Jump to content

Moto Zajednica

MAXI Osvajanje Transfagarašana 2012.

Recommended Posts

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Strpljenje je majka mudrosti pa Vam se drage MAXI koleZe zahvaljujem na istom. DakleM, došlo je vreme da otvorim temu o planiranju putovanja Maxi Scooter Bande u susednu nam Rumuniju. Cilj posete komšijama je prelazak preko čuvenog Transfagarašana, po mnogima najlepšeg auto i što je za nas važno MOTO pravca u Evropi. E sad kad budemo već tu, grehota je ne obići i još par zanimljivih destinacija: Dvorce Corvin, Peleš i Bran, kao i prelepe gradove Sibiu i Brašov.

 

Ideja o MAXI osvajanju Transfagarašana se rodila na MAXI vožnjama i od samog pominjanja je vladalo lepo interesovanje za nju. Nadam se da će tako biti do same realizacije...

 

A sad konkretne informacije: Planirano je da put traje četiri dana jer smo se složili da bude "što kraće" a u tri dana ne mož' da se ubudži nikako. Najvažnije - termin putovanja: od 16. do 19. avgusta (četvrtak - petak - subota - nedelja). U dogovoru sa Davorom (Quasaar), on mi je napomenuo da je najpametnije ići na Transfagarašan krajem avgusta ili početkom septembra, jer su tada najveće šanse da imamo lepo vreme gore. Davor će se uključivati u temu sa svojim zapažanjima. Čovek je otvorena knjiga što se tiče Rumunije i njegova pomoć u organizaciji ovog puta je dobrodošla. Hvala Davore! To ne znači i da se druge kolege ne mogu uključiti u temu sa svojim savetima.

 

Kao polaznu tačku sam uzeo Beograd jer nam je to nekako do sada bila uvek startna pozicija. Od starta u Beogradu pa do povratka u isti, put je dug nešto ispod 1500 km. Putanja je sledeća:

 

Bgrd - Vršac - Caransebes - Hunedoara - Sibiu - Transfagarašan (sever-jug i obrnuto) - Fagaraš - Brašov - Sinai - Bran - Brašov - i povratak kući preko Sibiu - Faget - Lugoj - Vršac - Bgrd. Na karti to izgleda ovako:

 

33AFD08D-27FF-3749-8A9E-E6DE30CD77BD_thumb.jpg

 

Kao što napomenuh, ceo put traje 4 dana. Pa da krenemo redom:

 

DAN 1.

 

Bgrd - Vršac - Caransebes - Hunedoara (obilazak dvorca Corvin) - Sibiu (noćenje). Ukupno 435 km

 

444DB822-EA43-5E45-BA19-3C9A9F8BB155_thumb.jpg

 

Polazak u 7:00 iz Beograda. Razloga je nekoliko za ovako rani start: Rumunija je 1 sat "ispred" nas sa vremenom: ako je kod nas 12h kod njih je 13h. Dvorac Corvin radi do 17h a treba računati da nam je potrebno sat i po do dva sata da ga obiđemo k'o svet. Pametno je stići i u Sibiu za dana, smestiti se, raspakovati i obići malo grad pre spavanja. Ni kilometraža nije baš mala, možda bude i gužva na granici...Sve su to valjani razlozi da se krene "zorom".

 

Za prvi dan glavna atrakcija je dvorac Corvin

 

4079DA11-8D4A-FA41-8317-474841B16DC6_thumb.jpg

 

55B8A48E-AD8A-2A43-822B-1D813D055B56_thumb.jpg

 

BC9C9AFB-D11F-8F4B-9CCD-C5B76048E800_thumb.jpg

 

DD251909-9FEC-384C-AEA3-FC4F43B1B649_thumb.jpg

 

DAN 2.

 

Sibiu - Prelazak Transfagarašana sa severa na jug do pravog Drakulinog dvorca kod Poienarija - povratak nazad - Fagaraš - Brašov. 340 km Na karti:

 

AA307CB4-FA5A-AB4A-A539-B9BCA285389C_thumb.jpg

 

Najzahtevniji dan za vožnju ali nadam se i ubedljivo najlepši. Slike mnogo toga govore...

 

ECC1C626-1997-1344-B576-352C458B7C4D_thumb.jpg

 

4D393ED7-DE30-B449-ABD3-52A2400910B3_thumb.jpg

 

A589782C-8DCD-3A4A-BD8F-8EC9B0FC36EC_thumb.jpg

 

1EFF2C56-E342-7541-AE74-8B1FF9D3CD3C_thumb.jpg

 

7B3A16D4-8BF0-AF4D-83FF-AEFE99F90C13_thumb.jpg

 

55F6A212-44D9-A743-BAC9-7C30650D9BE8_thumb.jpg

 

Plan je da prevoj pređe iz pravca severa ka jugu do drakuline tvrđave a zatim istu tu lepotu doživeti iz suprotnog pravca. Po Quasaar-ovim rečima, pravac sever - jug je lepši za vožnju ali pravac jug - sever je lepši za uživanje u okruženju. Dakle, sva uživanja ćemo koristiti...

 

Prava drakulina tvrđava

 

B7812B12-A7AD-E345-9106-43A8AFD1CA1D_thumb.jpg

 

Smeštaj u Brašovu je planiran ovde:Hostel Adabelle. Po preporuci kolege Quasaar-a hostel je odličan izbor. Udaljen je 500 m od starog jezgra Brašova a tek neki euro skuplji od smeštaja u predgrađu ali kad se odbiju troškovi taksija za obilazak grada - to je to. Ima i prostor za smeštaj naših motora.

 

DAN 3.

 

Brašov - Sinai (dvorac Peles) - dvorac Bran - Brašov. 130 km Na karti:

 

9C465E84-35B0-BB46-900D-D05469F21109_thumb.jpg

 

Dan sa najmanje vožnje ali sa prelepim destinacijama za obići: Dvorac Peles, dvorac Bran i staro jezgro Brašova.

 

Sinai - dvorac Peles

 

D6786E5D-4DDC-C040-A005-BF4971A01920_thumb.jpg

 

A48817F4-F05A-454A-B43F-E022949582AC_thumb.jpg

 

EF63298B-1046-264C-AE9A-E83DD66E7D03_thumb.jpg

 

2DB346EB-5202-564B-82AA-A6CE4F4694F9_thumb.jpg

 

 

Dvorac Bran - "Drakulin dvorac" (lažu! ali vredi obići)

 

D632158D-2A7C-8540-8894-6F362F0C112D_thumb.jpg

 

6A357802-5CC0-6B4C-81BD-47BE09D68F07_thumb.jpg

 

3B1578BE-D1AB-6244-BFAB-9316BA758D36_thumb.jpg

 

7AF651FA-C9EE-9847-8EBC-1B92FDC8E321_thumb.jpg

 

 

Dvorac Rasnov koji se još uvek renovira

 

03AA1084-DD38-6841-BEBA-C58138EE4063_thumb.jpg

 

I naravno staro jezgro Brašova

 

00BD44A8-9E3A-7647-98C9-1714D19CD6EA_thumb.jpg

 

5B772004-DC83-4F49-8678-75C5C7C36022_thumb.jpg

 

3274B205-3986-F948-B577-6904FC686C94_thumb.jpg

 

45FB7E44-A40A-1F4D-855E-C7266E8956A9_thumb.jpg

 

0C4D8E3A-0FCA-6C47-83C4-C4F6A6700F3A_thumb.jpg

 

DAN 4.

 

Povratak kući. Dan sa najdužom trasom za vožnju. Polazak zorom ranom, pauza u Sibiu sa kraćim razgledanjem starog dela grada i zatim "bežanija" kući sa pauzama kako se dogovorimo u toku vožnje. Ruta do Bg-a - 570 km

 

D1CCFB53-460A-3243-BD98-087225977ECD_thumb.jpg

 

Ovo su neka od putovanja predelima koje i mi planiramo da obiđemo:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/70876-1grupa2prevoja3zamka4hotela5gradova6nocenja7dana/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/69829-gothic-rumunija-2011/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/67061-balkanika-2011rumunija-i-bugarska/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/50178-rumunija-transfagarasan-2010/

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/58496-2000-km-po-rumuniji/page__view__getnewpost

 

 

Vrlo korisna tema o Rumuniji:

 

http://forum.bjbikers.com/index.php?/topic/58515-informacije-o-rumuniji/page__view__getnewpost

 

Ovo je neka početna pozicija putovanja. Izmene ćemo vršiti tokom trajanja dogovora i sve one će biti unošene u ovaj uvodni post, tako da će on biti izvor validnih informacija.

 

Drage kolege izvolite: :zdravo:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Sve gledam i cekam kada ce da se pojavi tema... i eto napokon :)

 

Ruta je sasvim dobro zamisljena. Uzivanje za oci i voznju i sto je najvaznije ovu rutu moze proci svako od pocetnika do iskusnog, od APN-a do bilo kog velikog motora.

 

Neki moji saveti:

 

1. Prvi dan se malkice zrtvujte. Na ovoj ruti do Hunedoare ono sto mozete videti je lepa priroda i stari komunisticki gradovi, pa istrpite malo u sedlu kako biste do Hunedoare stigli do, recimo, 3 popodne (2 po nasem). Na relaciji do Hunedoare imate oko 300km t.j. 5 sati voznje. Sa 3-4 pauze za gorivo i osvezenje od po pola sata, sa polaskom u 7 ujutro to cete postici taman, a posle posete zamku mozete da se opustite uz neki rucak i da odvezete do Sibiua i da se smestite i druzite.

 

2. Za drugi dan vam predlazem dano budjenje i pokret. Kilometraza nije nesto velika niti zahtevna, ali iz iskustva govorim, koliko god puta vozio Transfagarasan uvek izgubim dosta vremena blejeci sa kojekakvih litica, praveci fotke, kupujuci sir i kobasice na vrhu... uzivajuci u pogledu. Mozete racunati da ce vam ceo celcati dan proci na uzivanje vozeci se u oba smera preko prevoja. Pa ne budite lenji... ustanite rano i ovaj dan posvetite voznji i uzivanju na planini umesto izlezavanju u krevetu ;)

 

3. treci dan opet savetujem rano budjenje, t.j. moracete napraviti izbor

a) ustati ranije pa fino obici Peles i Bran i vartiti se u Brasov na vreme kako biste mogli videti krajem dana po svetlu ovaj prelep stari grad

b) krenuti na izlet malo kasnije pa Brasov razgledati uvece

 

po meni vredi ustati malo ranije

 

Za Brasov preporucujem da zrtvujete i novcanike za smestaj pa izdvojite 5-7 eura vise za smestaj ali smestite se negde u starom gradu ili u neposrednoj blizini. jeftiniji smestaju u predgradjima ce znaciti odlazak u stari grad ili motorima, pa cete vugliti sa sobom kacige i jakne ili taxijem koji ce vas izaci isto koliko i razlika u smestaju.

 

4. poslednji dan ce biti manje zanimljiv. Osim posete Sibiuu uglavnom cete voziti veliko magistralom koja ce vam dozvoliti da brze napredujete i da do sumskih predela i silaska u ravnicu stignete pre mraka. Daleko od toga da nece biti sta da se vidi ali ce ovo biti vise dan za voznju i prilika da svako od vas sredjuje sebi utiske u glavi.

 

Sve u svemu ocekuje vas prelepo vikend putovanje.

 

Savetujem da se manje vise drzite ovog plana koji je Alexanto napravio zato sto je dobro osmisljen. Ako biste bas nesto menjali moj savet je eventualno da vidite da li mozete dodati jos jedan dan, ali koliko sam shvatio to nije bas opcija.

 

Jos par saveta:

 

- u dvorcu Peles imacete izbor od 3 razlicite ture za unutar zamka. Cene nisu naivne ali nije bas da cete sutra ici ponovo pa savetujem da udjete. Preporucujem srednju turu koja traje oko sat i po

- fotografisanje u zamkovima je pocelo da se kontrolise... nemojte se praviti pametni pa skljocati bez da ste platili taksu za fotkanje. Delegirajte jednu ili dve osobe, skupite novac na gomilu pa neka taj jedan fotka za sve vas najboljim aparatom koji imate. Blic je u zatvorenim delovima strogo zabranjen!!!

- smestaj trazite u blizini starih jezgara gradova bez obzira na par evra dodatnih troskova... vredi

- na magistrali Deva-Sibiu-Brasov... veoma opterecenoj magistrali gledajte u retrovizore pogotovo pre obilazenja... ima dosta teretnog saobracaja i nemojte da vas ponese kolona koja je krenula u obilazenje... svako za sebe i dobro proverite da vam iza ledja ne stize neki sleper sa 100km/h

- imate 95% sanse da prodjete suvi u ovo vreme ali busite spremni na kisu

- i ono najvaznije uzivajte

  • Podržavam 9

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 469 postova
  • Lokacija: TRSTENIK
  • Motocikl: pa najbolji nego koji drugi :-)))

Da se ja pitam ja bih ovde proterao autobus :moto3:jedva cekam ,samo da obaveze dozvole ovakav izlet i eto nama srece ....

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Kao prvo. zelim da vam cestitam na dobijanju podforuma. Sa srecom 0takoje.gif.

 

Zamisljena ruta po Rumuniji je odlicna, ali iz licnog iskustva moram da vam dodam da ukoliko ne odvozite Transalpinu, napravicete veliku gresku, a vec prolazite pored nje. Ovo je individualna stvar, ali licno na mene, Transalpina je ostavila dosta jaci utisak nego Transfagarasan, i to kompletnom putanjom Sebes - Novaci, koja se nalazi paralelno sa Transfagarasanom. Tom prilikom ukrstate se sa odlicnim putem koji vodi od mesta Voineasa do Petrosanija (pored jesera Vidra). Mozda ovo zvuci kao kompletno menjanje rute, ali nije. Sve je to jako blizu, dodiruje se jedno sa drugim i mislim da treba uvrstiti u puteve kojim treba proci uz malu korekciju vase rute. Bez ovoga, ostace mnogo toga nedorecenog (uostalom, mozete se konsultovati sa Quasaarom i cuti njegovo misljenje).

 

Na ovim pravcima, priroda je predivna, netaknuta, putevi su odlicni, nov asfalt osim deonice koja vodi od mesta Petrosani do mesta Obarsia Lotrului (mesto gde se ukrsta sa Transalpinom). Tih 30 km je dosta los, propao asvalt, ali rupe se daju zaobici. Stanje puta na tom mestu dosta podseca na stanje puta oko jezera Vidraru na Transalpini. Ovo je bilo zateceno stanje proslog leta, moguce je cak i da je sve ovo ponovo asvaltirano, to vec ne znam.

 

Izvinjavam se ukoliko unosim pometnju na planove, ovo su najbolje namere da ukazem na sto kvalitetniju voznju kroz najlepse predele ovog dela Rumunije.

 

Pozz i srecno 0takoje.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Kao prvo. zelim da vam cestitam na dobijanju podforuma. Sa srecom 0takoje.gif.

 

Zamisljena ruta po Rumuniji je odlicna, ali iz licnog iskustva moram da vam dodam da ukoliko ne odvozite Transalpinu, napravicete veliku gresku, a vec prolazite pored nje. Ovo je individualna stvar, ali licno na mene, Transalpina je ostavila dosta jaci utisak nego Transfagarasan, i to kompletnom putanjom Sebes - Novaci, koja se nalazi paralelno sa Transfagarasanom. Tom prilikom ukrstate se sa odlicnim putem koji vodi od mesta Voineasa do Petrosanija (pored jesera Vidra). Mozda ovo zvuci kao kompletno menjanje rute, ali nije. Sve je to jako blizu, dodiruje se jedno sa drugim i mislim da treba uvrstiti u puteve kojim treba proci uz malu korekciju vase rute. Bez ovoga, ostace mnogo toga nedorecenog (uostalom, mozete se konsultovati sa Quasaarom i cuti njegovo misljenje).

 

Na ovim pravcima, priroda je predivna, netaknuta, putevi su odlicni, nov asfalt osim deonice koja vodi od mesta Petrosani do mesta Obarsia Lotrului (mesto gde se ukrsta sa Transalpinom). Tih 30 km je dosta los, propao asvalt, ali rupe se daju zaobici. Stanje puta na tom mestu dosta podseca na stanje puta oko jezera Vidraru na Transalpini. Ovo je bilo zateceno stanje proslog leta, moguce je cak i da je sve ovo ponovo asvaltirano, to vec neznam.

 

Izvinjavam se ukoliko unosim pometnju na planove, ovo su najbolje namere da ukazem na sto kvalitetniju voznju kroz najlepse predele ovog dela Rumunije.

 

Pozz i srecno 0takoje.gif

 

Zbog toga sam i predlozio da se doda jedan dan... u varijanti 4 dana mogu da biraju izmedju Transalpine i posete Pelesu, Branu i razgledanju Brasova. A mozda je bolje ovako pa da pocnu da razmisljau o jos jednom putovanju :D

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pozdrav mimi, hvala na lepim željama. :zdravo:

 

Naravno da se razmišljalo i o Transalpini ali problem je vremensko ograničenje. Kao što Davor napisa, ostali bi smo u toj varijanti bez dvoraca. Druga stvar je i ta mogućnost nailaženja na loš put. Već smo imali sa tim bioskopa (Drakulino krljanje felne kod Topole). Elem, tema i jeste otvorena da bi se iznosili stavovi i zapažanja. U nekim našim dogovorima (usmenim) bilo je reči prvenstveno o Transfagarašanu i dvorcima pa sam tako i osmislio rutu. A niko nam ne brani da još koji put odlepršamo do Rumunije pa pređemo Transalpinu, pogotovo kad budemo sigurni da je skroz asvaltirana...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Hit the Road, 1415 postova
  • Lokacija: vinca, beograd
  • Motocikl: BMW R1200GSA

Transalpina je kompletno asvaltirana jos pocetkom proslog leta, deo loseg asvalta nalazi se na putu od Petrosanija prema jezeru Vidra. To je deonica duga 28km, gde je oko 15km asvalt los. Brzine kojima se putuje ovim delom Karpata su relativno lagane, tako da nema bojazni na naletanje na udarne rupe, kao sto se desilo Drakuli. Kako god, vasa avantura - vas izbor. Mislim da je steta ovo preskociti a nalazite se nadomak svega toga.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

Transalpina je kompletno asvaltirana jos pocetkom proslog leta, deo loseg asvalta nalazi se na putu od Petrosanija prema jezeru Vidra. To je deonica duga 28km, gde je oko 15km asvalt los. Brzine kojima se putuje ovim delom Karpata su relativno lagane, tako da nema bojazni na naletanje na udarne rupe, kao sto se desilo Drakuli. Kako god, vasa avantura - vas izbor. Mislim da je steta ovo preskociti a nalazite se nadomak svega toga.

 

Paaaa nije bas tako. septembar 2011 smo mi prosli i ima 4 deonice od pa koji kilometar sa dosta losom podlogom. Na dosta mesta je put presecen zbog radova pa ima udarnih poprecnih kanala,... Nama nije bio problem proci to sa putnim i putnim-endurima, ali...

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ljuti bankar, 507 postova
  • Lokacija: Sremska Mitrovica
  • Motocikl: Motora bez....

Jao kako su se sad noge unervozile dok čitam ovo...u subotu se dogovaramo definitivno, ja ću godišnji da pikiram odmah prema ovome ako treba.....Nisam se udubio još u karte dovoljno i ne znam gde se šta sa čime ukršta.....ali dajem glas, na osnovu komentara i utisaka ljudi koji su vozili tuda, da prođemo i deo trase kroz transalpinu, makar malo.... bar da osetimo :moto3: Pratiću temu naravno stalno, zamolio bih kolege Maxi skuteraše, naravno i vlasnike ostalih sokoćala na dva točka, koji su stvarno zainteresovani za ovu turu da se aktivno uključe u priču.....Aleksa imaš moju podršku u svakom smislu u vezi ovoga, pozdrav za sve :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Zamolio bi poznavaoce da nam napisu koliko evropskih novcanica bi okvirno trebalo za sve obilaske, smestaj, itd.. Verujem da nije neka astronomska cifra ali treba na vreme planirati ceo budzet.. Temu pratim 1Mina.gif i jedino ako mi se nesto lose desi necu ici..

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Pu, pu, Šipi, pomeri se s' mesta...

 

Što se tiče troškova: Novaca nikad nije na odmet i od viška glava ne boli. Neka realna računica je da za ovaj put dovoljno 200-250 eura po glavi (kacigi) ako se ide solo a nekih 300-350 eura za par na motoru.

 

1500 km = 70-tak litara goriva = 90 eura (to je za ove žedne Japance... :nanana: ) a za štedljive žabare i manje

Mislim da noćenje sa doručkom u Sibiu možemo izboksati za 12-13 eura po glavi a u Brašovu za 16-17 eura. Sve ukupno 50-tak eura.

Realno, treba nam još jedan obrok u toku dana + neka marenda. Klopa nije skupa a i nismo neke raspikuće...

Ostaju ulaznice za dvorce od kojih je skuplji samo Peles, ostali su red veličine nekoliko eura a za slikanje istog je quasaar dao pametan predlog.

Vinjeta se za Rumuniju ne plaća, ostaje nam da se pazimo radara a nismo neki trkači...

 

Još jednom: uvek je pametno poneti nešto više džidže, poželjno na karticama. :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • veseli stomatolog , 860 postova
  • Lokacija: Beograd
  • Motocikl: dl 650

ja se spakovao!kad ce taj avgust????1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif1moto3.gif

 

kad smo vec kod pakovanje, mislim da bi trebao da se napravi spisak obavezne opreme koju moramo da nosimo(odelo za kisu....)...ovo govorim iz razloga sto su neki od nas neiskusniji, pa da iskusniji taksativno navedu sta je potrebno, takodje, iako ima dosta vremena do avgusta, da ne bi duplirali alat ili neke stvari koje ne treba da dupliramo ako vec nema potrebe,.......cisto da se zna, sta treba da nabavimo, i mozda da ako kupujemo na vise, negde dobijemo popust.....nadam se da razumete sta hocu da napisem......nadam se.....iskreno se nadam....1nanana.gif1nanana.gif1nanana.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Ne silazi, 6804 postova
  • Lokacija: Smederevo
  • Motocikl: TDM 900

FANTASTICNO!

 

Ja imam ogromnu zelju da krenem i vec pocinjem sa ostavljanjem novca na stranu!

 

Mozda je rano, ali bih predlozio neke pojedinosti za koje smatram da su bitne:

 

-Pod obavezno poneti osnovni alat, srafcigere, kljesta, pumpu... Sprej za krpljenje, kit za popravku sajli, destilovanu vodu i litar motornog ulja, rez. svecice, itd. Dopunite slobodno!

 

-Oprema, ako nesto fali, gledajte da do putavanja nabavite. Jakna, pantalone, rukavice... Kisna navlaka pod obavezno!

 

-Skuter

 

Bez dobrih guma ni slucajno, odraditi full servis ako je potrebno, pod obavezno obratiti paznju na prenos. Gledajte da otklonite sve nedostatke do tada.

 

Ako se necega setim, dopisacu.

 

 

Imam i par pitanja:

 

Kakva ce nam putna brzina biti? Predpostavljam po ogranicenjima ili imamo malo vise slobode?

 

Da li se placa u evrima ili u njihovoj valuti?

 

Granica, da li hrana sme da se prenosi?

 

Mogu li da prodjem sa ksenonima, ono sto ja imam je zabranjeno?

 

Sta u slucaju kvara?

 

Maxi moto pozdrav :D

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • Călător motocicleta, 2361 postova
  • Lokacija: Novi Sad / Mlecni Put
  • Motocikl: Bez... jednog dana ponovo :)

troskove je alexanto odprilike napisao. Za nocenja racunajte oko 15e, max 20. gorivo je oko 1.25e po litri. Hrana i pice je i po prodavnicama i po restoranima u najgorem slucaju kao kod nas a uglavnom 10-20% jeftinije.

 

Sto se nekih veceravanja i rucavanja tice moje neke sugestije su:

 

- Na vrhu Transfagarasana u restoranu na jezeru

- U Sibiu restoran cija je basta pod velikim krosnjama a gleda na veliki trg sa fontanama

- Brasov restoran Festival39 i takodje restoran/baste u pesackoj zoni u ulicicama starog grada. Ono sto ne biste trebali propustiti je velika porcija pecenih rebaraca sa krompirom... izgleda skoro kao u Flinstonsima, preterano je ukusno... svidece vam se

 

***********

Placa se u njihovoj valuti RON ili LEI (ko kako voli) a odnos prema euru je oko 4.25:1... takodje u 99% slucajeva mozete platiti karticama

 

Sto se tice xenona, niko te nece nista pitati

 

Prenosenje hrane... za nesto malo te sigurno nece cimati, mada ne verujem da ce iko ista gledati, ali ne vidim nesto preteranog smisla nosanja hrane posto je uglavnom sve jeftinije

 

Ljudi su prijatni i predusretljivi, majstora cete lako naci za sve osnovne stvari ali verujem da cete u grupi imati dovoljno glava da resite svaki problem. Vulkanizera u RO na svakom cosku

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Negde ima tema o opremi za put.. Sta treba obavezno imati kod sebe.. Trazim.. Ako nadjem postavicu je ovde..

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

  • Podržavam 1

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Koliko vidim, biće ovo vrlo živahna tema. :takoje:

 

Predstavio sam okviran plan puta i destinacije za obići i uživati. Imam, zahvaljujući Quasaar-u i mesta za prenoćište. To ću konkretizovati kada se bude znao broj putnika, zbog rezervacija i svega. Što se tiče opreme, mišljenja sam da treba poneti kompletnu opremu za zimu: Kišna odela, vindstopere, rukavice, podkape, jakne sa ulošcima...Realnost je da putujemo u avgustu i može da nas prati vreme od + 35 - 37 C ali isto tako se pentramo na + 2000 metara visine gde su i tada temperature često blizu nule.

 

Što se tiče alata, formiraćemo dogovor šta svako mora da ima a šta moramo imati kao grupa: što više sitnica - bolja celina. Motori sa odrađenim servisima OBAVEZNO i dobrim gumama i kočnicama. To je element kućnog vaspitanja. Ako ideš sam - idi kako hoćeš ali ako ideš u grupi, nije u redu da drugi ispaštaju zbog tvog nemara. Imaćemo do polaska i kontakte usputnih servisa za ne daj Bože a vrlo verovatno i back-up varijantu u vidu kombija ako nekom zatreba. O tome više kasnije.

 

Putna brzina: U svim svojim putovanjima (a bilo ih je posvuda) ako ne koristim auto put za sat vožnje pređem 60-65 km. To je FAKAT! NA ovaj put krećemo kao grupa i tako ćemo da se ponašamo. Nema jurcanja i razvlačenja. Prilagodićemo se najsporijem članu grupe jer je to uvek bolje i sigurnije nego da se on prilagođava nama. Od ovog pravila možemo odstupiti na samom Transfagarašanu: Tamo neka svako vozi kako mu godi a sastanak je na vrhu. Isto i u silasku.

 

U slučaju kvara:

 

Nikad na našim vožnjama nismo NIKOG ostavili a imali smo i kvarova i karmbolisanja. Kao što rekoh probaćemo obezbediti kombi za ne daj Bože a grupa ne nastavlja dalje dok nemamo rešenje za kolegu koji je u problemu (da li kombi dolazi po njega, da li motor ostavljamo kod nekog a on ide sa nekim drugim kao suvozač ili šta već...)

 

Ksenoni koliko znam nisu problem pogotovo što idemo kao grupa motora. Toliko za sad. Ajmo dalje! :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

Evo spiska koji mi je prosledio kolega GoranTini.. Hvala mu za to.. 1care.gif

Pametne stvari ima da se procitaju.. Takodje mozemo da otvorimo posebnu temu za to da ne trpamo mnogo ovde komentara..

 

MAXI pozdrav 1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Ovde slobodno komentarišite sve što ima veze sa temom a bitne stvari ću stavljati u uvodni post teme tako da će ona biti uvek aktuelna i validan izvor informacija.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 342 postova
  • Lokacija: Beograd-filmski grad
  • Motocikl: PIAGGIO-X9 500cc evo

interesujeme kakvo je vase misljenje o 250-tkama i ovom put?

. Zelja je ogromna da se ide ali me brine uspon. Bevki sledi veliko spremaknje na prolece sa te strane ne brinem. Samo ne znam kako ce se ponasati na tolikom putu.

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 555 postova
  • Lokacija: Kragujevac
  • Motocikl: Honda XL600V Transalp

interesujeme kakvo je vase misljenje o 250-tkama i ovom put?

. Zelja je ogromna da se ide ali me brine uspon. Bevki sledi veliko spremaknje na prolece sa te strane ne brinem. Samo ne znam kako ce se ponasati na tolikom putu.

 

Ma nemas da brines.. Napisi da vozis Beva 250GS i to je to.. 1oda.gif

Opusteno..i ja isto idem 250-icom i verovatno cu da imam saputnicu..

 

1zdravo.gif

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

  • BJB Maxi Scooter Club, 5689 postova
  • Lokacija: Žabalj-NS
  • Motocikl: Aprilia Atlantic 500ie / CF Moto 450 MT-u dolasku

Mislim da može bez problema. Ne idemo na trkanje, nemamo auto puta pa da ti bežimo. Sa GTS 250 sam se verao na 1100 metara i sa obale mora na 800 metara visine sa sve suvozačicom bez ikakvih problema. Pravili smo 1500 km za tri dana - ovde ima četiri. Za uspon na Transfagarašan je svakako planirano da se svako pentra svojim tempom pa se na vrhu sačekamo. Za vožnje ostalih dana kamo sreće da nam prosečna brzina bude 90-tak km (nema šanse) a Bev će to da istrpi bez napora. Samo dobar servis i dobra volja... :takoje:

Podeli ovaj odgovor sa prijateljima


Link to post
Share on other sites

Pridruži nam se!

Možeš sada da napišeš svoj odgovor, a kasnije da se registruješ. Ako imaš nalog, uloguj se i napiši svoj odgovor.

Gost
Odgovori na ovu temu...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



  • Aktivni korisnici   0 članova

    • Nema ulogovanih članova koji gledaju ovu stranu.


×
×
  • Create New...

Važno obaveštenje

Nastavkom korišćenja ovog sajta prihvatate Pravila korišćenja