Jump to content

Moto Zajednica

Majstor Joca Visnjica

Recommended Posts

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
On 1/29/2018 at 8:37 PM, Bokichica said:

Pa npr zamena ulja u kocnicama, zamena ulja i filtera itd. Uglavnom sve ono do 1 radnog sata


 

Takve stvari, kao i podmazivanja sajli, podesavanje sajle kvacila, ler gasa, ciscenje i mazanje lanaca i zatezanje istog, zamenu sijalica ili proveru pritiska u pneumaticima bih naplacivao kao kavijar u Interkontinentalu. Naravno, da sam majstor.

  • Sviđa mi se 2

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
1 hour ago, Pingvin37 said:

Pa ako nije tajna koliko za te sitnice (ulje i filteri) naplaćuje? Naravno, ti donosiš ulje i filtere on samo da zameni i obavi taj tzv. mali servis.


 

Sta da ti kazem, ja bih rado radio za tu lovu mesecno 6-7000. Nije toliko problem u njegovoj lovi negu kolika nasa treba da bude da mehanicara placamo toliko? :stabre: Stavih u proporciju doktora, specijalistu u poredjenje pa se najezih.
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
1 hour ago, SHOKLA said:

Takve stvari, kao i podmazivanja sajli, podesavanje sajle kvacila, ler gasa, ciscenje i mazanje lanaca i zatezanje istog, zamenu sijalica ili proveru pritiska u pneumaticima bih naplacivao kao kavijar u Interkontinentalu. Naravno, da sam majstor.

Ti verovatno hoces da kazes da ti to sam radis? 
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1424 postova
  • Lokacija: KLADOVO, KLADOVO, KLADOVO
  • Motocikl: Mali Plavi Zeka S '06., VFR 800 V-Tec '02., TL 1000s '97., FJR 1300 '02., Gillera Runner FXR '02., Peugeot Vivacity. Suzuki AY 50 Katana - za sada... I SVI LEPI!!!
Just now, Bokichica said:

Ti verovatno hoces da kazes da ti to sam radis? 
 

Da, kao i jos dosta toga. Nisam mehanicar, ali volim da sam odrzavam svoja vozila, u granicama svojih mogucnosti, a ove nabrojane stvari spadaju u samu azbuku poznavanja, upotrebe i odrzavanja vozila (motocikla).

  • Podržavam 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
1 minute ago, SHOKLA said:

Da, kao i jos dosta toga. Nisam mehanicar, ali volim da sam odrzavam svoja vozila, u granicama svojih mogucnosti, a ove nabrojane stvari spadaju u samu azbuku poznavanja, upotrebe i odrzavanja vozila (motocikla).

Pa vidis tvoj kavijar i nije tako skup (vise).  Sve je stvar u stavu i zelji.

Ti volis da sam odrzavas svoja vozila a ja ne, ti verovatno imas uslove za to a ja ne, ti volis da se bavis tudjim poslom a ja ne. Ja volim da vozim motor.

Jednom prilikom jedan pametan stariji gospodin rece (na slicnu temu sam svoj majstor) "ne moras prijatelju biti ginekolog da bi jebo"

i za kraj jedno pitanje Nosis staro ulje na reciklazu ili ga samo prospes u potok ili ti kanalizaciju?
 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 5

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 178 postova
  • Lokacija: Beograd - London
  • Motocikl: Honda CBR 600FS, KTM Adventure 990, Suzuki GSX-R 1000
19 minutes ago, bocca_bastard said:

Gde moze da se reciklira? Ali sigurno, a ne da bude prodato da se polusvet greje na njega. Kazi i nama. Meni 10l ulja u garazi ceka reciklazu

E to je pitanje za porciju kavijara.  Da pitamo nase majstore?
 

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1604 postova
  • Lokacija: NBG
  • Motocikl: SUZUKATI SV650N

mnogo je dobro kad možeš neku sitnicu i sam da odradiš na svom motoru. meni Joca štelovo ventile, i videla se primetna promena na bolje, za zamenu lanaca bregastih nisam imo pare za majstora pa sam uradio sam sebi. najbolje je kod majstora ako imaš pare, ako nemaš možeš i sam. za dosta od tih sitnih stvari ne treba fakultet.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Danas sam preuzeo motor od Joce. Motor sam skoro kupio i prvi put sam isao kod coveka.

 

Uslugom i odnosom prema musteriji sam prezadovoljan, izuzetno profesionalno. Smatram da izuzetno dobro poznaje motore, u mom slucaju Suzuki. Precizan i pedantan u objasnjavanju i radu do granice racionalnog. Ume da mi objasni kada ga pitam zasto je ovo ovako, a ne onako, zasto ovo treba ovako a ne onako. Dogovor je bio da se SVE, SVE, SVE pregleda pa da se cujemo da vidimo sta cemo. Nakon pregleda motora pozvao me je telefonom da LICNO dodjem u servis da bih se uverio u neophodnost potrebnih radova, taksativno mi je naveo sta treba da se odradi i zbog cega, okvirnu finansijsku procenu i na kraju sam dobio odstampano sve sta je uradjeno, sa cenama.

 

Verovatno bi se moglo reci da je skup za nase uslove (radni sat mehanike naplacuje 2500 din) ali covek zna posao! Meni to vise znaci od "burazerske" cene i improvizacije, no svako ima svoje misljenje i to je ok.  Sto se mene tice, od sada odrzavam motor tamo.

 

Napisacu konkretno sta je odradjeno i koliko je placeno: Motor je Strom 1000 K3.

 

*stelovanje ventila

*zamena ulja kvacila

*ciscenje dizni (2 kom.)

*lezaj glave volana (70e) + zamena

*kompletan servis pumpe goriva (nije buseno i stavljen eksterni filter vec je fabricki sve ostalo)

*sinhronizacija usisa i kompletno stelovanje ubrizgavanja (ne uklanja leptir)

*ulje Motul 5100, filter Suzuki original

*neki srafovi i tiplovi na oklopu

 

Inace motor je pre odrzavao neko ko se ne razume dobro, dosta stvari nije bilo namesteno onako kako treba da stoji. Sve vratio na svoje mesto, do zadnjeg srafa, covek je u fazonu "ja volim da sve bude na svom mestu kako je i zamisljeno da bude". Bez budzenja i improvizacija, sto ja kao musterija izuzetno volim i cenim.

 

cena delova 15.500 din

ruke 25.000 din (10 radnih sati)

 

IMG-cb4747b7d379dc21206ac71a66bd79ea-V.thumb.jpg.12c145ceb80118e01faec9ed21a1afe3.jpg

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f

Krpljenje gume danas evo, odnosno vulkaniziranje, imao sam jedan cep i jedan ekser u gumi, DOGOVOR je bio 1500 din ruke njegove i 1000 din(500din po rupi, za fleku), dakle 2500 DINARA, sto po meni nije malo, ali ok. Zove me covek, Joca i kaze da je bio sraf u gumi, koji ja licno nisam video, a i onda kada sam otisao cena je bila 3500 din, odjednom je cena bila po rupi-fleki 600 din i ruke su bile 1700 din, ukupno sam platio 3500 din, mislim da sam sve rekao tako da ko hoce neka ide kod njega, ja znam da vise necu ici to je sigurno.

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Nevezano za Jocu. Bilo sta da je u pitanju, uvek i svuda- jedni prezadovoljni, drugi nezadovoljni. To mi je uvek bilo interesantno, npr. neki majstor za auto- jedni ga kuju u zvezde, drugi tog istog zaobilaze. Uvek ce toga biti pa kome kako zapadne.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • U prolazu, 53 postova
  • Lokacija: Beograd, Karaburma
  • Motocikl: Kawasaki ER-6f
Pre 11 sati, Jupiter je napisao:

Pa zavisi kada si se dogovorio... U međuvremenu počelo proleće, krenuo posao, cena hop gore... :lol:

Dogovor je bio 2500 din.. Nisam probao da spustam cenu ni da se cenjkam, tako da sam ocekivao da ce covek da me ispostuje i da ce sve biti po dogovoru, ali dobro za sitne pare je izgubio musteriju. :jee1:

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

Meni je on pre neku godinu menjao gume na motoru, ne mogu da se setim tačno koliko je bilo, ali nije bilo jeftino/povoljno. Odnosno, utisak mi je bio da je relativno skupo, ali to ti je održavanje motora, ili sam servisiraš ili platiš. Problem nastaje kada platiš, a neko to ne uradi kako treba. Evo npr. konkretno u tom slučaju zamene guma, pomenuti majstor je izgulio kočione pločice tvrdim predmetom koji je koristio. Mislim, to je svakako nakon nekog vremena nestalo, ali eto. I vozio sam jedan motor na kom je on štelovao ventile dok je bio kod prethodnog vlasnika. Zvečali su, čuli su se. Zbog svega toga mi je utisak - onako, a imam drugara kome je on recimo super. 

  • Sviđa mi se 1
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 1687 postova
  • Lokacija: valjevo
  • Motocikl: mali strom
pre 45 minuta, Imeiprezime je napisao:

Dranje,napravise od krpljenja gume nauku..... :grr:

Nije neka nauka,ali kad razdvojis po stavkama videces da ima tu posla.
1.skidanje i vracanje tocka,nije isto na svakom motoru,negde to ide lako a negde ima da rodis mecku dok to uradis(400-500 dinara)
2.demontaza-montaza gume(300)
3.krpljenje(300)
4.balansiranje(500)
Ovo su cene u mojoj radnji,ali ako si nekad skidao tocak sa beverly-a ili honda shadow onda ove cene nisu ni blizu "dranja",a za bmw gs ili hondu vfr malo korigujemo cenu,ipak tu ima samo par srafova

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 986 postova
  • Lokacija: Beograd

I da, postoji razlika u cenama po unutrašnjosti i u Beogradu. Iz nekog razloga (valjda je ovde narod bogatiji), u Beogradu je sve skuplje. Nema veze što je majstor Joca na Karaburmi, a ne u Knezu. 

  • Sviđa mi se 2
  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Drug član, 2807 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: Super Tenere 750

Majsror ima alat i opremu koju je nabavio + znanje + odgovornost za odradjen posao, dok neko zaradjuje dnevnicu bez icega.

Nije ljudski sto je navukao na jednu cijenu, pa naplatio drugu, reci brate koliko je, pa da vidim sta mi raditi!

 

Послато са Redmi 4X помоћу Тапатока

 

 

 

 

 

 

  • Sviđa mi se 4

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Zainteresovan, 763 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: motora bez trenutno
1 minute ago, Zigi011 said:

Slažem se. U slučaju Joce treba uzeti i u obzir da je u pitanju zvanicno ovlasceni servis.

onda ne bi trebao da uzima i radi ostale marke sem suzukija, il da za njih bude neki drugi cenovnik ...

  • Sviđa mi se 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Svrati ponekad, 319 postova
  • Lokacija: Beograd, uži
  • Motocikl: GSR 600 K7

Možda. Ali njegovo je da odredi, a naše je da prihvatim o ili ne prihvatimo. Izuzev naravno u ovom slučaju gde smo prihvatili jedno a dobili drugo, to zaista osuđujem.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja