, zvao sam Jocu da ga pitam da mi uradi veliki servis, znaci zamenu ulja motora, kocionog ulja, filtera ulja motora, filtera benzina, svecica i da proveri opste stanje motora. Kaze covek ok, materijal 9.500 din. imam tu 7 radnih sati, znaci ruke 14.000 dinara. Ukupno 23.500 dinara! Ja u cudu. Nasa saradnja se na toj tacki zavrsila...

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 857 postova
  • Lokacija: BGD
  • Motocikl: KTM 1190 ADV R ROTTWEILER

Kad sam uzeo Super Tenere 750, zvao sam Jocu da ga pitam da mi uradi veliki servis, znaci zamenu ulja motora, kocionog ulja, filtera ulja motora, filtera benzina, svecica i da proveri opste stanje motora. Kaze covek ok, materijal 9.500 din. imam tu 7 radnih sati, znaci 14.000 dinara. Ja u cudu. Nasa saradnja se na toj tacki zavrsila...

 

Jel ti znaš šta znači veliki servis?

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 85 postova
  • Lokacija: hrv

Kad sam uzeo Super Tenere 750, zvao sam Jocu da ga pitam da mi uradi veliki servis, znaci zamenu ulja motora, kocionog ulja, filtera ulja motora, filtera benzina, svecica i da proveri opste stanje motora. Kaze covek ok, materijal 9.500 din. imam tu 7 radnih sati, znaci 14.000 dinara. Ja u cudu. Nasa saradnja se na toj tacki zavrsila...

 

pa sta ti je sedam sati ? ja znam se nekad zajebavat po cijeli dan kad sve zivo mjenjam na motoru.a di kad dodjes do stelanja ventila itd.

jos ti je covjek dao dobru cijenu, sta mislis da ti naplacuje po uradjenoj stavci, koji bi ti onda racun bio.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 493 postova
  • Lokacija: Beli grad
  • Motocikl: strom 650 vs aprilia 650

... što se mog iskustva tiče, sve je ispalo ok i za pohvalu. Nazvao sam čoveka, priupitao za cenu ( nekih 7000 hiljada, prvi servis ) oterao motor, seo pored njih i gledio šta rade... dobio par saveta, još razjasnio i neke stvari koje su me mučile  i to je to . Uglavnom sve pohvale za rad i profesionalnost ...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Kad sam uzeo Super Tenere 750, zvao sam Jocu da ga pitam da mi uradi veliki servis, znaci zamenu ulja motora, kocionog ulja, filtera ulja motora, filtera benzina, svecica i da proveri opste stanje motora. Kaze covek ok, materijal 9.500 din. imam tu 7 radnih sati, znaci 14.000 dinara. Ja u cudu. Nasa saradnja se na toj tacki zavrsila...

 

  Nikola Cruss je malo nejasno napisao . Joca je trazio za delove 9,500 dinara i za 7 sati radi 14,000 dinara( sat rada 2,000dinara). Znaci ukupno 23,500 dinara sto je zaista mnogo. Sve to se moze zavrstiti za krace vreme ako dobro procitate sta je trebalo da se uradi. I da je bilo 7 sati rada bode cinjenica skupoce radnog sata . Po mom misljenju zaista previsoka cena i muka mi je sto se samo sa troskovima zivota blizimo Evropi a standard nam je na visini Dzibutija .

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • nocni cuvar, 2581 postova
  • Lokacija: White City / White Water
  • Motocikl: Yamaha nouvo elegance

Izvinjavam se, u nekoj brzini sam pisoa post, p sa nieam do kraja izrazio. Ukupno je bilo 23.500 din

 

U bree Nikolice i ovaj si pisao u brzini , pojede pola slova  ;D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja