Jump to content

Moto Zajednica

Majstor Joca Visnjica

Recommended Posts

  • U potrzi za performansama..., 3388 postova
  • Lokacija: Chemnitz / Beograd / Herceg Novi
  • Motocikl: KTM 690 SUPERMOTO ORANGE

Juce kupio par novih guma (kasnije cu reci i kojih 8)), prezadovoljan uslugom i onim sto sam vidio tamo, preporucujem :kul:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Danas bio kod njega, da vidim za servis mog motorića. Popričao sa čovjekom malo. Kaže da se sve može završiti za 1 sat. Čak je pitao i "šegrta" da li može da ostane, da odmah to sve odradi. A stigao sam u 5 i 20. Inače valjda radi do 5. Toliko o tome.

 

3L Motul 300v (48 EUR), filter (valjda 15-20-25 EUR, nisam siguran), servisni sat - 20. I još će da mi pretrese motor skroz na skroz.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Guest Borko_smorko

Evo da i ja nesto kazem na ovu temu. Ionako je monotona od hvalospeva. Mene taj servis vise videti nece! Oterao sam kod doticnog motor na servis. Rekao je da je red da se uradi jedan veliki servis. I moja zamisao je bila bas takva i POMISLIO SAM KAKO CE SVE DA BUDE U NAJBOLJEM REDU. Pri tome bih napomenuo kako je motor i sve na njemu FUNKCIONISALO! Posle nekog vremena javio mi je sta je za intervenciju, sta je uradio i da je gotovo. Servis je kostao 220 eura. Sav srecan odoh po motor, platih i krenuh kuci. Posto zivim na NBG imao sam i relaciju taman da vidim ima li promene. Primetio sam da mi je ler gas jako podesen ali rekoh mozda teko treba. Usput su mi se retvrovizori i komplet korman razmrdali. NIsta nije bilo zasrafljeno! Sreca je da sam vozio kao po jajima. Doterao sam motor kuci nekako i sam to zategao, pomislio sam kako ima mnogo posla i da mu se slucajno desilo. Sledeci dan sam resio malo da izvezem motor i da vidim ima li bitnih promena. Bilo je. Pri povratku u garazu ustanovio sam kako mi fali poklopac radilice, sve vreme mi je ulje kapalo direktno na auspuh i eto tako malo tinjala je vatrica.  Odem kod njega a on pocne da me ubedjuje kao su mi to mangupi ukrali! Ja inace motor nikada ne ostavljam da ne mogu da ga vidim. Doduse dao mi je poklopac gratis ali je ostao pri ubedjenju da nije njegova greska. I eto posle nepunih 1000 kilometara od tada motor mi se iznenada gasi sam od sebe a ranije mu se nije to desavalo. Moram da napomenem da mi ni sauh ne radi a radio je. I tako ja svaki dan pronalazim po neku sitnicu. Znam da mnogi o njemu imaju lepo misljenje ali moje iskustvo je nazalost negativno i imam osecaj da sam samo bacio pare. Apsolutno nikakvo poboljsanje na motoru nisam primetio.  Mene on vise videti nece.

  • Podržavam 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 558 postova
  • Lokacija: Vrčin
  • Motocikl: Moto Guzzi Nevada 750 '97, Honda CB750C '82

Ja sva iskustva koja sam imao kod Joce su sve naj naj naj  ;)

definitivno jedini majstor kod nas za koga znam da ce sve da odradi kako treba i da ne brinem da li ce da mi fali ovo ili ono,bio sam kod Ljube Bugarskog kad sam imao Cagivu  :-X bolje da cutim ,bio i kod kempija u servisu Spanovic na NS putu i samo cu reci da je kao i svaki drugi servis da ne ocrnim coveka posto je nas kolega sa BJB,Joca je zlato za sve njih,mislim da svi oni imaju pogresan pristup prema  musterijama naravno osim ...  ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 134 postova
  • Lokacija: BG
  • Motocikl: TDM 4tx

Sad sam ga zvao za Cagivu kaze ja ni ne znam kako taj motor izgleda ???, neradim te motore.ja reko ok hvala puno prijatno dovidjenja.

Neko reche prethodno da radi samo ozbiljnije motore...valjda smatra da ovaj ne spada u te..eto smorio sam se.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Dođe i taj dan da ja preuzmem svoju Terenu sa popravke kod Joce... Osim što sam presrećan što smo ponovo zajedno, zadovoljan sam i uslugom.

Šta smo uradili:

  • novi klip
  • cilindar na 1. specijalu
  • obrađivanje ventila, glave, dihtunzi i sve što ide uz to otvaranje agregata
  • zamena lanca bregaste
  • zamena lamela
  • zamena ulja u štapovima i kočnicama
  • španovanje i balansiranje prednjeg točka
  • čišćenje/podmazivanje sajle sauha (sauga, čoka, bemliga?) joj koliko me ovo nerviralo, najzad radi kako je red
  • čišćenje/podmazivanje ležaja volana
  • ispravljanje rol bara
  • kontrola još nekih mehaničkih sklopova

mislim da nisam ništa izostavio, ali toliko sam sad šlogiran pošto najzad imam bajk, da nije isključeno...

 

 

Za Jocu sam se odlučio zbog preporuke nekoliko drugara, uglavnom članova (sadašnjih i bivših) ovog foruma, kao i na osnovu pozitivnih komentara u ovoj temi.

Pozvao sam Jocu da vidim kad mogu da dođem da "vidimo šta ćemo da radimo", i on kaže "u gužvi sam, dođi sledećeg ponedeljka". OK, jedva dočekam pomenuti ponedeljak, ustajem ujutro i umesto na posao, spremam se da krenem kod Joce. Devet i 20 ujutro, taman da obučem jaknu - zvoni telefon. Joca - da li dolaziš, imamo zakazano? Ja - dadada, evo krećem, pa rekli smo u toku dana. Čovek je odvojio taj dan za mene, i hteo da proveri da se nisam predomislio. Lepo od njega.

Dođem tamo, popričamo, napravimo spisak stvari koje treba da se odrade. Dogovor je bio da otvori motor, vidi u kom stanju su cilindar, klip, ventili...  Kaže, rok je 2-3 nedelje, zavisi od nabavke delova, i ako ustanovi nešto u motoru na šta nismo mislili pri pravljenju prvog spiska. Dogovorimo se da, ako nađe nešto - okrene me, ja potvrdim da hoću da se i to uradi, pa on radi... Javlja mi se posle par dana, kaže šta sve treba i koliko će da košta, ja kažem - može. Dogovor je bio da mu dam deo para za delove. OK, nema problema, kad treba - pa danas-sutra.Ja kažem da ne mogu danas ali sutra je ok, čujemo se sutra, i da ja ne bih išao na Karaburmu, dogovorimo se da on u prolazu kroz centar cimne mene kada bude na Zelenjaku da siđem na ulicu da mu dam kintu... Opet lepo od njega. Tu je negde prošlo nedelju dana, i nastaje period čekanja i čekanja i čekanja...

Dočekam ja tu treću nedelju (po početnoj prognozi), zovem Jocu, Joca nedostupan. Dan za danom. Dočekam petak, zapucam u servis da vidim o čem' se radi, kad ono servis zatvoren. Hmmm.... kod obližnjeg vulkanizera se raspitam, čovek kaže "Joca otišao u Mađarsku". ??? Dobro... Sledeće nedelje odem do njega, vratio se iz Mađarije - bio na nekoj obuci za Kawasaki, kaže "čekam delove da stignu sa obrade, biće gotovo ove nedelje"... Dobro... Pomislim ja "majku mu, pa zašto toliko traje...", ali dobro, šta da radim. To je već četvrta nedelja. Čekam, čekam, dođe petak, Joca se ne javlja. Pozovem, kaže "čekam lamele, treba da stigne kurir do 5, pa će motor biti gotov sutra." Pih... a baš sam bio uveren da ću se za vikend voziti. Jbg.

Sutra, subota, ja k'o na iglama, čekam da zvoni telefon kao zaljubljeni klinac... Zovem ja Jocu sa pitanjem kako da planiram dan, tj. jel će biti šta od mog motora danas... "Evo, slažem lamele, zvaću te kad budem pri kraju, pa da kreneš." I bi tako, pola šes', zvoni telefon, kaže Joca da krenem... Iscimam Mladena, dođe po mene, odemo do Joce, a Joca kaže... Žao mi je, ali motor mora da ostane... Proklizavaju lamele. AAAAAAAA!!!!!! Šta da se radi... Sutra je nedelja, nedeljom se ne radi, biće motor u ponedeljak (tačno 5 nedelja od kada sam ga ostavio). Dođe i taj ponedeljak, sreća pa imam dosta posla kod kuće, pa mi je vreme kako-tako prošlo...

Prošao i ponedeljak na poslu, ja sve čekam da zvoni telefon, ali ništa.... Pet i dvadeset, ja koračam ka kući, pa reko' hajde da pozovem Jocu, nisam dugo... "Halo Joco, Čeh ovde..." - "Možete doći po Vaše vozilo ;)". TO MI RECI!!! Za svaki slučaj, pitam da li ga je provozao, proverio, šta-ja-znam, da ne bude kao u subotu, on kaže sve je ok. Dođem, drma me neka trema, šta li je, nervozan, razmišljam da li sam zaboravio da vozim u međuvremenu. Srećan kao malo dete.... neobičan osećaj. Doneo sam akumulator pa mi je zamenio, popričali još desetak minuta o nekim sitnicama, i ja odoh.

 

Motor... kuku i lele. Kvačilo - nisam ni znao da je bilo toliko loše. Sad radi kao na nečijem novom motoru koji sam probao i želeo da mi kvačilo tako lepo odvaja... Kočnice najzad koče pristojno, motor se čuje dosta drugačije (normalnije), nisam još cimao da vidim kako ide (ipak treba da se razradi malo...). Uglavnom, iako je trajalo u 3PM, zadovoljan sam uslugom. Vrlo korektan u komunikaciji, ljubazan, kulturan. Koliko sam uspeo da procenim, odradio je posao koji smo ugovorili, vreme će pokazati kako će se mašina ponašati.

 

 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 898 postova
  • Lokacija: Paracin
  • Motocikl: Honda forza 250

Po meni,procice jos mnooogo vremena dok se ne napravi realna ravnoteza u odnosu majstor-musterjia,a majstor Joca je najblizi tom odnosu,za sada ;)

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Pazi, nisam stručan da ocenjujem me'anćarske sposobnosti majstora, ali sa aspekta usluge sam veoma zadovoljan. Pustio me je u radionicu da slikam motor dok je bio rastavljen, bio uvek ljubazan itd, a to (bar meni) mnogo znači. Što se tiče majstorstva, kao što napisah - vreme će pokazati.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • XL, 460 postova
  • Lokacija: Београд, југ
  • Motocikl: BMW F800GS, HONDA XL200R, HONDA SH125i

Pazi, nisam stručan da ocenjujem me'anćarske sposobnosti majstora, ali sa aspekta usluge sam veoma zadovoljan. Pustio me je u radionicu da slikam motor dok je bio rastavljen, bio uvek ljubazan itd, a to (bar meni) mnogo znači. Što se tiče majstorstva, kao što napisah - vreme će pokazati.

 

Слике!

Слике!

Слике!

 

:):P

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2247 postova
  • Lokacija: Beograd/Šumadija
  • Motocikl: Triumph Tiger 800xc

Jes malo potrajalo, al tako ti je kad otkrivaš zejebe po motoru, pa sklapaš nov agregat skoro iz početka, pa čekaš delove, itd...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1542 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: XLV 1000

Sve si nam rekao samo nismo culi koliko je tebe sve to kostalo? Cisto me informativno zanima. Verujem i ostale.

Delovi i ruke 700€

 

 

post-203-12878994861408_thumb.jpg

post-203-12878994861847_thumb.jpg

post-203-12878994862274_thumb.jpg

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1163 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Kawasaki Z750 nigga rabbit edition

Pa za tu lovu si mogao da kupiš i nov motor... ;D ;D ;D

 

Dobro je, sad si sredi mašinu i možeš da jašeš dalje bez briga...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

I meni se cini da je Joca skroz ok,manjao sam gumu danas kod njega i dogovorili smo se za stelovanje ventila sledece nedelje.Svidja mi se sto nema nekog razvlacenja,dogovorili smo se u par recenica

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 337 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Triumph Street Triple

Bio danas,nastelovao mi je ventile,ocistio i uskladio karburatore,promenio svecice+mi je podmazao sajlu kvacila i pregledao sve zivo..veoma sam zadovoljan,sve praporuke.Ovako bi po meni servis trebao da izgleda

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja